Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto bić na korpus?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Czy warto bić na korpus?
Czy na ulicy warto wogóle uderzać na korpus? Czy przy adrenalinie nie ma to sensu i trzeba walić w głowę? Chodzi mi tylko o techniki ręczne.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Z moich obserwacji wynika, że niedoświadczony fighter zasłania głowę, nie myśląc o obronie korpusu. Zauważyłem to podczas pierwszych sparringów. Wielokrotonie nurkowałem i uderzałem w brzuch i splot słoneczny, ani razu nie oberwałem. Na ulicy pewnie odruchowo próbowałbym powtarzać to, co wychodziło mi dobrze na treningach. Troszkę czasu minęło, z powodu kontuzji nie walczyłem od miesiąca i nie wiem, czy teraz też ciosy na korpus byłyby tak skuteczne, bo chłopaki pewnie już troszeczkę wypocili i potrafią ciut więcej. Z przyjemnością będę śledził dalsze losy tej dyskusji, a jak wrócę na treningi (już niedługo. pewnie w poniedziałek :) ), napiszę o swoich obserwacjach.
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
myślę że są ...ale tylko jak ktoś się wystawi :twisted: to walę w przepone lub pod żeberka ,ale na korpus raczej kopie niż uderzam
pozdrawiam
Tygrys
  • 0

budo_chrzanek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin i okolice...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
tez zauwazylem,ze osoby niedoswiadczone bardzo czesto podnosza rece wysoko do gory nie probujac nawet lokciami zaslaniac splotu, duzo osob nei probuje napinac miesni brzucha podczas walki/sparingu co powoduje, ze czasami celne trafienie w brzuch moze miec lepszy skutek niz proba obijania chronionej rekoma twarzy, ja tez jednak na korpus to preferuje mae-geri ( czasami w kombinacji z ushiro - geri) + kolanka
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Osobiście wypróbowałem i wydaje mi się skuteczne uderzenie łokciem w mostek:)
co do uderzania chamsko "po gębie" to nie praktykuję..przynajmniej nie pięścią złożoną
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Pod zebro ot co!!!!!!!!!!!Nie ma szanms zeby sie nie zgial
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Adrenalina czy nie - jeśli dobrze wejdziesz na wątrobę to w najgorszym wypadku facet zegnie się umożliwiając ci zbudowanie kończącej kombinacji. Gorzej gdy gość jest naćpany lub podpity , wtedy wejście na wtrobę może nie poskutkować - używki przestawiają fizjologię na nieco inne tory...
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Heh nieno ja to typowo osiiedlowo. Frontalny wjazd bucikiem a potem za ciuszki i w tube az zejdzie(czyt. bedzie mial dosyc w ten czy inny sposob). Uderzanie rekami chyba raczej bezcelowe. Chyba ze sie naprawde ladnie 'wystawi'. Wygodniej machnac ze 3 razy na buzie a potem krok do tylu i wjazd noga na zoladek. Skuteczne.
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Gab3d Zeby wszystko było takie łatwe jak ty piszesz.Jeszcze jak z tymi trzema machnieciami przy ultraszczesciu by mi sie udało to ten krok do tylu zeby oddac kolejny cios to abstrakcja.Jezeli by mnie nie pchnał to na pewno popedził by za mna machajac łapami.Walka i tak najcesciej toczy sie w zwarciu.Bo i ty i przeciwnik nie macie ochoty wygladac jak mielone.I dlatego pytanie czy ciosy w korpus sa potrzebne jest najbardziej uzasadnione bo jezeli w zwarciu zegniesz przeciwnika wtedy jush mash szanse aby mu w buzke zasunac
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?

...bo jezeli w zwarciu zegniesz przeciwnika wtedy jush mash szanse aby mu w buzke zasunac

