Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD ITF Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Gizmo - pewnie zajrzałeś do encyklopedii po interpretację :-) )))). Encyklopedia nie odpowiada na pytania wprost. Wiele się wyjaśniło po seminariach z Generałem.


IRA: nie, nie w encyklopedii. Zapodałem sobie kasetę z seminarium z gen.Choi... To, co zobaczyłem, za groma mnie nadal nie przekonuje :) Ale ja jestem skrzywiony freestyler niestety. Potrafię uznać, że ktos układy traktuje jako trening elementów przenoszących się na walkę. Dla mnie się one nie przenoszą - choćby dlatego, że są lepsze metody trenowania elementów walki, nawet tej niesportowej.

Żeby nie było niedomówień - ja bardzo lubię oglądać dobrze wykonane układy, obojętnie w jakim stylu. Tul, hyong, poomse, kata. Dla mnie prezentują one artyzm w danej sztuce, są jednym z najlepszych dróg do pokazania estetycznej strony danego systemu. Z drugiej strony uważam układy za relikt. Ukłon w stronę tradycji i korzeni sztuki walki. Nie jestem za tym, aby je wykasować w ogóle, ale nie przeceniam ich roli w treningu.

Aha, ale co do jednego się zgadzam - parteru jako takiego w taekwondo praktycznie nie ma. To, co różne kluby robią, to co najwyżej zapożyczenia z innych stylów...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Trochę sie z toba nie zgadzam Gizmo co do form. Aplikacje do form to naprawde rzadkość i tylko w niektórych klubach. I tak jak pisałem bez ostrego treningu aplikacji zostaje tylko gimnastyka z tuli.
combat, ty walki w parterze naprawde nie widziałeś, nie mówiąc o przerobieniu tego, skoro to co pokazałeś uważasz za parter :-) )).
Spytaj się kogoś od zapasów jak to wygląda, bo ja już zdrowia nie mam
:->>>>>
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
IRA: spox, każdy z nas robi swoje, troche inne taekwondo, obu nas to bawi, i niech tak zostanie... :)

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

combat, ty walki w parterze naprawde nie widziałeś, nie mówiąc o przerobieniu tego, skoro to co pokazałeś uważasz za parter :-) )).


Ehhhh - pokazałem to, co akurat się trafiło na jednej ze stron!! Oczywiście nie jest to walka w parterze taka jak w zapasach czy BJJ - ale tylko mały przykładzik... :lol: :roll: Cobyś uwierzył, że takie rzeczy są w TKD...

Zapewniam Cię jednakm że na treningach nie miałem tego typu "schizów" - ale regularną parterówkę (co zresztą przydało mi się później na krav-maga...)

Spytaj się kogoś od zapasów jak to wygląda, bo ja już zdrowia nie mam
:->>>>>


:lol: :lol: :lol: :evil:

J.w.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Pozwól combat że przypomnę czego dotyczy część sporu - czy w TKD jest parter. Jeszcze raz powtarzam że nie ma go, jeżeli walczysz w parterze oznacza to że zostało to przeniesione z innego sportu/systemyu/stylu (jedno do wyboru).
Skoro robisz regularnie parter, to nie dawaj tych schizów jako przykładów.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Pozwól combat że przypomnę czego dotyczy część sporu - czy w TKD jest parter. Jeszcze raz powtarzam że nie ma go, jeżeli walczysz w parterze oznacza to że zostało to przeniesione z innego sportu/systemyu/stylu (jedno do wyboru).
Skoro robisz regularnie parter, to nie dawaj tych schizów jako przykładów.


Hmm - jak znajdę oficjalne informacje to zaprezentuję. Nie zmienia to faktu, że w wielu sekcjach na całym świecie trenuje się parter (w ramach treningów TKD) - i bardzo dobrze! Cheon maeneyo

To powinna być PODSTAWOWA ZASADA: "We are a progressive club. We are always willing to incorporate techniques, which come from other schools or styles into our classes."
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
jakby nie bylo taekwondo jako takie nie powstalo z niczego... a wlasnie na podstawie innych styli, nie widze wiec nic dziwnego w dalszej ewolucji w tym samym kierunku.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Hmm - jak znajdę oficjalne informacje to zaprezentuję. Nie zmienia to faktu, że w wielu sekcjach na całym świecie trenuje się parter (w ramach treningów TKD) - i bardzo dobrze! Cheon maeneyo

Ręce z boksu też w niektórych sekcjach sie robi, co nie zmienia faktu że w TKD boksu niema, tak samo jak parteru :-) )). Mylisz to co się robi w danej sekcji, z tym co zawiera styl. Błąd logiczny combat.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Ręce z boksu też w niektórych sekcjach sie robi, co nie zmienia faktu że w TKD boksu niema, tak samo jak parteru :-) )). Mylisz to co się robi w danej sekcji, z tym co zawiera styl. Błąd logiczny combat.


:? Niech będzie... GENERAL PROTECTION FAULT AT 00FFFH :wink:

Czyli można powiedzieć, że dane rzeczy w TAEKWON-DO - podkreślając styl/odmiana np. szczecińska 8) :lol:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Nie mozna powiedzieć. Sekcja o której piszesz reprezentuje na chwilę obecną ITF. Nie ma odmiany szczecińskiej itf-u :-) )). Musieliby założyc federację, ustalic co zawiera itp. itd. Jak to zrobią oczywiście wylecą i itf-u.
Ale będą pierwszą na świecie federacją TKD w której będzie parter (tudzież inne rzeczy) zawarty w systemie. Na chwilę obecną nie ma TKD w którym zawarta jest walka w parterze. Co najwyżej mogą być wprowadzone zajęcia z innych dyscyplin (jako uzupenienie).
P.S. Mam nadzieję że odróżniasz UZUPEŁNIENIE od ELEMENTU SKŁADOWEGO danej dyscypliny ....
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Ale będą pierwszą na świecie federacją TKD w której będzie parter (tudzież inne rzeczy) zawarty w systemie. Na chwilę obecną nie ma TKD w którym zawarta jest walka w parterze.


Pierwszą na pewno nie. Hee Il Cho już od pewnego czasu propaguje w swojej federacji AIMAA m. in. boks i parter w ramach taekwondo.

A ogółnie zgadzam się z IRA - my np. należymy do PZTkd-WTF (między innymi), techniki podstawowe robimy z WTF, formy z WTF (zwykle ;) ) doboki mamy z WTF, a w klubie i boks, i low-kicki, i parter, i inne takie wynalazki. Ale nikt nie będzie twierdził chyba, że wszystkie te rzeczy są w WTF...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
To samo co Gizmo, tylko ITF :)
Pozdrwiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024