Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido to taniec a nie sztuka walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

aikido to taniec a nie sztuka walki
Ciekaw jestem jaki odzew zbierze ten post, dosc prowokujacy ale poprzedzony dosc wnikliwa obserwacja (nie treniengiem) aikido i rozmowami z osobami z 6 ym danem w aikido, kendo lub judo.
Wg mnie aikido to nie jest obecnie juz sztuka walki lecz taniec (lub tanco podobny ruch bo do tanca potzrbyjemy muzyke :D :D :D ). Oczywiscie kiedys byla to SZTUKA walki i ludzi ktorzy to sztuke uprawial otarli sie o walke, smierc, otarli sie o wojne, ciezkie czasy glodu w powojennej w japoni, Potem pod naplywem mody na pacyfizm i odrobiny marketingu, aikido zostalo nazwane sztuka walki bezwalki wiec ludzie na swiecie sie do tego zaplili. imponowala im nieznana filozofia, dolaczana do aikido, imponowal im element orientalny i mistyczny, i nie bylo nic alternatywnego, bezkontuzyjnego.
W obecnym wydaniu, tak jak aikido jest praktykowane 99% miejsc na kuli ziemskiej wlaczajac azje, to jest to taniec plus piekno/subtelnosc/delikatnosc ruchu.
wiekszosc ludzi tez w cywilizacji zachdniej nie byla przywyczajona wczsniej do manipulacji stawow i dziwgni nadgarstowych wiec ludzim sie spodobala ta forma wypoczynku.....tanco-rekreacji ale caly czas nie jest to sztuka walki. Filozofie mozemy tez dzisiaj znalesc w tancu- na wielu uniwesytetach swita sa katedry filozofi tanca i psychologi etc tanca. Kapoiera tez uwaza sie za sztuke walki i tez ma filozofie, a tango argentynskie tez ma filowofie, i doskonala rozgrzewke stawow, sciegien/wiazdel. argument jest dosc dlugi wiec sie streszce....
coz wiec jest sztuka walki, wg mnie jest to cos co uczy nas praktycznie jak rozwalic napastnikia lub sie skutecznie obronic. Judo nie jest wg aikidowcow i swita kobudo sztuka walki ale z powyzszymi celami razie sobie dosc perfekcyjnie po 1-2 latach treningu...Blizsze wiec sztukow walki jest VAle-tudo, KAKUTOGI, wszelkie kombaty, karate i VVD etc.
Aby skonczyc ten post, to dodam, ze i wielu ludzi i mistrzow w japoni i pozania w rozmowach prywatnych, poza dojo, przy piwku, w rozmowach prowadzonych w jezyku japonskim (kiedy to japonczycy nie piepsza bzdur jak po angielksu na pokazach w Europie/stanach) przyznaja sami, ze aikido to nie sztuka walki!!!! :? :? :? . Przyznaja jej neiskutecznosc w walce. :( :( Aikido jest forma relaxu o charakterze tanca, z elementami walki... :idea: :idea: :idea:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Aikido to nie jest nawet taniec, bo tam się przecież ludzie nie przewracają. Aikido jest to wymysł marketingowy, aby wyciągnąć kasę od ludzi, którzy się łapią na takie filozoficzne bzdety. Już ci kiedyś pisałem, że jest to terapia ruchowa dla niedorozwiniętych downów, którzy nie potrzfią nawet stanąć do walki jak prawdziwy mężczyzna, zresztą sam to widziałeś w 99% miejsc na świecie i słyszałeś od wielu mistrzów Japoni. :D


Jeszcze raz pragnę podkreślić że:
AIKIDO NIE JEST SZTUKĄ WALKI
AIKIDO JEST NIE SKUTECZNE
AIKIDO JEST NIE REALNE
JUDO JEST LEPSZE OD AIKIDO
WSZYSTKO JEST LEPSZE OD AIKIDO
INSTRUKTORZY AIKIDO OSZUKUJĄ SWOICH UCZNIÓW, ŻE TAK NIE JEST

:) :) :) :) :) :) :)

no, mam nadzieję, że cię usatysfakcjonowałem

Jeżyk
  • 0

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
no, mam nadzieję, że cię usatysfakcjonowałem

jezlyk nie bulgotaj sie, ja napisalem posta z nadzieje na dialog i wymiane opini, a ty sie wsciekles i bulgotasz.
ja nie powiedzialme ze aikido jest zle anie ze judo jest lepsze, Bo lepsze jest jedynie to co ktos bardziej lubi, lub jest fajna atmosfera. wiec to kwestia gustu.
jelzi chcesz mnie zgasic do uzywaj argumentow, lub ni zabiraj czasu i nie mecz mych galek ocznych :) :) :)
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

W obecnym wydaniu, tak jak aikido jest praktykowane 99% miejsc na kuli ziemskiej wlaczajac azje, to jest to taniec plus piekno/subtelnosc/delikatnosc ruchu.


