Skocz do zawartości


Zdjęcie

BÓL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Tez z latwoscia robie mostek, nawet bez zadnej rozgrzewki, a do niskich z pewnoscia nie naleze (178cm) ;)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
super swietnie, ja tez z latwoscia zrobilbym mostek, ale pozniej mialbym cholerny klopot. Stan kregoslupa nie pozwala mi na mostki.
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Noite respekt dla Ciebie :)

A co do pytania bloodmastera to pewnie stuczenie po prostu tej takiej poduchy pod stopa ;)
  • 0

budo_sacarema
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Jesli chodzi o ból to powiem tak:
Do bólu mozna sie przyzwyczaic (ale nie zaniedbywac)....
  • 0

budo_lacan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Oj kręgosłup...
Często mam tak, że nie moge długo siedzieć w jednej pozycji, poprostu zaczyna mnie boleć.
Ale bardziej boje sie o kolana, oj tak kolanka.
Uważajcie na kolana!
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
kolana i ogolnie stawy to chyba zmora kazdego capoeiristas :wink:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Po 6 miesiacach trenowania chyba jakos tak mialem dosc uporczywy problem z kolanami i krzyzem :P Ale bol przeszedl w miare trenowania :) Teraz tylko nadgarstki i kolana sobie strzelaja ;)
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
mi na kregoslup pomogly cwiczenia na kregoslup wlasnie, mostki, wyginania sie, kocie grzbiety no i cruz dziala swietnie na ta partie miesni, tyle ze pewnie inaczej sprawa wyglada jak ma sie jakas wade gdzies tam w plecach, a inaczej jak ma sie nie wyrobione miesnie tej partii ciala, jak np Phoe
najlepiej isc do lekarza
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

...
Często mam tak, że nie moge długo siedzieć w jednej pozycji, poprostu zaczyna mnie boleć.


Też mam ten problem. Po rentgenie kręgosłupa stwierdzono zwyrodnienie stawu krzyżowo-biodrowego. Kuracja lekami przciwzapalnymi (Ketonal Forte) i odbudowującymi chrząstkę stawowoą (Flexodon Complex) :?
Z doświadczenia powiem Wam jedno: nie lekceważcie bólu! To fakt, ból jest elementem treningu i sztuka w tym, by umieć go pokonać, ale gdy długo boli to trzeba iść do lekarza.
Powodzenia !
  • 0

budo_mosca
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
no ja mam problemy z nogami. jak nie stopy, to łydki. jak nie łydki, to kolano. zawsze coś ;) plecki mam świetnie rozciągnięte, wyginać się mogę jak chcę, ale te ścięgna czy coś tam pod kolanami, to ni cholery. prawie żadnych postępów od pół roku, mimo ćwiczeń :/
  • 0

budo_bloodmaster
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdyni WiTaWkA

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Wielkie dzięki wam.....
Powiem tyle- przy chodzeniu nic, przy graniu w noge/kosza nic. Chyba to jest stłuczenie tej gópiej poduchy pod stopą(mam nadzieje) bo w sumie to mam płaskostopie. To jest tak że jak naprawde skocze wysoko i spadam na lewą noge to ostatnio coraz mniej ale ciągle boli. Ostatnio już wróciłem do skakania przez barierki ;) W butach nic nie boli tylko po prostu lekko czuć po paru minutach że coś nie tak(jeśli spadne na lewą). Jak tylko te idiotyczne matury sie skończą wracam do treningów ale ... w butach. Póki co pompuje i gram (w kosza :P ) Będzie dobrze ;) Musze przestać o tym myśleć to sie polepszy. Jak z zakwasami ;)
  • 0

budo_joker.capoeira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziwne ale w gruncie rzeczy to jestem bezpatryjny

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
jeśli chodzi o ból i kontuzje... to ja jestem chyba idealnym pechowcem :|
od wczoraj kontuzja nadgarstka (odnowiona), a jeszcze nie wydobrzał mi staw skokowy ale naszczeście to juz prawie mi przechodzi,
ból biodra od bardzo dawna co niepozwala mi sie rozciągać do turka,
miałem coś z karkiem po... niedokreconym salcie :oops:
w zeszłym roku (zaraz po tym jak wydobrzał mi kark) kontuzja obu nadgarstków - od maja do końca wakacji z tym zyłem,
wybity bark :?
aha no i coś mi sie stało w palca dużego u nogi boli juz od października jakoś :|
a najlepsze w tym że bez treniongów ani rusz i jak to teraz leczyć :?:
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL

