Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzaminy a przerwy czasowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Egzaminy a przerwy czasowe
Może ktoś z Was odpowie mi na jedno pytanie:
Po co są tak długie przerwy czasowe pomiędzy możliwością przystąpienia do egzaminów na kolejne stopnie. jasne dla mnie jest to, ze aby zdobyć kolejny stopień należy wykazać się znajomością coraz większej ilości technik, brać udzia w stażach itp. Ale nie rozumiem po co tak długie odstępy czasowe. Czy są one tak ściśle przestrzegane. Przecież to czy ktoś wykaże się znajomością różnych technik nie zawsze zależy od tego jak długo się ćwiczy, prawda. Zgadzić się kogę że dla niektórych ten czas jest zbyt krótki ... 8) 8) 8)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Po co są tak długie przerwy czasowe pomiędzy możliwością przystąpienia do egzaminów na kolejne stopnie.


majac jakis stopien powinienes reprezentowac soba zrozumienie aiki na tym poziomie, samych technik nie problem sie nauczyc - jazeli np. na egzaminy od tam 6 do 1 kyu jest w sumie 50 technik (tylko strzelam) to cwiczac 2 techniki na jednym treningu i majac 3 treningi/tydz jestes w stanie po 2 - 3 miechach zdac wszystkie egzaminy i bedziesz mial 1 kyu. tylko jak przyjdzie ci te techniki wykonac nie na egzaminie (gdzie uke jest z reguly uprzejmy) to zobaczysz sam jaka bedzie bida, nie mowiac o tym ze bedziesz musial jako 1 kyu umiec je wytlumaczyc np. poczatkujacemu, co nie bedzie takie latwe. Aikido to przede wszystkim ruch, a tego nie da sie w 3 miechy nauczyc, na to trzeba lata poswiecic.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Dla mnie ograniczenia czasowe są łataniem dziury w budżecie Federacji...

Gdy sensei podchodzi i mówi ze powinieneś zdać egzamin, że jestes gotów to wtedy jest satysfakcja....

W Polsce srednio 10 lat trzeba się uczyć na Shodana... Poza krajem ok 2 lat... jak to jest?

Ale o tym to juz ktoś zdaje się mówił.. :?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Ludzie stopnie to nie wyścig pokoju w mysl hasła kto pierwszy ten lepszy. Ćwiczenie aikido to jak maraton liczy się uczestnictwo, własne tempo, dobiegniecie do mety, która dla każdego jest w innym miejscu i czasie. Shodan po 2 latach :?: widziałem takich i dziękuje :!: :oops: Z reguły toć to załość. :oops: :oops: :oops: Nieliczne jednostki cos soba reprezentuja po takim czasie. Najlepszym rozwiązaniem jest faktycznie kiedy twoj mistrz mowi ze jestes gotowy, albo wręcz, ze obserwował cię ostatni i w jego opinii zasługujesz na kolejny stopień :idea:
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Ludzie stopnie to nie wyścig pokoju w mysl hasła kto pierwszy ten lepszy. Ćwiczenie aikido to jak maraton liczy się uczestnictwo, własne tempo, dobiegniecie do mety, która dla każdego jest w innym miejscu i czasie. Shodan po 2 latach :?: widziałem takich i dziękuje :!: :oops: Z reguły toć to załość. :oops: :oops: :oops: Nieliczne jednostki cos soba reprezentuja po takim czasie. Najlepszym rozwiązaniem jest faktycznie kiedy twoj mistrz mowi ze jestes gotowy, albo wręcz, ze obserwował cię ostatni i w jego opinii zasługujesz na kolejny stopień :idea:


Jak najbardzoiej zgadzam się z Twoją opinią. Nie chodziło mi tu o szybkość w zdobywaniu kolejnych stopni. Na każdego przychodzi odpowiednia pora.
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Dla mnie ograniczenia czasowe są łataniem dziury w budżecie Federacji...

Gdy sensei podchodzi i mówi ze powinieneś zdać egzamin, że jestes gotów to wtedy jest satysfakcja....

