Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w Oyama Karate - zasady


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Zawody w Oyama Karate - zasady
Czy ktos moglby mi pokrotce wyjasnic w jaki sposob sa rozgrywane zawody w Oyama Karate. Oczywiscie wiadomo ze sa kategorie wagowe, podzial na kata, czy walki. Ale np. chcialbym wiedziec od jakich stopni mozna startowac w zawodach, w jakim byc wieku, czy trzeba posiadac ksiazeczke sportowac.... no i co tam wam jeszcze przyjdze do glowy aby mi powiedziec....

thnx
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
To tak jak w Kyokushin ,gdyż prawie wszystko zjechali z tego stylu.Maja trochę gorzej w kata gdyz oyama jest bardzo uboka pod tym względem.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
No właśnie,jakie konkretnie kata są w Oyama?Coś tam kiedyś słyszałem,że dość skromnie z formami :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Jeśli chodzi o walki - dokładnie tak samo jak w Kyokushinkai, z tym że jakiś czas temu zakazano przechwytywania głowy przy kopnięciach kolanem na głowę - spowodowane to było częstymi przypadkami bardzo ciężkich KO. Od czasu do czasu są również organizowane zawody w formule semi knockdown - od "dorosłego" knockdown różnią się zagazem kopania mae geri i kolanem (hiza geri) na gowę. W semi knockdown przeprowadzane sa standardowo zawody juniorów.
Startując w zawodach MUSISZ mieć kartę zdrowia sportowca. By ją wyrobić powinieneś sie udać do lekarza sportowego i wykonać zalecone przez niego badania. O ile dobrze pamietam wykonuje się badanie moczu, krwi (morfologia) i EKG, choc kiedyś lekarz zaordynował mi również EEG i badanie neurologiczne :?

Zastanawiammsię czy przedstaiciel stylu, w którym nie praktykuje się kata z broni ma prawo mówić, że "w Oyama jest ubogo pod tym względem".
W Oyama karete mamy następujęce układy form:
Kihon kata sono ichi (1) , sono ni (2) aż do kihon kata sono hachi (8) - czyli osiem układów podstawowych form kihon.
Kumite no kata tsuki to uke - "kata walki", standardowo sprawdzane przez wykonywanie w parach.
Kaiha
Shotei
Seienchin - to już na 1 dan
Kanku dai - to chyba na 2 dan
Gojushiho - to na 3 dan
Kata z kijem : Bo kata sono ichi, sono ni, tsion oraz Soki (to ostatnie zawsze kojarzyło mi się spożywczo :-) )
Kata z tonfą : Tonfa kata soni ichi , sono ni, sono san oraz Taizan.
Na 4 dan obowiązuje znajomość kata z sai - nigdy jeszcze tego nie widziałem, ale może kiedys przyjdzie czas i na mnie ? :)
Jeśli dobreze liczę to mamy w Oyama 23 układy form- jeśli nie liczyć kata z sai. To chyba nie jest tak źle - nie wiem ile Wytego macie w Kyokushinkai - będe wdzięczny za informacje w tej materii.

Oczywiuście w Oyama organizowane są zawody w kata.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Jest ponad 50 form kata typowych dla karate i z tego 5 kata z bo.Kata sa bardzo trudne i długie do opanowania :( do tego dochodza takie kihon i taikyoku
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Do tego trzeba doliczyć układy z partnerem ippon kumite ponad 15
i kyokushin kumite 6 sztuk
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Jesli ilosc i dlugosc kata, ukladow i innych tego typu rzeczy jest jakakolwiek miara wielkosci stylu, to wszyscy powinni sie rzucic na treningi kung-fu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Hej polski niemcu czego mieszasz jak nie jesteś w temacie? i czytaj dokładnie o co chodzi ok! :(
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Patrze na temat nieco szerzej niz napisane jest doslownie w tych kilku postach. I znam doskonale twoje zapatrywanie na Oyama karate drogi karateko1, wiec wiem, co masz na mysli piszac tak, a nie inaczej.

