Skocz do zawartości


Zdjęcie

dydaktyka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dydaktyka...
w sumie.. w sumie to jest tak ,ze moglem tonapisac w kilku nnych watkach pasqudy. ale . ..
ale wracajac do tematu.. aha.. pytanie jest glownie do prowadzacych treningi.
Z racji zawodu dostajemy w "swoje ręce" ludzi mlodych, nieopierzonych i "Ideaowo bezdomnych"- okreslenienie mojej znajomej. Sami tez nie jestesmy bez wad - jakies przejscia, no po prostu zycie.
Nie chodzi mi o to by czuc bagaz doswiadczen ale czy ktos z was pokusil sie o wzbogacenie swojej wiedzy dydaktycznej ( oby nie o Makarenke :-))))).
Jeżeli tak to w jaki sposob?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
Ja osobiście bardziej przykładałem się na studiach do pedagogiki, psychologii, czy nawet socjologii, mimo tego, że na moim kierunku te przedmioty miały marginalny charakter. Dodatkowo odbyłem też miesięczną praktykę w szkole podstawowej, co prawda jako nauczyciel informatyki, ale to zawsze coś :)
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

Dodatkowo odbyłem też miesięczną praktykę w szkole podstawowej, co prawda jako nauczyciel informatyki, ale to zawsze coś :)


Witaj w klubie :) , ja praktyki w szkole (podstawowej i średniej mam za sobą - również informatyka oraz technika). Obecnie uczę infy i WF'u. Polecam Wam studia podyplomowe z Wychowania Fizycznego (oczywiście jeżeli wykorzystacie je zawodowo - bo wtedy naprawdę warto).
Jeżeli chodzi o dydaktykę... trudna sprawa - tak naprawdę nie znam studentów (poza kujonami - bez obrazy), którzy ją lubią, ale moim zdaniem wynika to z tego, iż dydaktyka sama w sobie jest sztywna i przekłamana w pewnym stopniu. Nie wyobrażam sobie podręcznikowej lekcji - jak przykazała dydaktyka - takie lekcje są do bani i nie jest to tylko moje zdanie ale nauczycieli (i uczniów, a oni są najważniejsi na zajęciach!!!). Są to wypowiedzi nauczycieli mających 20-30 letni staż!!! W szkolnictwie jednak przykre jest to, że kiedy nauczyciel prowadzi lekcję pokazową, to musi to robić zgodnie z dydaktyką (i tu w zależności od dyrektora) kropka w kropkę - nie ważne że takiej lekcji nie da się przeprowadzić naprawdę, ale tak już jest. Tak jak piszesz Aiki - po prostu życie).

Wesołych Świąt i smacznego jajka oraz mokrego dyngusa.

P.S.
Jeśli chcecie, to mogę coś podpowiedzieć z zakresu dydaktyki Wychowania Fizycznego, spośród dydaktyki poszczególnych przedmiotów jest najbardziej zbliżona do tego jak się prowadzi zajęcia!!!
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
Tak Aiki ,Twoj temat pasuje do moich rozwazan.
Powiedzmy,ze planuje zostac instruktorem aikido,jak powinnam sie do tego przygotowac?
Od jakiego kyu wolno uczyc innych?Pewnie nie ma zadnych norm,ale pewnie sa zwyczaje.
Ciekawe czy sesnsei'je wiedza co to dydaktyka? rotfl
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
hyhyhy :)

uczyc mozesz paskuda juz, najlepiej sie...
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

hyhyhy :)

uczyc mozesz paskuda juz, najlepiej sie...


Tak wlasnie robie,ale dzieki za rade :wink: :) 8)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

Nie chodzi mi o to by czuc bagaz doswiadczen ale czy ktos z was pokusil sie o wzbogacenie swojej wiedzy dydaktycznej ( oby nie o Makarenke :-) )))).
Jeżeli tak to w jaki sposob?


Moja zdolności dydaktyczne opieram na wiedzy zdobytej w ramach nauki zawodu (psychologia, psychiatria,pedagogika, dydaktyka prozrdowotna) oraz doświadczeniami wyniesionymi z zajęć praktycznych przeprowadzanych w trakcie studiów (opiekun w przedszkolu, instruktor w gimnazium, oraz opiekun w DPS)

