Skocz do zawartości


Zdjęcie

medytacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

Pojecia czym jest medytacja, stan umyslu itp sa tak ulotne i ogolne (zeby nie powiedziec abstrakcyjne) ze wlasciwie nie do opisania. Nie spotkalem jeszcze zadnego czlowieka, przekazu czy notatki od fachowca/praktyka ktory by powiedzial "tak, to jest czarne a to biale" W najlepszym razie mozna uslyszec "sprobuj". Medytacje kazdy rozumie to inaczej a i tak caly trik polega na tym zeby to czuc a nie rozumiec.
Dla mnie medytacja nie ma "celu" ani "zawartosci" a o procesie fizycznym nic nie wiem.
Moze ktos osiaga stan alfa pstrykajac palcami, nie bede dyskutowal z faktami. Nie chce tez dochodzic czym jest ten stan i o co w ogole chodzi.
Po prostu nawet zakladajac ze bedzie to prawda, nie zmienia to faktu ze nikt sie tego nie nauczy stosujac 2 minutowe "medytacje" przed treningiem.


Zgadzam sie prawie w calosci,chociaz cel i zawartosc sadze ,ze sa wymierne.Co do procesu fizycznego-moja intuicja mowi mi ze jest zwiazek.
Nie wiem jeszcze co to jest medytacja,mam zamiar wzglebic ten temat,jest mi potrzebny do mojego aikido.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

koncepcja "tu i teraz" jest na wskros buddyjska.


owszem, ale chodzi mnie osposob praktyki. To buddysci wymyslili tzw. techniki medytacyjne oparte na siedzeniu dlugo w jakiejs pozycji. Taoisci nie mieli konkretnych praktyk (chyba) ale jak ktos rozumial ich filozofie to wiedział co robic. Nie mieli wiec problemow typu "jak to zastosowac" i "czy to sie moze przydac w praktyce" bo to wlasnie praktyka codziennych czynnosci byla techniką medytacji.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

Medytacje kazdy rozumie to inaczej a i tak caly trik polega na tym zeby to czuc a nie rozumiec.

ale jak nie sprobujesz to do niczego nie dojdziesz. Nie mozna ogarnąc rozumem spraw metafizycznych. medytacja przed treniengiem jest tradycyjna i juz.
Generalnie chodzi o to , by ze stanu "spoczynku" przejsc do stanu " bojowego". Inna prac mięsni, gruczołów itd. to co sie osiąga po dobrej rozgrzewce. Nie należy tego mylić ze stanem "w stressie" czyli napływ adrenaliny . jest inaczej. Głeboki spokoj ale też pełen stan " bojowy"
taka magia.. to co lubie najbardziej..
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
Jest wiele form medytacji, dla mnie najciekawsza jest medytacja w ruchu i medytacja poprzez malowanie - to taki rodzaj kontemplacji modlitwa calym cialem. To trudne do wyjasnienia i jezeli ktos nie chce to nie ma sensu sie tym zajmowac a tym bardziej o to klocic :wink:
ale to fajne :lying:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

a czemu mam klamac???


Teraz juz wiesz jak ja sie czuje, jak mam cos napisac jak cwiczymy aikido :twisted: :lol: Tak ze luzik. Zapros senseia do Wrocka na staz, to moze ludzie uwierza, choc troche w to co opisujesz.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
NANA: "Jest wiele form medytacji, dla mnie najciekawsza jest medytacja w ruchu i medytacja poprzez malowanie - to taki rodzaj kontemplacji modlitwa calym cialem."

Otóż medytacja polega na skupieniu... więc wszystko co pozwoli Ci osiągnąć ten stan jest (teoretycznie) dopuszczalne.

Ja jeżdżę na SNOWBOARDZIE. Taki jeden zjazd daje b. dużo. Tzn.: jestem wtedy mocno skoncentrowany, nic się nie liczy. A wszelkie problemy odchodzą gdzieś daleko... Podobnie jest (jak się domyślam) z medytacją. Tyle że jest to już wyższy stopień. Gdyż w stan koncentracji wprowadzasz się sam, bez żadnych "wspomagaczy"...

