Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
WITAM!
Mnie sztuka Capoeira interesuje od dobrych paru lat. Troszkę próbuje trenować ze znajomymi we własnym zakresie, wzorując się przede wszystkim na filmach o capoeira. Czy można się jakoś samemu nauczyć chociaż jakichś podstaw Capoeira? Z czego najlepiej korzystać? Mieszkam w byłym woj. kaliskim i nie ma w tym rejonie żadnej sekcji Capoeira...
pozdrawiam ::))
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Polecam na codzień ściągać dobre filmy z roda, probowac z chlopakami z netu ugadac sie na jakas wymiane filmow z meetingow itd. a w miare mozliwosci zbierac kase i jezdzic po Polsce na warsztaty itd. Najlepiej zaprzyjaznic sie z jakas grupa, do ktorej od czasu do czasu pojedzie sie na trening.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Zawsze liczy sie wlasna inicjatywa, ja jednak nie wyobrazam sobie nauki capoeira, czy generalnie sztuk walki z filmow czy ksiazek. To musi ogladac i systematycznie korygowac trener, aby nie nabrac zlych nawykow.

Zgadzam sie z Uirapuru, ze chyba najlepszym wyjsciem bylyby warsztaty.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Juz gdzies pisalem, ze cwiczenie capoeira, czy czegokolwiek innego SAMEMU to jak nie przymierzajac seks w pojedynke, hehe ;) niezbędne minimum dla kogos poczatkujacego to ktos, kto jakis czas juz cwiczy. dwie poczatkujace osoby moim zdaniem beda powtarzaly swoje bledy nawzajem...
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
to na pewno prawda, że trenowanie bez trenera jest prawie niemożliwe, ale faktycznie jazda na takie warsztaty to już coś...:)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Wedlug mnie najlepszym wyjsciem bylyby warsztaty.Capoeiry powinno sie chyba uczyc od trenera,bo innych sportow tez nie nauczysz sie z filmow i ksiazek,a co dopiero Capoeiry.Poza tym grac mozna nauczyc sie najlepiej w roda,nawet obserwujac.Radze wiec, jak uirapuru,jezdzic na warsztaty i wyciagac z nich jak najwiecej.
  • 0

budo_bufu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Nie polecam uczenia sie z filmikow - najgorsze co moze byc.Pozdstawy jeszcze jako tako mozesz ale tez bym odradzal bo cos zle podpatrzysz bedziesz sie tego uczyl, uczyl i uczyl wreszcie zapiszesz sie do jakiejs sekcji i ci wytkna przynajmniej 4 bledy powiedzmy w Negative a ty bedziesz juz tak przyzwyczajony do tego co robiles ze bedzie ci trudno zalapac...Zreszta zrobisz jak uwazasz.POzdr
  • 0

budo_maras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Niewiem moze zle mowie ale ostatnio kolego mi mowił ze na TVE takie brazylijskie kanały w kablówce UPC :P widział lekcje capoeira (uczą przez TV od podstaw) fakt ze to nie to co trening z prawdziwym trenerem ale zawzse cos

aporopo TV: mowił ze widział między 16-17godz bede musial sam zobaczyc bo jestem ciekaw co tam wyprawiają
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Cześć.
Ja mam lepszy pomysł. Zamiast jechać na warsztaty (zwykle 1-3 dni) to duuuużo lepiej pojechać na obóz capoeiry. Prawie każda grupa taki organizuje, jeśli nie wszystkie :P . Jak chcesz to mogę dać ci namiary na takie wyjazdy, albo jak ktoś ma to niech tu wkleja (a może założyć nowy topic - tylko o obozach wakacyjnych capo ? ). Obozy dłużej trwają, do dwóch tygodni gdzieś i przez to więcej się nauczysz. Jak pojedziesz na trzy turnusy ;) to sam będziesz mógł zacząć uczyć podstaw. Koszty nie są wysokie. Poznasz dużo ludzi i po prostu się w to wkręcisz. :)
Powodzenia
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
No, $ero$lav, ja wolalbym pare(nascie) razy w roku pojechac na warsztaty/otwarta lekcje/wspolna roda niz W ZAMIAN za to pojechac na oboz. Oboz nie jest LEPSZYM wyjsciem, tymbardziej ze jest raz na rok. Raz ze mozna przeciez jezdzic i tu i tu, why not? Dwa, ze to nie dobre, pojechac gdzies raz na rok, wydaje sie ze fajna impreza, ale tak naprawde to zbyt wiele na jeden (i pewnie pierwszy) raz. Szok techniczny - nie wiesz za co sie zlapac. Tak mialem wlasnie w Hamburgu, zamiast uczyc sie od miszczow rzeczy fajnych, skupilem sie na trickach i... wiele stamtad nie wywiozlem (procz telewizora i lodowki z sali cwiczen :D ).

