Skocz do zawartości


Zdjęcie

opinia osob trenujacych o ulicy ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Gdzieś kiedyś czytałem artykuł o taktyce noża. Gość pisał, że na 98% na ulicy atak zożownika nastąpi uzbrojoną ręką. Jeśli to przyjąć za regułe, to taktyka obrony ogranicza się do zatrzymania jednej ręki.

Ja miałem kiedyś taką sytuacje. 2 gości zaczęło krzyczeć w nocy a ja (chojrak jeszcze w tedy) wale na nich i bluzgam. Obaj goście na mnie. Jak bracia w tej samej chwili. Spietrałem się i za nóż łapie. Jeden się uchylił przed ciosem a ja nożem zawadziłem o latarnie i już z 17 cm stali zostało mi 3 cm metalu i rękojeść. A goście po strzale zrezygnowali( ja też jednego zainkasowałem).
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)

Ja miałem kiedyś taką sytuacje. 2 gości zaczęło krzyczeć w nocy a ja (chojrak jeszcze w tedy) wale na nich i bluzgam. Obaj goście na mnie. Jak bracia w tej samej chwili. Spietrałem się i za nóż łapie. Jeden się uchylił przed ciosem a ja nożem zawadziłem o latarnie i już z 17 cm stali zostało mi 3 cm metalu i rękojeść. A goście po strzale zrezygnowali( ja też jednego zainkasowałem).


Zekiet, chyba musisz w lepsza jakosc noza zainwestowac :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)

Gdzieś kiedyś czytałem artykuł o taktyce noża. Gość pisał, że na 98% na ulicy atak zożownika nastąpi uzbrojoną ręką. Jeśli to przyjąć za regułe, to taktyka obrony ogranicza się do zatrzymania jednej ręki.


Taa - po to się MA w ręce nóż - aby nim atakować :roll: 8)
Chyba, że to ma być jakiś repelent :wink: :o

Ale spróbuj zatrzymać tą rękę z nożem ... bo atakuje się wbrew pozorom całym ciałem ...
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
To było kiedyś. Teraz jestem troszkę bardziej doświadczony.... :) A noża już nie używam, choć nosze. Mam mojego batonik i chętnie nim częstuje, jak ktoś prosi.

:)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Tommy cwiczysz w Higashi ?

Wracajac do disarm , to wlasnie tak przypuszczalem , pokazy seminaria , drills to wszystko stwaza wrazenie ze praktykujac FMA dasz sobie rade z kazdym nozownikiem , rzeczywistosc jest inna.
W virtualnej sytuacji jaka opisales ,trzeba pamietac o 3 zasadach kryc swoje zyciowe organy ( nawet za cene reki , starac sie za wszelka cene probowac kontrolowac noz ( nawet chwytem za glownie) , nie dac sie zamknac w rogu i nigdy nie stawac przy scianie.
Co do szczegolow technicznych , to w tym juz reka Boga
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
W higashi to chyba Wado-ryu a ja cwicze Chito-ryu w organizacji kai-shin.
Nie mam pojecia jakie sa roznice pomiedzy chito i wado. Kiedys mi tlumaczyli ze chito to wiazanka karate dla duzych ludzi i malych :D
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Tommy , wstydzil bys sie , w koncu nie ma zbyt duzo 8 danow , Shane Higashi to jeden z pierwszych uczniow Tsuruoki i praktyk tradycyjnego Chito , Monty Guest to druga linia .
Jezeli cwiczysz w w Kai -San , to honbu w Missiassauga , ma wlasnie zajecia KDL .
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Przepraszam, jestem calkowicie zielony jezeli chodzi o historie jakichkolwiek martial arts. Czytam troche ksiazek o tym ale zazwyczaj nie przywiazuje uwagi wiekszej do histori...
Ale tak teraz bez zadnych excuses - masz racje powinniennem sie wstydzic :oops:
Tak, glowny klub to w Mississauga, a ja trenuje w Bolton, pod okiem uczniow Sensei Monty Guest, Senseis Angelo i Gino.
A skad ty wiesz tyle o chito ryu. Czy moglbysmy troche opowiedziec czym ten styl rozni sie od innych stylow karate, etc.
Powiedz mi jeszcze skad ty wiesz tyle o chito ryu? Mysle ze to nie bardzo popularny styl?

Narazie.
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Gdzie sa te zdjecia z KDL?
Bo ja tam bylem na seminarium :)
Moze bede :D
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: opinia osob trenujacych o ulicy ;)
Ale walnolem - myslalem ze napisales zdjecia a nie zajecia.
No coz, jest ciemno, 12:00 w nocy i mozg mi sie powoli wylancza....
Sorry za tyle postow ale nie moglem usunac albo zmienic swojego statniego bzdurnego posta.
Narazie. :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024