Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido a taniec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido a taniec
Jak Wam się wydaje osoba, która trenowała przez kilka dobrych lat taniec, da sobie lepiej rade w treningach aikido ?
Myślę, że ma to na pewno związek z lepszą koordynacją ruchów, postawy, panowaniem nad swoim ciałem.
Co myślicie na ten temat ? :?:
  • 0

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
wg mnie tak, pod warunkiem ze ta osoba trenowala taniec faktycznie przez kilka lat... anie wikendow.
wg mnie aikido to jest nic innego jak taniec z dobudowana filozofia...(kapojera tez ma elemnyt walki, a tango elementy filozofi)
niektorzy ludzie mysla ze aikido to sztuka walki bo tak im wmuwiono (ksiazki lub watpliwi instruktorzy walki), lub tez zajmowali sie ale aikido w 99% przywdkow w formie w jakis jest uczone to taniec. gratuluje za ten trafny przyklad. oczywiscie aikido ma w sobie elementy walki, i bylo stworzone przez ludzi z doswiadczeniem walki, lecz wg mnie w obecym wydaniu to jest tylko taniec.
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

Jak Wam się wydaje osoba, która trenowała przez kilka dobrych lat taniec, da sobie lepiej rade w treningach aikido ?
Myślę, że ma to na pewno związek z lepszą koordynacją ruchów, postawy, panowaniem nad swoim ciałem.


Wydaje mi się, że może to miec tylko poozytywny wpływ na twoje aikido czy cokolwiek innego. W klubie u senseja Hoffmanna jedna z osób z 1 danem jest przy okazji instruktorem tańca. Aikido w wykonaniu tego gościa jest dla mnie bardzo przekonywujące. Ale jaki na to ma/miał wpływ taniec to nie mam pojęcia...

Adam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
kazda forma ruchu, ktora zajmowales sie wczesniej pomoze ci w innej formie ruchu, chodzi o koordynacje calego ciala, ktora jestes w stanie osiagnac w mniejszym lub wiekszym stopniu wlasne dzieki takiemu tancowi? Choc pewno zawsze znajda sie wyjatki...
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

...
niektorzy ludzie mysla ze aikido to sztuka walki bo tak im wmuwiono ...

TAK. To ONI wmawiają nam wszystko. Cały świat to iluzja. To wielki spisek przeciwko ludzkości. Musimy się bronić. Nie dajmy się IM. Przyłączcie się do Michalutka. Już nigdy nikt nam nic nie wmówi.
REWOLUCJA

;)
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
Właśnie o to mi chodziło. Myślę ze w aikido jak i w innych sztukach walki bardzo ważna jest koordynacja ruchowa i postawa ciała. Opanowanie własnego ciała to istota sprawa. Istotne jest ustawienie środka ciężkości szczególnie w tańcu miało to duże znaczenie. Tranowałem taniec przez ponad 10 lat ok. 5 razy w tygodniu wiec mogę coś na ten temat więcej powiedzieć.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

Jak Wam się wydaje osoba, która trenowała przez kilka dobrych lat taniec, da sobie lepiej rade w treningach aikido ?


Wiele moich znajomych bierze udział w warsztatach interdyscyplinarnych (teleexpresową relację z takiej imprezy znajdziesz w galerii na mojej stronie). Doszukują się jakichś wspólnych płaszczyzn. Ja się w to nie bawię więc zbyt dużo na ten temat nie wiem. Jeden z Warszawskich instruktorów - Piotr Nowakowski - jest bodajże zawodowym tancerzem czy coś w tym stylu. Aikido, kt. robi w moim mniemaniu charkteryzuje się bardzo precyzyjnymi technikami. Z kręgami Tańca nowoczesnego, związany jest też nasz dyrektor techniczny Patrick Matoian Sensei.