{taka, moja dziwna teoria...}
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
No a teraz coś z innej beczki... Poszukajcie sobie informacji na temat "DEPRYWACJI SENSORYCZNEJ" To już jest hardcore... :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
deprywacja, hardcore...??? zjedz sobie LSD bedziesz mial ciekawsze efekty....
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
zostanę przy deprywacji, jeśli pozwolisz...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
do Szczepana -
oczywiscie te godziny medytacji sie dzieja w San Diego, nie we Wrocku. Mamy tlko 2 godziny za zen i a na to przychodzi tylko kilka osob.
A staze Birankai'u we Wrocku sie obcym nie podobaja - nie mozna polatac i dziwnie tak jakos....
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
Komu sie nie podobalo?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
Tak się zastanawiałem. I doszedłem do wniosku, że medytacja to sprawa bardzo indywidualna. Nie potrafiłbym się skupić w grupie do tego stopnia, co w samotności.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
pmasz, oczywiscie ze w San Diego :wink: Dlaczego widzisz problem z zaproszeniem senseia do wrocka? no, poza problemem finansowym ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

zostanę przy deprywacji, jeśli pozwolisz...


tak, poszukaj sobie przynajmniej informacji
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
hehehehe
z nim jest tak ze to on sam sie gdzies zaprasza, a nie jego - wiesz jak to jest. zreszta jako uchideshi juz sie nauczylem trzymac dziob na klodke. za wszystko co powiesz zaplacisz i to bedzie bolalo.... jak bedzie chcial - przyjedzie. ja nie jestem szefem osrodka i ja nie zapraszam.... samo sie stanie i wtedy zapraszam wszystkich z forum- tyle ze wtedy o wlasnych technikach trzeba zapomniec.... i robic co pokazuja....
pmasz
ps. smail-u tobie sie przeciez nie podobalo - nie badz ty taki milusi :D
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

No a teraz coś z innej beczki... Poszukajcie sobie informacji na temat "DEPRYWACJI SENSORYCZNEJ" To już jest hardcore... :)


slyszalam,ze po czyms takim mozna niezle sfiksowac,to chyba nie ten kierunek ,wole ten rodzaj medytacji o ktorej byla wczesniej mowa.
Nie mialam czasu poszukac cos wiecej na ten temat,bede miala w poniedzialek ksiazke na ten temat,ale moze ktos wczesniej cos wiecej napisze..
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja

tyle ze wtedy o wlasnych technikach trzeba zapomniec.... i robic co pokazuja....


kurna a co ja caly czas robilem na stazu u ciebie, co?!
Sie meczylem okrutnie, ale sie staralem zapomniec :)

ps. smail-u tobie sie przeciez nie podobalo - nie badz ty taki milusi :D


Kurcze, a jak mi sie mialo podobac, jak wszystko sensei Daniel robil zle...,no prawie wszystko :) :) :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
A co powiecie na lewitacje? 8) Prawda czy falsz :?: :roll:
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
Deprywacja sensoryczne to nie zadne cuda. Zanurza sie w wodzie (o temp. ciala) zeby nie czuc ciezaru, dotyku, ciepla ani zimna, nie widziec ani nie slyszec. Wtedy zaczynaja powstawac halucynacje. W rzeczywistosci sa to wyobrazenia, stan podobny do snu ktory wystepuje najczesciej gdy spimy w dzien (sen fazy REM) w ktorym wyobrazenia sa tak realne ze mozna pomylic z rzeczywistoscia.
Halucynacje powstaja bo nie ma zewnetrznych bodzcow i organizm musi to sobie jakos skompensowac (zasada homeostazy: stan pobudzenia wywolanego przez rozmaite bodzce, zmysly potrzebny do norm. funkcjonowania jest +/- staly).
A co do lewitacji to niemam zadnych doswiadczen , ale polatac sobie to chyba zdrowo :D
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja
Kiedys w powaznej gazecie przeczytalem, ze gdzies na swiecie sa organizowane zawody w lewitowaniu 8O
Sam nie wiem co o tym myslec, ale znam jednego goscia z Polski, ktory ma gdzies grawitacje..........to Adam Malysz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024