Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Podobno po pewnym czasie w krawce też zaczniesz dobrze walić i uderzać.


He he - podobno - podoba mi się to podejscie :wink:

Wkoncu są treningi na tarczach i workach. Zapytałem o to instruktora. I powiedział, że jeżeli ćwiczysz boks to masz o wiele większe postępy po pewnym okresie cwiczeń niż w krawce. Ponieważ tylko walczysz rękami.


Treningi na tarczach i workach -pewnie tak, ale w niektórych sekcjach.

Po krótkim okresie krawciarz ani nie walnie, ani nie kopnie, polegnie w parterze. Jednak patrząc długo okresowo opanuje w końcu materiał na dobrym poziomie w każdej dziedzinie.


Tak - po 2-3 latach byc może :)


A co innego ze nie nauczysz człowieka walczyć, który nie jest wstanie zrobic 40 brzuszków :) I jest to jego wieczorna rozrywka miedzy pracą a piwkiem. Z dupa wojownika nie zrobisz, a część ludzi to ćwiczących jest bardzo przecietna.


Tak, tak - racja :) Weekendowe kursy dla biznesmenów :lol: :lol:

ps. Ja ćwiczyłem wcześniej karate 3 latai czasem mała elastyczność mi sie czkawką odbija


Krótkie pytanie - nie męczą Cię zbyt proste rzeczy na treningach czasem? :wink:
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Krótkie pytanie - nie męczą Cię zbyt proste rzeczy na treningach czasem? :wink:

Szczerze mówiąc to czasami tak. Tłumacze to sobie tym że w prostych rzeczach tkwią podstawy i może warto to ćweiczyc do perfekcji.

Tak - po 2-3 latach byc może

Mam na myśli ytaki okres czasu. No nie czarujmy sie nawet ćwicząc osławioną Krav Mage nie bedziesz dobry po 3 misiącach. Jak ktoś tak myśli to jest w wielkim błędzie (a jest sporo takich).

Kravaciarz nastawia się na szybki kop w jaja, pare uderzeń czy parter - a jak nie wyjdzie - to traci rezon

Hehehe i jak nie wyjdzie to co? To tez trzeba wyćwiczyć. Nie na jajach świat sie kończy. Po to są sparingi żeby wiedzieć, że koleś nie da sobie jaj tak skopać dla naszej przyjemności. Tym też trzeba umieć sie nie zrażać i mieć coś w tym swoim repertuarze technik :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Właśnie, sparringi duuużo wyjaśniają, a to i tak forma "light" w porównaniu do walki na serio na ulicy. Wystarczy podczas ćwiczeń na krawce aby przeciwnik stawiał opór, a już nie wszystko idzie, jak po maśle. Pozatym to zatrzymywanie uderzeń przed celem - jest to zrozumiałe, bo nie będziemy się przecież nokautować, ale wyrabia złe przyzwyczajenie i w realnej sytuacji spowoduje też odruchowe zatrzymanie ciosu - trzeba dla równowagi pouderzać w worek lub tarcze.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Właśnie, sparringi duuużo wyjaśniają, a to i tak forma "light" w porównaniu do walki na serio na ulicy..


To roznie bywa ;) - mialem takich kolesi na TKD ktorzy naparzali z calej sily :) Ja wtedy tez tak robilem 8)

Ale oczywiscie zazwyczaj na walkach treningowych nie wyprowadza sie uderzen z calej sily... A w obrebie TKD raczej nie kopie sie np. lowkickow (a szkoda) - BTW: znakomita technika.


Wystarczy podczas ćwiczeń na krawce aby przeciwnik stawiał opór, a już nie wszystko idzie, jak po maśle.


Tak! Niech ktos sprobuje choc raz zklinczowac ostro atakujacego przeciwnika - ciekawe doswiadczenie :-)

Albo sprobowac trafic szybkiego zawodnika kopnięciem w jaja czy ręką młotem. BTW: w czasie wolnego cwiczenia na kravce w kontrze na uderzenie wyprowadziłem kopnięcie na głowę - jak ten "przeciwnik" się zdziwił (że dostał taką techniką) :lol: :lol:


Pozatym to zatrzymywanie uderzeń przed celem - jest to zrozumiałe, bo nie będziemy się przecież nokautować, ale wyrabia złe przyzwyczajenie i w realnej sytuacji spowoduje też odruchowe zatrzymanie ciosu - trzeba dla równowagi pouderzać w worek lub tarcze.


