Skocz do zawartości


Zdjęcie

staże aikido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

staże aikido...
Witam :D
Mam kilka pytan....
Dlaczego jeżdzicie na staże???
Czy sa staże, które utkwiły Wam szczególnie w pamieci...???? i dlaczego?????
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
bo tak....
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
witam :D
a może by tak małe rozwiniecie wypowiedzi???????
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...

Witam :D
Mam kilka pytan....
Dlaczego jeżdzicie na staże???
Czy sa staże, które utkwiły Wam szczególnie w pamieci...???? i dlaczego?????
Pozdrawiam :D


Trudno to wszystko spamietac...
Czuje, ze utkwi mi w pamieci staz ze Szczepanem Janczukiem sensei 3rd dan.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Ja lubię jezdzić na staże bo po zajęciach są za...ste imprezki , no i można się czegoś przy okazji nauczyć :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
podpucha jakas?
utkwil mi staz Aikitaiso w Wawie hahaha :)
kto byl ten wie o co mi chodzi :) :wink: 8) :P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
jeżdżę na staże bo lubię, co do nauki to różnie z tym bywa a general;nie staże to rzecz pożyteczna i potrzebna. Można poznaćnowych ludzi co w moim przypadku miało i ma miejsce.
  • 0

budo_asix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Witam wszystkich :D
Przede wszystkim chyba dlatego, że można poćwiczyć z kimś innym niż to się robi na codzień, zobaczyć czy nie wpadło się w jakąś złą manierę. No i oczywiście pogadać z kimś o aikido, poznać nowe zdania i teorie. To bardzo ciekawe pouczające i potrzebne zarówno jednostce, jak i całemu klubowi.
Tak myślę...

Sama jeżdżę znacznie rzadziej niż bym chciała. :cry:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Witam,
Jak narazie to bylem na jednym stazu...Najwazniejsze bylo to, ze moglem poznac bardzo wiele sympatycznych ludzi z roznych stron kraju, dowiedziec sie czegos nowego od nich w trakcie cwiczen, zintegrowac sie z grupka po stazu :wink: i wiele innych ciekawych spraw, ktorych nie dozna sie chodzac jedynie na normalne treningi. Jezdzac na staze do innych miast i krajow mozna przy okazji zwiedzic wiele interesujach miesc, a takze poznac zwyczaje i kulture mieszkancow, o ile jest na to czas po morderczych treningach :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...

podpucha jakas?

Witam :D
To nie podpucha.....chciałem tylko zobaczyć (posłuchac??) wrażen i wypowiedzi na temat i ze stazy.....
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Dlaczego jezdze na staze?

....hmhmmm.........chyba wynika to ze zrozumienia ze nikt z uczniow Dziadka jak do tej pory nie opanowal w sposob mistrzowski wszystkich aspektow aikido. Cwiczac pod okiem roznych shihanow na stazach mam mozliwosc podgladac jak kazdy z nich rozwiazuje roznorodne trudnosci techniczne na swoj sposob, oraz jakie ma cwiczenia na rozwijanie poszczegolnych kluczowych elementow aikido.

Ale chyba najwazniejsza rzecz ktora szukam to cech wspolnych dla wszystkich uczniow Dziadka. Poniewaz ich wiedza pochodzi z jednego zrodla, wiec jak widze ze znakomita wiekszosc z nich kladzie nacisk na pewien element, to moge byc pewien ze ten element przekazu aikido nalezy do istoty aikido, bo wystepuje niezaleznie od stylu. Ze jest to czesc nie znieksztalcona przez osobowosc przekazujacego. I jak potem widze ze jakis instruktor nie uzywa tego elementu w swoim cwiczeniu, to znaczy ze jest niedocwiczony. W ten sposob nie zwracam uwagi ani na stopnie, ani na ilosc lat cwiczenia. To pozwala mi byc bezstronnym.

oczywiscie przy okazji poznaje mnostwo ludzi, i moge powiedziec ze mam przyjaciol na wielu kontynentach, ktorzy zawsze zaprosza mnie do siebie po treningu. Ale strona socjalna jest czyms co stanowitylko jakas czesc aikido, i rozwija sie niejako naturalnie, a nie jest celem samym w sobie.

