Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prowler InterFrame


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_cromtang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Prowler InterFrame
Mam pytanie :?: - może ktoś z was zetknął się z blokadą InterFrame :?: , może wiecie jak działa i jak się spisuje?

Ja niestety nie mam pojęcia co to jest i z czym to się je :oops: :oops:

Z góry dzięki z odpowiedź poklon
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Prowler InterFrame
InterFrame to nie blokada, a typ rękojeści. Generalnie polega to na tym, iż w monolitycznej (np. tytanowej) rękojeści foldera wyfrezowane jest miejsce na wkładkę (inlay) z jakiegoś materiału, najczęściej szlachetnego typu kość słoniowa, macica perłowa itp. Cały wic polega na tym, aby ten materiał wkładki był tak dopasowany iż tworzy jedność z materiałem rękojeści - jest idealnie wpasowany i ma taką samą wysokość jak rękojeść. Najczęściej spotyka się to w nożach custom-made. Celuje w tym Ron Lake. Jego InterFrame'y osiągają 4-5 tysięcy dolarów i więcej... i to bez problemu. Przykład:

Dołączona grafika

A jeśli chodzi o blokadę, to może miał to być FrameLock? Jeżeli tak, to co innego... to po prostu naturalne rozwinięcie LinerLock'a w najmocniejszą blokadę jaką aktualnie można znaleźć w nożach. Po prostu gruby liners wycięty w okładzinie (najlepiej tytanowej, bo wtedy aż przykleja się do blokowanej kling) blokuje od tyłu klingę. Najlepiej pokaże to obrazek... i oczywiście Sebenza w roli głównej:

Dołączona grafika
  • 0

budo_cromtang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prowler InterFrame
Dzięki wielkie Piter poklon poklon poklon
  • 0

budo_cromtang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prowler InterFrame
Piter, a wiesz może jak sprawuje się i na jakiej zasadzie działa LAWKS :?:
Szukałem informacji na ten temat na forum i na Twojej stronie, ale nic konkretnego nie znalazłem :(
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Prowler InterFrame

Piter, a wiesz może jak sprawuje się i na jakiej zasadzie działa LAWKS
Szukałem informacji na ten temat na forum i na Twojej stronie, ale nic konkretnego nie znalazłem


W skrocie, LAWKS jest to kawalek wygietej blaszki, ktora przy otwartym nozu, wchodzi pomiedzy linera a szkielet noza. W tym momencie liner nie ma mozliwosci zsunac sie z ostrza.
Wojtek
  • 0

budo_cromtang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prowler InterFrame
Dizięki WAR, juz wiem jak to wygląda :idea: - kupiłem wczoraj CRKT Ryan Model 7 - z takim zabezpieczeniem -śmieszny dodatek :D , ale wydaje się być genialnym pomysłem :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024