Tak! Dokładnie! Jednakże różne uderzenia mozna cwiczyc na tarczach, packach czy nawet rękawicach itp. no i oczywiscie na worku, gruszce, piłce - stanowi to doskonałe uzupełnienie treningu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Szczerze mówiąc to czasami tak. Tłumacze to sobie tym że w prostych rzeczach tkwią podstawy i może warto to ćweiczyc do perfekcji.


Hmm - ja tam wole cwiczyc skomplikowane kombinacje - na proste rzeczy jestem juz zbyt doswiadczony belzebub

Mam na myśli taki okres czasu. No nie czarujmy sie nawet ćwicząc osławioną Krav Mage nie bedziesz dobry po 3 misiącach. Jak ktoś tak myśli to jest w wielkim błędzie (a jest sporo takich).


Tak! Dokładnie - patrz kursy weekendowe dla biznesmenów :lol: :lol:

A jeden gosc na seminarium kravki mnie pyta -cwiczyłes kick-boxing - ja mówię "między innymi" on (zdziwiony) "między innymi?!" :lol: 8)

Hehehe i jak nie wyjdzie to co?


To wlasnie roznie bywa- wtedy kravaciarz moze przegrac w "pięknym" stylu :)

To tez trzeba wyćwiczyć. Nie na jajach świat sie kończy. Po to są sparingi żeby wiedzieć, że koleś nie da sobie jaj tak skopać dla naszej przyjemności. Tym też trzeba umieć sie nie zrażać i mieć coś w tym swoim repertuarze technik :wink:


Tak - własnie dlatego zalecam kravkę jak UZUPEŁNIENIE nie jako podstawę treningową - ale oczywiscie wszyscy trenujący mają wolny wybór - jak chcą wierzyc w "propagandę sukcesu" KM (IKMP) to proszę bardzo :lol:

W innych MA jest IMHO więcej sparingów.
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

W innych MA jest IMHO więcej sparingów.


Wszystko zalezy od sekcji.
Ja w swojej nie narzekam na brak takowych.
Zeby dlugo nie szukac wczoraj mialem 12 trzyminutowych rund sparingow zadaniowych.
Dzis mam podbite oko, poobijane od blokowania lowkickow piszczele i konktetne otarcie skory na szyi od sprytnie zalozonej mi gilotyny w parterze.
W pracy patrza na mnie jak na debila, w tramwajach jak na bandyte :)
ale coz... za przyjemnosci trzeba placic...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Wszystko zalezy od sekcji.


Tak.

Ja w swojej nie narzekam na brak takowych.
Zeby dlugo nie szukac wczoraj mialem 12 trzyminutowych rund sparingow zadaniowych.
Dzis mam podbite oko, poobijane od blokowania lowkickow piszczele i konktetne otarcie skory na szyi od sprytnie zalozonej mi gilotyny w parterze.
W pracy patrza na mnie jak na debila, w tramwajach jak na bandyte :)
ale coz... za przyjemnosci trzeba placic...


He he dobre. A mozna nokautowac lub kopac z calej sily? :twisted:
  • 0

budo_jules
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Hmm - zdarzaja sie sytuacje rożne :) - ale gdyby umiec obronic się przed "anakondą" z tyłu
Dołączona grafika

to rownie latwo broni się przed "zwyklym" duszeniem tj. samymi dlonmi. A co do podstawowki - to przed zwyklym" duszeniem samymi dlonmi też można się obronić nic nie trenując - odruchowo :) [/img]


Jakos marnie widze obrone przed czyms takim. Szczegolnie w sytuacji zaskoczenia i przewagi sily przeciwnika.
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
wiekszosc sparingow nie jest na 100%
na szczescie :)
co do kopania to w wiekszosci raczej nikt sie nie patyczkuje
sa pewne restrykcje co do sily kopniec na glowe ale takich raczej nikt nie uzywa bo sa bardzo niezdrowe dla kopiacego
zreszta tluke sie przeciez z kumplami i nie chcialbym aby ktorys wsadzil mi np czysty strzal w lokcia w jape
sam skalujesz oczywiscie pod dokladne polecenia trenera stopien zaangazowania emocjonalego w sparing
a wszelkie podpaly sa ostro tepione
nikt nie chce przeciez nikogo zabic na trenignu
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
In_sekt, jak długo ćwiczysz i po jakim czasie zaczęły się u was sparingi?
Jaki sprzęt ochronny stosujecie?
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
zaczalem miesiac po tym jak ruszyla sekcja w warszawie
czyli cos kolo 2 lat temu
co do ochraniaczy to obowiazkowe sa najajniki i szczeki.
sparingi oczywiscie w 12 uncjowych rekawiczkach
wiekszosc ludzi ma nagolenniki
ja dodatkowo nonstop na treningach nosze ochraniacze na lokcie
takie konktetniejsze sparingi zaczely sie mniej wiecej rok temu gdy nasza sekcja zostala mianowana zaawansowanom :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Dołączona grafika

Jakos marnie widze obrone przed czyms takim. Szczegolnie w sytuacji zaskoczenia i przewagi sily przeciwnika.


