Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobic z kretaczami ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co zrobic z kretaczami ?
Witam.

Hmm temat zaczalem na forum capoeiry, lecz byl on bardziej ogolnikowy i mniej osob sie nim interesowalo pewnie niz tutaj ... Ostatnimi czasy postanowilem wybrac sie na treningi Capoeiry, lecz na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] natkanalem sie na opis Olsztynskiej grupy, a brzmial on tak:

Mocambo Capoeira

Kolejna "biała plama" to Olsztyn. Grupa istnieje ponoć od 2 lat i posiada własnego Mestre Paolo (Polak, nie dawno wrócił z Brazylii). Wygląda to na dziwną sprawę, bo nie mieliśmy nigdy prócz Mestre Jorge Luiz (który Polakiem nie jest) mistrza znad Wisły. Jeśli ktokolwiek ma jakieś pewne informacje na ten temat, to proszę dać mi znać.


To mnie troche zaniepokoilo, lecz postanowilem sie dowiedziec wiecej tu na forum ... po odpowiedzi na moje pytanie zapraszam na:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Spytalem sie rowniez znajomej, ktora cwiczyla u nich jakis czas i odpowiedz mialem mniej wiecej taka "Oni tam raczej sami cwicza ... By cos wyjasnili musialam specjalnie ich o to prosic by laskawie pokazali ... Nic cie tam nie naucza, chyba, ze bedziesz bardzo wytrwaly ....".

Coz przejde sie jeszcze do nich na sekcje zobacze jak to wyglada i czy rzeczywiscie jest tak jak mowia, wiec narazie nie bede ich osadzal, lecz naszlo mnie pytanie ...

Co mozna zrobic z kretaczami prowadzacymi sekcje bez kwalifikacji ?

Czy jest jakis prawny sposob by im zaszkodzic ? A raczej by przestali robic posmiewisko z roznych stylow walki ? By nie oszukiwali ludzi ? Nie chodzi mi konkretnie o klub w Olsztynie, lecz raczej o wszelkeij masci kretaczy w calej polsce ... Co o tym myslicie ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic z kretaczami ?
krętaczów jest więcej niz Ci się wydaje - ale trudno jest z takimi walczyć - zbyt duże ryzyko że ludzie będą używać wyzwiska od krętacza w celach "marketingowych" - nie martw się dobra Sztuka broni się sama (wbrew powiedzieniu ze gorszy pieniadz wypiera lepszy) - moze nie ilościowo ;) ale jakościowo na pewno
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic z kretaczami ?
Witam.

No tak, ale wiesz w Olsztynie nie ma innej grupy capoeiry naprzyklad i w wielu innych miastach moze byc podona sytuacja .. I co zrobic w takiej sprawie ? Zostawic ich samemu sobie ? Niech dalej oszukuja ludzi i zgarniaja kase za nic ? Przeciez to jakies nieporozumienie by oni dzialali dalej ... Tak samo jest przeciez w wielu innych miastach ...

Ja z nimi nie bede walczyl, bo po sadach mi sie nie chce szlajac, a z reszta chyba nawet nie ma jak ich oskarzyc bo dowodow brak (chyba ?). Mam zamiar zaprosic po prostu do Olsztyna jakas znana grupe, oczywiscie jak uzbieram troche ludu ... No ale to sier zobaczy ...

Ale czy jest jakis sposob by im zasszkodzic ? Naslac jakas kontrole czy co ? Wlasnie stopnie sa jakos dokumentowane ? I czy nie jest tak, ze kazdy moze prowadzic sekcje ? Moze trzeba miec jakies kwalifikacje ? Kurs jakis czy cos ? :D Niewiem ... a nawet jak mozna im zaszkodzic to ciekawe ile by trwala sprawa w sadzie .. bo jak znam zycie to jakies 4 lata :D hyhy

Pozdrawiam.
  • 0

budo_b0rg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobic z kretaczami ?
Myślę, że krętaczami powinni się zająć ludzie z danego stylu, czyli np. ktoś kto reprezentuje w danym regionie tenże styl, mistrza. Czyli odpowiedzialni ludzie powinni zrobić z taki kimś "porządek". Teoretycznie. Praktycznie ściemniacza poznasz po częstotliwości organizowanych zapisów do nowo otwieranych grup początkujących. Ja sam naciąłem się na takiego (Tai Chi). Teraz jestem w dobrej szkole (YMAA), wiele osób tu trafia po przejściach "u tamtego". A on sam teraz podobno robi treningi relaksacyjne dla osób starszych i nie ma tych osób za wiele, także rynek z czasem pewne kwestie również sam reguluje.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024