Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira w Olsztynie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
hmm no to ja nie wiem jak roda u niech wyglada bo chyba maja roda ?? wiedza co to jest ? :P jak mestre z brazyli moze nie miec berimbau i nie grac na nim przy jogowaniu...
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Odpowiedz jest prosta "Macambo Capoeira" nowa nie zastąpiona inspirowane filmami sztuka makabryczna kapłojejra:)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
ich to chyba nawet do filmu porownac nie mozna w ots nawet berimbau bylo jak dostal ten Luis od tamtego kolesia na pamiatke :D moze oni to pomineli przy nauce z filmu :P
  • 0

budo_kether
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Przeczytałem Wasze wypowiedzi i zrobiło mi się strasznie smutno.
Żeby wszystko było jasne, trenuję w olsztyńskiej grupie Mocambo. Sporo z tych rzeczy, o których piszecie jest prawdą, ale w wielu miejscach rozmijacie się z rzeczywistością.
Co do naszych umiejętności, to wcale nie twierdzę, że są ogromne, wręcz przeciwnie. Czego można oczekiwać po ośmiomiesięcznym treningu. Każdy z nas czyni takie postępy, na jakie go stać. Jedni większe, inni mniejsze.
Kwestia filmiku z pokazu. Sam czułem się zażenowany, oglądając to coś.
Chorym pomysłem było organizowanie pokazu po tak krótkim okresie, ale nie ja to wymyśliłem.
Berimbau, hmmm....
Chyba wiem, co to jest :)
Mamy jedno na stanie. Ludzie, my się dopiero organizujemy. Początki zawsze są trudne (mężczyznę ocenia się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy :) ).
Nasz "mestre", jaki jest, taki jest, lepszego nie mamy. Cierpi na przerost ambicji, lekką megalomanię, zdziebko konfabuluje, ale czy jest oszustem?
Tytułu mistrzowskiego nie posiada jednak z pewnością, podejrzewam, że sam sobie go nadał, jednak nie mnie to oceniać, to wyłącznie jego sprawa, jak traktuje siebie i innych ludzi i to on będzie ponosił tego konsekwencje.(uff, długie to zdanie, żebym tylko nie ucierpiał za tę krytykę ;) ).Jestem mu jednak bardzo wdzięczny za to, że stworzył nam warunki. Czego by mu nie zarzucać, trzeba przyznać, że ma serce do capoeira i kocha ją.
Wiem, że był u nas ktoś z żółtym cordao, moim zdaniem umiał więcej, niż nasz "mestre" i pewnie dlatego uzyskał zakaz wstępu. Bardzo tego żałuję. Mogliśmy się wiele nauczyć.
Nie wrzucajcie nam więcej, szczególnie, że robicie to niejako za naszymi plecami.
Jest u nas wiele osób,które myślą podobnie jak ja. Nie ma jednak w Olsie innego miejsca, gdzie moglibyśmy uczyć się capoeira.
Jeśli ktoś ma ochotę nas odwiedzić, zapraszam (po co ta agresja? , nie uzurpujemy sobie prawa do bycia najlepszą grupą), gwarantuję, że większość z nas rada będzie z takiej wizyty.
  • 0

budo_sabiá
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BBZ zerodwadwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?

Cierpi na przerost ambicji, lekką megalomanię, zdziebko konfabuluje, ale czy jest oszustem?


moim zdaniem przy calym swoim zapale obraza w ten sposob szanowanych mestres..

a i skoro obnosi sie z tym publicznie to juz nie jest tylko jego sprawa..

co do 8miesiecznego treningu i rezultatow tez mozna by sie bylo spierac..

poza tym musisz tez zrozumiec ze dla osob, ktore spotkaly sie z capoeira to co on robi jest dosc duzym przegieciem, jako ze moglby przynajmniej (poza podszkoleniem siebie samego) umozliwic grupie poszerzanie horyzontow a nie koncentrowac uwage wszystkich wokol swojej osoby.. to mogloby tlumaczyc ewentualna agresje..

z drugiej strony nie mialoby przeciez sensu wszczynanie akcji pacyfikowania.. chodzilo bardziej o otworzenie oczu..

tak czy inaczej, rozumiem, ze nie ma u was innych mozliwosci trenowania i to smutne i dobrze ze przynajmniej jest jaka jest.. ale niech to ma rece i nogi..

kto wie, moze w lecie przy megarodzie cos sie wyklaruje i wyniknie z tego jakas wspolpraca??