99% powiadasz?? skąd ty bierzesz takie dane? takie są ostatnie badanie OBOP, CBOS?

Aby skonczyc ten post, to dodam, ze i wielu ludzi i mistrzow w japoni i pozania w rozmowach prywatnych, poza dojo, przy piwku, w rozmowach prowadzonych w jezyku japonskim (kiedy to japonczycy nie piepsza bzdur jak po angielksu na pokazach w Europie/stanach) przyznaja sami, ze aikido to nie sztuka walki!!!! :? :? :? . Przyznaja jej neiskutecznosc w walce. :( :( Aikido jest forma relaxu o charakterze tanca, z elementami walki... :idea: :idea: :idea:


a może przynajmniej tym razem podasz pare nazwisk tych mistrzów??

Adam
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

coz wiec jest sztuka walki, wg mnie jest to cos co uczy nas praktycznie jak rozwalic napastnikia lub sie skutecznie obronic.


No to kiepsko...
A zakladajac ze trenujac judo, karate, boks itp rozwalisz kazdego aikidoke ktory jest dobry w "wypoczynkowym rozgrzewaniu nadgarstkow" jest rownie smieszne co zalosne. Chociaz jednak jest bardziej smieszne :) :) :)
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Nudzicie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

aikido i rozmowami z osobami z 6 ym danem w aikido, kendo lub judo.

jakies nazwiska ??

Wg mnie aikido to nie jest obecnie juz sztuka walki lecz taniec (lub tanco podobny ruch bo do tanca potzrbyjemy muzyke

konstytucja gwarantuje wolnosc wypowiedzi.

Oczywiscie kiedys byla to SZTUKA walki i ludzi ktorzy to sztuke uprawial otarli sie o walke, smierc, otarli sie o wojne

- yhy.. podobnie jak w judo.. dopki nie bylo sportem

tanco-rekreacji ale caly czas nie jest to sztuka walki.

- moze jakas definicja sztuki walki. Bo nie widze powodow do negacji.

coz wiec jest sztuka walki, wg mnie jest to cos co uczy nas praktycznie jak rozwalic napastnikia lub sie skutecznie obronic.

- uzyycie magnum to tez sztuka walki ? podpada pod te defninicje..

wielu ludzi i mistrzow w japoni i pozania w rozmowach prywatnych, (...) przyznaja sami, ze aikido to nie sztuka walki

tez poprosze o nazwiska..

aha.. jezeli may sie traktoweac poważnie to bez podanych nazwisk nie bedzie dyskusji z mojeje strony.
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

Nudzicie.



To może odpowiesz na moje pytanie czy gdy przez dobrych pare lat trenowałem taniec, łatwiej mi będzie odnaleźć się i doskonalić aikido ?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Michalutek! A tak w ogóle to o co ci chodzi :?: 8O Ty o ile mi wiadomo nie zajmujesz sie aikido. To intelektualna prowokacja, próba zaspokojenia ciekawości, czy trolizm , o który już byłeś posądzany przy okazji twych fantastycznych relacji? Na prawdę myślę że Jeżyk nie bulgocze ino NIE CHCE MU SIĘ Z TOBA GADAĆ. A lekarz kazał przytakiwać więc to robi.
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Michalutek. Napisz książkę na ten temat. "Iluzja sekty Aikido" ;)
Słuchaj jak ci się aikido nie podoba to poprostu nie trenuj. To co robisz nie ma sensu. Daj sobie spokuj.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
cos tam michalutek przepychal o Tomiki Aiki ze niby cwiczy - to moze nastepnym razem napisze ze Tomiki Aikido ktore on cwiczy (badz nie) to taniec, a nie bedzie uogolnial,
no i do tego ten text z ocieraniem sie o smierc - a gdzie qfa w judo sie o smierc ocierasz? chyba o smierc jako zawodnik jak juz masz 35 lat i miesnie ciut za slabe :) Przejdz sie facet na porzadne aikido, trzepna cie pare razy o mate i zmienisz zdanie - bo jezeli aikido to taniec a nie SW to judo to tez jakas tam forma wspolzawodnictwa a nie SW i mozna tak powiedziec o wszystkim innym zwiazanym z napierdzielankami. Ale moim zdaniem michalutek to zwykly trol, nie ma co z nim gadac - on, Boruta to jeden kij. Krzyczy glosno a nic z tego nie wynika. Skoro Aiki dla ciebie jest facet bez sensu to po co strzepisz jezyk (palec) i cokolwiek tu piszesz, myslisz ze po wypocinach jakiegos trola ktos tu zmieni zdanie? Rzuci Aikido w diably (hehe, ze tak powiem w Boruty) i przejdzie na judo? Nie ludz sie.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
[quote name="budo_michalutek"]Ciekaw jestem jaki odzew zbierze ten post,
[/quote]

