Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gerber


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gerber
Niedawno miałem okazję trzymać w ręku Gerbera Yari.
Wydaje mi się ciekawą kombinacją noża użytkowego z taktycznym. Materiały stal 154 CM + micarta według kolegów wypowiadających się na forum to formuła 1

Dołączona grafika

Chciałbym poznać opinię na temat tego noża, ewentualnie co myślicie na temat produktów tej firmy.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Nożyk ciekawy, mały do noszenia pod ubraniem, także ciekawa pochwa. Mi się podobał, jednak ja wolę cos większego...

To coś takiego do wsadzenia pod żebra...
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Dzięki Lordzie że odpowiedziąlęś na ten post, pozostałych kolegów nie lubię :evil: . Czy Gerber to tenat be be. Jak wspominałem miałem to to w łapce i wydawało mi się że w cenie ~ 500 zł to nieźle za ten sprzęt. Wybacz Lordzie ale nie zgodzę się z tobą - pod żebra to coś obosiecznego ta zabawka z płaskim szlifem aż prosi się by ciąć.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Nozyk ladny, ja jednak lubie chocby minimalna garde w przypadku nozy fixed...szczegolnie jak jest raczej zaprojektowany do zastosowan taktyczncyh a na to wskazuje ksztalt.

Za 500 zl to zakup godny uwagi - pytanie tylko jakiej jakosci jest ta 154 CM.............
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber

Za 500 zl to zakup godny uwagi - pytanie tylko jakiej jakosci jest ta 154 CM.............


tzn ze 154CM moga sie od siebie roznic?? Czy to zalezy od procesow obrobki cieplnej?

jesli tak to czym sie kierowac przy wyborze noza z tej stali i po czym poznac ktora jest dobra a ktora nie jesli wiemy tylko ze to jest 154CM a reszty parametrow nie znamy?

ew. od jakiego producenta stal ta ma najlepsze wlasnosci?

Kamil
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber

tzn ze 154CM moga sie od siebie roznic?? Czy to zalezy od procesow obrobki cieplnej?

jesli tak to czym sie kierowac przy wyborze noza z tej stali i po czym poznac ktora jest dobra a ktora nie jesli wiemy tylko ze to jest 154CM a reszty parametrow nie znamy?


No tak jest. Duzo czynnikow wchodzi w gre (m.in cena, producent, rodzaj zastosowanej obrobki cieplnej)...PiterM mowil mi kiedys o tajwanskich 154CM :-) i jak sie zorientowalem to swieta prawda - nierzadko zdarza sie przewaga stali 440C (np Microtech m-UDT) nad ATS-34 czegos chinskiego (nawet pokusilbym sie o stwierdzenie ze tamta 440C jest lepsza od stali tego Gerbera Yari).

Po czym mozemy poznac? Na pewno nie po zapachu;-). Tu decyduje znajomosc tej tematyki, doswiadczenie (duza ilosc uzywanych nozy zwieksza mozliwosci porownawcze), wiedza o stalach....nie ma zadnego magicznego wzoru wg ktorego rozpoznamy co jest OK a co FE, jednak wydaje mi sie ze cena gra tutaj glowna role(nie mowie o zabawkach typu "artistic" za 10xxxxxx USD).

Jesli chodzi o moje zdanie w kwestii wyboru takego noza to zamiast wydawac takie 500 zl na niesprawdzone "cos" to wole dolozyc te 150 zl i miec wypasowy Nimravus z M2....I nie mam watpliwosci ze jakosc wykonania stoi u Benchmade o klase wyzej.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
...z ta krytyka Gerber-a proponuje troche przyhamowac.......Gerber nigdy nie wypuszczal na rynek "syfow"...a czesc jego modeli to klasyka tematu "noz".....nie zapominajmy tez o tym, ze gerber to wieloletnia tradycja i doswiadczenie (co w tej branzy i nie tylko w tej jest bardzo istotne) dluzsze niz Benchmade-a, Microtech-a i kilku innych razem wziete..........
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Heh...oczywiscie nie oczerniam tutaj Gerbera - uwazam ze jak na swoje ceny noze ma calkiem dobre!

Ale odstaje od jakosci Benchmade, o Microtechu to lepiej nie wspominac bo to 2 klasy roznicy...

Prawda jest taka, ze noz za 50 USD nie przewyzszy tego za 350 USD (o podobnym profilu), pomijam sprawy marketingowe i dodatkowa kase za "marke".
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Panowie co wy nie można rozmawiać o czymkolwiek tylko pod kontem ceny Za Yari Gerber chce, to znazy zaleca 140$, a przyznam się że w końcu poleciałem go kupić dokładnie za 483 zł bo się coś komuś powaliło w cenia teraz stoi 560.
Już gdizieś wspominałem że Mikov na pvkknive stoi od 90$ w górę, ja mam go za 70 zł czy to zmienia wartość użytkową tego noże.... Nie i za 90 $ i za 70 zł to moim zdaniem bzdet
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber
Nie no... jasne. Powiem ci ze chcialbym miec Warhawka Rinaldiego (zdjecie wklejalem w jakims poscie) 8'' dlugoscia ostrza z S30V, to by mnie kosztowalo spokojnie 450 USD - ktos moze zapytac: a po co ci taki drogi noz, nie mozesz wybrac czegos tanszego a rownie dobrego? Moge! Ale ja chce miec Warhawka!!!

Czyli - jak kto lubi.

Podoba ci sie Yari? To kupuj! Mysle ze nie bedziesz zawiedziony, ja wole jednak poczekac dluzej i odkladac na cos lepszego.

Ceny zalecane przez producenta sa zazwyczaj troszke przesadzone - nozyk zwykle da sie zalatwic troche taniej.

I mialem na mysli cene REALNA bo ja tez umiem zazadac za WZ98 300 USD ;)

pozdrawiam (cos mnie dzisiaj nawiedzilo na tym forum)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024