Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
Teraz nie mam możliwości, ale za jakieś 1,5 roku planuję rozpoczęcie treningu Muai Thai i BJJ, jak tylko przeprowadzę się to większego miasta. Na razie - kickboxing. Chciałbym już teraz wzbogacić swoje ćwiczenia o coś, co przygotowało by mnie choć troszkę do tego, czym zamierzam zająć się za kilkanaście miesięcy. Na co zwrócić uwagę? Z pewnością są takie elementy, które w kickboxingu są troszkę zaniedbywane, a w innych sztukach nie. Proszę o pomoc. Acha, i jeszcze jedno. Czy myślicie, że po 2 latach kickboxingu, poradzę sobie z ćwiczeniem dwóch nowych sztuk walki?

Może ktoś stwierdzi, że ze mnie raptus... Ale czy takie przygotowanie nie będzie pomocne? Jestem zdecydowany, wiem, co chcę poznać.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
Przedewszystkim jesli chcesz sie przygotowac do trenowania bjj to rob cwiczenia ktore podaje Hast:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A co do drugiego pytania to sadze ze na pewno sobie poradzisz z cwiczeniem jednoczesnie Muay Thai i BJJ a dlatego poniewaz one sie doskonale ze soba uzupełnia te dwa style. Pierwszy to solidna stojka a drugi to solidna nauka technik parterowych+rzutów.
Powodzenia :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
Konia z rzędem temu, który nie ćwiczył i wymyśli o co w tych ćwiczeniach chodzi. Powodzenia przy nauce padów, jeśli nie wiesz jak. Moja opinia jest taka, ćwicz sobie kick, poświęć trochę czasu na poprawienie gibkości. Reszty nauczysz się jak przyjdzie pora, pod okiem instruktora.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?

Moja opinia jest taka, ćwicz sobie kick, poświęć trochę czasu na poprawienie gibkości. Reszty nauczysz się jak przyjdzie pora, pod okiem instruktora.


Dokładnie.
Po co masz potem przestać się rozwijać tylko dlatego że nabrałeś niepotrzebnych nawyków, które trzeba będzie skorygować.
A tak pod okiem instruktora wykorzystasz czas na poznawanie coraz to nowch rzeczy.
Lepirj być w jednym stylu najlepszym niż w kilku przeciętnym.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
Francos:

Powodzenia :)


Dziękuję :) .

mkimura:

Reszty nauczysz się jak przyjdzie pora, pod okiem instruktora.


Chyba nie dość konkretnie napisałem o tym, co mnie interesuje. Nie chcę uczyć się już teraz ani boksu tajskiego, ani też bjj - doskonale wiem, że byłoby to uniemożliwienie sobie dobrego startu w późniejszym czasie. Gdyby np. ktoś spytał mnie, o co zadbać, jeśli dopiero w przyszłości zamierza się zająć kickboxingiem, to poleciłbym mu zadbanie o takie mięśnie dwu i trójgłowe oraz klatki piersiowej, do tego, oczywiście rozciąganie. Nie chcę ćwiczyć techniki, zależy mi tylko na skupieniu się już teraz na pewnych elementach. Np. gdzieś przeczytałem, że w Muai Thai ważne są dobrze obite mięśnie brzucha, bo garda jest... hmm... inna niż w kickboxingu, co zwiększa ryzyko ciosów na tę właśnie część ciała. Więc obijam, choć to przydać się może także w kickboxingu i pewnie nie jest utożsamiane tylko z tajskim boksem. O takie rady mnie więcej mi chodzi. Możliwe, że takich nie można udzielić, jeśli tak, to przepraszam za zadanie głupiego pytania...

Chong Lee:

Lepirj być w jednym stylu najlepszym niż w kilku przeciętnym.


Jeśli Twoim celem jest kariera sportowca, to, oczywiście, masz zdecydowanie większe szanse na sukcesy, jeśli skupisz się na jednej dyscyplinie. Problem pojawia się na ulicy... Bo tam trzeba być wszechstronnym, raz spotkasz mięśniaka-sterydziarza i przeżyjesz, bo znasz dobrze BJJ. Innym razem, na Twojej drodze może stanąć 5 pijaczków. Jeśli będziesz szybki i nie pozwolisz, by którykolwiek stanął za Twoimi plecami, to prawdopodobnie dzięki ciosom ćwiczonym na treningach Muai Thai, trafisz jednego, czy dwóch i zdobędziesz czas na ucieczkę. Tak to widzę, przygotowuję się pod kątem realnego starcia, w obronie zdrowie swojego lub innej osoby - dlatego wybieram wszechstronność.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
ładnie mówisz ale tak naprawdę to nie ma najbardziej realnego stylu, wszystko zalezy od osobistych preferencji.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?

ładnie mówisz ale tak naprawdę to nie ma najbardziej realnego stylu, wszystko zalezy od osobistych preferencji.

Sa style realne, nie realne oraz poczesci realne. I na pewno nie wrzystko zalezy od osobistych preferencji.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?
Preferencje nie są nieważne. Nie są też najważniejsze :wink: .
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się przygotować do Muai Thai i BJJ?

Teraz nie mam możliwości, ale za jakieś 1,5 roku planuję rozpoczęcie treningu Muai Thai i BJJ, jak tylko przeprowadzę się to większego miasta.


Planujesz rozpoczac trening chwytania ? Hmm, nie ma lepszego przygotowania do grapplingu niz trening takowego. Jednakze sam fakt ze trenujesz kick daje Tobie duzo na starcie jezeli chodzi o Bjj. Glownie chodzi mi tutaj o wszechstronne przygotowanie fizyczne, kondycyjne i motoryke. Nie ma w Bjj miesni zbednych. Wszystkie odgrywaja wazna role, choc nie wiem czemu ale miesnie szyi szczegolnie sie przydaja/rozwijaja. 8)
Ktos powiedzial .. dobre judo - duzo biegac. Podobnie jest z Bjj. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024