Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pulapki w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Pulapki w aikido
Wydaje mi sie ,ze wazne jest aby kazdy postawil sobie pytanie, jak wlasciwie cwiczyc? Czy kopiowac ruchy 80 letniego Dziadka? Czy raczej moze cwiczyc w stylu kiedy Dziadek mial 50 lat? 30 lat roznicy - czy musimy sami przejsc przez te doswiadczenia osobiscie?

A moze nasladowanie stylu Zalozyciela aikido kiedy juz byl w podeszlym wieku to pulapka?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
popatrzylem sie na pare video tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no wypisz wymaluj ruchy ma jak Tissier...no, przegrana sprawa, chyba ustandaryzowali cwiczenie w Hombu dojo :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
hehehe...ale boken to ma dziadowski...no troche zenada... 8O

oppps , odpowiadam samemu sobie :wink:
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Nie martw się. Mówienie do siebie, wbrew pozorów jest całkiem normalne ;)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Aj Szczepan ty się nadal czepiasz Tissier .... to jest dopiero przegrana sprawa .....
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Nie taka przegrana :wink:

S.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Z tych wszystkich lat wybieramy to co najlepsze i heja :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

Z tych wszystkich lat wybieramy to co najlepsze i heja :)

Tak, ale jak sie domyslam rzecz w tym jakie przyjąć kryteria tego co najlepsze :?: :? :? :?
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Każdy musi wybrać własne kryteria.Tak zresztą jest stąd tyle różnych szkł Aikido.Każdy z tych uczniów dziadka wybrał to co dla niego najlepsze i stwożył swoją szkołe z t`ad wzieło si e np.ki aikido , Kobayashi itd. :D
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

hehehe...ale boken to ma dziadowski...no troche zenada... 8O

Nie wiem czy uwierzysz , ale sensei Yokota miał pierwszy raz bokken w ręku jak miał juz wysoki stopień. Podobno w jakimś pokoju chotelowym przed którymś ze starzy pierwszy raz cięcia bokkenem pokazał mu Kisshomaru Ueshiba... Poprostu sensei nigdy wcześniej nie ćwiczył bokkenem. Ale jak to jest mozliwe - sam nie wiem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

Nie wiem czy uwierzysz , ale sensei Yokota miał pierwszy raz bokken w ręku jak miał juz wysoki stopień. Podobno w jakimś pokoju chotelowym przed którymś ze starzy pierwszy raz cięcia bokkenem pokazał mu Kisshomaru Ueshiba... Poprostu sensei nigdy wcześniej nie ćwiczył bokkenem. Ale jak to jest mozliwe - sam nie wiem.


A niech on to babci zamelduje. A kogo to obchodza te jego wymowki? Nie znam sie kompletnie na cwiczeniu naginata - czy ja ide na staz i ucze ludzi jak pracowac naginata?

Nie, kunichiro, nie robie tego, bo najprostsze uczucie przyzwoitosci nakazuje mi nie robic badziewia.

Dla mnie jest rzecza niezwykle smieszna ze 7 dan aikido nie potrafi trzymac bokenu w rece - juz nie mowie nim machac. Zamiast uczyc sie w pokoju hotelowym po katach od Syna, powiniem pojsc do jakiegos powaznego mistrza kenjutsu albo iaido, zalozyc bialy pas i nauczyc sie porzadnie, od podstaw. To nie umniejsza nikogo, wprost przeciwnie.

Wallace, nie czepiam sie Christiana, po prostu dawno juz nie widzialem mlodych z Hombu i zapomnialem ze oni cwicza wszyscy na jedno kopyto, nasladujac Wnuka i mieszajac to z elementami aikido Yamaguchi sensei...nie ma w tym zadnej oceny.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

Tak, ale jak sie domyslam rzecz w tym jakie przyjąć kryteria tego co najlepsze :?: :? :? :?


to dosc proste ! wystarczy miec material porownawczy. Jezdzic systematycznie na staze z Expertami i Mistrzami aikido. I powoli zaczynasz odrozniac ziarno od plew :wink:
  • 0

budo_yoshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
Ja wole troszke starsze , twardsze aikido bo do tego z póżniejszych lat życia dziadka jeszcze chyba nie dorosłem. Jak czuję , że daną technikę opanowałem w takim stopniu , że kontroluje uke ( nawet jak się mota), to staram się wkładać za każdym razem coraz mniej siły w jej wykonanie. Czasami rzucę uke nie wiedzieć jak , bez siły :lol: ale to raz na 1000.
Ale odpowiadając na pytanie Szczepana czy przechodzić przez całą drogę dziadka , to powiem, że poznać warto jak działają techniki twarde przy maksymalnie oporującym uke i jednocześnie szukać aiki przez cały czas.
Takie jest chyba nasze zadanie.....
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

A moze nasladowanie stylu Zalozyciela aikido kiedy juz byl w podeszlym wieku to pulapka?



