Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co na poczatek ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co na poczatek ??
Z nozem nie mam za wileu doswiadczen .. ale ostatnio zauwazylem ze by sie przydal ( tak dla ogolnego bezpieczenstwa) noszony w kieszeni .. nie chce wydawac majatku na jakis nozyk kturym i tak do konca nie bede sie umial poslugiwac a tez nie chce wydac paru zlotych na co co mi sie w rekach rozpadnie .. co byscie zaproponowlai na ... hmm dobry poczatek ..
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
Ale do czego chcesz go używać? Tylko dla "ogólnego bezpieczeństwa" - samoobrony czy też np do kiełbasek? Napisz, to łatwiej się coś wymyśli...
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
od tego zeby zniechecic napastika - poprostu SAMOOBRONA ( czasami sobie nim pokroje kielbaske moze :P ) .. ( aha Jak juz pisze to odrazu pytanko Lord :) ... czy Shiruken'y sa w polsce legalne - zaciekawily mnie te gwiazdeczki :) ) ...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
o tych gwiazdeczkach chyba ustawodawcy nie słyszeli nawet..;-))
ale zastanawiam sie czy nie można tego podcioagnąc pod broń nie mającą wyglądu broni....???????
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
mozna powiedziec ze wlasnie niosles babci nowe ostrza do maszynki do miesa ( wygladaja prawie identycznie :P )
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
no ale chyba nie myslisz na powaznie o rzucaniu tym w atakujacych cie zbirow :D 8O
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
czy ja wiem czy w atakujacych ??? ale mozna tym miotac niezle w napastnika zebygoscia zniechecic do pogoni lub jakby to ujac "zaskoczyc" go zeby nie byl w stanie obronic sie przed kontratakiem z mojej strony .. ( muwie oczywiscie o sytuacji kiedy wyskakuje i chce gosc mi cos zrobic ... )
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
lepiej chyba rzucić kamienim po prostu ( łatwiejsza technika ) , albo jak już to ktoś powiedział ( seiken może? ) stalową kulką ( dajmy na to łożyskiem ).

a jak chcesz 'nóż na poczatek , ' to może niejednokrotnie opisywany Polkowski/Kasper firmy CRKT?

Dołączona grafika

cena : 165 zł ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
mógłby być z odrobinę lepszej stali, ale skoro jest 'na początek' ...
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
dziekuje Ci
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
narcyz zauwaz ze po kamien trza sie schylic co lecac przed siebie nie jest ajprostsze a zwlaszcza po ciemku ... i nie wszedzie leza .. a nie bede ze soba kamieni nosil ... co do kulek .. to co ja gosciowi kulka zrobie ???
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??

co ja gosciowi kulka zrobie ???

KUKU :twisted: :twisted: :twisted:
czyli to samo co gwiazdka :-)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
niech szanowny Kolega zauwazy ze gwiazdka sie wbija a kulka obija :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
Co do noża... na początek zacząłbym od produktów CKRT. Nie są drogie, a nie są też złe. Oczywiście to nie Microtech czy Emerson, ale na początek są cool.
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??

niech szanowny Kolega zauwazy ze gwiazdka sie wbija a kulka obija :)

no w sumie masz racje ale jak kulka sie odbije to przeciwnik jej nie uzyje przeciwko tobie a gwiazdke wyjmie jak jest twardy 8) i uzyje przeciwko tobie przestraszony ... i jeszcze jedna sprawa : grad kulek metalowych bardziej dezorientuje niz jedna gwiazdka i moze byc uzyte na kilku wrogach albo w trakcie taktycznego odwrotu mozna wysypac na glebe to sie moze wyglebia 8)
Wiesz porzucac gwiazdka to ok ale do samoobrony to raczej kiepski pomysl no chyba ze masz gwiazdke o sr. 12 cm albo wieksza ktora mozna odciac makowke :lol:

P.S. gwiazdka sie nie wbije na wiecej niz 3 cm w cialo no chyba ze trafisz w szyje (bo tutaj te 3 cm wystarcza do zrobienia bardzo duzego kuku)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
hmm sumie tez masz racje z kulkami ale wyobraz se ze kogos gonisz i jestesrozbedzony .. co cie bardziej wyije z poscigu to ze oberwales w klatek 5 kulkami kture sie odbily :') .. czy to ze ty lub jeden z kolegow padl przed chfilka na ziemie bo czyms oberwal ??? no i co ze wstal ... ale wrzeszczy jakby go kastrowano .. :) a taka gwiazdka o srednicy 12 cm to sa Oriony jesli dobrze pamietam ... nimi odrazu zabijasz lub w najlepszym wypadku amputujesz konczyny .. Wiec obstaje przy gwiazdkach lub nozykach do zucania ( tych o mniejszym ostrzu )
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??