Myślę, że ma to na pewno związek z lepszą koordynacją ruchów, postawy, panowaniem nad swoim ciałem.
Co myślicie na ten temat ? :?:


Dokładnie. Jest tak jak mówisz. Szczególnie jest widoczne to podczas cwiczen aikitaiso. Podczas wykonywania takiego cwiczenia, moje miesnie drzą z wysiłku. Co ciekawe, jeszcze nigdy nie widzalem tego zjawiska (drżenia mięśni) u Matoian Sensei :)
W moim odczuciu to paskudne. Ja podczas cwiczenia konam, a patrząc po Sensei, nie zanosi sie na rychłe Gyame (zakończenie ćwiczenia) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

niektorzy ludzie mysla ze aikido to sztuka walki bo tak im wmuwiono (ksiazki lub watpliwi instruktorzy walki)


Wole wierzyć takim instuktorom niż, niż anonimowym instruktorom rzucającym poprzez dotyk rękawa :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
Ja mysle, ze bardzo dobry, wrecz zbawienny wplyw na aikido ma nauka gry na waltorni
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
Jeden kolega, ktorys tam dan w judo, w kazdym razie czesto jezdzi na krajowe zawody, mial takie zdarzenie. Jego aktualna narzeczona nie interesowala sie Sw nic a nic. Za to zapisala sie na nauke tanca a kontretnie na tango. W takim razie on postanowil, w celu zachowania rownowagi, ze tez bedzie z nia chodzil uczyc sie tango. Bo on cwiczy tak 2 razy dziennie i tez postanowil miec hobby nie zwiazane ze SW.

Przez pierwsze 40 min instruktor tanga doznal zalamania psychicznego, ten kolega, no nic mu nie wychodzilo. Zero rytmu, nie potrafil sluchac muzyki, najgorsza niezdara na calej sali. Paniena w niemej rozpaczy.
Az tu nagle jak tak szural nogami w ta i w druga strone bez sensu, przypomnialy mu sie kroki z kata z judo. I nagle dotarlo do niego do swiadomosci, ze te cale tango , to jak judo. tez jest rytm, przestawia sie nogi tak aby sie sharmonizowac z partnerem....itd...

I tutaj nastapil cud. Nagle facet zaczal miec skoordynowane ruchy. Wszystko mu zaczelo wychodzic. Intruktor tanga znowy o malo nie dostal zawalu - nie mogl uwierzyc wlasnym oczom, taka byla przemiana.

Kolega judoka ma teraz tylko jedno pragnienie, zeby mu sie paniena nie dowiedziala ze dla niego tango to wlasciwie judo :lol: no bo ona nie lubi SW....
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

Kolega judoka ma teraz tylko jedno pragnienie, zeby mu sie paniena nie dowiedziala ze dla niego tango to wlasciwie judo :lol: no bo ona nie lubi SW....

W sumie koleś dobrze kombinuje, a jak dorzuci dobre trzymanko w parterze to i panna nie będzie narzekać :) :) :) :) :wink: :wink:
  • 0

budo_krzak
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
na wstepnie, dodatm ze uzyskales u mnie malego punkta, bo jestes kumaty... okazalo sie ze mamy wspolnych znajomych w kanadzie... ale zeby tradycji stalo sie zadowsc musze cie skontratakowac. cytuje

Przez pierwsze 40 min instruktor tanga doznal zalamania psychicznego, ten kolega, no nic mu nie wychodzilo. Zero rytmu, nie potrafil sluchac muzyki, najgorsza niezdara na calej sali. Paniena w niemej rozpaczy.

To sie czesto zadza u osob trenujacych jakis forme rekreacji ruchwej, poprostu uklad miesniowy sie przyzwyczajaja do pewnego ruchu, konretnego "czucia gleby". Poniewaz ty znasz wszykiech najlepszych mistrzow swiata, to napewno wiesz, ze zapasniecy nie lubia plywac, oszepnicy nie lubia innych koszykowki, a kulturysci nawet sie nei moga podrapac w glowe, a aikidocy np podneisc na drozaku. a judocy nie umia tanczyc, wszycy o tym wiedza. judo to nie taniec, chociaz wilu trenerow na zawodach krzycy do zawonikow "tancz tancz tancz" nikt sie za to nie obraza, :) :) :)

Az tu nagle jak tak szural nogami w ta i w druga strone bez sensu, przypomnialy mu sie kroki z kata z judo.

kata w judo sa prostolinijne, z obnizonymi biodrami a tango jest poskosie z unonymi wysoko nogami :D :D albo szcepan nie widziales tanga albo judo, albo.,,,, wymisliles sobie ta historie...

