Skocz do zawartości


Zdjęcie

BÓL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
ja mam przykry przypadek i to nei glupota ale raczej niewiedza.. cwiczylem bez halowek na bosaka po prostu, przed 1 walka w Roda [<= tak?] zauwazylem ze mam na palcu krwiaka [trener mi mowi ze on przkowa, wyflacza krew i mu sie goji :) ] - zawalcze sobie 1 raz wreszcze , w domu wylecze] robie au , parafusso [taki kop dwona nogami nie wiem czy dobra nazwa]laduje i pryf :( :twisted: krew na podlodze dziwnym trafem, trener mnie podcial i koniec :D ... moja 1 walka w roda :)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Hieh Uira napisał chyba wszystko co pozwala uniknąć głupich kontuzji, na szczęście mi przez te pierwsze 1,5 roku w pale się nie mieściło by z akro kombinować. Dobiero ostatnio nieśmiałe acz względnie skuteczne próby filaka podejmuję.

p.s. Dziękuję za pozdrowieni Lost Soul. Pewnie namierzyłaś mnie u Esporao?? :)

ma sie ten zwierzecy magnetyzm:]
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Nie...To ja dziekuje za pozdrowienia :)


i kto tu ma ten zwierzecy magnetyzm co ? ;)

A post Uirapuru mozna przelac w jedno zdanie... "Nie rob glupot! " :twisted:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Chłopaki, jesteśmy twardzi i nie damy się zabić!!! Banda twardzieli jestesmy i tak ma zostać!

Oczywiście tak długo, jak długo będziemy o siebie dbać, używać głowy przy każdym ćwiczeniu i czasem nawet z przesadą - myśleć o skontuzjowanych nogach, biodrach, plecach, barkach, nadgarstkach i palcach. Ciało mamy jedno, dostaliśmy je na określony czas, postarajmy sie je zwrócić w miare nie naruszonym stanie...

Myślcie - myślenie ma przyszłość!
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

cwiczylem bez halowek na bosaka po prostu


IMO to dobrze.

przed 1 walka w Roda [<= tak?]


Nie sądzę żebyś od razu wskakiwał do jogo duro.

zauwazylem ze mam na palcu krwiaka [trener mi mowi ze on przkowa, wyflacza krew i mu sie goji :) ]


Może pomyliłeś z pecherzem? Krwiak to raczej inna i bardziej delikatna sprawa. :|

parafusso [taki kop dwona nogami nie wiem czy dobra nazwa]laduje i pryf :( :twisted:


Armada dupla jak sądzę.

krew na podlodze dziwnym trafem, trener mnie podcial i koniec :D ... moja 1 walka w roda :)


Do wesela się zagoi. :D :D :D
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
hehehe ;) Ależ ja przebiegła jestem :) Za pozdrowienia nie dziękujcie :P To nic takiego :lol:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

hehehe ;) Ależ ja przebiegła jestem :) Za pozdrowienia nie dziękujcie :P To nic takiego :lol:


...tym razem moderator przymknie surowe oko na offtopa :>

a tak btw: mogę się pochwalić? mam pierwszą w życiu kontuzję od komputera. teraz już lepiej jest, ale nie pamiętam, by kiedyś coś tak małego jak może parocentymetrowej długości ścięgienko w nadgarstku bolało mnie tak długo i tak mocno. mógłbym chyba to określić jako "chorobę zawodową" informatyków, uszkodziłem rękę na... klawiaturze.
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

cwiczylem bez halowek na bosaka po prostu


IMO to dobrze.

przed 1 walka w Roda [<= tak?]


Nie sądzę żebyś od razu wskakiwał do jogo duro.

zauwazylem ze mam na palcu krwiaka [trener mi mowi ze on przkowa, wyflacza krew i mu sie goji :) ]


Może pomyliłeś z pecherzem? Krwiak to raczej inna i bardziej delikatna sprawa. :|

parafusso [taki kop dwona nogami nie wiem czy dobra nazwa]laduje i pryf :( :twisted:


Armada dupla jak sądzę.

krew na podlodze dziwnym trafem, trener mnie podcial i koniec :D ... moja 1 walka w roda :)


Do wesela się zagoi. :D :D :D


HAHAH ale jestes zabawny :) dzis mam w palcu okragla dziure na calego palca :? w sumie to 2 dziury... [jedna mniejsza :-) ] najgorzejbylo jak musialem odkroic nozyczkami martwa skore :X :? 8O [ale przynajmniej do szkoly nie dalem rady isc :twisted: :P :) ]
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Dziura w palcu wcale nie świadczy o krwiaku.. :| Gdyby ktoś cie postrzelił, też byś miał dziurę.
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