Pewnie taki sam jak twoje rewelacje o rzutach techniką - dotknięcie rękawa.

[quote]
dosc prowokujacy
[/quote]

Typowe dla trolla, ale przynajmniej piszesz troche na temat

[quote]
ale poprzedzony dosc wnikliwa obserwacja (nie treniengiem) aikido
[/quote]

To co juz nie zamierzasz zostac instruktorem Aikido Tomiki. Oj jaka szkoda.

[quote]
i rozmowami z osobami z 6 ym danem w aikido, kendo lub judo.
[/quote]

Czy to ci co uzywają ww. wymienionej techniki?

[quote]
Wg mnie aikido to nie jest obecnie juz sztuka walki lecz taniec (lub tanco podobny ruch bo do tanca potzrbyjemy muzyke :D :D :D ).
[/quote]

Ziemia jest płaska mówie wam - sam widziałem
No prawie płaska - bo w tatrach podobno są góry.

[quote]
Oczywiscie kiedys byla to SZTUKA walki i ludzi ktorzy to sztuke uprawial otarli sie o walke, smierc, otarli sie o wojne, ciezkie czasy glodu w powojennej w japoni,
[/quote]

Nic straconego, jak sie pośpieszysz to może sie załapiesz na wojne z Irakiem.

[quote]
Potem pod naplywem mody na pacyfizm i odrobiny marketingu, aikido zostalo nazwane sztuka walki bezwalki wiec ludzie na swiecie sie do tego zaplili.
[/quote]

Tak, tak, a na kazdych zajęciach palimy traffke

[quote]
imponowala im nieznana filozofia, dolaczana do aikido, imponowal im element orientalny i mistyczny, i nie bylo nic alternatywnego, bezkontuzyjnego.
[/quote]

Powiedz to moim kontuzjom, ale fakt wiecej ich mialem gdy cwiczylem judo. Bezkontuzyjna to jest tylko chyba gra w szachy. Ale chyba tez nie - zawsze przeciez mozesz oberwac szachownica w głowę.

[quote]
W obecnym wydaniu, tak jak aikido jest praktykowane 99% miejsc na kuli ziemskiej wlaczajac azje, to jest to taniec plus
[/quote]

Chłopie ile czasu ci zajeło zwiedzic te wszystkie dojo's

[quote]
piekno/subtelnosc/delikatnosc ruchu.
[/quote]

Mistrzostwo w kazdym calu, zresztą nie tylko w aikido.
Ale rzucać rękawami jeszcze nie potrafimy

[quote]
wiekszosc ludzi tez w cywilizacji zachdniej nie byla przywyczajona wczsniej do manipulacji stawow i dziwgni nadgarstowych wiec ludzim sie spodobala ta forma wypoczynku.....
[/quote]

Ale to było kilkadziesiat lat temu, ile bedziemy sie przyzwyczajać?

[quote]
tanco-rekreacji ale caly czas nie jest to sztuka walki.
[/quote]

W twoim mniemaniu

[quote]
Filozofie mozemy tez dzisiaj znalesc w tancu- na wielu uniwesytetach swita sa katedry filozofi tanca i psychologi etc tanca.
[/quote]

no i?

[quote]
Kapoiera tez uwaza sie za sztuke walki i tez ma filozofie, a tango argentynskie tez ma filowofie, i doskonala rozgrzewke stawow, sciegien/wiazdel.
argument jest dosc dlugi wiec sie streszce....
[/quote]

nareszcie...

[quote]
coz wiec jest sztuka walki, wg mnie jest to cos co uczy nas praktycznie jak rozwalic napastnikia lub sie skutecznie obronic.
[/quote]

Jednym słowem artystycznie rozwalić komuś nos, spuścić juche.
Artystyczne limka w odcieniach letniego, wieczornego nieba...

