Skocz do zawartości


Zdjęcie

pokonac strach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
prawda to jest podstawowy blad... podstawy sa jak wszedzie nawazniejsze po co mu te salta jak wejdzie do roda i nie wie co zrobic? powiedzmy zrobie se to salto na wejscie i co ? i wlasnie wielka QPA :D
pytanie: po co ? zeby sie popisywac i robic z siebie i w sumie z capo wies ?
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
Sam widzisz i do reszty: ludzie wezcie sie uczcie podstaw a nie prubojcie robic niewiadomo czego wiadomo ze to wyglada niezle ale jezeli nie przyzwyczaicie swojego ciala do ruchow CAPO i ogolnie bedziecie kaleczyc podstawowe podstawy to nic z tego nie bedzie bo CAPO to nie tylko akrobacje i zapanietajcie to sobie
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
mozna nawet stwierdzic: capo to roda, w roda akrobacje maja mniej zastosowanie niz podstawy :) po co komus salto jak ktos kopnac poprawnie nie umie... na akrobacje przyjdzie czas :)
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
ha a ja i tak sie boje !!!! :(
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
czego sie boisz ? przeciesh Ty nie robisz nic przy czym bys sie mogla bac ?? 8O 8O
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
kajtka nie jestes osamotniona ja tesz sie nieraz boje ale jakos jusz umieme przelamac ten strach tobie tesz sie wkoncu uda wierze w to i ty tez powinnas uwierzyc ;)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
prawda prawda ale strach ma wielke oczy po 1 razie [ bez skojarzen:P ] zrobienia czegos strach przemija i sie czuje pałera zeby dalej probowac :)
moze mi tesh sie kiedys uda dzis bylo ciutke lepiej :D
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
hmm wiem ze nie robie nic czego bym sie mogla bac...eh chyba boje sie zaczac robic cos takiego:)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
narazie nie musisz sie bac na fszystko przyjdzie czas i na banie sie i na pokonanie strachu :)
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
heh to sie dopiero zaczynam bac :P :)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
eeeeee no nie mozesh myslec taq przyszlosciowo zaczniesz sie bac jak jush bedziesz miala cos zrobic strasznego :P :P
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
hm jak to niemoge?? musze skoro kce cos robic
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
hmmm ? tzn ze ja mam sie juz teraz bac ze za rok bede salto skakal i fiflaki ? taaaaa dopre podejscie 8O
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
ja na sama mysl o tym co bedzie za rok (salta etc) dostaje apopleksji :D
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach

ja na sama mysl o tym co bedzie za rok (salta etc) dostaje apopleksji

Ja cwicze rok i wcale zadnych salt nie robie. CAPOEIRA TO NIE SALTA ludzie co wy z tym. nauczcie sie podstaw technik potem bawcie sie saltami albo przy okazji jesli macie predyspozycje do tego.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
mi nie chodzilo o to ze po roq musi sie koniecznie tego uczyc, ale wiem, ze do akrobacji ciagnie troche po roq powinno sie miec solidne podstawy pod przyszlosc, a poza tym akrobacje sa czescia capo i temu nie zaprzeczysz :) chodzi o to zeby nie bac sie za wczasu i jak sie ktos boi to po prostu - nie robi tego jak nie czuje sie pewnie. Kazdy robi to co lubi, co nie znaczy ze po tyg. salto sie skacze :P
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach

czego sie boisz ? przeciesh Ty nie robisz nic przy czym bys sie mogla bac ?? 8O 8O

:) :) :) :wink:

Ja jak każdy kiedyś się bałem robić różne techniki. Bałem się, że będzie bolała :lol: , albo że nabawię się kontuzji i będę miał capo z głowy.
Moja rada to: stworzyć sobie świetne warunki (materac lub piaskownica lub coś miękkiego, dobry nastrój, wypoczęcie, silna chęć, koledzy dopingujący i radzący np. "No jak dociągniesz tą nogę do siebie to będzie cool", muza podrywająca do "walki"). Jeśli mamy takie warunki to nie znaczy, że od razu lecimy na łeb na szyję. Musimy przecież przezwyciężyć strach. Strach przed tym, że będzie bolało lub przed wstydem jak się wyglebimy (to drugie odpada, bo przecież są tu dopingujący koledzy, najlepiej by sami też próbowali się nauczyć, w dwójkę jest duuużo raźniej). Aby się nie bać upadku trzeba poprostu specjalnie się wyglebić, parę razy. Nie próbujcie robić techniki tylko pomyślcie jak możecie spaść i wywróćcie się tak specjalnie tylko delikatniej. Jak stwierdzicie, że to aż takie straszne nie jest to wtedy zaczynacie próbować. Powinniście się wyzbyć większości obaw. Dobre warunki do ćwiczenia bardzo pomagają wyzbyć się strachu. Kolejną rzeczą który pomaga jest przed skokiem lub przed próbą wykonania techniki: zrobienie przyruchu. Chyba np. jak mam zrobić fiflaka do tyłu, to przed skokiem wyginam się do tyłu tak jakbym się zamachiwał do skoku i po chwili robię prawdziwy zamach. Ja robiłem fiflaka bokiem i to pomogło mi nauczyć się robić do tyłu. Miałem świetne warunki zapewnione (takie jak opisałem wyżej).

To tyle na ten temat. 8) Po za tym chciałem dyskretnie zwrócić uwagę, że lekko schodzicie z tematu w dywagacjach np. na temat tego po co ludzie przychodzą na treningi capo.

Pozdroowka i powodzenia :D
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
hmmm ja nie wiem co bede robic po roku cwiczenia ale wiem ze CAPO to nie sa same salta ! technika itp ... ale wiadomo ze z saltami to wyglada extra nie prawda?

a tak zboczylismy troche z tematu (zboczency z nas :P )
  • 0

budo_myh@
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Kartuzy

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
Ja się zacząłem poważnie obawiać po pierwszych warsztatach na jakich byłem (trenuje dopiero 6 miesięcy). Jak zobaczyłem w roda tych wszystkich gości z wyższymi corda podczas regionalki, to aż strach było oglądać a co dopiero wejść do roda :) Nabrałem obaw że ja nigdy chyba nie będe taki szybki i dobry jak oni. Ale zobaczymy.Czas pokarze.W końcu trenują o wiele dłużej niż ja.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pokonac strach
hehe czy te warsztaty byly z Sylwkiem i Wojtkiem ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024