I nagle dotarlo do niego do swiadomosci, ze te cale tango , to jak judo. tez jest rytm, przestawia sie nogi tak aby sie sharmonizowac z partnerem....itd...
O to przeciez chodzi w wszykich sztukach walki i kashima i aikido i judo i zapasy bjj. podobno wasze sekcie/sekcji nazywaja to irimi....


I tutaj nastapil cud.

Ludzie trenuja tango po 10-12 lat zanim wychodzam im cuda, a tutaj w twoim opowiadaniu, po kilku minutach 8) 8) 8)

Kolega judoka ma teraz tylko jedno pragnienie, zeby mu sie paniena nie dowiedziala ze dla niego tango to wlasciwie judo

prosty z niego chlop jak ma tylko jedno pragnienie.

wszykie sztuki i formy rekreacji ruchowej sie uzupelniaja i mozemy sie od siebie wiele nauczyc, najlepszy zawodnik techniczny bjj sakuraba, przyznal sie ze on renuje aikido bo tam jest nacisk na wyczycie partnera..
nei wiem dlaczego tylu aikidowcow sie obrazilo na post nt tanca.
aha jeszcze jedno, wlasnie dlatego aikido traci powoli popularnsc, bo ludzie chca robic to co robil pan M.U. i nie chca modernizowac, dodawac elelnow tanca.

ichi go ichi e to potrafi nawet papuga w klatce powiedizec
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

Jeden kolega, ktorys tam dan w judo (...)


haha rotfl
w samo sedno :)
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

Ja mysle, ze bardzo dobry, wrecz zbawienny wplyw na aikido ma nauka gry na waltorni


Smail, ja czasem pogrywam na gitarze... Mój kolega gra na trójkącie. ostatnio nawet ułożyliśmy hymn aikidocki. Pierwsze wersy -"To jest hymn Aikidoli, odtąd nikt nam nie wpier....." :) :) :) A ty grasz na czymś? :D
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

a aikidocy np podneisc na drozaku


Co??? :) Ja moge ze 20 razy.... :) :)
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
Krzak, przybij piątkę.!!! :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

W sumie koleś dobrze kombinuje, a jak dorzuci dobre trzymanko w parterze to i panna nie będzie narzekać



...byleby się nie zapomniał i nie wyszedł


... z różą w zębach na matę :)
  • 0

budo_ren_hoek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrc

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
ja przez całe życie trenuje siatkówke. Pamiętam jak na pierwszym treningu podczas wykonywania jakiegoś ćwiczenia z partnerem podszedł sensei ,pokazał na mnie jak nalezy wykonywać ćwiczenia.
W końcu orzekł ,że jestem zbyt wygimanstykowany :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec
To kunichiro: gram na czym popadnie :-)

To krzak: a kto tu sie obrazil - nie zauwazylem?

To ren_hoek: gratuluje instruktora :) czyzby uwazal, ze kazdy potencjalnu napastnik nie jest wysportowany?
same pokraki po swiecie chodza.... rotfl
:)
  • 0

budo_ren_hoek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrc

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido a taniec

To ren_hoek: gratuluje instruktora :) czyzby uwazal, ze kazdy potencjalnu napastnik nie jest wysportowany?
same pokraki po swiecie chodza.... rotfl
:)


tiaa , są kolesie ,którzy jak on prowadzi zajęcia to w ogóle nie przychodzą 8O


Ja się nie wypowiem - nie znam się na tym ,za mało ćwicze Aiki żeby oceniać nauczycieli
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024