Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Obrona] poczatukjaca osoba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Widać masz twardą głowę rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Nie jestem pewien czy się dobrze rozumiemy, ale ja osobiście mam treningowe NUNCHAKU, i jestem sobie w stanie nim bez żadnego stresu przyrżnąć w łeb :)


Taak, nigdy nie potrzebowałem tego kupować :) - zastanowię się.
Tylko czy ten trainer jest odpowiednio ciężki i zachowuje się jak "real nunchako"?

Ja miałem na myśli standardowe - drewniane...
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Zrob sobie nunchaku. Jest bardzo prosto...
Oczywiscie do treningow, bo te trenerki to byle co...
Wez kawalek plastikowej PVC pipe potem izolacja na pipe (taka gabka specjalna) i masz porzadna treningowke...
No i ja uzywam rope, chociaz lancuch jest szybsze ale mi przynajmniej sie lepiej trenuje z rope niz lancuchem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Zrob sobie nunchaku. Jest bardzo prosto...
Oczywiscie do treningow, bo te trenerki to byle co...
Wez kawalek plastikowej PVC pipe potem izolacja na pipe (taka gabka specjalna) i masz porzadna treningowke...
No i ja uzywam rope, chociaz lancuch jest szybsze ale mi przynajmniej sie lepiej trenuje z rope niz lancuchem.


Jesli miałby ktoś trenować uderzanie - to lepiej zamiast robić/kupować trainera - zrobić obiekt do ćwiczeń - jakiś worek czy coś - normalnym nunchako (mam na myśli osobę która opanowała "machanie" :wink: 8) )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Jesli miałby ktoś trenować uderzanie - to lepiej zamiast robić/kupować trainera - zrobić obiekt do ćwiczeń - jakiś worek czy coś - normalnym nunchako (mam na myśli osobę która opanowała "machanie" :wink: 8) )


No, ale trainer ma tą wspaniałą zaletę, że nie można nim posłać dwa metry pod ziemię "ruchomego" celu, a jak wiadomo ataki na żywego człowieka są znacznie bardziej pouczające niż tłuczenie w cokolwiek innego.

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest ciekawy filmik wlasnie z walki nunchaku as nunchaku. Oczywiscie w ochraniaczach i chyba na miekkie nun.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Jestem nowy w tym temacei, ale już jakiś czas temu zauważyłem, że nóż jest najskuteczniejszy.
I tak jak mówiliście, na nóż dobry jest tylko inny nóż.
W starciu 2 nożowników wygrywa lepszy.
I tu jest pies pogrzebany :)
chciałbym stać się właśnie takim lepszym, ale niewiem gdzie we wrocławiu ktoś tego uczy.
I tu wielka prośba: Jeśli ktoś ma namiar na kogoś, kto ma jakieś pojęcie o walce nożem, to byłbym extremalnie wdzięczny, gdyby podał mi jakiś kontakt.
:twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Jestem nowy w tym temacei, ale już jakiś czas temu zauważyłem, że nóż jest najskuteczniejszy.


:roll:

I tak jak mówiliście, na nóż dobry jest tylko inny nóż.



??? Nie można generalizować - lepszy jest np. shotgun
Gra tu 30 różnych czynników.... 8) :)

W starciu 2 nożowników wygrywa lepszy.


J.w.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
sorry combat, ale wystąpił mały missunderstanding :twisted:
chodziło mi o sztuki walki, jasne, że jak typ jest 20 metrów ode mnie to jeśli mam gana to go zdejmę. Ale wiesz, niekażdy ma dostęp do takich rzeczy, a nóż można wziąść choćby z kuchni :lol:
i jestem nowy w sztukach walki, ale zawsze mnie zastanawiało, czy przypadkiem na tych wszystkich filmach to całe rozbrajanie i samoobrona niewychodzi za łatwo. I o tym mówię, bez podtekstów...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

sorry combat, ale wystąpił mały missunderstanding :twisted:
chodziło mi o sztuki walki, jasne, że jak typ jest 20 metrów ode mnie to jeśli mam gana to go zdejmę. Ale wiesz, niekażdy ma dostęp do takich rzeczy, a nóż można wziąść choćby z kuchni :lol:


Problem jest w tym, że jeśli ktoś chce użyć noża NA TOBIE to NIE ZDAZYSZ wyciągnąć niczego.

A jesli już zdążysz to b. wiele zależy od losu, w drugiej mierze zależy co to za rzecz. (mode: fachowiec :-) )

i jestem nowy w sztukach walki, ale zawsze mnie zastanawiało, czy przypadkiem na tych wszystkich filmach to całe rozbrajanie i samoobrona niewychodzi za łatwo. I o tym mówię, bez podtekstów...