W Polsce srednio 10 lat trzeba się uczyć na Shodana... Poza krajem ok 2 lat... jak to jest?

Ale o tym to juz ktoś zdaje się mówił.. :?


No właśnie ostatnio usłyszałem od znajomego, że u niego są tacy co trenują już z 9 lat i mają 2 kyu. Myślę, że zależy to też od tego jak kto prowadzi treningim, jak i co przekazuje.
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Jak ktoś regularnie podchodzi do egzaminów to wątpie, czy to jest jakiś problem, bo i tak zdać egzamin w tym minimalnym czasie to jest niezły wyczyn. Znam jednak kolesia, który od trzech lat regularnie trenuje aikido, pasjonuje się tym, jeździ na staże, ale nie zdawał egzaminów, tylko na 6 kyu. Teraz spokojnie mógłby przeskoczyć trochę wyżej, ale musi czekać.
BTW. Co to jest shodan?
Tylko proszę bez robienia sobie jaj, jakto zwykle bywa jak pytam o takie żeczy :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Co to jest shodan?


1szy dan
(bez jaj) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Co to jest shodan?


1szy dan
(bez jaj) :)


W takim razie jak sie bedzie nazywał pierwszy dan z jajami :]
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Temat o egzaminach był na Cross-budo, tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie ma go po co dublować.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
w szkole jest tak,ze musisz sie uczyc przez 2 semestry by isc do nastepnej klasy w przypadku geniuszy nastepuje ITS.. tu jest tak samo
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
problemy sa 2

pierwszy
Zrozumienie tematu - np w iaido jest tak, ze przed egzaminem na kolejny dan musi minac tyle lat ile oczek ma dan - czyli na 3 zdajesz po 3 latach od 2 na 7 po siedmiu od szustego.

drugi
mlodzi nie powinni zbyt szybko dogonic starych, bo gdzie wtedy podzieje sie respekt...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Rafik,
Czesto jest tak, ze i na 5 kyu robisz ikkyo i na 5 dan robisz ikkyo. Czym sie one roznia? Mozna powiedziec ze jak to , ta sama technika na dwa tak rozne stopnie?

Powod jest prosty. Nie wystarczy perfekcyjnie fizycznie technicznie wykonac technike - on musi ci wejsc do ciala. Muisz ja tak zintegrowac z cialem(koordynacja roznych czesci ciala) i z umyslem (wykonanie techniki nie dlatego ze tak sobie umysliles ale dlatego ze CZUJESZ ze natychmiast musisz ja wykonac w danym ulamku sekundy) Jak technika sie zintegruje z cialem, samo cialo staje sie narzedziem umyslu, bo reaguje wg aktualnego stanu ducha. Bez uzywania swiadomych komend. Myslami mozesz byc gdzies indziej a cialo jakby samo reaguje na jakas sytuacje wokol ciebie i dopiero po fakcie sie sam dowiadujesz jaka to wlsciwie technike zrobiles.

To sie nazywa spontaniczne zastosowanie technik.

Do tego stanu nie mozna dojsc szybko, przerwy pomiedzy egzaminami selekcjonuja tych co nie maja powaznej motywacji do cwiczenia a jednoczesnie daja okazje aby techniki wchodzily w cialo spokojnie i nienerwowo.
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Szzepan o takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem.
Dzięki !
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe
Moim zdaniem nie wazne jest po jakim czasie masz jakis stopien, np. czy po 3 latach masz 6kyu, czy po 2 latach np. 3kyu. Wazne jest co umiesz i po co tak naprawde cwiczysz - czy po to by umiec sie obronic, czy po to by miec stopnie. Widziałem takich co mieli 1,2 kyu po 3 latach i naprawde to co reprezentowali było poprostu żałosne...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy a przerwy czasowe

Co to jest shodan?


1szy dan
(bez jaj) :)


W takim razie jak sie bedzie nazywał pierwszy dan z jajami :]

Jak to jak Gary? To będzie shodan z ikrą :) :) :) Bo na tym etapie jajka jeszcze małe :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024