Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT M1 - pierwsze wrazenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

CRKT M1 - pierwsze wrazenia
Dołączona grafika

Dane techniczne:
Dlugosc ostrza: 3.12" (7.9 cm)
Grubosc: 0. 13 " (0. 35 cm)
Stal: AUS 8, 57-58 HRC
Dlugosc zamkniety: 4.37" (11. 1 cm)
Weight 5.7 oz. (162g)

Pierwsze wrazenie, ten noz w naturze jest o wiele ladniejszy niz na zdjeciach. Rekojesc pozwala na wygodny uchwyt, nawet cala reka. Faktura rekojesci powoduje, ze reka nie slizga sie po niej, dodatkowo duzy "flipper" daje pewnosc, ze palce nie zeslizgna sie na ostrze. Ksztalt ostrza sugeruje, ze glownym zadaniem tego noza jest ciecie. I tak jest w istocie. Wszelkie prace zwiazane z cieciem wykonuje sie bardzo przyjemnie, linka, warzywa, mieso nie stanowia zadnego problemu.
Jakosc wykonania bardzo dobra, mimo ze "made in Taiwan", to moglaby byc wzorem dla wielu nozy "made in USA". Noz fabrycznie jest troche za mocno skrecony, poza tym umiejscowienie kolka jest niewygodne. Fakt, ze nie uzywam kolka w nozach z flipperem, niemniej jednak jest to spory blad, kilek jest umieszczony za blisko okladzin w pozycji zamknietej. Klips pozwala na glebokie schowanie noza w kieszeni, i tu drobiazg ktory swiadczy jednak o dbalosci o klienta. Mozna go zamocowac w dowolnej pozycji: "tip up", "tip down", z prawej strony, z lewej strony ...
Drobiazg a cieszy. Co do stali, po tych kilku dniach nie zauwazylem jakichs specjalnych ubytkow ostrosci, poza tym do AUS 8 wystarczy pare przeciagniec na fine Spyderco i znow cieszymy sie fabryczna ostroscia.
Jak dla mnie, jest to jak na razie jeden z najciekawszych EDC ostatnich miesiecy.
Wojtek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT M1 - pierwsze wrazenia

kolek jest umieszczony za blisko okladzin w pozycji zamknietej

A czy on czasem nie robi także w zamkniętym noży za "stoper" ostrza? Jeżeli tak,. to niestety chyba musi się opierać o rękojeść. A szkoda... choć flipper w każdym nożu uzależnia :)
  • 0

budo_miszon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT M1 - pierwsze wrazenia
Witam.
Mam jeszcze pytanie do WARA odnośnie nowego noża CRKT, mianowicie z czego zrobiona jest rękojeść?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT M1 - pierwsze wrazenia
Może zanim się WAR odezwie - oficjalne stanowisko CRKT w tej sprawie

We used a heavy duty open version of our InterFrame build, with dual black 420J2 stainless steel liners, one locking, and custom injection molded contoured black Zytel scales textured with a special "operator's grip", hexagonal pattern. The entire handle "package" is designed for maximum comfort and grip


Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT M1 - pierwsze wrazenia
Też się muszę wypowiedzieć na ten temat. Otóż kupiłem ten nóż tak ot sobie bo doszedłem do wniosku, że na roboczy noż się moze nadać. Dobre okładziny, fajna stal i design mnie jakoś skusiły. I w zasadzie niczego nie oczekiwałem za noż tej klasy i tej ceny. No i sie przyjemnie rozczarowałem. Bardzo ładny kształt noża i dobre wykonanie i wykończenie. Pewny chwyt i konstrukcja. Fakt, musiałem poluzować wkręty ale po tym zabiegu jest ok i flipper swoje funkcje spełnia.
Nóż został dostarczony z zapinkami na pasek na prawą i lewą stronę i kompletem wkrętów dodatkowych oraz torxem. Miałem droższe noze i takiej rozrzutność nie widziałem a tutaj proszę.

Jest to nóż mocnej kostrukcji, ja nazwyam go zwartym. Jest ciężki i dość spory, choć ostrze jest stosunkowo krótkie. Do pchnięć się nie nadaje, albo nadaje się przeciętnie - ale cięcia są ok.

Uważam, że do dobry zakup dla kogoś kto szuka fajnego noża za uczciwą cenę.
  • 0

budo_sad72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT M1 - pierwsze wrazenia
Zgadzam sie z przedmowca ,bardzo sympatyczny nozyk choc na zdjeciach nie wyglada najlepiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024