Oops,
zdaje się, że wpadłem jak śliwka w kompot,


PS
a może to był papież ...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

Tak, ale jak sie domyslam rzecz w tym jakie przyjąć kryteria tego co najlepsze :?: :? :? :?


to dosc proste ! wystarczy miec material porownawczy. Jezdzic systematycznie na staze z Expertami i Mistrzami aikido. I powoli zaczynasz odrozniac ziarno od plew :wink:

A to dobre :D Podoba mi sie ta stanowczość granicząca z pewnością :wink: :) 8O Mnie raczej idzie o to, że ścieżek dobrych, sensowych może być w aikido i jest wiele. Ktoś to kiedyś porównał do wachlarza, którego każda listwa/ pióro prowadzi do tego samego celu choć inną drogą Wszak dokonując wyboru musimy się określić dlaczego sięgamy po jedno a rezygnujemy z drugiego. Dlaczego chcesz być uczniem mistrza X a szanujesz i cenisz mistrza y, ale jego uczniem nie bedziesz nigdy? I tu wracamy do kryteriów. Indywidualne przekonanie? Fizyczne predyspozycje? Widzi mi się? Tu leży hunt begraben :idea: Trochę to pewnie dzielenie włosa na czworo, ale od czego jest to forum :?: :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

A to dobre :D Podoba mi sie ta stanowczość granicząca z pewnością :wink: :) 8O Mnie raczej idzie o to, że ścieżek dobrych, sensowych może być w aikido i jest wiele. Ktoś to kiedyś porównał do wachlarza, którego każda listwa/ pióro prowadzi do tego samego celu choć inną drogą Wszak dokonując wyboru musimy się określić dlaczego sięgamy po jedno a rezygnujemy z drugiego. Dlaczego chcesz być uczniem mistrza X a szanujesz i cenisz mistrza y, ale jego uczniem nie bedziesz nigdy? I tu wracamy do kryteriów. Indywidualne przekonanie? Fizyczne predyspozycje? Widzi mi się? Tu leży hunt begraben :idea: Trochę to pewnie dzielenie włosa na czworo, ale od czego jest to forum :?: :) :) :)


Nie wiem dlaczego Labedziu probujesz dzielis wlos na 4. :wink: Jak jezdzisz na staze z expertami, to widzisz nie tylko ich osobiste aikido, ale takze a moze przede wszystkim jakich maja uczniow - bo z nimi glownie cwiczysz. Czyli w pewnym sensie widzisz do czego droga - wyznaczona przez danego mistrza - prowadzi.
Jak jezdzisz wystarczajaco czesto, to nagle zaczynasz sobie zdawac sprawde , ze niektore gorskie sciezki prowadza o prosto do przepasci a nie na szczyt. I ze przyklad z wachlarzem nie mozna tu zastosowac.

Co rowniez zaczynasz zauwazac, ze mimo roznych form cwiczenia niektorzy z tych Mistrzow probuja przekazac ta sama idee. Lub grupe idei.
Czyli zawezyles selekcje do waskiej grupy fachowcow. I dopiero tutaj czujesz- O tak, idziesz wylacznie na czuja! - co ci bardziej pasuje i to wybierasz. Zauwaz, ze dopiero tutaj mozesz zaaplikowac swoj przyklad z wachlarzem. Przewaznie, jak dochodzisz do momentu wybrania mistrza, nie jestes juz poczatkujacym i z niejednego pieca chleb jadles. Wiec wiesz czego szukasz w aikido.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido
cale aikido to pulapka, bo po czasie okazuje sie, ze daje cos zupelnie innego niz sie oczekiwalo.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

cale aikido to pulapka, bo po czasie okazuje sie, ze daje cos zupelnie innego niz sie oczekiwalo.


taaaa...to szczera prawda!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pulapki w aikido

Nie wiem dlaczego Labedziu probujesz dzielis wlos na 4. :wink:

He he, z kim przestajesz ... :wink: Ale i tak jestem początkujący przy tobie Szczepciu :lol:

Jak jezdzisz na staze z expertami, to widzisz nie tylko ich osobiste aikido, ale takze a moze przede wszystkim jakich maja uczniow - bo z nimi glownie cwiczysz. Czyli w pewnym sensie widzisz do czego droga - wyznaczona przez danego mistrza - prowadzi.
Jak jezdzisz wystarczajaco czesto, to nagle zaczynasz sobie zdawac sprawde , ze niektore gorskie sciezki prowadza o prosto do przepasci a nie na szczyt. I ze przyklad z wachlarzem nie mozna tu zastosowac.


OK po owocach ich poznacie..., ale to też nie jest tak do końca bo widziałem wielu kmiotów mówiacych o sobie że są uczniami wybitnych mistrzów a byli zwykłymi cieniarzami i sciemniaczmi. A trudno o to zawsze winić mistrza.

Co rowniez zaczynasz zauwazac, ze mimo roznych form cwiczenia niektorzy z tych Mistrzow probuja przekazac ta sama idee. Lub grupe idei.
Czyli zawezyles selekcje do waskiej grupy fachowcow. I dopiero tutaj czujesz- O tak, idziesz wylacznie na czuja! - co ci bardziej pasuje i to wybierasz.

No właśnie i tu jesteśmy w domu :idea: :idea: :idea: To śa kryteria- doświadczenie, rozsądek( zdrowy), znajomość rzeczy i tzw, chemia, która mówi ci co pasi a co nie tobie indywiodualnie. Ale co z obiektywnymi kryteriami czy Istnieją :?:

Zauwaz, ze dopiero tutaj mozesz zaaplikowac swoj przyklad z wachlarzem. Przewaznie, jak dochodzisz do momentu wybrania mistrza, nie jestes juz poczatkujacym i z niejednego pieca chleb jadles. Wiec wiesz czego szukasz w aikido.

A co z początkującymi Skazani na przypadek i uczenie się na własnych błedach :cry: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024