Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałki maculele


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_madmatt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

pałki maculele
Interesuje mnie jak posługiwać się pałkami maculele, może istnieją jakieś schematy ruchów, jak tym wogule machać szybko i skutecznie.

pozdrawiam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Witam.

Proponuje zapytac trenera ... z internetowych opisow duzo sie nie nauczysz ... Ewentualnie poszukac na google filmikow z maculele ...

I co znaczy szybko i skutecznie ? W walce ? Maculele to raczej taniec ... :] BYnajmniej w wykonaniu jakie ja widzialem i znam ... Walki tam duzo nie ma ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_madmatt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Może żle się wyraziłem. W sumie chodzi mi o to czy są jakieś techniki w capoeira gdzie używa się pałek albo jakiś noży, typowa walka z bronią, coś jak było w "only the strong" chociaż podobno temu filmowi nie należy ufać.

pozdrawiam
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Poszukaj cos zwanego "Escrima"- powinno pomoc
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Z tego co mi wiadomo to wspolczesnie w Capoeira nie wykorzystuje sie palek do walki. Kiedys wystepowaly w Capoeira Carioca pod nazwa petropolis. Technik tam wykorzystywanych raczej nigdzie nie znajdziesz (tak samo jak i jakiejkolwiek szkoly Carioca). Maculele jest tylko i wylacznie tancem, a jezeli rzeczywiscie bardzo chcesz cwiczyc walke taka bronia to polecam odpowiedni dzial na forum VB.

Pozdrowka!

PS: "OtS" to "zanecacz", nie zrodlo wiedzy :lol:
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
jezeli chodzi o bron w capoeira to jest cos takiego jak "jogo de navalha" - gra z brzytwami ktore sa umieszczone miedzy palcami u stop.
z tego co wiem gra sie do tego rytm santa maria.
aktualnie znam tylko jedna grupe ktora to praktykuje (a przynajmniej jej mestres) ale nie jestem pewien na 100% wiec nazwy nie podam :wink:

maculele zas to po prostu taniec, choc gdy w gre wchodza maczety to juz sie robi ciekawie :)

pozdrawiam
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
ja tez slyszalem ze maculele to taniec, glownie tanczy sie maculele w roda na jakies brazylijskie swieta [ z tego co mi wiadomo ] :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Witam.

Jezeli chcesz walczyc za pomoca palek to polecam takie sztuki walki jak combat kalaki, escrima ... Tam nauczaja tego "do walki" i nie bedziesz narzekal na "wolne" techniki :P Serio robi wrazenie jak koles po kilku letnim treningu macha takimi palkami ... Nie chcialbym dostac czyms takim :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_madmatt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Odnośnie CARIOCA znalazłem tyle żę:
Carioca była niezwykle odmienna od znanych nam styli - Angola i Regional. Zrezygnowano w niej całkowicie z muzyki, śpiewu, postawiono na brutalność i skuteczność. W carioca używano pałek petro polis, brzytw santo christo i innych narzędzi. Kopnięcia celowały na kolana i tułów, wprowadzono ciosy rękoma na twarz, m.in. w oczy (dendeira).
Carioca była pierwszym sformalizowanym stylem capoeira, w 1907 został napisany podręcznik uczący tej sztuki. Książka ta była przeznaczona jedynie dla wojskowych, zamierzano wprowadzić carioca do armii jako brazylijską sztukę samoobrony - odpowiedź na japońskie jiu-jitsu i angielski boks.
Carioca narodziła się na ulicach Rio de Janeiro, które podzielone było między walczące ze sobą gangi. Członek gangu carioca miał na znak przynależności zawiązaną na szyi czerwoną chustę, która równocześnie chroniła go przed poderżnięciem gardła brzytwą.
Z czasem w Rio została tylko jedna szkoła ucząca Carioca, prowadzona była przez Sinhozinho. Kiedy zmarł, nie było komu kontynuować jego pracy i Carioca zniknęła raz na zawsze.

trochę szkoda mogła być ciekawa

pozdrawiam
  • 0

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
ja tam nie tesknie za brutalnoscia - maculele to taniec... tylko taki troche inny, ale ma w sobie cos... wiec zostawmy to tak, jak jest :D
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Powiem krotko...Combat Kalaki sux!!! Tak to przykre ale to prawda. To jest system w ktorym sie zbyd dużo nie nauczycie, a napewno nie walki palkami. Moze naucza cie kilku fajnie wygladajacych ruchow, ale nic poza tym. Poza tym zapytajcie kogos kto to trenowal ( to i cos jeszcze z palkami) niech sami wam opowiedza.
A tak jeszcze tylko dodam ze to jeden z tych sytemow że jezeli masz kase to bez problemu robisz stopnie ,chocby i co miesiac nowy (w rok do dana :) ).
A Escrima jest Super!!!!. Tam naprawde można nauczyć sie walczyć nie tylko pałka ale również nożem....a jak kogoś porposicie (trenera?) to pokaże wam kilka fantazyjnych, ale swietnie wygladajacych róchow którymi zaszpanujecie kolega (przynajmiej moim sie podba :) )
A o makulele moge powedziec tyle : Super to wyglada na jednym filmiku, niestety mam tylko ten jeden, naprade bardzo ladne przemawia do mnie to, szkoda ze tanczy sie to tylko na uroczystosciach.