Jasne - nikt nie mowi ze to jest calkiem proste - w takiej sytuacji - ale wyjscie wcale nie jest takie znow trudne => dla zaawansowanego ;) Kwestia doswiadczenia -ale: zle jest gdy ktos zlapie, jeszcze gorzej jak zlapie fachowo, a fatalnie jak dusi ;)

Co do rozwiazania tej sytuacji - mozna przerzucic przeciwnika w przod (patrz FM 21-150, 1992 rok), mozna zanim solidnie zlapie uderzyć łokciem w splot + parę technik zmiękczających (patrz MCRP-302B), można gryzć itp. itd.

Dołączona grafika

A w ogole nie nalezy dopuszczac do takich sytuacji... :2gunfire: :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

co do kopania to w wiekszosci raczej nikt sie nie patyczkuje
sa pewne restrykcje co do sily kopniec na glowe ale takich raczej nikt nie uzywa bo sa bardzo niezdrowe dla kopiacego


He he - jakby goscie byli dobrzy technicznie - to walka kończyłaby się po 1 (słownie jedynym) kopnięciu w brzuch czy w korpus belzebub


zreszta tluke sie przeciez z kumplami i nie chcialbym aby ktorys wsadzil mi np czysty strzal w lokcia w jape


Tak - to jest problem - mi po pewnym czasie nie chcialo sie po prostu sparowac w TKD - ani nie moglem uderzyc na 100%, ani złamać kolana, ani lowkickami spowodować końca walki :) Co innego parter - tam zawsze bywa ciekawie 8)

nikt nie chce przeciez nikogo zabic na trenignu


Jak to napisal Suworow - "i taka walka traci sens" belzebub
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

TKD Cie uratuje - zapewniam Cie - po TKD masz doskonałe, silne kopnięcia, zwrotnosc, manewrowosc itp. (mowimy o dobrych sekcjach of coz 8)

Na KM i owszem trenuje sie cala game uderzen, kopniec, unikow - ale nie tak duzo i nie tak dobrej jakosci jak np. w TKD.

A trzeba umiec takze trzymac garde, robic wlasciwe odejscia, trzymac dystans czy skosic przeciwnika kilkoma szybkimi kopnieciami.


Co do jakości uderzeń w TKD to śmiem wątpić, z tego co pamiętam TKD w tej sferze częściowo naśladuje Karate. Coś co w KM wogóle nie występóje, ponieważ jakość i szybkość przemawia na korzyść boksu, na korzyść uderzeń typu bokserskiego. Możemy sobie tu długo deliberować czy lepsze są uderzenia z takewondo\karate czy z boksu, niemniej model uderzeń w KM skopiowany z boksu.
Pozatym największe cieniasy przychodzą do nas z TKD, nauczeni kiepskich technik i kiepsko je wykonujących. Może to tylko przypadek (sekcja zła czy chłopak niemocny) a może coś w tym jest. Acha polecam do sparingów wybranie boksera (o w miarę rownym poziomie), z tego co mogę się domyślać będzie mała miła masakra.
Pozdrowienia.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Co do jakości uderzeń w TKD to śmiem wątpić, z tego co pamiętam TKD w tej sferze częściowo naśladuje Karate. .


Roznie to bywa ;) Zależy od sekcji - np. w "Tornado" - w Szczecinie (Grzegorz Puzoń - trenował m.in. kick-boksing) - bardzo wiele uderzeń cwiczy się na sposób czysto bokserski (he he - chodziłem ponad rok czasu na boks w Lublinie u Kukiera - mam porównanie)...

niemniej model uderzeń w KM skopiowany z boksu. .


Tak - ale na KM nie ucza tak dobrze i tak dokladnie jak na boksie (pewnie znów w jakims stopniu zależy od sekcji 8)

Pozatym największe cieniasy przychodzą do nas z TKD, nauczeni kiepskich technik i kiepsko je wykonujących. .


