Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciaganie, a bol w stawie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozciaganie, a bol w stawie.
Witam.

No wlasnie jak w temacie ... rozciagam sie od jakiegos czasu do szpagatu czu moze lepiej sznurka ... I tu pojawia sie pytanie ... Gdy schodze do tego szpagatu w stawie biodrowym (? polaczenie nogi z miednica) odzywa sie bol ... Czym moze to byc spowodowane ? Jak temu zapobiec i ogolnie :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Ból, czy skurcz? Jeżeli jest to surcz być może wynika z niedostatecznego rozgrzania tej partii ciała. Jeżeli natomiast punktowy ból może to wspomnienie po kontuzjach.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Witam.

Heh jesto bol w stawie ... cos jakbym chcial za bardzo go przegiac ... Ale do sznurka mi jeszcze dosc duzo brakuje wiec to niemozliwe (a moze ?).

Co najdziwniejsze nie zawsze jest ten bol ... Pojawia sie on w szczegolnosci po dluzszum rozciahaniu statycznym ... A niekiedy go niema ... Dziwne, moze to ja cos zle robie ?

Aga kontuzji stawu biodrowego (?) nie mialem z tego co pamietam ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
he tez mam cos takiego
heee i moze dopiero jutro lekasz powie mi co to
bo jak narazie to sam niewie co jest

a moze wy wiecie??
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
mnie jeszcze boli przy kopnięciu obrotowym, juto do lekarza ide...
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
hmm wiecie......jak by to powiedziec....najmłodsi to już nie jesteście.....i niestety stawy to juz nie są tak elastyczne jak u dziecka....i maja swoje ograniczenia, a szczególnie staw biodrowy, bo ma bardzo silny aparat więzadłowy, zeby utrzymać głowkę kości udowej w panewce kości biodrowej (a panewka jest płytka)...i to normalne, że boli.......tym bardziej jak próbujecie sie rozciągać w tym wieku .... generalnie wszystko jest mozliwe i nie twierdze, ze nie macie szans na rozciagniecie......zajmnie to po prostu sporo wiecej czasu i musicie pamiętać o dobrej rozgrzewce przed rozciąganiem i systematyczności......a do lekarza....hmm nie zaszkodzi...... przecież (przynjamniej trzeba mieć taką nadzieję w dzisiejszych czasach :wink: )

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Witam.

Ehh mozliwe mozliwe :] Nie wiedzialem zem az taka stara d**pa :P Ehh te moje stare 19 letnie kosci i stawy ... :P

Dzieki za sensowna odpowiedz :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.

Ehh mozliwe mozliwe :] Nie wiedzialem zem az taka stara d**pa :P Ehh te moje stare 19 letnie kosci i stawy ... :P


Staary.. w tym wieku, to tylko nakryc sie przescieradlem i czolgac w kierunku najblizszego cmentarza... :twisted: Zlom jestes, i tyle... :wink: :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Witam.

Ehh no tak tak :) Zaraz tak zrobie tylko do cmentarza mam kupe drogi :]

hehe pozdrawiam.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Gubrin,mam takie same problemy przy rozciaganiu statycznym i tez nie wiem dlaczego:( mi sie wydaje ze po prostu tak musi byc :) ale w sumie mnie to juz wkurza.... :cry: tez mam stare 18-letnie kosci :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Hmm mozliwe mozliwe .. ja sie chyba wybiore do lekarza sportowego i sie zobaczy :] Jak cos sie dowiem jak juz pojde do konowala to dam znac :>

Pozdrawiam.
  • 0

budo_europe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
hej

no moze i macie racej ze ja jestem sary mam te 18 lat i nawet nie lisze na to ze kiedykolwiem zrobie cos zblirzonego do szpagatu...

pozatym jak narazie lekasz sam nie ma zielonego pojecia co mi jest
leki nie pomogy badania ok hehe ... teraz mnie czeka laseroterapia ciekawe co to takiego???
heee

mam nadzije ze pomoze hehe
madzia111- hee nieiwem jak ty ale ja sie tam czuje sie ...mlody :)

co trenujecie??
ja aikido
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
co wy ich tak zniechecacie? ;) ......sam mam 19 lat i po roku rozciagania robie wszystkie mozliwe szpagaty :) ..........

jesli chodzi o biodra mialem ten sam problem....nawet nie mialem a dalej mam gdy nie jestem rozgrzany.......

jesli chodzi o mnie to najlepsze bylo systematyczne rozciaganie....jechalem bardzo powoli......rozciagalem sie codziennie przez 40 minut....nie bylo to klasyczne rozciaganie statyczne lecz takie z poglebieniami (10 do srodka, 3 do lewej, 10 do srodka, 3 do prawej i tak dalej).....po jakis 8 miesiacach rozciagania poczulem ze jedyne co blokuje mnie przed szpagatem to wlasnie te biodra......tutaj juz nie bawilem sie w delikatnosc ;) ....dociagnalem do konca i byl szpagat....

poza tym szpagat w niczym nie pomaga ;) ......ale uczucie jest jednak bardzo fajne :) .......takze zycze wytrwalosci w cwiczeniach i zebyscie za pare miesiecy wstawili swoje zdjecia w szpagacie na dwoch krzeselkach a'a Van Damme :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.

poza tym szpagat w niczym nie pomaga ;) ......ale uczucie jest jednak bardzo fajne :) .......takze zycze wytrwalosci w cwiczeniach i zebyscie za pare miesiecy wstawili swoje zdjecia w szpagacie na dwoch krzeselkach a'a Van Damme :)

Słyszałem o takim gościu co chciał się popisać na dyskotece. Postawił 2 krzesła i chciał zrobić na nich szpagat. Kolana nie wytrzymały... i był trzask. Resztę możecie sobie dopowiedzieć...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
No ja nigdy nie dalem rady sznurka zrobic. Kiedys szpagat robilem ale mi sie rozciaganie znudzilo bo i tak na glowe spoko kopie a wyzszego o demnie kopac po glowie i tak nei bede.
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
ja to pisalem zartem :) .......poza tym robienie szpagatu bez rozgrzewki nigdy nie moze wyjsc na zdrowie ;) .........
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie, a bol w stawie.
Ja mam swoje 20 wiosen i też nie robie szpagatu a troche jóż ćwicze ale teraz ide w zaparte odpuszczam wszystko i tylko na rozciąganie nacisk kłade podobno w miesiąc da sie zrobic szpagat codziennie po 2 godziny treningu ale mi to chyba więcej zajmie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024