Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże "custom"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"

powinienem jutro wiedziec , jak podjade do hurtowni t ozapytam o pomorze, moze maja oddziały, ale generalnie rzecz biorac stal nie jest wcale tak trudno dostępna, a wracając do stali jakościowych to znalazłem własnie odpowiedjnik d2 w polskim wykonaniu , muszę jeszcze sie jej blizej przyjrzec ale w końcu żyjemy w kraju węgla i stali :D

Masz moze tabelke z oznaczeniami stali bo ja sie juz w tym wszystkim pogubilem bo chyba sa ze 4 sposoby oznaczania (i podaj odpowiednik ten D2 :) :) :) :) ).

szlifierka kątowa to naprawde niezłe narzędzie pod warunkiem że nie za duza , jeżeli chcesz miec kontrole nad katami szlifu, to zamocuj ja nieruchomo w imadle jakims , ale tak żeby nie miała prawa sie ruszyć a ostrze przesuwaj pod tarczą na prezygotowanym szablonie, prostopadle do krawędzi tarczy, wtedy promien tarczy robi ci łągodny szlif wklęsły od góry, ale pewnie każdy ma włąsne patenty, jak oni cię w bloku toleruja kiedy włączysz katową???znajdż sobie jakąś dziuplę , bo cię wyrzucą z mieszkania
no i ciekawe czy wyrzucą rzemieślników z forum........ :D (nie żebym się prosił)

pozdrawiam chłodno

W tym patencie ze szlifierka katowa to niekumam jak to ma wygladac. Moze wytlumaczysz jakos to tak zeby taki prosty czlowiek jak ja skumal :) (najlepiej zdjecia albo schemat :) ).
Jeszcze mnie nie wyzucili ale ja to tak czesto nie robie wiec sie mocno nie pluja (a pozatym kontowki uzywam tylko do wyciecia ksztaltu a nie do robienia szlifu).
Dziuple sobie moze znajde (garaz) jak brat lub rodzice mnie wspomoga finansowo.
Stad nas nie wywala (mam nadzieje) bo gadamy o broni i jej produkcji.

nie za bardzo, do stołowej szlifierki musisz dociskać nóz bez konkretnego punktu oparcia, a w przypadku zrobienia takiego przyżądu o jakim pisałem mozna sobie ustalić wymiernie warunki szlifowania i to biurkowym sposobem. szlifierke do plaszczyzn mam ale wcale nie korzystam z niej tak często , raczej do ostrzenia narzędzi stolarskich niz noży ale jak mówiłem każdy swoje ma sposoby, do których się przekonał i ważne zeby efekt był zadowalający nawet jakby ktos miał robic w kuchni na taborecie, narzędzia nie sa aż takie ważne jak umiejetności

Ja uwazam ze jak ktos chce to moze zwyklym pilnikiem i brzeszczotem zrobic prosty mozyk - kwestja czasu spedzonego przy ostrzu.
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
witojcie, najsamprzód w sprawie d2 jej oznaczenie to nc11lv po polsku albo 160CrMoV5-1 po niemiecku (din) w polsce jest tylko w sztabkach 70x30mm , lub 80x20mm wiec konieczna jest obróbka plastyczna czyli na kowadle trzeba po prostu rozklepać , jest hurtownia na pomorzu konkretnie w szczecinie a towar leci z bytomia, zresztą jak będziesz chciał to konkretnie ci podam namiary i sobie uzgodnisz, ale nie widze żebys to w domu mógł obrobic, więc od kowala nie uciekniesz :D z normalnie dostępnych to jeszcze nc10, nc6, łh 15
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"

witojcie, najsamprzód w sprawie d2 jej oznaczenie to nc11lv po polsku albo 160CrMoV5-1 po niemiecku (din) w polsce jest tylko w sztabkach 70x30mm , lub 80x20mm wiec konieczna jest obróbka plastyczna czyli na kowadle trzeba po prostu rozklepać , jest hurtownia na pomorzu konkretnie w szczecinie a towar leci z bytomia, zresztą jak będziesz chciał to konkretnie ci podam namiary i sobie uzgodnisz, ale nie widze żebys to w domu mógł obrobic, więc od kowala nie uciekniesz :D z normalnie dostępnych to jeszcze nc10, nc6, łh 15