Różnie to bywa- jak bardzo wielu cieniasów widziałem na KM - własnie :-)
Kaleczyli uderzenia i kopnięcia. Zależy też jaka federacja TKD -WTF -jest trochę inne belzebub

Może to tylko przypadek (sekcja zła czy chłopak niemocny) a może coś w tym jest. Acha polecam do sparingów wybranie boksera (o w miarę rownym poziomie), z tego co mogę się domyślać będzie mała miła masakra.
Pozdrowienia.


Należy zwrócić uwagę na gosci co myslą, że walka sportowa to walka realna- kiedys taki koles mocno skakał - mysli ze jak ma 2 cup (czerwony pas) to jest najlepszy :lol:

Znam nawet jednego goscia z czarnym pasem :!: którego rozwali pierwszy lepszy bokser czy kick-bokser :lol: :lol:
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Słuchajcie, nie udowadniajmy sobie kto widział gdzie meczaków. Jeden na stu co przychodzi do sekcji to zostaje. A z tych skolei mało kto jest wybitny, lub wychodzący ponad przecietność. Jest jak jest i udowadnianie, że bokser stłucze TDK i na odwrót traci sens.

Znam nawet jednego goscia z czarnym pasem którego rozwali pierwszy lepszy bokser czy kick-bokser

A czasem tacy karierowicze sie trafią, których poziom realny jest niekoniecznie związany z kolorem pasa.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

A czasem tacy karierowicze sie trafią, których poziom realny jest niekoniecznie związany z kolorem pasa.


Niestety w TKD bywa tak - sam nieraz widziałem jak gosć od ręki dostał zielony pas (z 10 na 6 cup) - a potem hop - hop i teraz ma czarną belkę albo i już czarny :lol:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
DZIENDOBRY
Calkiem przypadkowo zaczelem czytac wasze wypowiedzi wiec przypadkowo sie wtrace
Po pierwsze mowisz o wyjsciu z anakondy....
nie ma z niej wyjscia,szczegolnie jezeli dusi cie ktos kto sie zna na tym co robi po pierwsze ktos kto jest za plecami nie bedzie stal jak widac na zaloczonym obrazku tylko oplecie cie nogami(wiec go nie przezrzucisz )"mataleo w bjj"w zyciu nie widzialem takiej bzduru tzn chodzi mi o obrazek lapie typa od tylu w mataleo a mooje nogi oplataja go i sciagaja do parteru to jest anakonda.I juz nie ma ztego wyjscie no chyba ze przeciwnik nie umiejetnie zaplata nogi,bo na to jest pewien haczyk w bjj.Aaa swja droga jest to chyyba najmocniejsze i najskuteczniejsze duszenie,przeciwnik odplywa juz po np 3 sek(mialem taki przypadek w czasie sparingu a moj partner byl dypowym sterydem)
Po drugie co do tematu wad krav magi,hmm to jedyna wada tego systemu jest to ze jest "przereklamowana:przykro mi to pisac chlopaki ale naprawde w duzym stopniu sie przesadza mowiac o niej.
Powiem tak kiedys jakis czas temu(
bardzo dawno temu)kiedy nikt z moich kolegow nie wiedzial co to jest krav maga a na slupach ogloszeniowych widnialy zapisy na zabojcze karate,ja dostalem bilecik do wojska,tam w poznaniiu bylem na szkolce zandamerii wojskowej i tam mielismy chyba jako pierwsi zajecia z krav magi i kombat 56.Wtedy nikt nie weiedzial co to jest i z cyzm to sie je...
bylem w tedy pod wrazeniem tego stylu tym bardziej ze wczeaniej mialem doczynienia z karate ,moje zafascynowanie tym stylem trfalo cala sluzbe i jeszcze sporo po wyjsciu z woja az dostalem w rece komandosa(gazete) i tam byl artykul o tym jak radzi sobie krav maga z bjj,o ktorej w tedy nie slyszal pewnie nawe mariusz linke:) i jak sobie radzi?
do bani,w kurzylem sie okropnie bo wierzylem w pelni w sile km teraz cwicze 8 miesiac bjj i powiem wam ze to inna bajka mozecie mi wierzyc krav maga jest fajna pomaga w siebie uwierzyc co jest bardzo wazne,jest skuteczna pod warunkiem ze sie nie zawachasz no i pod warunkiem ze przeciwnik nie ma duzego pojecia o walce.....
Przepraszam ze tak sie rozpisalem ale uwielbiam takie tematy....
apropos tematu walki miedzy bjj i krav maga w komandosie byl obszerny artykul o starciach komandosow izraelskich z bjj z brazylij,i zaden izraelczyk nie wygral:(
pozdrawiam i zycze sukcesow na ulicy

