Skocz do zawartości


Zdjęcie

Saam Pai Fut w Ving Tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun
Zebym ja to wiedział co Szymek miał na myśli piszac kwieciste ruchy.
Może chodzi o wszystkie techniki po kole i wszystkie uderzenia nie będące modyfikacja Chi Kuen i Fak Sau.
Bo naprawde patrząc na formy Yip Man'owskie to są one proste nie mówiąc prostackie. Nie obrażajac ćwiczących. Np Siu Lim Tao Składa się z 8 sekwencji i zawiera 10 podstawowych technik z ich różnymi warjantami, gdy Sap Yat Kuen, Ving Chum Kuen jak kto woli składa się z 11 sekwencji
i posiada cała game technik uderzeń dzwigni itd. Jest bardziej obszerna i daje wiecej rozwiązań na starcie.

A Chiu Chiung Man pokłucił się z Yp Manem o to że gdy otworzył publiczną szkołe Ving Tsun nie nauczał zgodnie z tradycją i przekazem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun

zebym ja to wiedział co Szymek miał na myśli piszac kwieciste ruchy

o to trzebaby zapytac bezposrednio Janusza. ale z tego co sie orientuje chodzilo wtedy o techniki drewnianego manekina.

Może chodzi o wszystkie techniki po kole i wszystkie uderzenia nie będące modyfikacja Chi Kuen i Fak Sau

byc moze... ale chyba to nie tylko to. ten watek moznaby przeniesc do dzialu ciekawostek o stylu.

Bo naprawde patrząc na formy Yip Man'owskie to są one proste nie mówiąc prostackie

to wynika z ponizszego

A Chiu Chiung Man pokłucił się z Yp Manem o to że gdy otworzył publiczną szkołe Ving Tsun nie nauczał zgodnie z tradycją i przekazem.

sam Yip Man prawdopodobnie znal wiele ale wahal sie z przekazywaniem wiedzy. gdyby uczyl tradycyjnych rzeczy musialby uznac za fakt istnienie wersji Weng Chun, byc moze nie chcial i dlatego zaczal nauczac zmodyfikowanego Wing Chun. stad tez wasnie pomiedzy nim a Chu Chung Manem, ale to rowniez temat do dyskusji w innym dziale.
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun
Ja tylko odpowiadam na pytania Yarka.

Tak z tymi kwiecistymi ruchami to była sprawa poruszona w artykule o manekinie ale jakie to ma znzczenia skoro manekin składa sie z technik wystepujących w formach przed nim.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun

Tak z tymi kwiecistymi ruchami to była sprawa poruszona w artykule o manekinie ale jakie to ma znzczenia skoro manekin składa sie z technik wystepujących w formach przed nim

ano takie to ma znaczenie bo z tego co wiem Yip Man znal forme ktora skladala sie ze 140 technik ale rzekomo pod wplywem swoich uczniow skrocil je do 108,

co do form to jak sam powiedziales sa one 'prostackie' wiec smialo mozna powiedziec ze sa nowoczesne, (moze mniej wazne).

nie zapominaj ze w tym przekazie manekin jest/byl nauczany tylko dla wybranych
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun
troszke mozna sie pogubic, bedac takim "poczatkujacym" jak ja, kiedy z jednej strony mowa o poszukiwaniu efektywnosci, skutecznosci, szybkosci w nauce, a z drugiej strony szuka sie ladnych kwiecistych ruchow, by bylo ich duzo, duzo form, duzo ukladow... przeciez to juz istnieje w innych stylach !!
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Saam Pai Fut w Ving Tsun
uuuuuuuuuuuuuu, Yareck, a ja myslalem ze ty jestes na zaawansowanym poziomie :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024