Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Doradzcie mi, gdyz trenuje Bjj od pół roku u jakos mi sie nie podbam bo tylko jest głównie parter, i myslałem aby zaczac trenowac karate kyokushin, albo shotokan.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Hermes-ja będę Tobie radził kyokushin.Ale shotokan też nie jest zły-zależy u kogo.
Za kyokushinem przemawia poważny argument-masz w Gdańsku świetnego trenera-Bogdan Jeremicz 4 dan-ja bym się tam nie zastanawiał 8)
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
a gdzie w gdansku jest ten trener Bogdan? wiesz moze na jakiej ulicy? bo wiesz ze van damme trenował shotokan, a mi sie bardzo podoba jak van damme biłsie w "kickboxer" jak ogladałes, moim marzeniem jest kopac tak jak on. Doradzcie mi co mam zrobic!!! a moze jest inna sztuka walki któa jest lepsza. doradzcie mi.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Czemu nie odpowiadacie? odpowiedzcie mi i doradzcie co mam robic.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Nie wybieraj tego, co chcesz ćwiczyć na podstawie filmów. A jeśli tak bardzo podobał ci się "Kickboxer", to może wybierz się na kickboxing?
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ja bym się tam filmami nie sugerował-o Van Damme krążyły zresztą na vortalu różne opinie,niejednokrotnie niezbyt pochlebne,zwłaszcza na podstawie odbytych seminariów.Zresztą,o ile mi wiadomo,JVD też ćwiczył kyokushin-w filmach zazwyczaj łączy się wiele styli.Poza tym nie możesz z góry zakładać,że coś jest lepsze,gorsze-musisz samemu popróbować,pochodzić po salach,poćwiczyć,popatrzeć i wybrać,co Ci najbardziej pasuje.
Nie wiem,kto tam prowadzi shotokan w Gdańsku,co do kyokushin,to jak wspomniałem,świetne dojo-tu masz adres
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ale zobaczcie jak Van damme kopał na koncu w walce z Tong Po. Przeciez to było fascynujace. Zobaczcie jak on wspaniale kopał z obrotu albo ten kop z wyskoku i obrut o 360 stopni. Czytałem pozatym Ze te karate kyokoshin jest słąbe i tylko sa dobre 4 techniki. Szczerzemóiac nie mam wogóle pojecia o karate, wiec niewiem co wybrac, a vandamme na 100% trenował shotokan bo na stronce synowie smoka jest o nim recenzja. Ile trzeba trenowac mniejwiecej Kyokushin aby bylo widac juz efekty bo Bjj wystarczy pół roku i juz duzo wiem, ale mi sie nie podba to bo sam parter jak juz wspomniałem.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

Ale zobaczcie jak Van damme kopał na koncu w walce z Tong Po. Przeciez to było fascynujace. Zobaczcie jak on wspaniale kopał z obrotu albo ten kop z wyskoku i obrut o 360 stopni.

To jest film człowieku, a w filmach można nawet latać po 20 metrów... To, że coś jest widowiskowe, to nie znaczy, że skuteczne.

Czytałem pozatym Ze te karate kyokoshin jest słąbe i tylko sa dobre 4 techniki. Szczerzemóiac nie mam wogóle pojecia o karate, wiec niewiem co wybrac, a vandamme na 100% trenował shotokan bo na stronce synowie smoka jest o nim recenzja. Ile trzeba trenowac mniejwiecej Kyokushin aby bylo widac juz efekty bo Bjj wystarczy pół roku i juz duzo wiem, ale mi sie nie podba to bo sam parter jak juz wspomniałem.

