Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

DZIENDOBRYPrzepraszam ze tak sie rozpisalem ale uwielbiam takie tematy....
apropos tematu walki miedzy bjj i krav maga w komandosie byl obszerny artykul o starciach komandosow izraelskich z bjj z brazylij,i zaden izraelczyk nie wygral:(
pozdrawiam i zycze sukcesow na ulicy



Mozesz podac namiary na tego Komandosa?
Mam wszystkie numery komandosa gdzie pojawila sie jakakolwiek wzmianka o KM, ale tego sobie nie przypominam.


Ciekawe co to byly za starcia? Jakie byly reguly? Jezeli sportowe to nie mozna bylo pokazac pelni KM.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Nie opowiadajmy glupot. Coleman spotkal sie w klatce z M. Horensteinem (wybitnym nauczycielem combatu w Izraelu). M.H. mimo porownywalnej wagi, przegral w strasznym stylu, a probowal nawet Colemanowi dlubac w oczach (Coleman odtracil te lapiny jak dziecku).
Zaraz rozkrzycza sie wszyscy Ci, ktorzy powiedza, ze mnostwo technik nie bylo dozwolonych - kopniecia w kolano, jaja, gardlo, oczy i co tam jeszcze ktos chce. Prawda jest jedna taka - gdyby byly nawet dozwolone, to i tak wynik bylby taki sam, bowiem, M.H. ani przez chwile nie znalazl sie w pozycji z ktorej moglby wyprowadzic taka technike, bo wyklucza to technika i pozycje zajmowane przez ludzi, ktorzy naprawde wiedza o co chodzi w walce realnej.
Kraw maga dlaczegi nie? Na podpitego kolesia, nieostroznego napastnika i bez orientu - owszem. Ale nie na specjaliste od czegos realnego. W wersji cywilnej. Wojskowej jeszcze jakis wyjmowanie pistoletu z reki etc.
Oczywiscie krawka zmienia sie. Jeszcze niedawno to mial byc magiczny styl, ktory w 120 godzin uczyni z pizdy wojownika. Dzis juz sie mowi, ze najlepiej jak sie wczesniej bylo doswiadczonym bokserem, jutro, ze zapasnikiem. Pojutrze, ze mixerem. OK. Czyli krawka przemienia sie w normalny pelnowymiarowy styl. I tak powinno byc.
Tylko jak ja bede juz dobrym boserem, swietnym zapasnikiem - no to po co mi krawka. Prawy poprzeczny jest o niebo bardziej skuteczny i prawdopodobny od powiedzmy ciosu w gardlo.
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Co do anakondy to sie nie czarujmy jak ktos was ściagnie od tyłu na dół od razu w trakcie zakładania to jak to zrobi bardzo agresywnie to jeszcze ma szanse kark skręcić. Nie czarujmy sie są małe szanse na wyjście.


TAK! Dlatego mówiłem cały czas o uprzedzeniu ataku - jak już złapie ktos może być ZA PÓZNO! :evil:

Co do tego co Karim ćwiczysz to niewatpliwie jest bardzo skuteczne i fajne. Uwielbiam techniki w parterze. Ale też jak wszystko ma jeden podstawowy minus. Co jeżeli jest 1na2 lub 1na3? Co z tego że wejdziesz komus w nogi i go płomiesz w 12 miejscach jak jego kolega zrobi ci pietą trepanacje czaszki. Taka prawda. 1na1 tto extra system, a gdy jest więcej kolesi to sie psuje. A jak cie jeszcze zaczynaja zachodzić to juz lipa ...


Wszyscy wychwalający "pod niebiosa" BJJ - powinni się zawsze nad tym zastanowić 8)

[wychwalający KM - też :roll: ]

ZAUWAŻ Imadło - że karim jakos nagle zamilkł gdy spytałem KTO GO SZKOLIŁ?! A to najważniejsze - mógł to być "zwykły" kombat 56 - a nie KM :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Albo co poradzi na kilka łokci i lowkicków? A w przypadku próby wejscia w nogi - uderzenie z kolanka w głowę - napisales Combat.

i... chyba sam nie wierzysz w to co napisales. Ogladalem mnostwo walk w ktorych wybitni uderzacze bez pojecia o parterze, dostawali wpierdol od trzecioligowych chwytaczy. Jeszcze nigdy nie widzialem, a sam tez probuje, zeby ktos kto ma jakiekolwiek pojecie o wchodzeniu w nogi dostal z kolanka.

