Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bokkenem go!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Bokkenem go!
Czy słyszeliście o przypadku użycia bokkena do realnej walki, poza dojo?
Może od znajomych, albo z jakichś innych list dyskusyjnych?
Ja nie słyszałem, natomiast znam anegdotkę dotyczącą użycia MIECZA - a konkretnie atrapy miecza średniowiecznego.

Pewien mój znajomy (nazwijmy go Heniek), szedł ciemną uliczką. Słysząc za sobą czyjeś kroki, przyspieszył. "Czyjeś kroki" też przyspieszyły. Przyspieszył jeszcze bardziej - kroki też. W końcu wyciągnął z futerału na plecach miecz dwuręczny potwornej wielkości i stanął w postawie bojowej. Dobiegający już napastnik zatrzymał się, powiedział:

- K...a, myślałem, że to gitara!

I uciekł :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
Bokken moze nie ale pare razy z jo zdazyło się. W sytuacji jakiej przedstawiłeś. Tak czy siak nie ma jak pożądne hasso :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!

Czy słyszeliście o przypadku użycia bokkena do realnej walki, poza dojo?
Może od znajomych, albo z jakichś innych list dyskusyjnych?
Ja nie słyszałem, natomiast znam anegdotkę dotyczącą użycia MIECZA - a konkretnie atrapy miecza średniowiecznego.
I uciekł :)


ja słyszalem. Chlopak ktory trenował w łódzkim AIkikai w 1994 r. wracał z treningu i na bliskiej Retkini, koło 26 LO poszli na piwko. Kiedy schodzili po schodkach drogę zastąpił mu koleś. Aikidoka potraktował bokkenem kolesia, spokojnie odszedł, ale jak tylko skręcił za róg, zaczął szybko biec.
Silvio
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
Kiedys bylem na imprezie u kolegi i zadzwonil inny kumpel ze jest zadyma przed knajpa ktora ochranial. Odrazu pojechalismy tam, kazdy wzial jakis sprzet a ja jako ze bylem po treningu wzialem bokken. Jak tam wpadlismy to sie uspokoilo. Do kolegow fikalo kilku dresikow i skonczylo sie to zlamanymi nosami, a do mnie nie podszedl nikt widzac ze sobie macham bokkenem :(
Nie bylo to coprawda uzycie bokkena ale cos kolo tego.
Klopot byl tylko z ukryciem tego przed Policja ktora sie zjawila jak juz bylo po wszystkim. :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
Jesu 8O !!! Przecie z Was same Miszcze Mariany rotfl :wink:
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
Uchideshi oddaj należytą, niewątpliwą cześć!!!
Jak zwykle - Marian Rules all the time!!! :evilbat:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!

Uchideshi oddaj należytą, niewątpliwą cześć!!!


poklon :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
o użyciu bokkena słyszałem i to nie był to ktoś legendarny tylko qumpel ćwiczący u D. Bieńkowskiego ze Szczecina - kiedyś po treningu miał problem na Prawobrzeżu - zlał bokkenem paru typów na przystanku, policja przyjechała itp.
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
A jak byście mieli pokrowiec z jo i bokken i widzielibyście 'nagłą' sytuację. Co byście wyjeli? Bokken, czy jo? Z czym czulibyście się pewnie?
A ja kiedyś klienta jo postraszyłem (nie trenuje długo więc tylko jo ze sobąnosze). W nocy coś mi się odgrażał jakiś ziomal. Wyjołem jo, zrobiłem mine ala segal ;) i udawałem, że jestem pewny siebie, a on się odczepił. Ale byłem z siebie dumny wtedy. Zalazłem mu za skure bo przyczepił się do jakiejś dziewczyny w autobusie i zareagowałem :paker:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokkenem go!
bokken jest krotszy i ttroszke poreczniejszy - mozna nim poprostu zlac jak pala, z jo juz troche trudniej :-)


co do faktow, to klege z Wawy jacys huligani w tramwju zaczepili i skroili mu jakas kase - nie mogl sie bronic bo mieli strzykawke z czyms czerwonym i mowili ze to krew z hiv'em - ale jak odeszli to wzial bokkena i za nimi pognal...

Jak zwykle police sie zjawili zaraz po akcji, ale kasa przepadla - nieduzo na szczescie :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024