Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tai Chi, Chi Kung


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukass
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www

Napisano Ponad rok temu

Tai Chi, Chi Kung
Witam.
Jakie książki poradzilibyście mi na temat Chi Kung i Tai Chi?
Trenuję inne style, ale chciałbym je wzbogacić o powyższe systemy. Chciałbym przede wszystkim zwiększyć zdrowie, aby móc dłużej trenować bez uszczerbku na zdrowiu (trochę już miałem kontuzji).
Dziękuję za pomoc.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Zadnych bysmy nie polecili :)
Polecilibysmy kontakt z wykwalifikowanym instruktorem. Tego siem nie da z ksiazek nauczyc. :wink:

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_lukass
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Mieszkam w miejscowości, w której nie ma tych zajęć a jeśli są to tak daleko że nie jest możliwością abym tam uczęszczał. A ezoteryką interesuję się od paru lat, niejedną rzecz nauczyłem się już z książek i uważam że i to byłbym wstanie się nauczyć w takim stopniu, jakim potrzebuję. Tylko nie wiem, jakie tytuły wybrać.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung

Mieszkam w miejscowości, w której nie ma tych zajęć a jeśli są to tak daleko że nie jest możliwością abym tam uczęszczał.


A seminaria?

A ezoteryką interesuję się od paru lat, niejedną rzecz nauczyłem się już z książek i uważam że i to byłbym wstanie się nauczyć w takim stopniu, jakim potrzebuję. Tylko nie wiem, jakie tytuły wybrać.


Aha... to ja juz nie mam pytan. To juz nawet ksiazki nie trzeba. Dasz sobie rade.

K.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung

. A ezoteryką interesuję się od paru lat, niejedną rzecz nauczyłem się już z książek i uważam że i to byłbym wstanie się nauczyć w takim stopniu, jakim potrzebuję. Tylko nie wiem, jakie tytuły wybrać.

Jak już napisałeś to tajemne słowo na e..., to co innego. Zerknij tu, są uczciwi i edytorsko nieźli
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
polecam Ci za darmo, poczytaj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko błagam, nie mów nikomu, że trenujesz tai chi, albo cosik innego wschodniego :wink:
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
To moze bedzie pytanko troszke nie na temat, ale jesli chodzi o Tai chi, to jakie miejsca w Warszawie byscie polecili do cwiczen? Albo napiszcie gdzie cwiczycie, i jak tam jest please.
Chcialabym sie tym zajac, bo od dawna mnie to pociaga, ale jestem w tym temacie kompletnie zielona.
Szczegolnie zalezy mi na technikach relaksacyjnych (sadze, ze sa one czescia systemu)
Bede bardzo wdzieczna za info

pozdrowienia
nana
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
O, pardon nana, jakos mi Twoj post umknal. Co do Warszawy to w zasadzie chcac w miare powaznie Taiji cwiczyc to wielkiego wyboru nie ma. Warto zajrzec tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czyli do stowarzyszenia Chen Taiji. Ucza podobno fajnie, moze Ukyo cos wiecej napisze, bo sie tam uczy (tyle, ze w wroclawskim oddziale).

I do YMAA:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


W pozostalych szkolach ucza w zasadzie standardu Instytutow Wushu.

K.
[/quote]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Jesli chodzi o Chen to najepiej jest osobiscie napisac do Jarka Jodzisia. Od siebie moge powiedziec jeszcze tyle ze na prawde okazja znalezienia rzetelnego nauczyciela nie zdaza sie czesto- sam wiem to najlepiej bo tu gdzie teraz mieszkam po prostu fizycznie nie ma NIKOGO kto posiadalby jakas sensowna wiedze. Tak, ja moge powiedziec ze JJ uczy naprawde dobrze, solidnie, w tym wzgledzie ze skupia sie naprawde na podstawach. Kiedys we wroclawiu cwiczylem w jego grupie 2x3h tygodniowo- z czego polowa byla poswiecona sprawom naprawde podstawowym. Teraz niestety grupa sie rozpada przypuszczalnie nie ma chetnych do takiego malo spektakularnego i zmudnego treningu.
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Dzieki za polecone adresy
na razie przeszlam sie do ymaa, bo tam rozpoczela spotkania grupa poczatkujaca. Trudno cos powiedziec po pierwszym razie, ale wyglada to ciekawia. Zapowiada sie na naprawde zmudna prace nad precyzja - ale o to mi wlasnie chodzilo. Zaluje, ze zajecia tej drugiej grupy odbywaja sie wlasnie wtedy, kiedy nie moge przyjsc, ale moze maja jeszcze jakis osrodek.... urzadze male sledztwo.
Trocze mnie zdziwilo, ze grupa jest prawie zupelnie zenska - 15 osob i tylko 2 facetow. Faceci wola chyba cos bardziej efektywnego.
Bylo sporo cwiczen na rozciaganie, cwiczen oddechowych - b. fajne, chi kung - sorki, jesli zle napisalam i poczatek ukladu (chyba nazywal sie dlugi bicz stylu Yuan, ale nie daje glowy i przepraszam za moja ignorancje) :oops:

to tyle relacji na biezaco

ps. pozniej, obok technik oddechowych maja byc tez medytacje - nie wiem co to bedzie, chyba takie wyciszenie.
Aha, i duza uwage zwraca sie na rozluznienie wszystkich partii ciala, o czym niestety sie zapomina i nieswiadomie wraca do swoich ulubionych spiec :?
nic tylko pracowac i pracowac nad soba. To mnie kiedys wykonczy... :wink:

pozdrowienia
nana
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
A ja bym Ci nana polecił przejść się także do Marka Balińskiego - prowadzi grupę ćwiczących Chen. Mają stały kontakt z mistrzem Chen Xiao Wangiem (kto to jest, to poczytaj na ich stronach), a sam Marek ma bardzo fajny sposób prowadzenia zajęć i przekazywania wiedzy.
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Dzieki Konvi!
Przejde sie tam jak tylko ich namierze

nana
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi, Chi Kung
Informacje są właśnie na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] o której mowa była już kilka postów wyżej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024