(w praktyce => UFC się okazywało, że jak ktos umie walczyć poza parterem - może wygrać bezproblemowo. A jak ktos umie tylko parter - jego problem...) - napisales takze Combat.

I to juz jest falsz i naduzycie. Owszem mozna wygrac poza parterem patrz Silva etc. (Choc ja nie wiem, czy on wygrywa poza parterem, katuje swoje ofiary wlasnie w parterze, sam tez dostal wpierdol w parterze). Ale on tez wie jak poradzic sobie (czasami tylko przetrwac w parterze) i nie nauczyl sie tego na kursie combatu, albo na muythaj. A co sie dzieje z tymi, ktorzy tylko znaja stojke, to my juz wiemy...
Oczywiscie coraz czesciej dochodzi do walki w stojce, ale tylko z jednego powodu - dzieki piewrszym chwytaczom, w tym takze z bjj, wiedza o chwytaniu jest juz ogolnie dostepna i kultywowana, jak i wiedza jak sie przed chwytaniem bronic.
K_P
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Czasami takie wejście w nogi kończy sie kopem w twarz - ale tylko czasami... Szczerze mówiąc jest to trudne do wykonania przy błyskawicznym wejściu w nogi. Jak we wszystkim trzeba byc wszechstronnym nie ma co...
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Na ostatniej, marcowej gali Pride była walka Carlos Newton - Anderson Silva. Dokładnie w momencie gdy Newton próbował robić wejście w nogi, Silva wyskoczył do latającego kolanka. Pech. Oczywiście KO. :(
Różnie bywa.
Ale najczęściej jako obrona przed takim obaleniem jest stosowane wyrzucenie nóg do tyłu.
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dołączona grafika

kawa, herbata, krav-manga?
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Heheh rzeczywiście śmiesznie to wygląda. rotfl
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Heheh rzeczywiście śmiesznie to wygląda. rotfl


NIe czaje. Co tam smiesznego?
BTW to "moj" klub IKMP
  • 0

budo_mist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Witam wszystkich! Czytam tak wasz posty o wadach i zaletach Krav Magi, o tym jak ktos kto trenuje bjj latwo rozwali kravmagowca jednak mam pare zastrzezen.

Ja trenuje Krav Mage juz od 4 miesiecy. Nie jest to duzo ale zdazylem sie troche zorientowac w idei tego systemu.

Kraw maga dlaczegi nie? Na podpitego kolesia, nieostroznego napastnika i bez orientu - owszem. Ale nie na specjaliste od czegos realnego. W wersji cywilnej.


Niestety nie moge sie z Toba zgodzic.Wczesniej trenowalem judo i kick boxingu troche,jednak dopiero Krav Maga pokazala mi jak moge wykorzystac ten potencjal.Wszystko zalezy od sekcji na jaka trafisz.Np. moja sekcja w Warszawie(a cwicze z federacja a nie instytutem) pierwsze sparingi miala po 2,5 m-ca a sekcja w Poznaniu po roku nauki.Generalnie rzecz biorac czeste sparingi pozwalaja Ci oswoic sie z sytuacja na ulicy.Wiesz ze mozesz kogos sklepac ale nie przestraszysz sie jak Ciebie tez ktos strzeli.

Prawy poprzeczny jest o niebo bardziej skuteczny i prawdopodobny od powiedzmy ciosu w gardlo.

Nie zawsze.Cios w gradlo jest bardzo suteczny i pozwala zyskac Ci na czasie.Zaskakuje przeciwnika a jak masz dobrze opanowana technike to i eliminuje go od razu z walki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Nie zawsze.Cios w gradlo jest bardzo suteczny i pozwala zyskac Ci na czasie.Zaskakuje przeciwnika a jak masz dobrze opanowana technike to i eliminuje go od razu z walki.

