Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka ukemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Nauka ukemi
Pytanie jest proste. Czy rozpoczynajac zajecia z nowa grupa osob, zupelnie "zielonych" powinno sie zaczac od nauki wykonywania ukemi? Pytanie mozna poszerzyc. Jak powinno sie rozpoczac nauke aikido? Od czego, kiedy wporwadzac techniki, techniki z bronia... itd.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi

Pytanie jest proste. Czy rozpoczynajac zajecia z nowa grupa osob, zupelnie "zielonych" powinno sie zaczac od nauki wykonywania ukemi? Pytanie mozna poszerzyc. Jak powinno sie rozpoczac nauke aikido? Od czego, kiedy wporwadzac techniki, techniki z bronia... itd.


Jeśli mogę coś doradzić...
W Aikido ukemi są nieodzowne, więc prędzej czy później adepci muszą się ich nauczyć. Na samym początku niech się trochę zaprzyjaźnią z matą. Proponuję kołyski z siedzenia, potem ze stania. Potem przewroty w przód z klęku, z pozycji stojącej. Przewrót w przód i w tył itd.
Silvio
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
Heh, Marta-IKA, stwierdziła w którejś z ircowych rozmów że najpierw to trzeba by sie nauczyc chodzić, poruszać po macie, dopiero później pady.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
taaaa.. to powazny autorytet...
Silvio napisal sensownie. nic dodac nic ujac..
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
Wlasciwie to mam identyczny poglad jak Silvio. Pytanie sie wzielo stad, ze ostatnio bylem na zajeciach z grupa poczatkujaca w innym klubie (od miesiaca maja treningi) i tamtejszy instruktor nie prowadzil nauki padow (zakladajac miesiac zajec, raz w tygodniu - myslalem ze takowa nauka sie odbedzie) a jedynie mowil - Padac uczymy sie sami. Jak to wygladalo? Mowiac krotko ludzie po prostu "zaliczali glebe". Oczy mi na wierzch wychodzily, jak to widzialem! Pewnie niejeden sie zdrowo potlukl. U mnie w dojo, to zanim zrobilismy pierwsze "bezpieczne" yoko ukemi z lotem w powietrzu (bo sa rozne wersje), to minelo chyba z 2 miesiace (mniej wiecej - dawno bylo i juz ledwie pamietam).... Ale najpierw bylo tak jak pisze Silvio. Stad moj "lekki" szok i pytanie.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
A tutaj ludzie cwicza po x lat i nie zrobia padu od kote gaeshi rotfl. o padzie od skroconego irimi nage nie wspominajac. samemu mi sie wydaje, ze jak by kiedys przyszlo pocwiczyc realniej, to moglbym nie zdazyc z padem.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
Pady, pady i przewroty........to podstawa przez pierwsze pare miesięcy, rzecz bardzo ważna przez kilka pierwszych lat, ważna przez całą przygodę z aikido.

bujin, co do poziomu padania Germanów to jest to rzeczywiście tragedia :wink:

S.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
pewnie że na początku to pady do znudzenia.Pózniej to się przydaje
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
w 100% masz bujin racje.
W dojczlandii to jest nedza z bieda, niejeden miszcz juz nie umial po mojej (!!!) kotegejce wyjsc i krzykal zeby bardziej w lewo/prawo ten nagdarstek krecic... No i zawsze mam na koncu jezyka - to sie naucz padow, no ale... Serio w .DE poziom padow to jest przedszkole.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi

W dojczlandii to jest nedza z bieda, niejeden miszcz juz nie umial po mojej (!!!) kotegejce wyjsc.


ty sie chwalisz czy skarzysz? 8) :lol: Bedziesz pod koniec maja w W-wie? Pocwiczymy kotegaeshi :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
do nauki padow uzywalem kiedys batutu.. ( inaczej trampolina - jak zwal tak zwal) w kazdym razie ludzie nabirali zaufania do tego ,ze moga sie bezpiecznie przewrocic i nic im si nie stanie..
Poza tym batut daje sporo jezeli chodzi o orientacje w potwietrzu..
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
Aiki,
a próbowałeś przy użyciu spadochronu i bungy :) ?.
To dopiero daje orientacje w powietrzu, a jak walniesz lufe dla kurarzu to nawet uzyskasz orientacje w przestrzeni........ :) :) :)

S.
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
U nas wygląda to tak:
1, najpierw uczą się przewrotów w suwari waza do przodu i do tyłu (jakieś2-3 tygodnie)
2, potem uczą się w tachi waza przy jak najniższym opuszczeniu środka ciężkości (od 2 tygodnia)
3, później wolne/twarde yoko ukemi (mniej więcej po 1 miesiącu)- twarde przez partnera z asekuracją
4, później standart - albo padnie albo łupnie...
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
U nas teoretycznie też, z tym, że ja na pierwszym treningu miałem już punkt trzeci - twarde przez partnera - i płuca mnie potem bolały, a we łbie szumiało zdrowo :o .
Do tej pory jednak - ćwiczę trochę ponad rok - z największym trudem wychodzi mi trening yoko ukemi w tachi waza :oops: . Prawie zawsze muszę lekko dotknąć maty przed wybiciem, inaczej spadam na bark.
Za słabo się wybijam czy co?
W trakcie wykonywania techniki wychodzi mi za to nienajgorzej.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
co do spadohronu.. nie przeszedlem pomyslnie badan..a bungee.. nie probowalem.. poza tym, jaka orientacja? skaczesz i lecisz.. a tu..skaczesz i skaczesz.. salto w lewo,prawo do tylu .. itd..
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
To moze najlepszy czas by założyć szkołe Aiki-ninja :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka ukemi
Szczepciu zle mnie zrozumiales, albo zrozumiales dobrze ale nie ma co takich kwiatkow odpuszczac, co?
Moja kotegeha to normalna kotegeha, nic nadzwyczajnego, ale sprawia miejscowym problemy, w PL tych problemow nie bylo. To byl przykladzik. Tyle.
Ale ja sie nie skarze - to nie jest moj problem, ale ich...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024