Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD ITF Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
........ i bez tego trudno mówić o znajomości TKD ITF
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
szczerze mowiac nie spotkalem sie jeszcze nigdzie z treningiem form i ich interpretacja.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

no tak jakos wyszlo. Przy walkach mozna sie zmeczyc ale takze odpoczac przy tych gorszych zawodnikach... natomiast uklady robi s sie po kolej i coraz mocniej przez jakass godz moze...to naprawde wykancza

a probowales kiedys walczyc prezz godzine? niech przeciwnicy sie zmieniaja co 2 min... a ty zostajesz i walczysz prezz godzine...


Moro ma rację - "sparingi kubańskie" zdaje się nazywa się to, co on proponuje. Każda walka męczy O WIELE bardziej niż jakiekolwiek układy (z praktyki to wiem) .Z mojego podwórka: biegam czasem na 16 km - zajmuje to właśnie około godziny - polecam - zobaczysz Garelf co to znaczy "wykancza" :wink: 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Oczywiście że formy odnoszą się do walki, tylko że w sposób pośredni.


1) W TKD generalnie walka sportowa, realna rzadziej - patrz inne wątki...
2) Formy, a walka (to zaimplementował generał do TKD całkiem teoretycznie) - dobre sobie - polecam combativsy poczytać :roll:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
moro - jest mi baaaardzo przykro, że nikt ci nie powiedział że jest jakaś interpretacja do form. A jest.
A do ciebie combat - raz w tygodniu zacząłem chodzic na kombat rekreacyjnie. jakoś nie mam większych problemów w walce. W parterze też. Ty chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Powiedzmy że ćwiczysz z partnerem jakąś sytuację, to to samo mozna rozłożyc na ruchy jednej osoby. I to jest w formach. Ale żeby to zrozumieć potrzebne jest jeszcze przerobienie interpretracji. Bez tego jest to tylko zestaw ruchów o ściśle określonej kolejności.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Mimo wszystko nie mogę oprzeć się wrażeniu, że interpretacja form taekwondo jest mocno naciągana - robiona niejako na siłę. Owszem, można wyjąć sekwencje z tuli czy poomse i robić je z partnerem, tyle, że zazwyczaj wymagać będzie to modyfikacji sekwencji - bo albo zakończenie mało logiczne, albo dystans nie ten - a poza tym - raczej będzie to mało przystające do walki jako takiej. Zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie, a jak ktoś lubi, może oczywiście rozbierać formy na cząstki... ja zostanę przy swoim wariancie form jako ćwiczenia koordynacyjnego.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Gizmo - pewnie zajrzałeś do encyklopedii po interpretację :-) )))). Encyklopedia nie odpowiada na pytania wprost. Wiele się wyjaśniło po seminariach z Generałem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Powiedzmy że ćwiczysz z partnerem jakąś sytuację, to to samo mozna rozłożyc na ruchy jednej osoby. I to jest w formach. Ale żeby to zrozumieć potrzebne jest jeszcze przerobienie interpretracji. Bez tego jest to tylko zestaw ruchów o ściśle określonej kolejności.


Nie za bardzo - wyglądało by to cholernie dziwnie: "ty patrz znów ten świr młóci powietrze i tarza się po ziemi" :roll: :evil:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Nie za bardzo - wyglądało by to cholernie dziwnie: "ty patrz znów ten świr młóci powietrze i tarza się po ziemi" - ty, combat, napisz że o TKD pojęcia nie masz. Młócenie w powietrzu występuje niemalże we wszystkich formach niezależnie od sztuki (wyjątek stanowią formy w judo). W TKD nie prowadzi sie walki w parterze, w formach to nie występuje, więc o jakim ty tarzaniu się piszesz??? Chyba pomyliłes nas z kimś innym :-) ))))
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

ty, combat, napisz że o TKD pojęcia nie masz. Młócenie w powietrzu występuje niemalże we wszystkich formach niezależnie od sztuki (wyjątek stanowią formy w judo).