Prawda. Wtedy aż się prosi kolano wystawić :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Mi sie tam udalo :D Ale zapewne tylko dlatego ze koles byl skoncentrowany na tym zeby mi przywalic pala w leb. Raz trafil, a wlasnie po kopie na zoladek nie mial juz drugiej proby.
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Gab3d dostałes pała w łeb i jeszcze byłes w stanie udezac.
Pokłony 4 u Rambo
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Koles byl zjarany, trafil mnie troche nad uchem. Pozatym jako rambo mam podwojny przydzial adrenaliny. Nie mam zamiaru nikomu udowadniac ze to prawda. Wszystko jest w protokole warszawakskiej policji. Dobranoc.
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Ja bardzo czesto staram sie wsadzic taki polhak-polsierp pod lokiec klienta trzymajacego wysoka garde. Wchodzi toto na nery albo na zebra rzekome i albo od razu rzuca goscia na kolana, lub naprawde konkretnie zabiera oddech...
Zreszta po udanym strzale na korpus odruchowo ludzie zaczynaja chronic dobrze wypunktowane miejsce przez co mniej koncentruja sie np. na oslanianiu swojej glowy...
Zawsze gdy zaczynam walke z duzo ciezszym i wygladajacym na wolniejeszego przeciwnikiem staram sie go rozpakowac wlasnie takim hakiem na zebra. Pomachac mu przez chwile dlonmi przed oczami i albo reke albo noge, a najlepiej kolano wsadzic mu ponizej lini zeber...
To dobry patent gdy sie nie chce masakrowac kogos na ulicy...
Ja na ten przyklad nie lubie miec rak i butow uwalonych w czyjes jusze...
A po takim numerze (+ewentulana poprawka z lokcia na obojczyk) zwylke frajer kleczy probujac zlapac oddech a ja moge mu grzecznie i w miare kulturalnie wylozyc co mysle o agresywnych debilach szujakacych latwego zarobku albo przygod wieczorowa pora... :)
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
może to moja zawodowa paranoja, ale ja dardzo boję się kontaktu z krwią przeciwnika (HIV, żółtaczka i inne syfy). dlatego gołą ręką nigdy na twarz.
perfekcyjna jest krtań, ale trudo (przynajmniej dla mnie) trafić. logiczne, że zostaje mi korpus...
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?

...bo jezeli w zwarciu zegniesz przeciwnika wtedy jush mash szanse aby mu w buzke zasunac

Prawda. Wtedy aż się prosi kolano wystawić :)


albo łokciem przejechać po karku...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?

perfekcyjna jest krtań, ale trudo (przynajmniej dla mnie) trafić. logiczne, że zostaje mi korpus...

Gościu, bredzisz. Uderzenia w kratań, łokcie na kark, co ty w ogóle pieprzysz? Mniej filmów i używek, zalecam.
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
UDERZENIA NA KORUPUS?Bardzo polecam,sa niezwykle skuteczne,dobrze nadaja sie do zmiekczania przeciwnika,a uderzenie w watrobe mozna smialo stosowac jako alternatywe do kopa w jaja.Jesli ktos kiedys oberwal po watrobie,albo kogos zkokautowal takim ciosem wie o czym mowie...
  • 0

budo_lion
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Uderzenia na korpus mimo że nie wyglądają efektownie to bardzo skuteczny element walki nie tylko na ulicy.Silny hak nawet nie precyzyjny w okolice wątroby może spowodować nie tylko rozlużnienie gardy ale przedewsztstkim przysiad gościa a wtedy można dokończyć dzieło zniszczenia :evil: Ponadto uderzenia w żebra powodujące chwilowy bezdech , ktoś kto nie jest świadomy takiego skutku tego uderzenia wpadnie w panike no jest nasz............ :)
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto bić na korpus?
Tak uderzenie na korpus jest znakomite. Proste wymierzone w brzuch mostek , haki i inne sa swietne bowiem zatykaja, co pozniej ci pozwala na bezproblemowe zmasakrowanie twarzy typa lub tez innych rzezczy. Popieraz iz osoby niedoswiadczone mimo swoich niezgrabnych gard nie spodziewaja sie atakow na korpus. Rocky zbieral wszystko na mache :) Nie popieram bicia golymi piastkami w glowe na ulicy... adrenalina podskakuje i wtedy wyprowadzasz mocne ciosy co moga sie rownac z kontuzjami nadgarstka, kosci itp. Glowa przeciez jest jedna z twardszych czesci ludzkiego org. Czlowiek zdesperowany pochloniety wsciekloscia moze sie nie dac powalic celnie wymierzonym ciosem w glowe... znam takich co przyjmuja zawodowo silne ciosy na mache i ida dalej :) Uderzenie z spol zatyka i pozbawia checi dalszej walki na ulicy. To tyle... chyba za bardzo sie rozpisalem heheh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024