Skoro nie masz pojęcia, to nie pisz że coś jest słabe.
A ile trzeba trenować? To zależy od tego, jak często się ćwiczy i jak. Zresztą po pół roku dużo się wie, ale umie jeszcze niewiele.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
powiedziałem ze karate kyokushin ejst nie skuteczne gdyz tak czytałem ze sa tylko 4 dobre techniki. Powiedzcie mi czy trenujecie moze jakeis karate? Czy jest one dobre na ulice, przyda sie czy nie? A jak wiecie jeszcze jak sie rozciagac do szpagatu, to bardzo prosze o zestaw cwiczen, bo bardzo chcałbym wysoko kopac i umiec szpagat. Tylko bezpieczne cwiczenia. Pozdrowienia.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

powiedziałem ze karate kyokushin ejst nie skuteczne gdyz tak czytałem ze sa tylko 4 dobre techniki.


Wierzysz we wszystko co czytasz?? Chcesz kilka linków o UFO :wink:


Powiedzcie mi czy trenujecie moze jakeis karate?


Nie, tu wszyscy czytajom cos a potem sobie wyminiamy iformacje o tym co ktos przeczytal...

A jak wiecie jeszcze jak sie rozciagac do szpagatu, to bardzo prosze o zestaw cwiczen, bo bardzo chcałbym wysoko kopac i umiec szpagat.


Wiemy, widziałes kickboxer'a scena z rozciaganiem nóg do szpagatu (takimi linami) no to dawaj.....

.... stój kurcze to był żart, żaaart...cholera za późno; ja ten, no, naprawdę żartowałem :?

mający na sumieniu (naprawdę niechcący :wink: ) HermeS'a
Kamikaze
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Umieć to już coś będziesz po pierwszym treningu-chudan tsuki,gedan barai,kin geri,hiza geri i mae keage :wink: :)
Pytasz się,czy trenujemy jakies karate?Na tym forum,jak nazwa wskazuje,większość.Ja sam ćwiczę kyokushin 8) Co do jego skuteczności nie możesz się sugerować opinią jednego frustrata :evil:
Wysokie kopnięcia znajdziesz też i jak najbardziej w kyokushin-znam ludzi z Tkd,którzy bardzo cenią sobie kk jako karate najbardziej zbliżone do Tkd właśnie ze względu na ilość,różnorodność,wysokość kopnięć.Fakt,że trochę czasu upłynie,zanim te kopnięcia opanujesz...
Czy karate jest skuteczne?Wielu ludzi na tym forum przelało krew by to potwierdzić lub temu zaprzeczyć :) Tak,jak napisał slasz,dużo zależy od tego,jak,ile i u kogo ćwiczysz :!: A jak pisałem Tobie wcześniej,masz u kogo ćwiczyć.Może do tematu włączy się karateka1-niedawny uczestnik seminariów z sensei Jeremiczem i cosik Tobie opowie o tym trenerze.Naprawdę warto chociaż spróbować u niego poćwiczyć!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Dobre,kamikaze :) :) :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

jak wiecie jeszcze jak sie rozciagac do szpagatu, to bardzo prosze o zestaw cwiczen, bo bardzo chcałbym wysoko kopac i umiec szpagat.


O rozciaganiu bylo juz wiele razy. Poszukaj na forum. Np. w dziale SPORT, TRENING, ZDROWIE i ODŻYWIANIE
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Jeżeli kyokushin będziesz traktował poważnie , a do każdego ćwiczenia będziesz podchodził w odpowiedni spoób to napewno na efekty nie nalezy długo czekać.Polecam obozy letnie ,które w tym roku zapowiadają sie ciekawie (tylko trzeba wybrać ten odpowiedni).Kyokushin to dobra samoobrona i skuteczna tylko czy osoba ,która tym się zajmuje jest w stanie to wykorzytać.Obe4cnie najlepszym szkoleniowcem w kraju takiego realnego kyokushin w czystym przekazie jest sensei Bogdan Jeremicz 4 dan z Gdańska ,który szkolił się niedawno kilkanaście miesięcy w Japonii u najlepszych trenerów .
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
No i o to chodzi-taki trener to skarb!
Hermes,idź do Jeremicza na trening a na pewno nie pożałujesz.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Temat się rozjechał na 2 części, ciąg dalszy tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024