Skocz do zawartości


Zdjęcie

crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
jakbyście mogli napisać....

kupiłem wczoraj ( mial być m16 ....) ale ten bardziej mi się w końcu spodobał .....
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
zalozyles 2 takie same topiki...
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
taaa - ale nikt i tak nie odpowiada....
miałem nadzieję że ktoś wciśnie tu cos na tema t tych noży


ale cóż



......
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
daj spokój, nikt tu nie gapi się w forum z nadzieją że będzie mógł komuś bardzo uczenie odpowiedzieć... a ty się skarżysz że nikt nie odpowiada w odstępie niecałych czterech godzin?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
dokladnie. poczekaj cierpliwie, ktos ci odpowie. ja np. sie nie znam wiec nie bede sciemnial.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...

taaa - ale nikt i tak nie odpowiada....
miałem nadzieję że ktoś wciśnie tu cos na tema t tych noży

Stary, to nie czat ani IRC. Jak WAR, PiterM albo Seiken (i może jeszcze ktosik) zajrzą, będą mieli czas i zechcą coś skrobnąć, to wszyscy chętnie poczytają. Czekaj.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
jasneee.....wybierz nóż...zapytaj emajlem o cenę...poradź się jeszcze w tym mejlu czy dobrze robisz kupując taki akurat nożyk i......po ustaleniu ceny płać i czekaj......Ja własnie tak zrobiłem i cieszę się teraz nowym STRIDEREM.....nie chcę mówić kto go sprowadził bo to pewnie będzie jakas reklama....cała operacja trwała mniej niż 2 tg...;-)..ide coś pociąć..albo kogoś ;-) ..
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
no jasne rano a ja już nachlany...ten post miał pójść gdzie indziej...ale skoro już tu jest to nic nie poradzę i tamtego już nie napisze bo nie wono dublować postów...błe...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
Cougar , i jak wrazenia po Striderku , chyba sie nie zawiodles ?

Co do M 18 , to wszystko chyba zalezy za ile go kupiles , jezeli za MSRP = 100$ to blad , kilka $$ wiecej i mialbys Microtecha.
Jezeli zaplaciles cos kolo 60 $ to , nie jest az tak zle .CRKT zrobile spore postepy nad jakoscia swoich produktow ( co widac po ilosci knifemarkow z nimi wspolpracujacych ).
Mailem M 18 przez kilka tygodni , powiem moze czego nie lubie , nie przepadam z "carson flipper" , chyba za bardzo sie przyzwyczailem to standartowych metod otwierania , poza tym w rekawicach jest to spory problem.
Wkladki z rekojesci juz po ( chyba) tygodniu zaczely mi sie odklejac.
NA koniec zlamalem czubek noza i to juz koniec ... utopilem badziewie w przereblii wrocilem do Stridera .
Noz byl testowany przy "ice fishing" wiec w warunkach dosyc ekstremalnych , normalne noszenie w kieszeni moze wygladac inaczej.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
318 pln : 3,8=83,68 usd


z tym czubkiem to mnie nie pocieszasz - miał być m16 ale zmieniłem zdanie ze względu na grubość ostrza właśnie .....


thx
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
z ciekawości zapytam o jakim Striderku mówicie.....

Robert :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
Uwak , ja dlubalem tym w lodzie przy temp - 15 stopni , nie przypuszczam zebys to robil na codzien.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...

Cougar , i jak wrazenia po Striderku , chyba sie nie zawiodles ?

