Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD ITF Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Nasz trener jest the best..

nom :D

Jego teksty na tle seksualnym sa najlepsze hehhee

taa :) jego opowiadania tez niczego sobie :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

tam mozna pluca wypluc ze zmeczenia jezeli ktos bedzie na maxa robil uklady

uklady chyba powinno sie robic dokladnie, technicznie.... wiec na pewno nie na zmeczeniu. my w srody mamy trening obwodowy, zapierdziel na 'stacjach' (worki, tarcze, pace, drazek itd) chyba najabardizej meczacy trening w tygodniu.
  • 0

budo_kathis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

uklady chyba powinno sie robic dokladnie, technicznie....


Co nie wyklucza faktu, ze mozna je przy okazji robic mocno. Czasem sie zwraca wieksza uwage na technike, robi troche slabiej. A czasem wykonuje sie je tak jak na egzaminach lub zawodach. Na porzadnym treningu ukladow naprawde mozna sie niezle zmeczyc. Zaznaczam, ze nie uwazam jakoby trening form byl bardziej intensywny od treningu "do walki" ;-)
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
wiesz formy tzreba robic precyzyjnie ale takze bardzo mocno jezeli chcesz kiedys cos wygrac na zawodach. Ja osobiscie w srody wszyustkie uklady robiac niunsok robie bardzo mocno.... niczym na zawodch, jak ktos nie startowal to zapraszam... mozna sie wiele nauczyc i startujac jako klub mozna sie zzyc z innymi
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
nigdy nie zapomne te slowa wypowiedziane przez naszego uroczego symp trenera w pewny sobotni dzien "Nigdy takich kutasow jeszcze nie prowadzilem" :) )))))))))) jak to nie moze byc slodkie??
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
no wlasnie.. wiec jaki sens zarzynac sie ukladami?? ani to efektywne przy trenigu szybkosciowow-wytrzymalosciowym ani praktyczne dla wykonania samych ukladow 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
ok- wiem ze poprawnie wykonac uklad znaczy mocno wykonac uklad, ale jezeli trening ukladow jest najbardizej meczocy w tygodniowym cyklu to cos wg MNIE jest nie tak :wink:
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
ojoj malo wiesz..... Uklady robione mocno przyszpieszaja i zwiekszaja sile chirugi. Poprawiaja kordynacje ruchowa , oraz polepszaja zmysl rownowagi, przestrzenne poruszanie sie. Ucza cie prawidlowego oddychania , ale najbardziej to wzmacniaja rece i kordynacje ruchowa. Nie wiem czy startujesz w zawodach..... ale ci co znakomicie robia uklady takze dobrzes sie sprawdzaja w walkach i w druga strone. Przyklad Suska :)
  • 0

budo_kathis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Hehe, temat ukladow chyba juz byl na tym forum walkowany ;) . Pomijajac fakt, ze niektorzy to lubia ( a przynajmniej ja :) ), to nie sadze zeby wkladanie sily w robienie ukladu bylo "nie praktyczne".
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
no tak jakos wyszlo. Przy walkach mozna sie zmeczyc ale takze odpoczac przy tych gorszych zawodnikach... natomiast uklady robi s sie po kolej i coraz mocniej przez jakass godz moze...to naprawde wykancza
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

ojoj malo wiesz..... Uklady robione mocno przyszpieszaja i zwiekszaja sile chirugi. Poprawiaja kordynacje ruchowa , oraz polepszaja zmysl rownowagi, przestrzenne poruszanie sie. Ucza cie prawidlowego oddychania , ale najbardziej to wzmacniaja rece i kordynacje ruchowa. Nie wiem czy startujesz w zawodach..... ale ci co znakomicie robia uklady takze dobrzes sie sprawdzaja w walkach i w druga strone. Przyklad Suska :)

trening ukladow oddzialuje na organizm- ja nie mowie ze nie, jest to lepsze niz siedzenie na kanapie z pilotem w reku, ale jezeli chodzi o sile/szybkosc/wytrzymalosc ukierunkowana na walke to sa moim zdaniem po prostu nieprzydatne, maja znaczenie zupelnie marginalne.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

no tak jakos wyszlo. Przy walkach mozna sie zmeczyc ale takze odpoczac przy tych gorszych zawodnikach... natomiast uklady robi s sie po kolej i coraz mocniej przez jakass godz moze...to naprawde wykancza

a probowales kiedys walczyc prezz godzine? niech przeciwnicy sie zmieniaja co 2 min... a ty zostajesz i walczysz prezz godzine...
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
tak zgadzam sie ze wala przez godz by mnie zabila... czasami miewalem takie treningi. Ale niestety w moim klubie nie sa one praktykowane. A ty masz takie treningi? Jezeli chodzi o treningi ukladow to glownie byly one skierowane do uzytkownika z moojego klubu ktory na poczatku sie skarzyle ze sie nie poci jak trzeba :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
u mnie maks jezeli chodzi o walke bez prezrwy ze zmieniajacymi sie przeciwnikami w klubie to 10 min, poza klubem zdazalo sie dluzej- ale z tym samym prezciwnikiem wiec to juz co innego.
  • 0

budo_garelf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
z jakiego klubu jestes?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
gdanksi klub taekwondo :peace:
(ale takie rzeczy na przyszlosc kieruj na priv ok?)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa

Nie wiem czy startujesz w zawodach..... ale ci co znakomicie robia uklady takze dobrzes sie sprawdzaja w walkach i w druga strone. Przyklad Suska :)


ciekawe... wydawało mi się, że raczej w tej dziedzinie postępuje coraz większa specjalizacja. Ja osobiście znam bardzo niewielu ludzi, którzy na wysokim poziomie sprawdzają się zarówno w układach, jak i w walkach. No i nie da się ukryć, że wg mnie układy do walki nie mają absolutnie nic, ale oczywiście każdy może mieć inne zdanie ;)

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
Oczywiście że formy odnoszą się do walki, tylko że w sposób pośredni. Nie jest znane to, co w karate określa się słowem bunkai (w TKD nie znalazłem koreańskiego odpowiednika).
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
chyba chodzi o tzw interpretacje form.
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD ITF Warszawa
tak, bunkai to interpretacja form :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024