SI VIST VITAM PARA NORTEM
jezeli chcesz zyc przygotuj sie na smierc
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Po pierwsze mowisz o wyjsciu z anakondy....
nie ma z niej wyjscia,szczegolnie jezeli dusi cie ktos kto sie zna na tym co robi po pierwsze ktos kto jest za plecami nie bedzie stal jak widac na zaloczonym obrazku tylko oplecie cie nogami(wiec go nie przezrzucisz )"


NIE DOCZYTALES! Mówimy o:

=> NAJLEPIEJ UPRZEDZENIU duszenia - kontrą,
=> O chwycie w stójce - a nie zejsciu do parteru -to już inna bajka,

"Jasne - nikt nie mowi ze to jest calkiem proste - w takiej sytuacji - ale wyjscie wcale nie jest takie znow trudne => dla zaawansowanego Kwestia doswiadczenia -ale: zle jest gdy ktos zlapie, jeszcze gorzej jak zlapie fachowo, a fatalnie jak dusi

Co do rozwiazania tej sytuacji - mozna przerzucic przeciwnika w przod (patrz FM 21-150, 1992 rok), mozna zanim solidnie zlapie uderzyć łokciem w splot + parę technik zmiękczających (patrz MCRP-302B), można gryzć itp. itd. "



Po drugie co do tematu wad krav magi,hmm to jedyna wada tego systemu jest to ze jest "przereklamowana:przykro mi to pisac chlopaki ale naprawde w duzym stopniu sie przesadza mowiac o niej.


Eee - tam jest wiele innych minusów!! (i to poważnych)

Powiem tak kiedys jakis czas temu(
bardzo dawno temu)kiedy nikt z moich kolegow nie wiedzial co to jest krav maga a na slupach ogloszeniowych widnialy zapisy na zabojcze karate,ja dostalem bilecik do wojska,tam w poznaniiu bylem na szkolce zandamerii wojskowej i tam mielismy chyba jako pierwsi zajecia z krav magi i kombat 56.


Skąd wiesz że to była krav-maga?!! - IMIĘ I NAZWISKO INSTRUKTORA prowadzącego treningi, JAKI STOPIEŃ IZRAELSKI, KTO GO SZKOLIŁ, ILE LAT, GDZIE BYŁ ITP. ITD. ! Czy miał certyfikat? :roll:

Wiele mitów o kravce powstaje przez złe nauczanie i podszywanie się pod system... :!: :twisted: :

skuteczna pod warunkiem ze sie nie zawachasz no i pod warunkiem ze przeciwnik nie ma duzego pojecia o walce.....


A jak ma "pojecie o walce" to co poradzi na mój 25 cm nóż w dłoni i zadanie kilku cięć na tętnice, serce i głowę w ciągu 2 sekund walki?!

Albo co poradzi na kilka łokci i lowkicków? A w przypadku próby wejscia w nogi - uderzenie z kolanka w głowę? (w praktyce => UFC się okazywało, że jak ktos umie walczyć poza parterem - może wygrać bezproblemowo. A jak ktos umie tylko parter - jego problem...)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Zgodze sie, że problem KM i jej nieskuteczności leży w jej złym nauczeniu i ewentualnie ogólnych złych predyspozycji psychicznych do walki. Tak mi sie wydaje. Pewnych rzeczy sie nie przeskoczy nie każdy jest najlepszy...
Co do anakondy to sie nie czarujmy jak ktos was ściagnie od tyłu na dół od razu w trakcie zakładania to jak to zrobi bardzo agresywnie to jeszcze ma szanse kark skręcić. Nie czarujmy sie są małe szanse na wyjście.
Co do tego co Karim ćwiczysz to niewatpliwie jest bardzo skuteczne i fajne. Uwielbiam techniki w parterze. Ale też jak wszystko ma jeden podstawowy minus. Co jeżeli jest 1na2 lub 1na3? Co z tego że wejdziesz komus w nogi i go płomiesz w 12 miejscach jak jego kolega zrobi ci pietą trepanacje czaszki. Taka prawda. 1na1 tto extra system, a gdy jest więcej kolesi to sie psuje. A jak cie jeszcze zaczynaja zachodzić to juz lipa ... Ale tego tez dobrze nie rozwiąże KM. Jednak gro ćwiczeń jest ustawione na walke i ucieczkę przy kilku przeciwnikach. Co jest lepsze? Zależy od sytuacji i to jest tajemnica wszystkich systemów. Staraj sie być w takich sytuacjach do jakich przygotowuje cie twój system... 8)
To tyle tak w woli podsumowania :)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024