Filmy to generalnie bzdury - poczytaj fora :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Na filmach wszystko wychodzi za łatwo. Rozbrajanie, powalanie jednym ciosem, walka z dziesięcioma przeciwnikami, podnoszenie się z ziemi po czystym kopnięciu w głowę... i tak by można wymieniać i wymieniać. Życie to nie film. A walka wygląda brzydko. I raczej boli...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
pewnie, macie rację. ale ja niegdy nieuważałem, że jesli ktoś biega po suficie, to napewno jakiś mistrz też tak umie zrobić!
odróżniam filmy od rzeczywistości
i pewnie, jeśli ktoś chce mnie zabić i ma nóż to niema problemu.
kumpel 7 lat ćwiczy teqwondo(czy jak isę to pisze :D )
a jak wziąłem gryzaka dkla psa(lol) to było mu bardzo głupio.
ale wiecei jak to jest.
mam brzytwę, noszę tasak po zmierzchu, ale mieć sprzęt, a umieć go użyć to co innego.
np. w sytuacji ja na 3 złodziei. mogę ich porąbać jeśli niemają broni.
pewnie uciekną, ale jeśli nie...
wtedy chcę wiedzieć co robić.
pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

teqwondo


Taekwon-do


a jak wziąłem gryzaka dkla psa(lol) to było mu bardzo głupio.
ale wiecei jak to jest.


Nie rozumiem...

mam brzytwę, noszę tasak po zmierzchu, ale mieć sprzęt, a umieć go użyć to co innego.
np. w sytuacji ja na 3 złodziei. mogę ich porąbać jeśli niemają broni.
pewnie uciekną, ale jeśli nie...
wtedy chcę wiedzieć co robić.
pozdrawiam


Taaa i co pójdziesz siedzieć? Lepsza pałka, nunchako, kij, tonfa - trudniej zabić (zależy tylko od intencji).
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
co do gryzaka- ten gryzak robił za nóż, kumpel ćwiczył którąśtam z kolei samoobronę przed nożem i coś mu niebardzo wychodziło :twisted:
a co do zabicia- wiesz, lepiej on niż ja. a pałką dostałem już parę razy i to raczej nierobi większego wrażenia. a takim microtech HAWK'iem to nawet jeśli przejadę typowi po czole jest mała szansa że umrze. Jasne zabić można nawet patykiem, ale bądźmy humanitarni.
ok ale zbaczamy z tematu, prosiłem o jakieś kontakty. Niewierzę, że nieznacie nikogo takiego...
A lepszy znajomy kogoś z netu, niż jakiś były więzień, nieprawdaż?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

pałką dostałem już parę razy i to raczej nierobi większego wrażenia. a takim microtech HAWK'iem to nawet jeśli przejadę typowi po czole jest mała szansa że umrze. Jasne zabić można nawet patykiem, ale bądźmy humanitarni.


Ehh miałeś kiedyś nóż w ręce - wiesz co to robi przeciwnikowi??? Bo widzę, że nie miałeś... Nie wierzysz - weź dobrą kosę i jakiś worek (wypchany np. tkaninami) - zadaj kilka lekkich uderzeń - zobacz efekty.

Pałka nie robi wrażenia?! Dobrze - przyjedź uderzę Cię tylko raz... W głowę - zobaczymy :wink: :wink: Serio: to zależy od osoby - przeważnie dobre uderzenie pałką odnosi rewelacyjny skutek... Jak nie - ktoś jest cienki w pałce - ot tyle.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
piewsze rzeczy najpierw:
tak miałem i wiem co nóż może zrobić. Ale po to chcęę się czegoś nauczyć, żebym niemusiał robić wszystkiego, tylko to co chcę. jeśli niewiem jak coś zrobić, to najpewniej zrobię to "za dobrze" i nieszczęście gotowe.
a takie zakrzywione ostrza przy cięciu raczej niewchodzą za głęboko...
a co do pałki:
jak już mówiłem, da się zabić nawet patykiem.
ale niedoświadczona osoba ( bardzo często policja taka jest :twisted: ) niewie jak bić żeby trafić i żeby zranić. Pewnie, jeśli ktoś ćwiczy walkę pałką i ogólnie pojęte MA jest w stanie załatwić mnie zanim zdążę powiedzieć "niebij!"
a noża niechcę musieć używać, ale jeśli będzie trzeba, to przynajmniej niechcę się przy tym poranić. A wykrywalność przestępstw w polsce jest na tyle mała, że jeśli zaszlachtuję niedoszłego złodzieja w ciemnym zaułku to najpewniej mnie nieznajdą.
takie jest moje zdanie
czekam na słowa reprymendy... :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Ciecie wzdluz reki, przedramienia przy uzyciu zakrzywionego ostrza daja paskudnie glebokie rany. Oczywiscie chodzi tu o odpowiedni chwyt tzn ostrze w uchwycie"sopel lodu" np i ogolenie reki. Wymagany raczej bliski kontakt z przeciwnikiem czyli wychodzi, ze ponizej zasiegu sredniego lub wlasnie w tym zasiegu. Nie chce mysle co sie dzieje przy pojechaniu po szyi wystarczy wyobrazenie co bedzie na reku.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
OK wierzę
pewnie wiesz o tym więcej niż ja
dzięki za info :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Nie można generalizować, że jak nóż jest "zagięty" (zakrzywiony) to mniej groźny Wyrok :) :?

Ostry kij potrafi być groźny - a co dopiero nóż :roll:
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Po pierwsze, nie wzdluz, tylko w poprzek reki.
Po drugie, nieprzypadkowo wszelkie kerambity maja ostrze zakrzywione, mozna tym zadac duzo bolu , niekoniecznie wyrzadzajac trwala krzywde. Natomiast nie sa to noze, ktorych chcialbym uzyc przeciwko drugiemu nozowi.
Wojtek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024