Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin a prawo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kyokushin a prawo
W sumie to nie chodzi mi tylko o kyokushin, ale tez o inne sztuki walki. Do rzeczy:
kiedys slyszalem, ze w prawie polskim czy gdzies tam istnieje taki zapis, ze wszyscy posiadacze 4 kyu i w gore sa odnotowywani na Policji ze trenuja karate. i potem, w razie jakiejs bojki sa traktowani jak gdyby mieli kij bejzbolowy albo inne niebezpieczne narzedzie.
nie wiem do konca czy to jest prawda, wiec prosze o jakies informacje. jesli tak rzeczywiscie jest, to jest to ogromna niesprawiedliwosc i luka w prawie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo

nie wiem do konca czy to jest prawda


To jest bajka. Natomiast jeśli kogoś skrzywdzisz (w samoobronie ma się rozumieć) to nie chwal się, że coś trenujesz. Wymiar sprawiedliwości ma wzorce z filmów klasy "B" i myśli, że mogłeś ich obezwładnić nie robiąc kuku.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Nie jest to prawda.
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
dzieki za pomoc :D ta kwestia od dawna mnie nurtowala. jednak sam pamietam, jak kiedys do naszego klubu przyszli panowie policjanci z aparatem fotograficznym i strzelili nam piekna fotke gdy stalismy w fudo dachi. moze pozniej pokazywali ja na komisariacie ofiarom pobic ? :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Gliny nie mała prawa uwidaczniac waszego wizerunku i naruszyły ustawe o ochronie danych osobowych związana z utrwalanie waszego wizerunku.Na fotografowanie,nagrywanie itp każda osoba musi wyrazić zgodę.
Podaj co to za wiocha i kiedy to było
  • 0

budo_wieja
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów - Mościce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Dokładnie tak jest, żeby zrobić komuś fotkę trzeba mieć na to zezwolenie tej osoby, którą jesteśmy zainteresowani. No chyba że to byli paparazii (sorx nie wiem jak to się dokładnie pisze) - oni raczej nie kwapią się prosić o zezwolenie. A tak na marginesie, ciekawy jestem, jak to jest z tą biedą w polskiej policji że już z aparatami sobie popierdzielają? Dla mnie sprawa biedy w tym kraju - jakoś dziwnie wygląda. Pozdrówka dla wszystkich BUDOFORUM Klubowiczów :-)

PS. Wczoraj zaczołem treningi na siłe i zdobycie jako takiej rzeźby. Macie jakieś propozycje tygodniowego rozkładu ćwiczeń? Byłbym bardzo wdzięczny.



_____________________________________________________________
"Umrzeć to nie sztuka, natomiast sztuką jest żyć...
A prawdziwym arcydziełem życ i nie zejść na psy" - Liroy
_____________________________________________________________
Webmaster: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Udaj się na forum mięśnuiaków tom CI opowidząco i jak najlepiej brać
  • 0

budo_wieja
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów - Mościce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Wysłałem posta, ponieważ chciałem się czegoś dowiedzieć. A Ty mnie źle zrozumiałeś ponieważ nie mam zamiaru brać żadnych syfów typu sterydy jakieś tam kreatyny itp... Ja chcę sobie na czysto masę wyrobić, rzeźbę i ogólnie. No to tyle ze spraw wyjaśniających. Miłego dnia. Nareczka.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Ty to był taki żart ale jak nie zakoksujesz to nie będzieszpakersem.Tak bynajmnie mówia ptaszki na drzewach ok :P
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
)

Nie jest to prawda

co chcesz przez to powiedziec?
nie znam prawa polskiego, znam innego kraju i tu jest dosc dokladnie przedstawiona pozycja prawa wobec samoobrony i ludzi uprawiajacych sztuki walki. Nie bede cytowal pragrafow, bo to nie ma znaczenia, ale we francuskim prawie chodzi o to ze obrona powina byc proporcjonalna, czyli jak wala noga to mozna kopac, ale nie mozna uzywac jakich kolwiek broni, to taka mala karykatura... :wink:
natomiast cwiczacy sztuki walki powinien miec wieksza kontrole w sytuacjach zagrozenia, jego wiadomosci na temat walki moga wiec odwrocic sie przeciwko niemu, jesli nie moze udowodnic ze atak byl rzeczywisty, zagrozenie na jego zycie powazne itd.
proponuje zajzec do kodeksu prawnego, warto wiedziec do czego te sztuki walki moga sie nam przydac i czy czasem nie lepiej dac soie na powstrzymanie (zwlaszcza dla tych wielkich :) )
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo

)

Nie jest to prawda

co chcesz przez to powiedziec?

Przeczytaj pierwszy post w tym temacie.

proponuje zajzec do kodeksu prawnego, warto wiedziec do czego te sztuki walki moga sie nam przydac i czy czasem nie lepiej dac soie na powstrzymanie (zwlaszcza dla tych wielkich :) )

To ja proponuję zajrzeć do polskiego kodeksu, jako że większość tu obecnych mieszka w Polsce. Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć, że w Kodeksie karnym nie ma takiego zapisu.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo

To ja proponuję zajrzeć do polskiego kodeksu, jako że większość tu obecnych mieszka w Polsce. Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć, że w Kodeksie karnym nie ma takiego zapisu.

dzieki, ze mnie uswiadomiles bom prawie zapomnial...
przykro mi nie mam go pod reka, ale zajze z cala przyjemnoscia, a jesli o szczeoly, to czegos takiego sie nie znajdzie w kodeksie tylko... sorki brak mi slow :oops: :cry:
w kodeksie raczej sie znajdzie zastosowanie prawa do samoobrony, ale... zapewniam, ze sprawdze, dzieki za rade :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Kodeks określa nie to, co wolno, ale to czego nie wolno.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Obrona konieczna nie ma nic wspólnego z samoobrona.Nie nalezy mylić tutaj pojęc prawniczych.Jeżeli obrona konieczna jest nie współmierna do ataku to wtedy mamay doczynienia z przekroczeniem granicy obrony koniecznej a to wiąze sie z powaznymi problemami i znieszczeniem nas oraz stylu który reprezentujemy przez hamowatych dziennikarzy ,którzy dla senssacji to nawet sprzedali by swoja matke na łożu śmierci. :oops:
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
dzieki, widze ze prawo w swiecie sie az tak bardzo nie rozni...

Kodeks określa nie to, co wolno, ale to czego nie wolno

nie mamy do czynienia z ta sama definicja kodeksu, ale mniejsza o to... sa tez tak zwane obowiazki prawne, ale prawo nie jest do konca moja dzialka...
aby argumentowac swoja obrone przez obrone konieczna sytuacja musi spelniac troszke wiejcej warunkow, ale na dzis chyba starczy o prawie
  • 0

budo_wieja
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów - Mościce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
Sluchajcie. Wiecie ja praktykowałbym raczej coś takiego. Jak już się z kimś naparzać to robić to w gronie osób, które poświadczą że to on przystawił Ci nóż do gardła, albo mniej inteligentne: natuc kolesia i dluga a z przydroznej budki telefonicznej zadzwonic po karetke i na tym zakonczyc swoj wklad w ta sprawe! Ale to tylko gdy koles nieznajomy. Bo z sasiadem z bloku badz osiedla raczej by nie poszlo :-) PS. Nie dzwoncie na pogotowie z wlasnej komórki :-)
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a prawo
a ja uwarzam, że jak chcą cie lać to ty ich też i jóż prosto zwięźle i na temat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024