Przygotowanie pedagogiczne tak jak merytoryczne jest niezmiernie ważne w procesie dydaktycznym każdej dziedziny której chcemy nauczać.. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
Mowisz Uchideshi, psychiatria pomocna w aikido...................hmh.....nieglupie, nieglupie..... :P
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
Uchideshi.. hehe chyba masz najlepsze przygotowanie teoretyczne do zawodu. Brakuje ci jeszcze mgr z rehabilitacji na AWF :-)))))))
Szczerze życze
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
Ja mysle ze jednak dydaktyka prozdrowotna to to co najwazniejsze dla trenera.. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
sallly-raz bys napisala cos na temat.. gosc ma solidne podstawy do pracy z mlodziakami. Rodzice moga się czuc bezpiecznie oddajac pociechy w jego rece.
na kij ta krytyka?
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

Ja mysle ze jednak dydaktyka prozdrowotna to to co najwazniejsze dla trenera.. :wink:

Ze się tak zapytam po co komu dydaktyka prozdrowotna jeśli nie będzie umiał wiedzy swojej w przystępony sposób przekazać ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
no to juz inne pytanie.. czyli problemy z komunikacja.. skupmy sie na glownym watku pytania :-))))))))
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

Moja zdolności dydaktyczne opieram na wiedzy zdobytej w ramach nauki zawodu (psychologia, psychiatria,pedagogika, dydaktyka prozrdowotna) oraz doświadczeniami wyniesionymi z zajęć praktycznych przeprowadzanych w trakcie studiów (opiekun w przedszkolu, instruktor w gimnazium, oraz opiekun w DPS)

Przygotowanie pedagogiczne tak jak merytoryczne jest niezmiernie ważne w procesie dydaktycznym każdej dziedziny której chcemy nauczać.. :wink:


O kurcze,i jak tu zostac teraz sensei :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

na kij ta krytyka?


jaka tam krytyka...dydaktyka prozdrowotna obejmuje nie tylko troske o swoich podopiecznych, merytoryczne wsparcie, ale przede wszystkim swiecenie wszem i wobec wlasnym prozdrowotnym przykladem :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

jaka tam krytyka...dydaktyka prozdrowotna obejmuje nie tylko troske o swoich podopiecznych, merytoryczne wsparcie, ale przede wszystkim swiecenie wszem i wobec wlasnym prozdrowotnym przykladem :D


Czyli rzucamy palenie (Aiki :) ) zrzucamy parę kilo z brzucha (Smail :) ), zapominamy o kompleksach (paskuda :) ) i zabieramy się do przekazywania zdobytej w pocie umysłu wiedzy kolejnym pokoleniom.. :D

Shifu Szczepan: :wink: Psychiatria przydaje się wtedy jak pracujesz z 5-6 latkami.. Obcując z "psycholami" mówisz, zachowujesz się jak 5-6 letnie dziecko bo inaczej z nimi(psycho) sie nie dogadasz.. A wbrew pozorom bardzo ciężko jest cofnąć się tak daleko.. :wink: Chociaż niektórym to chyba przychodzi bez problemów... ( esh... nie będę pisał komu :) )
Tak czy inaczej sytuacje zakłopotane i prozaicznie proste są bardzo ciężkie i cholernie tródne... :lol:
I teraz domyśl się co chciałem Ci przez to powiedzieć.. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...
hmm.. nastroj mam morderczy wiec napisze prostym textem:
piiiiii .. le - nie rzuce palenia, bo tak.. Smail nie nie zrzuca brzucha , bo chudy sensej wyglada glupio i jak pól dupy zza krzaka..
A (Uchideshi ) nie licz ,ze Szczepan sie domysli , bo jak nie rozumie slowa ewolucja to co dopiero gra w skojarzenia..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

O kurcze,i jak tu zostac teraz sensei :wink:


Mysle ze te wszystkie psychologiczno-psychiatryczne mozesz sobie spoko darowac. Najwazniejsze jest to co potrafisz na tatami, czyli skopac dupe niedowiarkom, co watpia ze kobiety tez moga cwiczyc fachowo aikido :wink: ..........taaaakkk....niewatpliwie od tego musisz zaczac.......techniki efektywne, niezaleznie od woli uke..... :lol:

Niewatpliwym znakiem senseiostwa bedzie niesmiala prosba twego wlasnego instruktora, zebys otworzyla sobie wlasne dojo, byle tylko w innym miescie rotfl
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

I teraz domyśl się co chciałem Ci przez to powiedzieć.. :wink:


AAAAAAAAAAAAAAAAAAcccccchhhhhh..teraz juz wszystko jasne, powiedzial Leon wykrecajac zgrabnie zarowke...Juz rozumiem dlaczego od poczatku nie rozumialem o co chodzi w twoich postach 8)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dydaktyka...

Juz rozumiem dlaczego od poczatku nie rozumialem o co chodzi w twoich postach 8)


To teraz oddaj należytą cześć i idź na trening..;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024