Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sadzicie o tym randori?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co sadzicie o tym randori?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prosze o laskawe abstrahowanie od osoby tori i skupienie sie na meritum.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Waldek.. hehe
A wystarczy spojzeć na adres...i wszystko jasne.. :)

Co do randori.. Hmm ...
hyhy :)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
A mnie sie tam podoba. Luzniutkie.
Szkoda ze uke od razu lezeli a nie wstawali bo wtedy byloby mozna ocenic, a tak to mozna twierdzic ze jest z gory ulozone.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Fajne fajne a kto wykonuje to randori sensei MV :?: Czy może się myle :?:
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
eee tam, Taisho, to juz bardziej mi sie podoba twoje jiyu waza.
Tam uke przynajmniej sam sie nie rzuca :lol: .
  • 0

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
neissamowita technika, nigdy czegos podobnego nie widzidzialem!!!! :( :o :o
ile lat trzeba trenowac aikido aby tak wywijac i rozkladac partnerow???
Winnych japonskich SW randori sluzy do cwiczenia techiki w ruchu, gdzie partner atakuje nas na wiele sposobow, etc. Na tym video, koles ma tak opcykane i perfekcyjne ruchy jak by byl balet-mistrzem na scenie baletu balszoj, lub przynajmneij mistrzem olimpijskim plywania synchronicznego.
Nigdy nie widzialem doskonalszej techniki. Szcegolnie perfekcyjna jest technika piersza i druga, niessamowite.
czy w waszych szkolach tez tak wyglada RANDORI.
:? :? :? :? :?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prosze o laskawe abstrahowanie od osoby tori i skupienie sie na meritum.


Wow, to juz im sie mata nie rozjezdza! 8|

Kiedys zapytałem się jednego z moich nauczycieli, czy mozna sfilmowac jego seminarium. Na co odparł ze wolałby nie, ponieważ nadal sie uczy i za kilka lat gdyby ogladalby ta tasme byloby glupio ogladac jakie robil kiedys bledy :D

Skoro MV powiesil filmik na www mozemy poddac go analizie :). W randori nie ma za duzo czasu. Wiec znacznie łatwiej jest po drodze zgubisz wiele szczegółów.

Jak widac filmik nie ze stazu wiec byc moze ukladane, ale wyglada dosc naturalnie. Za ukladanym randori przemawia fakt ze uke sie nie podnosza z maty. Dzięki czemu wykonuje az 5 rzutów :).

Teraz techniki.

1. Technika wg. mnie za leciutka. Uke rymsnał jakąś kołyske. Ale w głównej mierze, jest to spowodowane. Jego atak jest tak beznadziejny, jakby wyszedł na spacer na grzyby czy cos. Ale dla mistrza jego poziomu nie powino stanowic to problemu.

2. Ryokatadori. I jakas tam kokyunaga. W sumie czego chciec wiecej. Wydaje mi sie, ze uke gdyby miał dobry uchwyt musialby upasc na twardo, ponadto Marcin zdecydowanie po wyciagnieciu go w góre musiałby zmienic profil aby uke mogl z tego zrobic mae-ukemi. Paskudny, leniwy uke. Poprzez slaby uchwyt nie został wyciagniety do góry, ani nie mógł być rzucony na twardo. A tak skoro wszystko kameruja, trzeba było zrobić bułę, co nie :)

3. Najbardziej rzetelnie wykonana technika w całym randori. Uke atakuje shomen-uchi ze zmianą profilu ( jesli w tym wypadku mozemy mówic o profile, hiehie). Atak wg. mnie nie jest prawidłowy, nie wiem czy on chciał spoliczkować marcina czy co :) Atak został wykonany zbyt późno (w stosunku do przemieszczenia) dlatego tez MV nie miał najmniejszych problemu aby wejsc z sokumen-irimi-nage. Twarde ukemi jest tu uzasadnione chociazby ze względu na kontakt łokcia MV ze szczeką adwersarza.

4. Atakuje żółty pasek - to sie nie bede czepiał :) I znowu technika założona leciutko. Czegos w niej brakuje, chmmm... te uparte wbrew wyciagnieciu dążenie uke do przejscia za plecy Marcina :)
Czy nie macie wrazenia ze uke gdyby chciał to by nie upadł. Ale ja to tłumacze tym ze MArcin nie chciał katowac biednego żółtego paska.

5. Kotegaeshi w tym wykonaniu niezbyt mi sie podoba. Ale nie napisze wam dlaczego :P

Ogólnie to randori podoba mi sie
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?

neissamowita technika, nigdy czegos podobnego nie widzidzialem!!!! :( :o :o
ile lat trzeba trenowac aikido aby tak wywijac i rozkladac partnerow???


Poszukaj w historii na jego stronie domowej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Winnych japonskich SW randori sluzy do cwiczenia techiki w ruchu, gdzie partner atakuje nas na wiele sposobow, etc.


Tu tez :)
Jest to bardzo ciekawe cwiczenie

Na tym video, koles ma tak opcykane i perfekcyjne ruchy jak by byl balet-mistrzem na scenie baletu balszoj, lub przynajmneij mistrzem olimpijskim plywania synchronicznego.


Bo tak jak pisaliśmy jest to randori układane :)
Pozatym jakby nie patrzec jest to jeden z najlepszych instruktorów (3 dan) Polskiej Unii Aikido. A zarazem dublerem Stefcia Seagala.

Nigdy nie widzialem doskonalszej techniki. Szcegolnie perfekcyjna jest technika piersza i druga, niessamowite.


