Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Hmm..

Owszem, podoba mi sie estetyka tych form, więc odłam Tai-Chi z mieczem jest raczej z tego względu - zawsze lubiłem broń białą, więc możliwość poznania jakiejś formy zawsze cieszy. =^^=

Co do mistrzów to wiem, cierpliwie czekam kiedy nadejdzie na mnie pora. Dlatego ten post jest w dziale Kung-Fu :)

Dziękuje, ale chwilowo jakby to ująć.. zero czasu.. Jak się uspokoi szkolny harmider, wiosna lato ptaszki itp. to może się zabiorę.
Tai-Chi wybrałem ze względów rodzinnych - mój ojciec ćwiczył to więc pewnie pomoże.
Poki co jesteśmy bardzo zadowoleni z miecza - tak jak oczekiwałem, leciutki, szybki i bardzo ładny =**"=..
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Chyba I.263. Sprobuj sciagnac stad: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tutaj dopiero znalazłem jak to zainstalować pod XP.

aktualnie cieszę się nabytkiem, i zabieram się za studiowanie książki.
ciągle oczekuję rad propozycji, bo widzę że tutaj można to znaleźć!
dziękuję!
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Sephiroth otrzymales juz rade razy kilka.
1. Mozesz sobie biegac po parku z mieczem i to jest naprawde oki, mozesz robic jakies "ruchy" z formy ale to nie bedzie nic wiecej, zadnego sensu z wyjatkiem jakiejs tam frajdy.
2. Wlasnie wrocilem z impry i jestem pod wplywem wiec moze bardziej tak od serca ci napisze:
Masz ojca, ktory cwiczyl taichi, mieszkasz w polsce, masz tu troche ludzi co sie znaja, idz do nich, niewazne dlaczego, moze byc ze dlatego ze ci sie miecz podoba. Jak bedziesz mial duzo szczesica, cholernie duzo zaciecia to pewnie masz szanse dotknac czegos naprawde dobrego. Czegos wiecej niz machanie mieczami i machanie rekami i machanie nogami. A potem wiadomo- czlowiek by chcial przestac ale nie moze...i wstaje rano i robi to samo po raz n-ty i widzi w tym coraz wiecej sensu. I tyle. Tylko tyle i az tyle- jak to sie powiada.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian

Hmm..
Poki co jesteśmy bardzo zadowoleni z miecza - tak jak oczekiwałem, leciutki, szybki i bardzo ładny =**"=..


to chyba jakies nieporozumienie 8O cieszyc ze on jest lekki 8O

przeciez miecze originalne mialy od 3 do 6 kilo w zaleznosci od dlugosci miecza :!: :!: :!:
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
hmm.. ten jest ok. 100cm, waży niewiele, jest bardzo szybki i lekki.
ciężar był dopasowywany do właściciela. ale żeby aż 3-6kg??

ja sie cieszę - nie lubie zbyt ciężkiej broni - "nieporęczna" jak dla mnie..
ten Jian przyjemnie się trzyma w dłoni i 'biega' ładnie.

(po zważeniu) 448g (bez pochwy) / 668g z pochwą.

teraz będę się to miecza przyzwyczajał - wcześniej machałem kataną, a różnica jest (koło 0,5kg no i inne typu kształt i sposóB).

potem zapewne będę biegał i się rozglądał.
wieczorem poczytałem sobie "Tai Chi Chuan".. forma z mieczem istotnie, zapowiada się dość skomplikowanie. ale spróbować zawsze można..

Czegos wiecej niz machanie mieczami i machanie rekami i machanie nogami.

szczerze mówiąc albo pod wływem wyraziłeś się niejasno, albo ja jestem zbyt śpiący - o co chodzi?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
[quote name="budo_tomasz"]
to chyba jakies nieporozumienie 8O cieszyc ze on jest lekki 8O

przeciez miecze originalne mialy od 3 do 6 kilo w zaleznosci od dlugosci miecza :!: :!: :!: [/quote]

No co Ty, Tomek, do ladnego pomachania :) :wink:
Musi lekki byc. I jeszcze strzelac ladnie :wink:

[quote]Czegos wiecej niz machanie mieczami i machanie rekami i machanie nogami.

szczerze mówiąc albo pod wływem wyraziłeś się niejasno, albo ja jestem zbyt śpiący - o co chodzi?[/quote]

Znaczy ja mysle, ze Ukyo wyrazil sie bardzo jasno, zwlaszcza jak na stan "pod wplywem" :wink: Sephiroth_ex ja ci to moge wprost powiedziec, albo tak bardziej oglednie (jak Ukyo). Wprost to wyglada tak, ze na tym forum w znakomitej wiekszosci siedza ludzie, ktorzy zajmuja sie ta chinszczyzna w miare - jak na swoje mozliwosci - na powaznie. I z tego punktu widzenia teksty typu "poleccie mi ksiazke, to sie sam naucze taiji" czy tez "kupie sobie miecz i bede ladnie machal" brzmia po prostu niepowaznie. Malo tego, czasami wywoluja zgrzyt zebow :wink: .
Krotko mowiac przeslanie Ukyo brzmialo mniej wiecej tak: sprobuj czlowieku czegos przyzwoitego, zamiast rzezbic i czas tracic.
Ja tam jestem o tyle wyrozumialy, ze znam sporo ludzi cwiczacych sportowe wushu, ktorym zalezy po prostu na ladnym ruchu bez jakis glebszych tresci. Ale nawet przy takiej motywacji to po prostu nie ma zmiluj, trzeba sie troche pomeczyc, miec jakies podstawy. I nie da sie tego nauczyc samemu. Awykonalne po prostu.