no skoro już temat o nożach a nie tylko o tym z tematu to akurat dostałem stridera parę dni temu i mam już pierwsze wrażenia.Jest to stider buck - folder z 10cm ostrzem..w sumie ok.25 cm długości.
wrażenia zaczęły się od pierwszego dotknięcia: g-10 - okładziny -z "ostrymi krawędziami" aż gryzie w rękę.nóż wogóle nie porusza się w dłoni a w rękawicy trzyma się go idealnie,"ostre kanty zakleszczają wręcz rękojeść w dłoni i ....z czasem zaczynam lubić tę cechę.nóż w porównaniu do każdego innego foldera:benchmade afck czy nawet gerber M-5 jest DUŻY.wielkość i grubość każdego elementu :ostrza.okładzin,linersów budzi duży szcunek.sam się zaskoczyłem tymi parametrami mimo iz wiedziałem ze zdjęć (dzięki seikenowi) jak on wygląda.uchwyt jest bardzo pewny i wygodny dzięki jego długości co przy moich rozmiarach ręki jest bardzo pożądane.dziękuję ci Striderze;-)..
otwieranie tego noża:..przy masie jego ostrza nóż otwiera się po jednym machnięci ręką bez potrzeby używania kołka do otwierania.trzask!!...i otwarty.podkładki na linersach powodują, że otwiera się jak po masle..blokada liner-lock skleja się z odpowiedni wymodelowanym pod skosem tyłem ostrza noża co z początku doprowadzało mnie do szału bo musiałem użyć narzędzia do odblokowania1!! teraz już jest ok bo starła się warstwa powłoki ochronnej i juz wystarczą mi palce do odblokowania;-).nóż zamyka się lekkim kliknięciem-jest tam taki patent z kuleczką.coś genialnego.kto nie widziała to chyba nie zrozumie jak to działa.
ostrze...grube jak cholera...prawie pół cm do połowy długości ostrza!!!..może niezbyt się nadaje do cięcia papieru (oczywiście tnie!) z uwagi na ostrzenie tego "kozika"...nie jest to żyletka ale...o naostrzeniu tego typu noży pisze PITER M na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] więc sobie daruję dokładny opis...;-)..niewiele jeszcze ciąłem tym nożem ale widać, że ciąc potrafi...szczególnie te niezbyt deliktne rzeczy...
wszystko w tym nożu jest przemyślane i to mnie najbardziej cieszy: okładziny niedelikatne,gruba klinga, masa ostrza pozwalająca otworzyć go bez dotykania,wyżłobienia na klindze i linersach oraz okładzinach nawet w takim miejscu które ułatwia trzymania noża podczas rąbania (rąbanie ułatwia masa klingi mimo "niedużych" rozmiarów),zamykanie z kliknięciem-sam się nie otworzy;-),bardzo mocny klips co w połączniu z szorstkością okładzin nie daje możliwości wysunięcia się noża z kieszeni czy zza pasa.....no i wygląd:maxymalnie prosty , nawet brzydki i przez to piękny;-)...coś jak glock:nie jest to piękna broń ale jaka skuteczna!
tyle mnie więcej na ten czas.jak się sprawuje przy wykonywaniu zadań będę mógł powiedzieć jak już go trochę potestuję....
acha...porada: nie wyjmować tego noża w obecności kobiety.może dostać zawału bo nie jest to nóż do otwierania kopert.;-)..
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
dopisze już tak dla ciekawych, że oczywiscie stal ATS-34 hartowana przez BOS....brdzo ładne symbole na klindze;-)...okładziny g-10 linersy stalowe(sztywne jak kamien)..
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
No to gratulacje... Buck Strider to ładny kawałek stali.

BTW... ech, niestety aktualnie mam bardzo napięty kalendarz i na BUDO brak czasu :( ale obiecuję, że się poprawię.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
Cougar i moja rada nie należy się bawić Striderem w biały dzień na ulicy.
Widziałem dzisiaj około 16 dużego gościa w Sopocie na Nipodległości z Buckiem w garści i miałem ochotę go spytać skąd ma to cacuszko, ale stwierdziłem że chyba mam omamy, a może jestem spostrzegawczy???
Czy to byłeś ty :twisted:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
żebyś wiedział że to mogłem być ja.....dokładnie o tej godzinie byłem na niepodległości żeby poszukac dla tego nożyka pokrowca....;-)...w końcu obmyślłem sobie inny patent....bo żaden futerał nie pasowła ...nawet ten od najwiekszego gerbera..;-)...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...

żebyś wiedział że to mogłem być ja.....dokładnie o tej godzinie byłem na niepodległości żeby poszukac dla tego nożyka pokrowca.......w końcu obmyślłem sobie inny patent....bo żaden futerał nie pasowła ...nawet ten od najwiekszego gerbera.....


Hmmm, jesli nie wyda Ci sie to zbyt "swietokradcze", to jakis skorzany pokrowiec od telefonu komorkowego moglby sie calkiem niezle nadac :)
Wojtek
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
jasne....myślisz , że na to nie wpadłem ? poszukiwania zakończyły się skutkiem negatywnym: a to za duży, a to za sztywny,a to ma jakieś literki (nokia czy coś tam)...;-)...najlepszy byłby taki:
cordura,płaski z mocną szlufką na szeroki pas,zapinany na rzep.
SAM SE USZYJĘ.a co....
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: crkt M18-02 - panowie specjaliści - pare słów o tym nożu ...
...poszukaj pokrowca z kodury na latarke taktyczna , lub gaz , mozna znalesc tez ladne ze skory.
Pasuja.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024