Miałem na myśli PRZENIESIENIE ruchów ze sparingów (np. sportowych w TKD) do układów (form) byłoby to dość dziwne i pomieszane. Nawet "walka z cieniem" nie oddaje dokładnie tego co prawdziwa walka z żywym przeciwnikiem. A formy - hehe to nie ma wiele wspólnego z prawdziwą walką - to miej cały czas na uwadze... (zwłaszcza że wiele form- układów, to ma być niby walka z wieloma przeciwnikami - a jak nie wiesz jak to wygląda naprawdę - spróbuj układów na ulicy)

W TKD nie prowadzi sie walki w parterze


Prowadzi i to dość obszernie -polecam sekcje lepszej klasy np. TORNADO w Szczecinie...

, w formach to nie występuje, więc o jakim ty tarzaniu się piszesz??? Chyba pomyliłes nas z kimś innym :-) ))))


:lol: Dałem przykład - walka w parterze jest w TKD... Ale w układach nie ma - bo NIE NIE DAŁOBY się jej raczej tam umieścić - nieprawdaż?!

A to co jest w układach nie ma wiele wspólnego z prawdziwą walką -uwierz :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
A tak na marginesie:

- kopanie i uderzanie w powietrze nie jest zbyt zdrowe w dużych ilościach (stawy)

- kilka razy więcej daje worek

- w układach i tak praktycznie nie ma realnych kombinacji...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

W TKD nie prowadzi sie walki w parterze, w formach to nie występuje, więc o jakim ty tarzaniu się piszesz???

To wy nie macie u was samoobrony? 8O
Też nie widze w układach TKD niczego z realnej walki, w karate przynajmniej jest bunkai i coś z tych układów można wynieść, ale w TKD to układy uczy się praktycznie na egzaminy i zawody :roll: Poprawiają koordynacje, technike itp. ale nie radziłbym stosowania tych kombinacji na ulicy :wink:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Rzeczywiście Charly - jak się nie zna aplikacji, to lepiej zostawić formy na zawody i egzaminy. Jedna forma to czasami kilkanaście aplikacji. Bunkai to aplikacje, i trudność polega na nieznajomości tychże aplikacji w TKD. Formy w TKD spełniają taka samą rolę jak w karate, więc nie rozumiem stwierdzenia że tam mają przynajmniej bunkai. Wychodzi twoja niewiedza na ten temat. Ale z tym to zgłoś sie do swojego trenera.
Samoobronę mamy, jest parę trików, z kyoksul też.

Combat - ruchów ze sparringów nie da sie przenieść do form. Oj combat, formy maja więcej wspólnego z walka na ulicy niz ci sie wydaje, więcej niz walka sportowa. Wchodza łokcie, kolana, przechwyty, kopnięcia w krocze, wejscia na kolana itp.
I na podstawie tego co piszesz nadal twierdzę że nie znasz się na TKD - nie odróżniasz tego co zawiera styl, od faktu posiłkowania się innymi systemami. Bo są to dwie różne sprawy. Jest kilka wariantów samoobrony w parterze, ale są to uwolnienia i kontry. Nie jest to walka w parterze.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Combat - ruchów ze sparringów nie da sie przenieść do form.


I właśnie to miałem na myśli - tak więc formy mają niewiele wspólnego z walką? Logika!

Oj combat, formy maja więcej wspólnego z walka na ulicy niz ci sie wydaje, więcej niz walka sportowa. Wchodza łokcie, kolana, przechwyty, kopnięcia w krocze, wejscia na kolana itp.


Taa, wchodzą - w powietrze- powodzenia! :roll:
To, że uderzysz w układach trochę łokci i kolan - NIE ZNACZY że cokolwiek z tego zadziała w walce! "I na podstawie tego co piszesz nadal twierdzę że nie znasz się na ... walce realnej"

I na podstawie tego co piszesz nadal twierdzę że nie znasz się na TKD - nie odróżniasz tego co zawiera styl, od faktu posiłkowania się innymi systemami. Bo są to dwie różne sprawy. Jest kilka wariantów samoobrony w parterze, ale są to uwolnienia i kontry. Nie jest to walka w parterze.