Co do mojej narodowosci i ogolnie mojej osoby jako takiej, to nie wypowiadaj sie, jesli nie jestes w temacie. Poza tym nikogo tutaj to nie obchodzi.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Hmmm... nie wiedziałem, że w Kyokushinkai macie tego tyle 8O
Szacuneczek
Po przeczytaniu postów dochodzę do wniosku, że czas najwyższy zacząć interdyscyplinarne studia karate i naukę kata pochodzących z innych stylów - muszę jeszcze tylko znaleźć na to czas :wink:
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
A mamy,mamy...Wielu ludzi robi takie oczy jak Ty,Kirin,bo myślą,że w KK kata to śmiech i bieda :) Co prawda bodajże,wszystkie,poza Garyu są mutacjami kata z innych styli mniej lub więcej zmodyfikowanymi przez Oyamę.
Kirin,możesz po krótce opisać kata "Kaiha"-chociaż początek?Pytam,bo w Goju-Ryu jest kata Saifa,w KK Saiha-w zasadzie te same formy różniące się nieco...Może w Oyama po prostu zmieniono pierwszą literę,a może to zupełnie coś innego?
Poza tym wszystko u was znajome-ciekawi mnie "Shotei"-czy tam kładzie się nacisk na tę powierzchnię uderzajacą?Tak jak w Tsunami jest kata "Haito"-bez żadnych złośliwych aluzji do Oyama oczywiście!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
W tsunami to przeciesz Rysiek Murat wymyslił posiadacz 6 kyu w shotokan!!! :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Karatek chyba troche przesdzasz z tymi kata w KK jest ich duzo ,ale :
-jest jedno kata z bo (bo tsion na 4 dana ),a reszta to 3 taykyoku (+3 ura),5 piniannow(+5 ura),sanchin no kata,gegsai dai,tsuki no kata, yantsu, saiha,tensho,seienchin, gegsai sho,kanku dai, seipai, garyu,sushi ho;
-ippon kumite i kyokushin kumite to nie sa kata - jak sama nazwa wskazuje sa to układy walk i wykonuje sie je z partnerem, wiec to jako kata odpada, sa to walki na jeden krok a nie kata!
-sa jeszcze sokugi kata (3 sztuki) i kihon kata (2 sztuki) ale to sa razej formy treningowe kata , chociaz PZK w wymaganiach je umiescił.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Drogi maniaku kolega z Olama podał przykłady z partnerem ,więc ja tez tak uczniłem.
Kata z kijem sa to 3 sztyki taikyoku i Tsion I,II
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady

Hej polski niemcu czego mieszasz jak nie jesteś w temacie? i czytaj dokładnie o co chodzi ok! :(


Jeśli jeszcze raz obrazisz jakiegokolwiek użytkownika forum, zostaniesz ukarany blokadą nicka albo banem.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Racja.

Karateka1 - takie odzywki są delikatnie mówiąc nie na miejscu. I nie chodzi tu już o regulamin forum, który jest w tym przypadku łamany ale o podstawowe ludzkie zasady moralne, kulturę i dobre obyczaje.
Przemyśl to co piszesz zanim wciśniesz przycisk "Wyślij", bo może zdarzyć się tak, że moderatorzy wcisną w końcu przycisk "Banuj" i nie będzie już Twoich postów na forum.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Nie wiem w czym problem ale chyba ktoś zapomniał jak komuna waliła i stała na straży cenzury !!!
Jeżeli ktos czuje się nie zrealizowany to niech sobie odpuści z cenzurowaniem ok

Jezeli z kazego żartu robi sie afere to sory ale chyba ma ktoś za duzo czasu
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Nie wiem w czym problem ale chyba ktoś zapomniał jak komuna waliła i stała na straży cenzury !!!


A co ma do tego komuna!???


Jezeli z kazego żartu robi sie afere to sory ale chyba ma ktoś za duzo czasu


TY to nazywasz zartem?
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Wytlumacze: komuna i cenzura to sa takie hasla, ktore padaja zawsze gdy kolega karateka1 wie, ze nie ma racji, ale chcialby sobie pokrzyczec. To jest znane nie tylko z tego forum.

A co do zartow, to sa te z polotem i takie bez...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Oyama Karate - zasady
Ash swoje wywody pozostaw u siebie ok.
Jakos zawsze lubisz mieć racje i uważać sie za najmądrzejszego jeżeli Cie to rajcuje to ja uważam ,że jestes super hej 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024