Axe Camara
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
skoro nadaje sobie tytul, ktorego nie ma to czy jest oszustem? moim zdaniem jest, bo oklamuje was :) dla mnie to wystarczajacy powod :) zobacz na to oczami innych ludzi: "mestre" zakazal wstepu innemy capoeirtas bo jest lepszy od niego ? przeciesz to w ogole jest bez sensu ! moim zdaniem on chce zbic troche kasy na biednych ludziach... coz skoro kocha capoeira tak jak napisales nigdy by tak nie zrobil, jeszcze by poprosil tego kogos o poprowadzenie zajec... po osmiu miesiacach na pewno ten pokaz tak by nie wygladal przy innym mestre... berimbau macie jedno ? a czy uzywacie go podczas roda? zadnej agresji tu nie ma cala ta "krucjata" jest tylko po to, zeby pokazac Wam, jak capoeira wygladac powinna i zeby wasz "mestre" przejrzal moze na oczy... poza tym jak sam napisales nie ma konkurencji, stwarza Wam warunki Wy mu placicie... czego chciec wiecej ? i nie robimy nic za waszymi plecami to forum dla wszystkich kazdy moze wejsc i poczytac rejestracja tez jest za darmo wiec o co chodzi ? zaproscie "mestre" tutaj chetnie z nim porozmawiaja wszyscy :P nio to koncze jush bo sie rozpisalem mam nadzieje ze jakos to bedzie i capo nie bedzie katowana...
  • 0

budo_martin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Sorki trochę za moje posty, bo to głównie one zrobiły tyle szumu na temat grupy Mocambo, ale faktem jest, że nie można robić czegoś takiego co robi się w olsztyńskiej grupie. To po prostu szkodzi wizerunkowi capoeiry. Nie chodzi tylko o umiejętności, ale też o to jaki to wszystko ma skutek na ogół. Jeżeli większość czytających to forum ludzi dochodzi do wniosku, że tak nie może być to ja mówię zróbmy coś więcej. Stwórzmy w Olsztynie grupę z prawdziwego zdarzenia. Nie wywołujmy żadnej wojny itp. Zróbmy MegaRodę i pokażmy jaka capoeira jest naprawdę. Może to pomoże coś na przerost ambicji olsztyńskiego mestre.

POZDRAWIAM
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Mysle ze nie trzeba nawet Megaroda zeby pokazac "o ce be" poprostu ludzie z macambo skoro juz wiecie ze na tym swiecie:) istnieja inne grupy powinniscie małą konspiracją zaprosic jakiegos instruttora aby przeprowadzil choc jeden trening. Moze i wasz majster wknul by sie na takowe imprezy jesli nie urazaloby to jego łaskawosci :)
  • 0

budo_sabiá
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BBZ zerodwadwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?

.. "o ce be" ..


takie bibułki ?? :) :)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
taki popularny w moim otoczeniu skrot o co biega! :D
  • 0

budo_tuptus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?

powinniscie małą konspiracją zaprosic jakiegos instruttora aby przeprowadzil choc jeden trening. Moze i wasz majster wknul by sie na takowe imprezy jesli nie urazaloby to jego łaskawosci :)


Musialby zdjac swoje "mistrzowskie" cordao. Zdegradowac sie niejako. Przed wlasna grupa? Ciekawe czy ma na tyle odwagi...