Ja miałem nie tylko kilka wariantów samoobrony - ale dużo więcej - z normalną walką parterową włącznie! (aż przeciwnik się podda po założeniu duszenia, dźwigni itp.)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
combat, a nie napisałem że : "... potrzebne jest jeszcze przerobienie interpretracji. Bez tego jest to tylko zestaw ruchów o ściśle określonej kolejności."
IRA napisał:
Combat - ruchów ze sparringów nie da sie przenieść do form.
I właśnie to miałem na myśli - tak więc formy mają niewiele wspólnego z walką? Logika!
Widzę że nie odróżniasz walki sportowej od realnej. Logiczne. Ten twój klub to chyba jakaś podróba. Jeżeli uważasz że nie, wskaż źródło informacji o tym że w TKD jest walka w parterze (tylko nie pomyl z samoobroną, o czym pisałem). Chodzi mi o rzetelna informację. Czekam.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

w karate przynajmniej jest bunkai i coś z tych układów można wynieść


Czy na tym pokazie (13 minuta i 30 sekunda filmu) nie pokazane jest właśnie bunkai na przykładzie Choong-Moo?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S.
Nie uważam żeby układy w jakiś znaczny sposób pomagały w walce. Wg mnie poprawiaja tylko koordynacje ruchową i w jakimś tam stopniu technikę.

Pozdrówka.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
No ja się nie spotkałem z interpretacją form w TKD i może właśnie mam taką opinie jaką mam :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

combat, a nie napisałem że : "... potrzebne jest jeszcze przerobienie interpretracji. Bez tego jest to tylko zestaw ruchów o ściśle określonej kolejności."


I co Ci da interpretacja?? Czy to jakieś kółko polonistyczne?!

Łokcie i kolana - trzeba solidne przetrenować - co najmniej na worku.

Widzę że nie odróżniasz walki sportowej od realnej. Logiczne.


Człowieq - dałem Ci przykład, bo nie rozumiesz prostej rzeczy- skoro sparingi uznajesz za mało realne - bo bardziej realne są dla Ciebie UKŁADY??? Tak się składa - że zależy jak się sparuje...

Ten twój klub to chyba jakaś podróba. Jeżeli uważasz że nie, wskaż źródło informacji o tym że w TKD jest walka w parterze (tylko nie pomyl z samoobroną, o czym pisałem). Chodzi mi o rzetelna informację. Czekam.


A co za różnica samoobrona - to nie wchodzi w skład TKD??!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
"Ground Fighting" (Wa Ki Sul).

Dołączona grafika

Most martial arts practitioners are taught how to throw someone. They are also taught how to roll and breakfall to help avoid being injured during practice. But few are taught how to defend themselves once they have been thrown to the ground.

Of course if you are knocked unconscious, severely stunned or injured when you are thrown, you may not be able to respond to any further attacks. However, if you are able to "roll" with the take-down or throw, you may be able to launch a defense from the ground. Though this part of a martial artist's training may be lacking in some areas, it is a vital part of training which should be stressed. If practical self-defense is a primary component of a student's development, then ground-fighting should be addressed on a regular basis.

Here are some factors to consider if you are thrown to the ground:


Your body position.
The extent of your injuries.
The position of the aggressor.
The intensity of the situation.
The environment.
The type of follow-up attack the aggressor initiates.
Let's take a look at each of these factors and how they could affect your actions.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
TAEKWON-DO
History
Taekwon-do originated in Korea over 2000 years ago. Taekwon-do is a way of life. to most people it is a form of unarmed combat for self defence. However it is more than just that, it is a scientific use of the body for self defence, using all parts of the body to defend ones self. Also with a combination of physical and mental training, the student can gain the ultimate benefits of Taekwon-do.

This is why it is called the Art of Self Defence, which implies a way of thinking and instilling a concept and spirit of strict discipline.

Art
South Pacific Taekwon-do is a truly comprehensive martial art which does not limit itself in technique.

Students are taught to use every part of their body to defend themselves. Aside from the usage and application of kicks, students are also taught a comprehensive range of hand technique which includes boxing, restraining and releasing techniques, entering to trapping to grappling, and effective ground-fighting techniques.

South Pacific Taekwon-do has no boundaries; what is practical is used. The traditional and the modern are combined to provide an effective form of martial art with solid foundation in traditional training, but also the adaptability to grow and evolve in the turbulent present and into the future.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024