No rzeczywiscie jak poszukalem o niej troche to nawet gdzies znalazlem oznaczenie jej jako "nc11lv/D2" :) No ale raczej bede musial se odpuscic ją do czasu znalezienia jakiegos garazu. Pobawie sie narazie z pilnikami i pilami :)
Tylko musze sobie cos wykombinowac jak katowka ladnie zeszlifowac nadmiar pilnika (grubosc) bo polernica sie bede bawil godzinami :(
A od kowala nawet niechce uciekac poprostu niemam lokum jak bede mial to sie pobawie :)
Normalnie dostepne to znaczy ze blache z nich dostane ? Ale Szczecin to troche daleko - blizej juz mam warszawe (pod nia jest gdzies hutrownia gdzie maja D2 tez i maja stronke swoja)
W kazdym razie ide do piwnicy SZLIFOWAC :twisted: :)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Heja! Widze że niezle sie rozkręca. Dużo ludzi w temacie i znają się na rzeczy. Widze tu niezłych fachowców i pomysłowe złotw rączki.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Ha! Właśnie moj kumpel otwarł konserwe nożykiem z HSS(z piły do metalu) i nóz dalej goli!!! Słabo?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
czy próbował ktos zrobić folder? od długiego czasu mnie to meczyło i wymysliłem folder z wymiennymi ostrzami, bardziej jako uzytkowy albo surwiwalowy, trwaja próby ale jeszcze bez blokady, i tej się obawiam najbardziej, bo to mój pomysł 8O , Piter kiedys pisał o podwójnym liner locku chyba i nie było to pochlebne.....
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"

czy próbował ktos zrobić folder? od długiego czasu mnie to meczyło i wymysliłem folder z wymiennymi ostrzami, bardziej jako uzytkowy albo surwiwalowy, trwaja próby ale jeszcze bez blokady, i tej się obawiam najbardziej, bo to mój pomysł 8O , Piter kiedys pisał o podwójnym liner locku chyba i nie było to pochlebne.....

Folder uuuuu... mocny sie znalazl wkoncu ;) :-)
A tak powaznie to ja bym sie na to nie porywal ale ja mam kiepskie doswiadczenie i narzedzia.
Tylko mam takie pytanko : Po co wymienne ostrza ? Przeciez to jest troche nieporeczne i pawdopodobne waskie gardlo noza. Lepiej posiedz troche i wymysl jakies fajne ostrze uzytkowo/surwiwalowe ktoe bedzie dosyc uniwersalne bo napewno nie bedzie ci sie chcialo w lesie szukac w plecaku tego drugiego ostrza bo chcesz pobawic sie w dewnie a nie skorowac zajaca :)
Ja bym proponowal lepiej Fame lock jakis jesli to ma byc tak bardziej surwiwalowy nozyk (jesli folder wogole moze byc surwiwalowy). Ale proponuje Tobie zebys zrobil swoja konstrukcje i ja gruntownie przetestowal, wtedy bedziesz najlepiej wiedzial czy sie nadaje.
Tylko z tymi folderami jest taka lipa ze wszystko trzeba super spasowac czyli DUZO pracy przy szlifowaniu plaszczyzn.
Ogolnie to RESPECT dla checi, ambicji i odwagi :)

P.S. Moze bysmy pokazali swoje nozyki w akcji np. ciecie lin,kartonu, papieru, wlosow na rekach itp. (ew. jak byscie sie wstydzili to na priwach :) )
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"

Ha! Właśnie moj kumpel otwarł konserwe nożykiem z HSS(z piły do metalu) i nóz dalej goli!!! Słabo?

