Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido a chrzescijanstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzak
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

aikido a chrzescijanstwo
czy slyszleiscie najnowszy NEW ze w usa sztuki walki (aikido i inne glownie pochodznie japonskiego), nie sa trenowane przez katolikow... katolicy uprawiaja zapasy/box i sporty tradycyjne. Podobno, chrzescijanie amerykanscy uwazaja ze japonskie sztuki walki odciagaja czlwoieka od Boga, Syszalem kiedys w Polsce jakiegos biskupa ktory wywodzil sie zgubna rola szatana w sztukach walk... :( :( :( :(
sprobuje znalezc ten artykul, i wrzucic go na posat. :? :?
czy osby ktore byly w usa spotkaly sie z podobna teza, czy szczpcio moglby sie spytac swoich kolezkow jakiej sa wiary :lol: :lol: .
niezwylke mnie to ciekawi i chyba spytam sie ksiazdza jak przyjedzie po koledzie, co on oficjalnie sadzie o sztukach walki. ostatnieo super expres pisal o ksiadzu co uczy dzieci boxu aby zachecic ich do Boga... Aikido jest 200 lepsze, nawet jezlili jest to "forma tanca". ludzie jakiej jestescie wiary, ja jestem katolikiem rzymskim
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
A jakie to ma znaczenie w co się wierzy?
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Krzak skończ z tymi głupimi tematami.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo

Krzak skończ z tymi głupimi tematami.


Krzak czy michalutek, bo to chiba to samo!!
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo

Krzak skończ z tymi głupimi tematami.


Krzak czy michalutek, bo to chiba to samo!!


Właśnie też mi się tak wydaje, że to ta sama osoba.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo

Podobno, chrzescijanie amerykanscy uwazaja ze japonskie sztuki walki odciagaja czlwoieka od Boga, Syszalem kiedys w Polsce jakiegos biskupa ktory wywodzil sie zgubna rola szatana w sztukach walk... :

Wiesz, że jeden z polskich aikidoków (podobno dobrych) przeszedł "przemiane religijną" (cokolwiek by to oznaczało). Opublikował parę listów-manifestów o tym jak zgubne jest aikido (krążą po sieci, jeden z nich widziałem w usenecie i spytałem tutaj o potwierdzenie, myślałem, że to fałszywka). Jego brat szkoli i ćwiczy dalej. W sumie historia raczej smutna.
P.S. Nazwiska Ci nie podam, żeby nie odgrzewać tej historii, ale temat był na tym forum i ja go zacząłem.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Ja mialem stycznosc z ludzmi, ktorzy kosciol stawiaja na pierwszym miescu, a wszystko to co zwiazane ze sportami walki traktuja jako cos zlego, zwiazanego z szatanem i takie tam pierdoly.
Jak dla mnie to juz jest fanatyzm religijny.......a w Polsce duzo jest takich wlasnie wiernych chrzescijan, ktorzy wszystko co nie jest zwiazane z kosciolem traktuja jako cos zlego i obcego zarazem :evil:
Kiedys ogladalem taki stary film........chyba amerykanski o dziewczynce, ktora miala nadprzyrodzone zdolnosci i matke, ktora byla fanatyczka religijna.........wkoncu dziewczyna spalila szkole itd.......Tylko jak sie nazywal tytul tego filmu... :? Tam bylo wlasnie pokazane jak wyglada fanatyzm religijny......
Pozdrawiam
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
skonczcie ten topik jest glupi i nie na miejscu co zaruznica w co sie wierzy za chwile powiecie ze aikido to sekta, wogule powinny byc jakis filtr na takie topiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Nie, to bardzo istotny temat.

Aikido Dziadziusia bylo bardzo mocno zwiazane z religia.
Inna niz nasza.
Moze to komus przeszkadza?

A zamiast mowic ze to glupie pytanie, mądrze odpowiedzmy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
no tak.. tylko na ktore.. pytanie o moje wyznanie jest . nietaktowne. to moja sprawa i nic nikomu do tego..vide konstytucja..
Powiazanie sztuk walki z religia jest oczywiste.. nie mowie tylko o sztukach dalekowschodniech.. ale tez o wojownikach eurpoejscik.. i wlasiwie kazdy, wojak przyzywal Boga idac w boj.. sprawa zupelnie naturalna..
"A co co religi w usa.. spara dyskusyjna.. z tego co wiem religie traktuje sie bardzieje jako obyczaj a nie obrzed.. (kult) - (dane z tyg. polityka , jeden z ostatnicjh numerow)
A co do Pl.. hmm.. polscy biskupi sa w stanie zobaczyc szatana wszedzie.. nie ma o czym mowic..