I powtażam nie dajcie sie naciagnać na Kalaki. To wyrzucanie pieniedzy za papierek nic wiecej!!![/list]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
kashoob wywal ta ostatnia krypto i anty reklame jak mozesz.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
do plastus :
przeglądam to forum bo jestem zainteresowany waszą sztuka walki ( chodzi o high kicki i takie rózne wasze cuda )
co do kiji i CK - jeśli chodzi o organizację i stopnie - syf hujnia mrok i bagno jak w wiekszości organizacji nastawionych na zysk
ALE DROGI KOLEGO TECHNIKI WALKI KIJEM I NOŻEM SĄ TAM NAPRAWDE DOBRE I UMIEETNOŚCI NYCKA (SZEF FEDERACJI CK) SA NAPEWNO WIĘKSZE NIZ PANÓW Z ESKRIMY (JEGO UCZNIÓW.....) SAME KALAKI TO NIC INNEGO JAK INNA NAZWA OGÓLNIE SZEROKO POJĘTYCH FSW ( ARNIS ESCRIMA ITD ) I - a stopnie/paski - jebac paski - cwiczysz dla kolorów ?
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
zla fama o CK wynika z kilku powodów - po pierwsze nastawienie federacji na zysk
- realny przekaz technik odbywa sie tak naprawde na seminariach w oleśnicy, instruktorzy lokalni ucza tego co znają sami czyli karate + kije , kung fu + kije, itd a zostaja instruktorami po 2 latach a nawet wczesniej z czarnym paskiem a i nawet z dwoma belkami - TAK TO SMIESZNE I BZDURNE ALE TAK JEST I SAM NAD TYM UBOLEWAM NIESTETY

JEST NAPRAWDE TYLKO KILKA OSÓB KTÓRE ZNAJA TAM PRAWDZIWE FSW I SA W STANIE JE PRZEKAZAC ..... ale jak już przekazuja to konkrety

pozatym do syfu wokól kalaki przyczynił sie rozpad federacji na dwie - i chodzilo jak zwykle o pieniądze ......

nie wypowiadał bym sie zbyt pochopnie na temat kiji jeśli nie byłeś nawet na jednym treningu ........

z szacunkiem

mk
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
co do patykow - jak ktoś chce zobaczyć - zapraszam od września - Wy nauczycie nas latać a my pokażemy wam jak straszny jest kawałek kija od szczotki albo dwa :)
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Zgadzam sie. Nycek ma olbrzymie umiejętności, wystarczy spojżeć na jego osiagniecia i stopnie w różnych sztukach walki. To robi olbrzymie wrażenie. Ale nie zmienia to faktu że na treningach CK widzalem tylko mnóstwo niepotrzebnie udziwnionych róchow (ale fajne sa), tylko najgorsze jest to że ludziom sie wbija do glowy ze one sa dobre do obrony i ataku!!!. Nie wiem nie bylem na seminariach z CK wiec ciezko mi powiedziec co tam jest...wypowiadam sie jedynie o zwyklych zajeciach.

Hmmm mam takie pytanie skąd możesz wiedziec ze umiejetności Nycka sa lepsze niż facetów od escrimy. Ja osobiście nie pozanłem Nycka, ani nikog z jakiejś High elity Escrimy ale taka wypowiedz chyba jest przesadzona.
Hmmmm jest taki człowiek, nazywa sie Cieszyński, jest to bodajże przedstawiciel Estokada na Europe (chyba najwyżej w hierarhi w polsce stoi) to naprawde majster od wszelkiej broni i jest miedzy innymi instruktorem Eskrimy. U niego na seminariach byełem i wiem, a raczej mam mglisty obraz tego co portafi. A potrafi BARDZO dużo, wiec stwierdzenie że instruktoży eskrimy sa "lewi" (to jest cudzysłow przosze nie łapać mnie za słowka :) )jest chyba niesprawiedliwe, ale to już trzeba samemu zweryfikować.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
Właśnie.... trzeba przyjść i zobaczyć a nie gadać tak jak ja na ten temat, na którym notabene sie słabo znam. Bo w innym wypadku zaraz zrobi sie nam kolejny temat co jest lepsze...a tak swoja drogą to czemu ludzie kłocą się ( w tym ja :) ) co jest lepsze, przecież malarz z rzeżbiażem nie kłocą sie to co jest bardziej praktyczne, dla nich to wszystko jest sztuka. Czemu nie może być dla nas tak samo?!
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
może przesadziłem ze są napewno większe , ale na 100 % nie jest od nich gorszy pozatym np arnisador eskrimador i doce pares polska - te sekcje prowadza ludzie którzy zaczynali z Nyckiem(np Paweł Jagusz, Paweł Zaremba+Mirosław Osytek itd ) a zalozyli swoje federacje z tych czy innych powodów ( hajs syf wokół CK itd ) - nie angażujmy się w polityke i przechwalanie bo nie oto chodzi- co do przekazu w sekcjach CK lokanych to nie ma o czy dyskutować bo ktoś kto ma 2 dana po 1,5 roku i zostaje instruktorem gówno może nauczyć ...... dlatego seminaria z Nyckiem ( na których dostajesz więcej niż przez 3 miesiące treningów w sekcji ..... )
ja sam cwicze dla siebie nie dla koloru paska i politykę chciałbym olać - niestety konsekwencje rozłamu i antypati miedzy poszczególnymi federacjami FSW w polsce są takie że np na seminarium estokady nie udało nam sie pójsc bo nikt nie chciał nam powiedzieć gdzie kiedy i za ile ("tworząc problemy " tylko dlatego że jesteśmy z CK) a my chcieliśmy się tylko nauczyć czegoś nowego ............
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
No tak to przykre....dyskryminacjia nawet w sztukach walk. Niedobrze, bardzo niedobrze! Dlatego zobowiazuje sie tu i teraz ze jesli tylko dowiem sie o jakimś seminarium to natychmiast dam znać. Oby tylko nie schowalo sie to gdzies tu, pod natłokiem różnych tematów.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki maculele
yyy... ja przepraszam że przeszkadzam panom w takiej wyjątkowo ciekawej konwersacji ale bądź co bądź to forum o capo a nie o CK :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024