hmm sumie tez masz racje z kulkami ale wyobraz se ze kogos gonisz i jestesrozbedzony .. co cie bardziej wyije z poscigu to ze oberwales w klatek 5 kulkami kture sie odbily :') .. czy to ze ty lub jeden z kolegow padl przed chfilka na ziemie bo czyms oberwal ??? no i co ze wstal ... ale wrzeszczy jakby go kastrowano .. :) a taka gwiazdka o srednicy 12 cm to sa Oriony jesli dobrze pamietam ... nimi odrazu zabijasz lub w najlepszym wypadku amputujesz konczyny .. Wiec obstaje przy gwiazdkach lub nozykach do zucania ( tych o mniejszym ostrzu )

no tak ale po gwiazdce sie gosciu nie przewruci i niebedzie wrzeszczal tylko zrobi 8O bo cos mu siedzi w klacie 8O (szok itp.) a jego kumple nawet sie nie zorientuja pewnie ze cos sie stalo. Predzej sie typ wywali jak dostanie garscia kulek (i tak zeby nie bylo to uwierz mi dostanie metalowymi kulkami BOLI nawet bardzo wiem bo sam kiedys dostalem). Z gwiazdka jak z nozem do rzucania do samoobrony sie raczej nie nadaja ktos na tym forum juz przytaczal jak gosc dostal nozem i se go wyja i "oddal" przestraszony
I jeszcze jedna sprawa skutecznosc tego zalezy od miejsca trafienia bo jak goscia w klate trawisz to nie przebije ani nie polamie zeber wiec raczej cienko to widze jedyne miejsca gdzie moze jakies wieksze obrazenia narobic to szyja brzuch (jesli niema dobrze umiesnionego)udo (duzo mieska :twisted: ) i twarz (ewentualnie nadgarstek ale to musialby sie nim zaslonic albo nadstawic :lol: )
ogolnie mowiac to ja poprostu bym w jednej kieszeni piasek nosil a w drugiej kulki. Pierw jak leca na mnie to piasek w oczy i taktyczny odwrot a potem jak jeszcze za mna gonia i sa blisko to wysypyjemy / rzucamy kuleczki niezatrzymujac sie a jak dalej leca to znaczy ze trzeba wyjac nozyk :twisted: hehehe
Kurcze ta dyskusja schodzi z noza na gwiazdki :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
jakos te male "rzucadelka" zainteresowaly i zauroczyly :) ... a niepoweidzialbym zeby gosc biegl dalej ... moze jestem jakis inyn ale akby kogos gonil poszulbym nagle ze cos sie we mnie wbija to bym raczej przestal gonic a nie jak rambo olal i gonil dalej ... a ten gosc co wyjal z siebie nuz to byl pewnie jakis masochista albo gosc na prochach/pijany .. lub baaaaaaardzo twardy .. :) zrobie sobie pare takich kulek i pare gwiazdek i poprubuje co lepsze .. .
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
Wystarczy ze ten gosciu nabuzowany adrenalinka byl albo :drinking: .
A co do rzucadelek to rozumiem to "zauroczenie" sam rzucam nozem i wiem jaka to frajda :peace:
A jak chcesz robic gwiazdki to polecam tarcze od pilarek albo dobra pile a kulki to mozna kupic takie do procy :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??
w smie doszedlem do wniosku ze balbym sie uzyc noza ... ( powaznie ... balbym sie ze gosciowi cos bardziej zrobie i bede mial problemy przez to )
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co na poczatek ??

no w sumie masz racje ale jak kulka sie odbije to przeciwnik jej nie uzyje przeciwko tobie a gwiazdke wyjmie jak jest twardy i uzyje przeciwko tobie


Heh, a jesli tak nasaczyc gwiazdki trucizna? :)

... i jeszcze jedna sprawa : grad kulek metalowych bardziej dezorientuje niz jedna gwiazdka i moze byc uzyte na kilku wrogach albo w trakcie taktycznego odwrotu mozna wysypac na glebe to sie moze wyglebia


Tak, najlepiej dwa 5 kg worki z kulkami nosic wszedzie ze soba, a nuz zabraknie ich czy co........nie przesadzajmy.


Wiesz porzucac gwiazdka to ok ale do samoobrony to raczej kiepski pomysl


Tez mi sie wydaje ze to dziwny pomysl, no ale jak sie nauczy rzucac pobierajac wczesniej korepetycje od ninji :) to moze siac groze! Jest tylko jedno ale...(patrz koniec)


P.S. gwiazdka sie nie wbije na wiecej niz 3 cm w cialo no chyba ze trafisz w szyje (bo tutaj te 3 cm wystarcza do zrobienia bardzo duzego kuku


Wlasnie! Baaaardzo wielkie kuku! A za takie kuku jak cie znajda to posiedzisz troche pod paragrafem "zabojstwo z premedytacja"...


A tak ode mnie: najlepszy sposob na samoobrone na ulicy to zimna krew, odpowiednia gadka, troche drobnych :) i ewentualnie mocne nogi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024