Lepiej sie stopniowo przyzwyczajac.
  • 0

budo_bufu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Ale troche wiecej sie nauczy koles ktory uczy sie z filmikow na obozie niz na warsztatach przynajmniej takie jest moje zdanie.Na warsztatach w koncu masz tylko 2-3 dni a tu masz 2 tygodnie.Fakt faktem ze warsztaty sa owiele ciekawsze,ale jak mialbym juz gdzies jechac to jechal bym na oboz.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???

No, $ero$lav, ja wolalbym pare(nascie) razy w roku pojechac na warsztaty/otwarta lekcje/wspolna roda niz W ZAMIAN za to pojechac na oboz.

Każdy może mieć swoje zdanie. Wg mnie lepiej pojechać na obóz i nawiązać tam jakieś znajomości. Oczywiście, można poznać ludzi na warsztatach, ale to nie to samo co np. mieszkanie w pokoju przez dwa tygodnie z kimś. Zresztą decyzja należy do niego.
Jeśli by wybrał jeżdżenie na parę(naście) warsztatów to raczej powinien jeździć na imprezy organizowane przez jakąś jedną grupę, bo niechętnie patrzy się na ludzi trenujących w kilku grupach. To z kolei sprawia, że tak dużo wcale tych imprez w roku nie ma. :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
Gadka w stylu "przewaga swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia"...

Ja jezdze w miare mozliwosci i tu i tu. Nie mozna sie ograniczac do jednego.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
wlasnie, informujcie w miare mozliwosci o jakichs warsztatach albo obozach! bo nie wiadomo skad brac takie info.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???
w sumie nie mam zamiaru powielac funkcji portalu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na ktory w imieniu Mikiego zapraszam. Tam jest wszystko niezaleznie od grupy.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZACZĄĆ ĆWICZYĆ???

Każdy może mieć swoje zdanie. Wg mnie lepiej pojechać na obóz i nawiązać tam jakieś znajomości. Oczywiście, można poznać ludzi na warsztatach, ale to nie to samo co np. mieszkanie w pokoju przez dwa tygodnie z kimś. Zresztą decyzja należy do niego.
Jeśli by wybrał jeżdżenie na parę(naście) warsztatów to raczej powinien jeździć na imprezy organizowane przez jakąś jedną grupę, bo niechętnie patrzy się na ludzi trenujących w kilku grupach. To z kolei sprawia, że tak dużo wcale tych imprez w roku nie ma. :P


No,nie wiem.Czy na oboz jedziesz dla wiary?Wiadomo,jest to dobra mozliwosc do nawiazania kontaktow,ale przewaznie na obozy jezdzi wiara,ktora juz sie zna.Trudno by bylo chyba nagle wejsc w grupe i w ciagu 2 tygodni zbratac sie z jej czlonkami.Warsztaty sa chyba tez dlatego lepsze,bo ,jak mowi uirapuru,nie trwaja tak dlugo.Co prawda ma sie mniej czasu,ale nie jest "tego wszystkiego" za duzo.Poczatkujacym nadmiar chyba szkodzi.Osobiscie odradzalbym ludziom,ktorzy zaczynaja trenowac,ale nie sa w sekcji,wybierania sie od razu na oboz.
Najlepsze sa warsztaty z Mestre.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024