90% ludzi ktorzy lizneli cokolwiek kicku albo boksu bedzie walczyc albo z opuszczona broda albo nawez z broda dotykajaca klatki piersiowej. Tak mnie uczyli jak kiedys tam pol roku liznalem kicka. To byla pierwsza rzecz uczona, glowa nisko, bakri lekko w gorze. W takiej pozycji walczy duzo kolesi bo jest ona uzywana w wielu stylach majacych bokserska prace rak. I na kolesia w takiej pozycji wejscie w gardlo jest ciezkie naprawde. Nie mowiac o tym ze uderzenie w gardlo wymaga duzej precyzji, jest cholernie ryzykownie bo mozesz kogos zabic a z drogiej strony koles moze dostac i i nic mu nie bedzie. A jak przywalisz w leb to 90% ludzi przynajmniej sie zatrzyma na sekunde.
  • 0

budo_mist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Coz masz racje.Nie sprecyzowalem mojej wypowiedzi.Chodzilo mi glownie o sytuacje gdzie wiesz ze bedziesz sie bil ale jeszcze zaden z przeciwnikow nie ustawil gardy. Wtedy cios ten ma wg.mnie wysoko skutecznosc nawet jak uderzysz ze srednia sila.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Heheh rzeczywiście śmiesznie to wygląda. rotfl


NIe czaje. Co tam smiesznego?
BTW to "moj" klub IKMP

Nie bierz tego do siebie, w maju obejże jak wygląda nawet wewnątrz ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Coz masz racje.Nie sprecyzowalem mojej wypowiedzi.Chodzilo mi glownie o sytuacje gdzie wiesz ze bedziesz sie bil ale jeszcze zaden z przeciwnikow nie ustawil gardy. Wtedy cios ten ma wg.mnie wysoko skutecznosc nawet jak uderzysz ze srednia sila.


Jest cała masa podobnych technik - i goscie zwykle zaczynają się burzyć - gdy się opisuje daną rzecz "To NIE WEJDZIE!!, NIGDY NIE WYJDZIE ITP. ITD." Trzeba zdawać sobie sprawę, że są techniki rozpakowujące (proste uderzenia, niskie kopnięcia) i kończące - nie działające bez "wstępów" (np. wiele "rąk noży, ręka młot na szyję itp.)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Mist a jak eliminuje uderzenie w jaja, trafienie w oko... A jak eliminuje dobry strzal w watrobe!!! Mowie Ci bajka... Nikt nie ustoi. Jednak nie problem, co eliminuje, problem co i z jakim prawdopodobienstwem "wchodzi".
Sprobuj uderzyc dobrego boksera, albo zapasnika, zatrzymaj ich tym ciosem ( w gardlo)? Co nie da sie? Albo sprobuj zatrzymac szarzujacego goscia tym niby frontkickiem z przedniej nozki, ktory jest w krawmadze. Jedyna szansa zadac skuteczne takie udrzenie, to tylko wtedy jak facet jest nieostrozny i nadstawi jajka, albo pecherz.
Co to znaczy, ze jak bedziesz mial dobrze opanowane uderzenie, to bedzie skuteczne? To nieprawda. Bo skutecznosc nie zalezy tylko od "perfekcyjnego opanowania". Polega m.in. takze na wypracowaniu akcji. Co Michalczewski nie ma perfekcyjnego lewego i prawego prostego? A jednak dopiero w 9 rundzie, (w ostatniej walce) przyniosly zwyciestwo. Wiec jeszcze na te "perfekcje" musi "pozwolic" przeciwnk.
K_P
PS. Nie obrazajac Cie, cwiczylem kravmage juz kilka lat temu. I robie to troche wiecej niz cztery mesiace. Fakt. Pierwsza refleksja jest taka - kravmaga z bogactwa technik, ktore poznales w innych stylach i w ktorych sie "gubiles" majac problem wyboru, dokonuje selekcji. Tworzy kilka akcji. Nie przecze moga sie przydac. Ale pozniej przyjdzie refleksja, ze to o wiele za malo jak na "dobrego", czy ciezkiego i silnego przeciwnika. No, i zaczyna sie czerpanie z bjj, zapasow, judo, walki sprzetem etc.
K_P
  • 0