jeśli chodzi o ból i kontuzje... to ja jestem chyba idealnym pechowcem :|
od wczoraj kontuzja nadgarstka (odnowiona), a jeszcze nie wydobrzał mi staw skokowy ale naszczeście to juz prawie mi przechodzi,
ból biodra od bardzo dawna co niepozwala mi sie rozciągać do turka,
miałem coś z karkiem po... niedokreconym salcie :oops:
w zeszłym roku (zaraz po tym jak wydobrzał mi kark) kontuzja obu nadgarstków - od maja do końca wakacji z tym zyłem,
wybity bark :?
aha no i coś mi sie stało w palca dużego u nogi boli juz od października jakoś :|
a najlepsze w tym że bez treniongów ani rusz i jak to teraz leczyć :?:


zeznia po prostu lol :) ja w capo jakies tam mega kontuzji jeszcze nie mialem ale jezdze na desce 3 rokto to jest dopiero hardkor :) :twisted:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
z doświadczenia wiem, ze kontuzje to w 90% głupota, a tylko w 10% przypadek. głównie złe metody treningowe ćwiczących lub trenerów. niestety, za parę miesięcy głupoty przy zaczynaniu nauki płaci się niekiedy długimi latami...
  • 0

budo_haze
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
uirapuru - mozesz powedziec od razu jakich bledow trenngowych nalezaloby zdecydowanie unikac na poczatku trenowania - to moglaby byc przydatna informacja .pzdr
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
dziś wiem - po dwudziestukilku razach, gdy wyskoczyło mi prawe kolano - że niczego nie zacznę od dobrej rozgrzewki po której zrobię dobry naciąg. To chyba najważniejsze. Sama rozgrzewka to już w cholerę wiedzy potrzeba, żeby została dobrze przeprowadzona, nie mówiąc o naciągu. Uczę się, na przykładzie swoim i innych.

Teraz wiem, ze silka ma zalety. Nie cwicze, nie mam kasy, ale przy odrobinie zlociszy wrócę. Nie po to zeby pakowac i byc wielkim. To glupota. Kazdy musi sobie to przemyslec pod katem wlasnego ciala. Stawy muszą być dobrze chronione dużą warstwą mięśni, trzymać kości w kupie pomaga dobry mięsień - masywny, mocny, rozciągnięty.

Odżywianie - to chyba wiadomo. Nie stosuję specjalnych diet, jem w miarę zdrowo w/g uznania.

Akrobatyka? Miło wspominam pierwsze dwa lata - salta, fiflaki, inne bajery. Nadwyrężone coś tam, które "samo przeszło". Szczególnie teraz, gdy siad turecki powoduje u mnie czasem wypadanie nogi z kolana. Spoko, teraz już, jak mówiłem po 20 czy 30 raz nie boli aż tak ;) A niestety, kto pracuje i zarabia ten wie, ze czasem nie ma szansy wyrwać się do lekarza z taką drobnostką. A jak juz jest, to lekarz mówi - tniemy, zobaczymy co z panem jest. Dzięki za takie podejście. Więc próbuję sam, glukozamina i rowerek na siłowni. Nie wiem, czy zmniejszający sie ból przy tej kontuzji to efekt poprawy, czy pogorszenia stanu nogi ;) Ale ciągnę dalej.

Napewno na samym początku skupiłbym się na podstawach. teraz żałuję, błędy przeszłości najlepiej widać w roda. Nie wiem skąd miałem upór żeby spędzać po 8 godzin dziennie na trzaskaniu tylko salta, albo fiflaka. a jednak ten upór był. gdybym go poświęcił na ginga, esquivas i parę kopnięć, to byłbym dziś o wiele wiele wiele lepszy. Co ciekawe, teraz dopiero z łatwością przychodzi nauka akrobacji - wtedy to był ośli upór. Teraz, po prawie 5 latach lekko zmasakrowane ciało ma nowe możliwości, a ja mam jego świadomośc- dużo łatwiej jest mi czegoś się uczyć niż kiedyś. Co poradzić, czasu nie cofniemy, nie? :)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Świetny pościk Uira... poklon mam nadzieję, że dotarło to do wszystkich zniecierpliwionych capoeiristas chcących od razu trzaskać salta
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
Nom...do mnie dotarlo...a skoro i tak nie mam predyspozycji fizycznych do takich bajerow wiec poswiece sie doskonaleniu podstaw! Przejsc, kopniec, dupereli !!! Bede niezmordowanie dazyl do perfekcji !!! I za 5 lat bede wymiatal 8)
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
A ja sie martwilam, że Au nie umiem robic :P Mi tez się Twój post podoba ;)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: BÓL
ostatnio rozpracowalem od czego mnie bola ledzwie....otoz....za bardzo sie pochylam przy ginga!!!! po ponad 4 latach ciezkich treningow teraz sobie to uswiadomilem :oops: :roll: :)


pozdrawiam





ps.lost_soul ale masz fajny podpis :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024