Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin vs Streetboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Kyokushin vs Streetboxing
Cwicze kyokushin od 3 lat lecz mamy troche lewego trenera caly czas uczy nas tego samego kummite nalezy do rzadkosci a ostatnio pojawila sie u nas sekcja Streetboxingu.
Czy warto go cwiczyc , czy lepiej zostac przy kyokushin?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
Nie slyszalem o ludziach, ktorzy by w sposob profesjonalny (tzn. gwarantowali bezpieczenstwo uczestnikom i odpowiednia metodyke) prowadzili takie zajecia. Dziwne tez, ze Twoj trener kyokushin ma taka niechec do sparingow. Niegdys jak uprawialem ten styl "bilismy" sie na okraglo jak pily tarczowe.
Najpierw zbierz wiadomosci o tych "streetboxerach". Kto to jest, co potrafia? Jakie sa ich doswiadczeia na ulicy. Jesli to np. typowi Polscy bramkarze, to nawet tam nie wchodz - bo to nakokosowani fajterzy, ktorych doswiadczenia "wojenne" polegaja na tym, ze w trzech skopali paru podpitych studenciakow, czy malolatow.
Podejrzewam jednak, ze "temat" jest modny i wielu ludzi chce na tym zarobic kase.
K_P
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing

Cwicze kyokushin od 3 lat lecz mamy troche lewego trenera caly czas uczy nas tego samego kummite nalezy do rzadkosci a ostatnio pojawila sie u nas sekcja Streetboxingu.
Czy warto go cwiczyc , czy lepiej zostac przy kyokushin?


Co masz na mysli mowiac ze masz lewego trenera? :roll:


A co do kyokushin to jest cala masa osob dla ktorych samo trenowanie tego jest sposobem na zycie. Jest cala masa dobrych zawodnikow oczywiscie walczacych w formulach obranych dla kyokushinu.

Czy warto go cwiczyc. Na to sam musisz sobie odpowiedziec czego szukasz w sztukach walki..Ja cwiczylem to pare lat. W koncu stwierdzilem ze szukam jednak czegos innego. Ale sam sentyment do stylu pozostal.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
Jeden z tych instruktorow byl w tym programie w telewizji on jest z mojego miasta.
A co senseia to tak
-prawie nic nowego nas nie uczy caly czas stoimy na tym samym
nie potrafi poprawnie wykonac ushiro-mwashi-geri :!:
na treningu robimy jakies denne pseudo walki i to zadko np. ja uderzam oi-tski giaku-tski,kumpel to zbija i wyprowadza np. mae-geri a kummite mamy np. raz na 2 tygodnie.Wogole lipa,i na dodatek wywalil kumpla za to ze nie zaplacil w terminie .
Ta sekcja to tylko komercja wedlug mnie.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
jak juz wywala jak nie ma kasy to zrezygnuj z tej sekcij moj trener powiedzal ze jak zobaczy ze ciezko trenuje to mi moze zkladki obnizyc mowa tu o zawodnikach zawodnikom abnizal stawki idz zobacz na ten streetboxing program mi sie podobal zobacz moze bedzie fajnie na treningach i daj znac jak jest
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
a jestes pewien ze to sekcja kiokushin??? bo to mi wyglada na shotokan - oczywisnie nie globalizuje
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
wiem co cwicze nie musisz sie az tak wymadrzac
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
Vovchanchyn to widze ze niezła kiche wam cisnie (pewnie jeszcze treningi sa 2 razy w tyg.). Ja terz cwicze kyokushin i pamietam ze był moment ze przez pół roku niepłaciłem składki, a sensej jedyne co zrobił to mi ja troszke obnizył. Teraz jestem jusz na 0, ale gdyby za niepłacenie na czas u nas wywalano ludzi to ja bym wyleciał jusz z 10-15 razy.


Apropo street-boksingu to samemu nigdy na takowym niebyłem ale koledzy odemnie z osiedla to trenuja. Z ich opowiadan wynika ze podstawy sa podobne do kyokushinu (te same uderzenia, zblizone obrony i uniki + chyba troszke walki w parterze ale niejestem pewien, noi walka na rekawice)

Akurat tak sie trafiło ze ja cwicze z bramkarzami w jednej grupie (zawodnicza) i mam o nich pozytywne zdanie. To niesa typowi sterydziarze. Sa wprawdzie przypakowani ale bez przesady - bardziej zalezy im zeby sie dobrze nawalac niz zeby dobrze wygladac.
Z ich opowiesci znioskuje ze zwykle jest kilku na jednego ale "kilku na nich" lub jak kiedys opisałem w poscie 20 na 5-10 (niewiem ilu ich znajomych było dokładnie bo mnie wtydy tam niebyło)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
Zgadles 2 razy w tygodniu...
Straszna lipa...juz nie place i nie zamierzam dobrze ze sporo sie juz nauczylem jak byl inny sensei i teraz mozemy z kumplami sami cwiczyc.
Tam jeszcze chodze tylko dla kondycji i zeby sie porozciagac.
A senseiowy HWD
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs Streetboxing
Vovchanchyn a gdzie mieszkasz ?
Jak niedaleko cze-wy to cie moge do nas zaprowadzic. Jeszcze niespotkałem ludzi ktorzy by po rozomowie i treningach u mojego senseja w jakis sposób go obrazali, wrecz przeciwnie ci co go poznali wyrazaja sie o nim w samych superlatywach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024