Na zwiedzanie przy okazji stazy nie mam niestety czasu. Np bylem moze z 20 razy na stazach w Paryzu przez 5 lat i nigdy nie mialem czasu zeby cokolwiek zwiedzic. Musialbym odpuscic sobie czesc stazu, co jest oczywiscie wykluczone.

Jakie staze szczegolnie pamietam?.........tutaj skrobie sie w lysiejaca glowe......jeden w Belgii z Tissier, no nie moglem wyjsc z podziwu jak on pieknie opowiada, siedzielismy z Majka i Krzychem zasluchani przez prawie godzine. Nie tylko uzywa pieknego literackiego jezyka, prawie jak poeta, ale i madrze facet gada. I na temat.

Inny z Yamaguchi sensei w Paryzu - no tam to nic nie rozumialem. Gosciu robil taka magie ze nie dalo rady nawet w przyblizeniu powtorzyc. Chyba tam sobie zdalem sprawe jak daleka droga przede mna.

Tak w ogole pierwszy staz po przyjezdzie do Belgii to byl z Tamura sensei. Szok totalny jak sensei wchodzil na tatami - po raz pierwszy poczulem przez skore, ze Mistrz wchodzi na sale. Cos niesamowitego. Bylo z 500 ludzi, a slychac bylo komara brzeczacego w pajeczynie. A jak zaczal robic techniki - no to po prostu on robi aikido KOMPLETNE. Do dzis nie umiem znalesc lepszego slowa.

Innego rodzaju uczucia wzbudzil nasz pierwszy staz z Kanai sensei. Sensei byl wtedy po ciezkiej operacji, wychodzi z czesciowego paralizu. Ale jak stanal na srodku i trzepnal uke o glebe(Claude byl akurat tym uke) to myslalem ze sie gosciu nie podniesie - on rozwija moc technik rowniez w momencie rzutu. To bylo to co niedzwiedzie lubia najbardziej....konkretna pedagogika nauczania tajemniczej jak do tej pory mocy w aikido :lol:

Inny ciekawy staz, to jak zginal Paul Sylvain 6 dan, ,uczen Chiby sensei, i Yamada, Chiba i Kanai sensei przyjechali na staz poswiecony jego pamieci. Bardzo niezwykla ceremonia, bardzo niezwykle cwiczenie, bardzo ciekawa postawa shihanow w stosunku do rodzina Paula, ktorego zona rowniez cwiczy aikido.

He, jak pierwszy raz zobaczylem Chibe sensei to dopiero byl staz.....no ale dosc, za duzo znow sie rozpisalem...
naRa[/i]
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Witam :D
Szczepan....dzięki za podzielenie sie wrazeniami.....

Poniewaz ich wiedza pochodzi z jednego zrodla, wiec jak widze ze znakomita wiekszosc z nich kladzie nacisk na pewien element,

A jaki to element???
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...

A jaki to element???


Jak to jaki? Piąty :))))
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
Fajnie napisałeś Szczepan, ale

To pozwala mi byc bezstronnym

.
no tu to się obśmiałem jak norka. To przecież niemożliwe. Zawsze jesteś stronniczy bo filtrujesz przez swoje doświadczenie i obiektywizm jest wykluczony A przy twoim charakterku ..... :) :)

oczywiscie przy okazji poznaje mnostwo ludzi, i moge powiedziec ze mam przyjaciol na wielu kontynentach, ktorzy zawsze zaprosza mnie do siebie po treningu.

- to prędzej i nie deprecjonowałbym tego elementu. Dla wielu ludzi w tym dla mnie - to aikido było kluczem do różnych krajów, kultur, osób i nie ma się czego wstydzić, chyba ze ktoś to czysto użytkowo traktuje. Ja w każdym razie jestem wdzięczny wszystkim tym którzy mi pomogli poklon poklon Wiesz o kim myslę :wink:
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...
1. Zeby cwiczyc
2. Zeby wiedziec do czego dazyc - widzac co potrafi sensei
3. Zeby spotkac dawno nie widzianych przyjaciol
:)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: staże aikido...


A jaki to element???


Jak to jaki? Piąty :) )))


:D :) :D :) :D rotfl rotfl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024