[quote]
Judo nie jest wg aikidowcow i swita kobudo sztuka walki ale z powyzszymi celami razie sobie dosc perfekcyjnie po 1-2 latach treningu...
[/quote]

Rozwalić kolesia to przeciwnika to byle buras z ulicy potrafi.
Zwykłą chamską destrukcje chcesz nazywać sztuką?
Pokonać go nie czyniąc mu KRZYWDY, to jest dopiero sztuka do której dąży się w aikido.

[quote]
Blizsze wiec sztukow walki jest VAle-tudo, KAKUTOGI, wszelkie kombaty, karate i VVD etc.
[/quote]

Mylisz pojęcia - mówisz o sportach walki.
O róznicach miedzy sztuką walki, a sportem walki pisze w książce o karate Pan Michałkowski. Polecam dokształcic się w tym temacie.

[quote]
Aby skonczyc ten post, to dodam, ze i wielu ludzi i mistrzow w japoni i pozania w rozmowach prywatnych, poza dojo, przy piwku, w rozmowach prowadzonych w jezyku japonskim (kiedy to japonczycy nie piepsza bzdur jak po angielksu na pokazach w Europie/stanach) przyznaja sami, ze aikido to nie sztuka walki!!!!
[/quote]

Wiedziałęm zeby tym małym skurczybykom nie ufać :)))
Z drugiej strony, skąd wyciągasz takich agregatów. Czy jak popiją to też rzucają rekawami?

[quote]
Przyznaja jej neiskutecznosc w walce. :( :(
[/quote]

Bo nie zostało stworzone w tym celu

[quote]
Aikido jest forma relaxu o charakterze tanca, z elementami walki... :idea: :idea: :idea:[/quote]

To już nam lepiej nie przywóź tego Aikido Tomiki
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
może któryś z ekspertów zatańczy ze mną?
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

...
coz wiec jest sztuka walki, wg mnie jest to cos co uczy nas praktycznie jak rozwalic napastnikia lub sie skutecznie obronic...

To nie jest sztuka walki, a system walki, a to nie to samo, ale nic więcej nie powiem, bo kusze was mistyczną filozfią.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki

może któryś z ekspertów zatańczy ze mną?


Ale piotrze w zamkniętym powieszczeniu i tylko jeden wychodzi żywy :))
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
garrry napisał:

Mistrzostwo w kazdym calu, zresztą nie tylko w aikido.
Ale rzucać rękawami jeszcze nie potrafimy

EEEEEEE. tam mnie jak się urwał rękaw kiedyś to wyrzuciłem, a ten leciał i leciał i leciał.... rotfl
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
pmasz ja chętnie wpadnę z kolegami zobaczyć jak tańczycie. My w zasadzie słabo tańczymy, lepiej się bijemy - ale czego się nie robi dla dobrych stosunków.
A rzutów za rękawy nie bedzie - obdarliśmy w cholere.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
ja sie zapisze do kolejki
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
Ja mam wyjaśnienie tych wszystkich waśni - wlasnie wrzuciłem na naszego ftpa, film który pokazuje cala prawde o prawdziwych sztukach walki:
filmy/dowcipne/fight.avi
Zapraszam - naprawdę warto.
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido to taniec a nie sztuka walki
moim zdaniem odpowiedź na pytanie o skuteczność danej sztuki walki do pochodna odpowiedzi na pytanie "po co ćwiczysz?"

jesli trenujesz po to, aby nie dostać po pysku, to akurat boks, kick boxing, karate... nie są najlepszym wyborem:
nie trenujesz: dostaniesz raz, 2 razy na rok
trenujesz: dostajesz 2-3 razy w tygodniu :twisted:

jeśli chcesz po prostu umieć komuś przyłożyć - mixed, boks, karate itd. - moim skromnym zdaniem dają szybciej większą przewagę.
ja trenuję maksymalnie tradycyjne jujutsu, bo oprócz rozwoju fizycznego daje mi naprawdę wiele w sensie emocjonalnym... poklon :wink:

kazdy powinien sprobowac wielu SW, a wybrać tą, która mu po prostu najbardziej odpowiada

moim zdaniem żadna SW nie jest absolutnym rozwiązaniem zagrożenia na ulicy. Na kolesi z nożami czy klamką nic nie poradzisz. A każda SW chroni w pewien sposób: spędzasz tyle czasu na treningach, że nie pozostaje wiele czasu na obrywanie po gębie na ulicy :)

a aikido... trzeba naprawdę uważnie wybierać sekcję. poza wszelkimi kwestiami skuteczności - kilka znanych mi sekcji oferuje dość "rozlazłe" spotkania z turlankami po macie. nie czuć w tym SW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024