K.
[/quote]
  • 0

budo_tomek.k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz kasety video itd
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Fakt, to też rozumiem.

Chociaż jeśli chodzi o tą kwestię - sam chodzę już spory kawałek czasu na te zajęcia, ale przecież kiedyś trzeba zająć się tym tematem, ne?
Bynajmniej, miecza nie chcę się uczyć jak rdzennego taiji, tylko w ramach estetyki. Zgadzam się, nauczenie tego samemu jest niemożliwe - ale nie zamierzam niczego zmieniać. Pomacha się, potnie meble, kota i telewizor, ale satysfakcja będzie ;)
Chodzę na kung-fu więc wiem jak mniej więcej działa styl nauczania, a nie zamierzam robić czegoś wbrew mistrzowi. Więc na miecz w ramach zajęć będę czekał, a póki co przywzyczajał się do tego rodzaju broni.
Czasu prawie nie mam więc -- z czasem z chęcią się skontaktuję i rozejrzę w kwestii "ładnych ruchów", ale póki co siedzę i cierpliwie ćwiczę.
Jak pora nadejdzie to nadejdzie :)
A mieczem zawsze można sobie odrębnie pomachać =^^'=
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian

Chodzę na kung-fu


Jaki system kung-fu konkretnie?
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Qi Xing Tang Lang Quan.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
No to tam przeciez masz miecz w systemie 8O
I to z tego co widzialem podczas ostatnich zawodow - bardzo fajna forme (w sumie chyba dwie sa? moze jakis spec poprawi...)

Nierozumiejacy
K.
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Wiem. Ale trochę potrwa nim zacznę miecz.
Póki co muszę się do tej broni przyzwyczaić,
więc zabieram ją ze sobą na treningi, i robię swoje.

I tak, są dwie formy :

Ba xian jian (miecz ośmiu nieśmiertelnych)
Qi xing jian (miecz siedmiu gwiazd)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
1. Biorac pod uwage ze u nas wszystkiego uczy sie raczej za szybko niz za wolno to jak nie masz miecza jeszcze na treningach to pewnie z jakiegos powodu...
2. ...albo popros zeby ci pokazali na treningu jakies cwiczenie wprowadzajace 1 i tyle- po co w to TCC mieszac nie wiem...
pozdr
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Tai Chi można ćwiczyć przy innych formach, to nie przeszkadza.
I powiedzmy że to jest swoistego rodzaju ćwiczenie wprowadzające.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian

Tai Chi można ćwiczyć przy innych formach, to nie przeszkadza


Taiji nie jest jakies neutralne, poza tym rozne sa odmiany taiji, o czym zapewne wiesz. Wydaje mi sie, ze Yu Tiancheng - Twoj mistrz - mowil cos o tym, ze Yang shi taiji nie przeszkadza 7* modliszce, a Chen jakoby tak. Byc moze powiedzial tak po prostu dlatego, ze Yang cwiczyl, a Chen nie, a moze dlatego, ze zbyt odlegle jest np shenfa w Chenie od modliszkowego..
  • 0

budo_sephiroth_ex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Rzeczywście, zapomniałem skonkretyzować mowiąc to.
Chodziło mi o Taiji Yang, które można ćwiczyć razem z Qi Xing.
Jak patrzę się na styl Yang, to momentami są prawie identyczne pozycje i ruchy. Możliwe że dlatego ..
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Witam,

"Wydaje mi sie, ze Yu Tiancheng - Twoj mistrz - mowil cos o tym, ze Yang shi taiji nie przeszkadza 7* modliszce, a Chen jakoby tak. Byc moze powiedzial tak po prostu dlatego, ze Yang cwiczyl, a Chen nie, a moze dlatego, ze zbyt odlegle jest np shenfa w Chenie od modliszkowego.."

nie "może" ale "właśnie" :-) , nic dodać nic ująć taaigihk. A pro po zhan jian - widziałem ludzi robiących fajną formę z tym mieczem, wyglądała bardzo konkretnie, mam ją nawet na wideo. Głównie wykonywali techniki oburącz, choć nie tylko. O ile dobrze kojarzę byli z mei hua taiji tang lang.


"Chodziło mi o Taiji Yang, które można ćwiczyć razem z Qi Xing.
Jak patrzę się na styl Yang, to momentami są prawie identyczne pozycje i ruchy. Możliwe że dlatego .."

prawie identyczne, ale nie do końca ...
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Czesc Piotr,

A pro po zhan jian - widziałem ludzi robiących fajną formę z tym mieczem, wyglądała bardzo konkretnie, mam ją nawet na wideo. Głównie wykonywali techniki oburącz, choć nie tylko. O ile dobrze kojarzę byli z mei hua taiji tang lang.


chyba te sama kasete ogladalem. Mnie tez sie bardzo ta forma podobala. Taka "rozbrykana" byla :-) . W chuojiaofanzi duzo prosciej to wyglada, ale prawde mowiac tylko jedna forme widzialem. Slyszalem, ze u Was tej broni nie ma..?
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu, Tai-chi, a Darn Jian
Witam,

"rozbrykana" :) :) :) , fajne określenie. No faktycznie u nas nie ma tej zabawki, a powiem szczerze, że fajna i bym się w piaskownicy pobawić chciał :wink: . Na otarcie łez halabarda mi została i to chyba do końca życia - bo zanim będę z niej zadowolony, to mnie z nią prędzej pochowają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024