Skocz do zawartości


Zdjęcie

filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg
Czesc.
Przegladam wlasnie filmy AIKIDO z naszego FTPa.
Musze powiedziec ze robia wrazenie.

Niektore to jednak jedna wielka sciema. Widzieliscie:
\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

Co to ma byc? Benny Hill???

JP
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg
Alez skad, to zwykle cwiczenie na kokyu ho. :lol:
Co nigdy tego nie widziales? Ja to u nas robie standardowo na swoich treningach. Fakt, ze czasem jest piekielnie trudno rzucic 3 gosci, no ale u nas uke opouja na maxa, mnie atakuja tak zebym za wszelka cene nie mogl sie ruszyc (np ciagna za rece w przeciwnych kierunkach a ten stylu zaklada poprawne duszenie) Tak ze jak mam takich grzecznych uke jak na tym video, to rzucam ich bez zadnego wysilku rotfl
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

Alez skad, to zwykle cwiczenie na kokyu ho. :lol:
Co nigdy tego nie widziales?

[ciach]

Tak ze jak mam takich grzecznych uke jak na tym video, to rzucam ich bez zadnego wysilku rotfl



Nie widzialem nigdy pokazow Aikido na zywo. Swego czasu widzialem na Discovery program o jakims dalekowschodnim mistrzu (rozkladal napastnikow siedzac ). No i znam 99% filmow z Seagalem.

Janusz
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

Alez skad, to zwykle cwiczenie na kokyu ho. :lol:
Co nigdy tego nie widziales? Ja to u nas robie standardowo na swoich treningach. Fakt, ze czasem jest piekielnie trudno rzucic 3 gosci, no ale u nas uke opouja na maxa, mnie atakuja tak zebym za wszelka cene nie mogl sie ruszyc (np ciagna za rece w przeciwnych kierunkach a ten stylu zaklada poprawne duszenie) Tak ze jak mam takich grzecznych uke jak na tym video, to rzucam ich bez zadnego wysilku rotfl

Właśnie wrzuciłem kolejną dawkę na naszego eftepa, a co powiesz Szczepan na taki filmik:
filmy/aikido/Różne techniki/t04medium.wmv
Ściema czy poważne aikido?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

Właśnie wrzuciłem kolejną dawkę na naszego eftepa, a co powiesz Szczepan na taki filmik:
filmy/aikido/Różne techniki/t04medium.wmv
Ściema czy poważne aikido?


no nieee....podpuszczasz mnie, czy co? :wink: ze tez ci sie chce cos takiego wrzucac? Uke sam skacze. Zauwaz, ze tori rusza sie duzo za wczesnie, a uke leci dalej jak pershing nie baczac na to ze tori zmienil swoja pozycje. W dodatku tori odwrocil sie plecami do atakujacego !

No to jest prawdziwy skanadal :lol:

Oczywiscie taka technika istnieje, ale tori musi poczekac do ostatniej chwili, kiedy atakujacy ma wrazenie ze juz go dorwal i dopiero wtedy obracajac sie moze rozprowadzic jego atak. Nie wystarczy obrocic sie w miejscu, to sie konczy zlozeniem duszenia na tori :wink: , tori , aby naprawde klienta rzucic, musi sie przesunac i go jakby pociagnac - choc w rzeczywistosci to jest pchniecie. Szczegolnie to jest wazne, jesli atakujacy ma mocne centrum i w momencie ataku osadza sie w miejscu (np zeby przyciagnac tori do siebie i pociagnac z glana lub z kolana :) ) Tak wyglada ciut prawdziwszy atak. Wtedy technika jest mozliwa do wykonania kiedy juz zamknal uchwyt, ale nie na 100% Wykorzystuje sie jego uchwyt aby wprowadzic go w ruch obrotowy, ale rzut musi nastapic zanim atakujacy dostawi druga noge, bo wtedy latwo odzyskuje rownowage. Azeby to wykonac cialo tori musi jakby "podciac" wprowadzonego w ruch obrotowy uke, wlasnie zanim dostawi druga noge.

Dla odmiany podobaja mi sie techniki w wykonaniu ludzi z Yoshinkanu np Chida sensei, (Chida 02.mpeg)choc ataki sa zbyt sygnalizowane jak na moj gust. Ale widac precyzje, wychylenie, ciagle utrzymanie w nierownowadze i uke sam nie skacze, tylko jest rzucany.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg
Szczepan powiedz mi gdzie/jak mogę to obejzec lub ściągnąć. :?:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

no nieee....podpuszczasz mnie, czy...


Chida02 może być. Ale Chida08 tak jakoś mi nie podchodzi.Gościu wpadł chyba w totalną rutynę i zatracił dbałość o szczegóły. Mam nawet wrażenie, że jest po imprezie. :) :) :)
t04medium który opisuywałeś to są właśnie kiaikidowcy jeśli się niemylę... :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg

Szczepan powiedz mi gdzie/jak mogę to obejzec lub ściągnąć. :?:


Wiesz za vortal ma teraz wlasne ftp? trzeba wplacic 10 zl minimum dla Fioda za jego korzystanie i juz bedziesz mial dostep.
Jest tam cale mnostwo ciekawych fimikow.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg
Wiesz za vortal ma teraz wlasne ftp? trzeba wplacic 10 zl minimum dla Fioda za jego korzystanie i juz bedziesz mial dostep.
Jest tam cale mnostwo ciekawych fimikow.[/quote]


Gdzie/jak mam dokonać wpłaty. :roll: :?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy\aikido\GozoShioda\Shioda25.mpeg
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024