Dziura w palcu wcale nie świadczy o krwiaku.. :| Gdyby ktoś cie postrzelił, też byś miał dziurę.


a co to ja jakies lekarz jestem :) :lol:
  • 0

budo_mariuszk_19
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
A co to jest te parafuso???????
  • 0

budo_razzededge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z galerii

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
:)
odcisk ci sie czlowieku zrobil a pozniej naruszyles sobie skore wlasciwa i ci krwia zaszedl zamiast limfa... zaden tam krwiak... z prawdziwym krwiakiem to bys u chirurga skonczyl

po jakims pol roku zrobi ci sie pancerny naskorek, ktory nawet jak ci sie odcisk zrobi to nie poczujesz ;)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
"krwiak- jest to ograniczone zbiorowisko krwi wśród tkane(...)" za Chirurgia- Repetytorium Jana Fibaka
czyli że jednak to chyba był krwiak ;) Tyle że nie ma chyba co dramatyzować bo takie rzeczy to chyba miał każdy zaczynający przygodę z capoeira. Mnie dziwi raczej coś innego- wchodzenie pierwszy raz do roda i trzaskanie parafuso czy armada dupla :roll: Nawet jak się umie to po co jak się jest początkującym??
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

"krwiak- jest to ograniczone zbiorowisko krwi wśród tkane(...)" za Chirurgia- Repetytorium Jana Fibaka
czyli że jednak to chyba był krwiak ;) Tyle że nie ma chyba co dramatyzować bo takie rzeczy to chyba miał każdy zaczynający przygodę z capoeira. Mnie dziwi raczej coś innego- wchodzenie pierwszy raz do roda i trzaskanie parafuso czy armada dupla :roll: Nawet jak się umie to po co jak się jest początkującym??


no bo widzisz troszke przedtam sam treneowalem i dla mnie nie ma trudnosci z takim czyms lecz teraz musze nauczyc sie walczyc w roda bo same tricki nic nie daja tak sie przekonalem <= sory za offtopa :) no ale ten krwiakpekl imusialem obciac skore i robi mi sie nowa czy ona bedzie wytrzymalsza bo jak ne to tak w kolo macieju i nic z pancernego naskorka :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
skoro już mówimy o pancernych naskórkach itp to powtarzam, co wiem z doswiadczenia: najlepsze stopy, to nie takie, które maja 3 cm grubości naskórek na piętach i palcach. Gruba skóra sama ogranicza siebie, szybko schnie, robi się sucha i pęka w końcu. Nie mówiąc o gorszych akcjach. Najlepiej dbać regularnie o stopy - zdzierać pumeksem 2-3 razy w tygodniu naskórek i smarować dobrą maścią (polecam dernilan za 5 zł w każdej aptece). Wtedy stopy będą miały elastyczną, nawilżoną i naprawdę BARDZO wytrzymała skórę. U mnie odciski nie robią się wogóle.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
No, super. Bardzo dzieki za TREŚCIWE rady Uirapuru poklon
Oby więcej bo ostatnimi czasami na tym forum róznie sie działo :wink:

Jak skończą się matury to przechodzę do ich zastosowania w praktyce :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Zaloz temat...Wujek Kashoob radzi :wink:
  • 0

budo_razzededge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z galerii

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
ale wiesz archon... ten dzial moglby byc bardzo poczytny :) :)
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

skoro już mówimy o pancernych naskórkach itp to powtarzam, co wiem z doswiadczenia: najlepsze stopy, to nie takie, które maja 3 cm grubości naskórek na piętach i palcach. Gruba skóra sama ogranicza siebie, szybko schnie, robi się sucha i pęka w końcu. Nie mówiąc o gorszych akcjach. Najlepiej dbać regularnie o stopy - zdzierać pumeksem 2-3 razy w tygodniu naskórek i smarować dobrą maścią (polecam dernilan za 5 zł w każdej aptece). Wtedy stopy będą miały elastyczną, nawilżoną i naprawdę BARDZO wytrzymała skórę. U mnie odciski nie robią się wogóle.


musze sprobowac bo nie widzi mi sie cwiczenie w chalowkach :? heheehhe ale ajk bede cwiczyl na bosaka to bede 3 cm wyzszy :D
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

musze sprobowac bo nie widzi mi sie cwiczenie w chalowkach

To Ty ćwiczysz na chali?? :?

W sumie to chyba niektórzy Mestres grają w butach więc nie wiem czy to jest jakaś różnica w sensie savoir- vivre'u capoeirowego... Co komu wygodniej. W butach to chyba w sumie bardziej trzeba na innych uważać :) Ktoś kiedyś ćwiczył dłużej w bucikach i ma jakieś doświadczenia?? swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby odciski wtedy też powstawały.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024