No watek zostal wyczerpany i mozna go zamknac..
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo

Kiedys ogladalem taki stary film........chyba amerykanski o dziewczynce, ktora miala nadprzyrodzone zdolnosci i matke, ktora byla fanatyczka religijna.........wkoncu dziewczyna spalila szkole itd.......Tylko jak sie nazywal tytul tego filmu... :? Tam bylo wlasnie pokazane jak wyglada fanatyzm religijny......
Pozdrawiam

Mówisz o "Carrie" Briana dePalmy z Sissy Spacek w/g scenariusza Stephena Kinga (młody Travolta też tam zagrał). Fikcja od a do z, ale prawdopodobnie pierwszy film typu "gore".
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Uważam, że nie ma znaczenia ze jeste katolikiem i trenujesz japońskie sztuki walki.
Jest to sprawa indywidualna i tak ja należy rozpatrywać. Najważniejsze jest żeby każdy odpowiedział sobie na pytanie co to dla niego jest być katolikiem i jakie to ma znaczenie. Jest bardzo dużo katolików tzw. nie praktykujących.
Chyba, że jest tak silnie związany z trenowaniem np. aikido i pod tym wpływem zmienia religie i cały otaczający go świat. Całej życie podporządkowuje sztuce walki, jej religi itp.
Podejrzewam że są i takie przypadki.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
To wcale nie jest taki głupi temat jak sie niektórym wydaje i nie został już wyczerpany choć niestrudzony Aiki wypowiedział się już w swym tysiąc trzystaktóryms poście :) :wink: Wiem , ze dla niektórych to może być problem. Mieliśmy kiedyś taką jedną czy dwie osoby, które w żaden sposób nie mogły zaakceptować ceremoniału i kłaniania się portretowi dziadka. Więc po prostu tego nie robiły i szafa grała.
Co do stanowiska Kościała to sam znam kilku księży uprawiających karate, a jak ktoś śledzi serial Plebania (jak moja matka :cry: ) to wie że filmowy wikary ćwiczy aikido i załatwiał na ekranie czarne charaktery. I jakoś nic się nie działo.
Pamiętam też film z lat osiemdziesiątych pt Oto Ameryka w którym pokazywano rózne "szokujace" na owe czasy oblicza zgniłego USA. I był tam piękny fragment o zakonnicach pracujących w trudnych dzielnicach, które po przypadkach napaści zaczeły ćwiczyć aikido Najlepsze było kote geashi z dobiciem przeciwnika na ziemi sporym krzyżem 8O :) :D Tak więc nie jest to takie jednoznaczne co Kościół na to, a że to organizacja, która na nowinki nie jest szybko otwarto...
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Jak zobaczyłem temat to myślałem, że to ironia, ale nie. Nie spodziewałem się, że ktoś może mieć takie problemy :?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
To może jako chrześcijanie w ogóle nie powinniśmy trenowac sztuk walki, jakichkolwiek, nie tylko Aikido. Przecież religia wzywa nas żeby wrogów swoich kochać i nadstawiać drugi policzek.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Tak film "Carry" to fikcja....Jednak tak sobie mysle, ze moze byc sporo ludzi tak fanatycznie podchodzacych do spraw zwiazanych z kosciolem jak matka glownej bohaterki filmu. :? Wogole to ten topic powinien byc zmieniony na: SW a Kosciol, bo spora rzesza ludzi baaaardzo wierzacych i zapatrzonych w swoja warie podchodzi do wszystkich sportow walki jako, do czegos zlego. Poprostu ludzie Ci nie potrafia zrozumiec co daje cwiczenie SW. Duzo jest takich prymitywow, nie tylko u nas, ale i w innych krajach rowniez 8O
Pozdrawiam wszystkich wierzacych i niewierzacych praktykujacych SW :)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo

Co do stanowiska Kościała to sam znam kilku księży uprawiających karate,

Pamiętam też film z lat osiemdziesiątych pt Oto Ameryka w którym pokazywano rózne "szokujace" na owe czasy oblicza zgniłego USA. I był tam piękny fragment o zakonnicach pracujących w trudnych dzielnicach, które po przypadkach napaści zaczeły ćwiczyć aikido Najlepsze było kote geashi z dobiciem przeciwnika na ziemi sporym krzyżem 8O :) :D


Film ten też pamiętam :) :)
Ja znam zakonnika, który ćwiczył aikido i kendo, wiedzieli o tym jego zwierzchnicy i nie mial z tym żadnych problemów. Ale to byli jezuici.....oni podchodzą do wielu spraw inaczej :wink:

S.
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Cześć,

Sporo tu narzekania na fanatyzm i wyrażania własnej opinii. I w sumie do tego jest forum. Ale czy ktoś zna konkretne fakty? Czy jest jakieś oficjalne stanowisko Kościoła Rzymskokatolickiego, albo któregokolwiek innego na temat właśnie sztuk walki? Mi też coś tam się obiło o uszy, ale konkretów nie znam. Ulegać presji nie trzeba, ale miotać się jak ryba w sieci na sam dźwięk słowa "religia" też nie warto. Zatem - jeśli ktoś coś wie, niech się dzieli!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Gambit - ta religia to zbior sczytnych hasel i nic poza tym. Nie bylo w dziejach takiego swinstwa ktorego by kosciol katolicki nie zrobil.. z imieniem Jezusa na ustach...
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a chrzescijanstwo
Muha, a kto sie przejmie tym co Kościół powie, lub zażądzi??
Ja np się tym wcale nie przejmę....bo Aiki jest dla mnie, a o zeczach których nie widzę się nie wypowiadam... :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024