Btw. ciesze sie ze wreszcie ktos z Mocambo odezwal sie. Kether - co Paolo by powiedzial na propozycje konfrontacji z grupami capoeiry z calej Polski, podczas Megarody? Moglbys go podpytac?
Najlepiej jakbys pokazal mu to forum, zeby sie sam wypowiedzial :P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Witam.

Ok w koncu dostalem sie na forum ... :) I ogolnie na neta normalnie ...

Jezeli chodzi o olsztynska grupe i wypowiedz jej czlonka na tym forum to hmm brzmi to dziwnie ... Niewiem w jaki sposob tlumaczyc fakt, ze nadal on sobie tytul mistrzowski do tego wyprosil z grupy kolege, ktory byl od niego lepszy, zamiast sie od niego czegos nauczyc .... Chyba nikt w tej Olsztynskiej grupie nie bierze na powaznie jego stopnia ? A moze on tak mysli i nie hcce sie kompromitowac ? Wiecie gdyby koles podchodzil do tego jak normalny czlowiek, nauczal otwarcie mowiac, ze nie cwiczyc zbyt dlugo i chce wam tylko dac mozliwosc poznania podstaw to bym i ja i reszta ludzi traktowalibysmy go inaczej ... Ale jezeli on urzadza takie szopki ? Moim zdaniem powinien sie zastanowic .. wy rowniez jako ludzie tam cwiczacy ... Nie mowie, iz robicie zle, bo sam hccialem do was pojsc nawet po pierwszych przeciekach o podrobionym mestre, lecz w koncu cos z tym trzeba zrobic .. koles napycha sobie na was kieszen nic wam nie dajac praktycznie w zamian ... Albo sie myle jak tak to przepraszam ...

Aha co do organizacji grupy w Olsztynie to przydalo by sie troche kontaktow z kim mozna sie porozumiec w sprawie instruktora oraz zainteresowanych wspolpraca ? Rowniez co do megarody milo by bylo gdybyscie sie popytali czy zainteresowane by byly wasze kluby (lub ludzie z nich) na przyjechanie do Olsztyna ... Ale to sprawa powiedzmy przyszlosci :] Narazie wazne by zorganizowac podstawy ... Martin z tego co pisal organizuje jakies miejsca do przekimania ... Wiec jezeli by to wypalilo to mozna by bylo zorganizowac calkiem duza imprezke :] Aha MArtin juz odpowiadam na maila :] Sorki, ze tak pozno, ale nie mialem czasu wczesniej :>

Pozdrawiam.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Helo! Chcialbym Was prosic o zakonczenie tematu, bo... temat sie konczy sam. Mam kontakt z osobami z Olsztyna samego, kilkoro uczniow Paolo. Beda do nas przyjezdzac w miare mozliwosci na treningi, my jedziemy tez do nich... A sam Paolo??? Sa tu jakies emotikony pokazujace smierc? W razie czego, kazda osoba z Mocambo chetna, zeby dowiedziec sie prawdy o Paolo badz chetna do przyjechania na trening do Gdyni niech zadzwoni pod moj numer telefonu: 604411089. Zapraszam. Organizujemy Wam Mocambo-Detox :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Witam.

Uirapuru:

Beda do nas przyjezdzac w miare mozliwosci na treningi, my jedziemy tez do nich...

Mam pytanie jak widzisz przyjazdy do nich ? Ten ich mestre chyba na to sie zbytnio nie zgodzi ? Czy dal juz sobie spokoj ? Aha jak wiesz cos wiecej (moze cos sie u nich poprawilo ? Zmienili instruktora ? cokolwiek ?) to daj znac ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
Po moim malym mailu Paolo dzis na treningu rozwiazal w tajemniczych okolicznosciach grupe Mocambo Capoeira, oczywiscie nic sie nie wytlumaczyl ludziom. Czesc z nich bedzie do nas przyjezdzac, wiec nic straconego. Co do dojazdow do nich - z 3miasta w miare blisko, cos sie zobaczy :]
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
THE END .
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w Olsztynie ?
dosyc szybko sie ten temat zakonczyl bez zadnej krucjaty :P :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024