Niezle 8) .
Ide do kuchni spawdzic swoj :twisted:
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Szacunek dla bodo. Folder to cholerna precyzja, jak sie nie ma narzędzi i dobrych materiałów to jest kiepsko. Ja próbowałem ale z wyżej ww powodów niewiele z tego wyszło. Polecam na początek tuning jarmarcznej tandety, np. do chińskich nożyków zplastikowum trzonkiem i lockbackiem dorobić przyzwoite ostrze np, ze wspomnianego wcześniej brzeszczczota świetnie nawet mi to wyszło:)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Szacunek dla bodo. Folder to cholerna precyzja, jak sie nie ma narzędzi i dobrych materiałów to jest kiepsko. Ja próbowałem ale z wyżej ww powodów niewiele z tego wyszło. Polecam na początek tuning jarmarcznej tandety, np. do chińskich nożyków zplastikowum trzonkiem i lockbackiem dorobić przyzwoite ostrze np, ze wspomnianego wcześniej brzeszczczota świetnie nawet mi to wyszło:)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Sory za te zdwojoną akcje! :oops: :(
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
folder z wymiennymi ostrzami, dlatego że powinna być jedna rękojeść i wymieniame szybko ostrza , dlatego ma otwartą budowe , tzn z jednej strony nie ma linera a os zamocowana jest tylko na jednym, do tego szeroki podwójny framelock, bo otwiera się w dwóch pozycjach, i nie można zastosować pin stopu, ta , bardzo prosty to on nie jest ale mozna np przypiać do niego brzeszczot do drewana albo do stali , t ow zasadzie taki mini tool zresztą trzeba go po prostu skończyc i wtedy pokazać
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Wow mam na dzieje ze bedzie na co popatrzec :)
Wlasnie skonczylem testy i oto wyniki :
- oba nie golily, ten z pilnika golil na mokro ale juz nasucho niechcial :? a drugi z pily do drewna poszczerbil sie :oops: ale nie do tego go stwozylem :-)
- po zmianie konta szlifu tego piewszego (na czubku) po tescie dalej golil 8) (ksztalt klingi - czyste tanto)

Nagalem to wiec kiedys pokaze (jak znajde miejsce gdzie to umiescic)
O i test wygladal tak :
- maly sloik otwieralem :twisted: za pomoca jak najmniejszej sily czyli kontakt czubka z blacha i dopiero dociskamy :)
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
panowie bez przesady,pewnie nikt nie ma wszystkich narzędzi do zrobienia foldera, a ja do tego jeszcze jestem za leniwy ,niektóre części zlecam po prostu do wykonania warsztatom ślusarskim, jeżeli jest wymagane np dokładne szlifowanie wałka, albo dokładne toczenie czy frezowanie wtedy pozostaje tylko zrobienie podstawowych części i dopracowanie pasowań ewentualnie,
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Witajcie.
Mam pytanie. Czy mglby ktos podac garsc informacji na temat kriostabilizacji? Na czym dokladnia polega? Jak to wyglada od strony technicznej? Ewentualnie gdzie mozna znalesc jakies dane? Bylbym bardzo wdzieczny :-) . Temat jest bardzo interesujacy.
Pozdrawiam
maj
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Kriostabilizacja ma na celu zmniejszenie ilości austenitu szczątkowego w martenzycie. Im więcej składników stopowych w stali tym niższa temperatura końca przemiany martenzytycznej. Tak więc aby doprowadzić do jej końca potrzebna jest niska temperatura.
W przypadku stali szybkotnącej po pierwszym odpuszczaniu i ochłodzeniu do temp. otoczenia wymraża sie przedmiot w -80 do -110 celc. Potrzebne czasy znajdziesz w byle jakiej ksiązce, tera nie pamiętam a i przepisywać nie ma sensu.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Polecam biblioteki akademickie jako niezłe źródło informacji. A jeśli chodzi o "amerykańskie" stale to spróbuj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
Dzieki serdeczne. Nie omieszkam zagladnac :-) .
Co do cieklego azotu to finansowo wyglada to tak, ze za 20 L trzeba zaplacic ok 70 zl. Do tego trzeba miec jeszcze odpowiedni diuar... No i dlugo to nie postoi. Mimo termosu paruje jak zloto :cry:
maj
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże "custom"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024