Adres sekcji Marcina znajdziesz na jego stronie :)))

czy w waszych szkolach tez tak wyglada RANDORI.
:? :? :? :? :?


Powiedzmy troche inaczej, tak teoretycznie powinno wygladac. Zaleznie od szkoły i od poziomu cwiczących uke podkladają sie mniej, bardziej a nawet wcale. Cwiczenie trwa zreguły do upadłego, albo do momentu kiedy uke dopadnoą biednego toriego. W wielu szkołach wygląda to różnie. Najlepiej poogladac to sobie na innych filmikach. Ostatnio był podawany tu link randori w wykonaniu ki-aikido. Jak poszukasz to znajdziesz.

Kiedys jak jeszcze prowadziłem treningi :], w randori stosowalismy uchwyty judockie. A uke jak dopadl toriego mógł wykonac jakąs podstawową technikę z judo np. podcięcie ashi barai, czy jakis biodrowy rzut (koshi-nage jakby niepatrzec również istnieją w aikido)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Czy to jakies swieze wideo? Tak obecnie ten gosciu cwiczy?
.....hmh......po pierwsze ataki sa niezwykle slabowite i niesmiale. Czyli latwe. Powiedzialbym ze takie ataki sa dobre dla tori z 3 kyu.

Na video tori cofa sie bez przerwy. W najlepszym wypadku stoi w miejscu i czeka na atak. No to jest samobojstwo.
Widac wyraznie ze tori nie rozumie jaka role odgrywa randori w aikido. Przeciez randori ma byc nauka przemieszczania sie tori podczas ataku przez kilku atakujacych. Tori wykazuje zerowa znajomosc strategii i taktyki.
Tori nie respektuje kolejnej podstawowje zasady w randori, ze rzuca sie jednego atakujego na drugiego.
Teraz rzuty. Prawie wszystkie rzuty sa wykonywane podczas gdy tori sie cofa. To jest fizycznie niemozliwe. Na video atakujacy padaja, bo sie mu ostro podkladaja. Juz nie mowie o tej kokyunadze :wink:
Chyba tylko jedna technika zaczyna sie przez wychylenie atakujacego z rownowagi poprzez irimi, a przeciez wychylenie z rownowagi jest podstawa KAZDEGO rzutu :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Nie jest to chyba najnowsze video, ale bardzo stare tez nie - niech ktos od Marcina powie.

Co do ukladu - jest to na 100 % ukladane randori pod ten filmik.
raczej mi sie nie podoba, bo ewidentnie widac ze uke sie klada.

Bardziej mi sie jednek podoba, od tego z innego tematu.
Tori zachowuje sie luzniej i plynniej.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
A jak ocenicie to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wprawdzie jakość gorsza niż na pokazie sensei MV, ale za to techniki wykonuje tu nie kto inny tylko sam główny admin naszego Vortalu.
Ja jako początkujący adept Aikido, jestem pełen podziwu, ale chętnie wysłucham opinii bardziej doświadczonych ode mnie.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prosze o laskawe abstrahowanie od osoby tori i skupienie sie na meritum.


To było do przewidzenia że bedziecie się czepiać. Czytając Wasze wypowiedzi zaczynam mieć wątpliwości, czy Aikido to "sztuka walki dla dżentelmenów". :?
Dlaczego tylko na forum Aikido jest tyle krytykanctwa?
Silvio
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?

A jak ocenicie to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wprawdzie jakość gorsza niż na pokazie sensei MV, ale za to techniki wykonuje tu nie kto inny tylko sam główny admin naszego Vortalu.
Ja jako początkujący adept Aikido, jestem pełen podziwu, ale chętnie wysłucham opinii bardziej doświadczonych ode mnie.


I nie to ze się podlizuje(czy to aby napewno Fiod?? 8O ), ale widziałem to randori kilka mies. temu i jest najlepsze z dostepnych mi na kompie..
Twarde, dynamiczne, cięzkie, dopracowane :)
Pełna kontrola, timing i inwencja....
udzielam ustnej pochwały Fiod!!! (jeśli to Ty.. ;) )
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Fiod....!!!

to naprawdę Ty.!!!


poklon
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
No pewnie , a spodziewałeś się Huprey'a Bogharta. :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
Raczej kogos znajomego.. :wink:
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
ta... ja też widziałem dziś filmik z pokazu w którym uczestniczył Fiodor.
i muszę przyznać że zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. mocne, dynamiczne, skuteczne i naprawdę przekonujące.

pozdr.
krzysiek

ps. przypomniały mi się stare czasy jak trenowałem u Taisho- on też był takim twardym gościem.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
[quote name="Mr Smail"]Nie jest to chyba najnowsze video, ale bardzo stare tez nie - niech ktos od Marcina powie.

To było jakieś dwa lata temu.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?
No i z MV zeszismy na DB...

Co do randori MV - to potrafi on zrobic lepsze randori.
No i duzo ciekawszy jest ten filmik pt "Kozak" :) choc to wszystko piekny montaz...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o tym randori?

I nie to ze się podlizuje(czy to aby napewno Fiod?? 8O ), ale widziałem to randori kilka mies. temu i jest najlepsze z dostepnych mi na kompie..
Twarde, dynamiczne, cięzkie, dopracowane :)
Pełna kontrola, timing i inwencja....
udzielam ustnej pochwały Fiod!!! (jeśli to Ty.. ;))


Dla laika moze i bomba, ale jak kto w temacie to od razu widzi ze te randori tez bylo ukladane.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024