budo_mist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Hmmm.No coz.Przeciez powiedzialem ze to jest tylko z luznej pozycji.Jak walczyc to walczyc z glowa.Przeciez jak ktos np.bedzie zgiety i bedzie trzymal garde na tors bym mu nie nakopal to nie bede chcial mu zlamac rak kopnieciami tylko posle mu kolanko w leb a potem pare mlotkow na kark.Sztuka nie w tym aby wiedziec JAK i GDZIE uderzyc, ale KIEDY uderzyc.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Do Kubusia Puchatka

Szanowny Kubusiu Puchatu, przy całym moim szacunku dla pana osoby, to jednak muszę stwierdzić że za długo pan Krav Maga nie ćwiczył.
Myli pan dwa kopnięcia, ofensywne kopnięcie na krocze i defensywne kopnięcie typu fron kick (skopjowane z kick boxingu)
W Krav Maga ćwiczymy zarówno uderzenia bokserskie, proste, sierpy , haki, jak i uderzenia nietypowe np. w oczy, krtań, skroń, itd.
Uczymy się jak gryść w walce, kopać w krocze itd.
W razie czego potrafimy walczyć na ziemi.
Zaatakowani nożem potrafimy się bronic.
Mamy calkiem dobre obrony przed atakami pałką (ostatnio dowiedziałem się o tym że tzw. dziób statku ma swój odpowiednik wrosyjskim Sambo)
Ćwiczymy taktyki i techniki walki z kilkoma przeciwnikami.
Dlatego jest to tak kompletny i dobry system samoobrony.
Przypominam że jest to przedewszystkim system Samoobrony.
Nie jest to narzędzie przeznaczone do walk w klatkach, czy do konfrontacji na każdym innym ringu, jest to narzedzie do walki na ulicy,
obrony osoby słabszej fizycznie mającej na celu przetrwanie w miarę bezpiecznie. I tak zwana wersja cywilna Krav Maga jest pod tym wzgledem zoptymalizowana.
W przeciwieństwie do wielu innych sztuk walki (np. Aikido, Karate, Takewondo itd... , oczywiście przy całym moim szacunku dla nich.)
stawia sobie jasny cel: jak wyjść cało z konfrontacji ulicznej.
Ziechęcone wiecznym wyjaśnianiem pozdrowienia.
[/b]
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Nie opowiadajmy glupot. Coleman spotkal sie w klatce z M. Horensteinem (wybitnym nauczycielem combatu w Izraelu). M.H. mimo porownywalnej wagi, przegral w strasznym stylu, a probowal nawet Colemanowi dlubac w oczach (Coleman odtracil te lapiny jak dziecku).
K_P


O,to mnie zaciekawilo. Masz moze jakies namiary na filmik z tegoz?
BTW, ten Horenstein to kraver czy jakis inny combat?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Zaatakowani nożem potrafimy się bronic.


Gołymi rękoma? Na to chyba brak emotikonu, no może Jezus chodzący po wodzie :D
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Nie opowiadajmy glupot. Coleman spotkal sie w klatce z M. Horensteinem (wybitnym nauczycielem combatu w Izraelu). M.H. mimo porownywalnej wagi, przegral w strasznym stylu, a probowal nawet Colemanowi dlubac w oczach (Coleman odtracil te lapiny jak dziecku).
K_P


O,to mnie zaciekawilo. Masz moze jakies namiary na filmik z tegoz?
BTW, ten Horenstein to kraver czy jakis inny combat?


Tej walki nie widzialem, ale sa inne jego walki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A jego styl z tego co wiem to Hisurdat- survival
Z tego co wiem Kravke tylko liznal.

JP
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024