Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wybrac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_szylejko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co wybrac
Czesc!

Mam zamiar zapisac sie na jakas sztuke walki. Jaka? oto jest pytanie. Najglebiej zastanawiam sie nad jujitsu i aikido. Moja sytuacja wyglada tak, ze czasami zdarza sie przejsc przez jakas dzielnice gdzie nie za bardzo mnie lubia. NO i wiecie dawaj kase. Chcialbym wybrac taka sztuke walki ktora by mi po pierwsze pomogla przezwyciezyc ten lęk i zeby mogla mnie obronic w takiej sytuacji. Czy sa jakies dobre szkoly Aikido lub Jujitsu w Lublinie? Poradzcie prsze
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
ey yo..
idź na Krav Maga - po pierwsze macie w Lublinie swietnych instruktorów, po drugie, naprawde ucza walki a nie głebokich filozofii - i zastanów sie nad tym, czy sztuka walki czy system (po porównaniu KM i Karate shotokan w autopsji - prawie dwa lata shotokanu w sytuacji zagrozenia nic mi nie dało)...

aha - najmądrzejsze co przeczytałem na Budo Forum - To człowiek walczy, nie system.

pzdro
ptys
  • 0

budo_szylejko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Dzieki, mozesz mi powiedziec na czym polega ten Krav Maga. Ja oprocz walki tez chcialbym troche pomedytowac :) I jakby ktos wiedzial to gdzie sa treningi tej krav magi w Lublinie.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac

prawie dwa lata shotokanu w sytuacji zagrozenia nic mi nie dało)...

No to żeczywiście master był z ciebie, no no całe dwa lata...respekt chłopie :lol: A mnie jush po roku karate uratowało tyłek. Poza tym sam sobie przeczysz pisząc najpierw, że shotokan=shit, a potem

To człowiek walczy, nie system.

zastanów się trochę... :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac

Dzieki, mozesz mi powiedziec na czym polega ten Krav Maga. Ja oprocz walki tez chcialbym troche pomedytowac :) I jakby ktos wiedzial to gdzie sa treningi tej krav magi w Lublinie.


Na kravce to raczej nie pomedytujesz :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
na krav madze bedzie bolec :) ... ale trza pocierpiec zeby sie czegos nauczyc :) wlasnie .. wiecie czy w Toruniu moizna trenowac Kendo ??? zamiezam wyjechac na studia do Torunia i chce juz miec jakis wglad w sytuacje w tym miescie
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Szylejko
olej Krav Mage i inne wynalazki
na Lubliniance jest BJJ zdaje sie treningi sa w poniedzialki i czwartki o 20.30
a jesli nie to w tym samym miejscu jest judo
  • 0

budo_apock
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
BOKS :twisted:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Najlepiej olac wszystko ... zarobic duzo kasy ... kupic sobie gosci ... i srac na wszystkich.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
dzikki świete słowa papieros
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
ja bym sie sklanial na twoim miejscu ku boksu ,bjj lub judo raczej to sa realne systemy i po ciezkich treningach zwiekszy ci sie pewnosc siebie nie baw sie w jakies tradycyjne systemy o niewiadomo jakiej nazwie kick tez jest niezly i pzynajmiej 3 razy w tygodniu trenuj ze by ci cos daly te twoje treningi :-)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Jak chcesz przeżyć na ulicy trzymaj się z dala od kravmagi, shotokan, shorin/wado ryu. Zdecydowanie polecam judo suplementowane boksem, albo thai box ale z tym raczej będzie kłopot w tym kraju. Ostatecznie będzie dobrym rozwiązaniem shidokan, kyokushin względnie goju ryu.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac

Jak chcesz przeżyć na ulicy trzymaj się z dala od kravmagi, shotokan, shorin/wado ryu. Zdecydowanie polecam judo suplementowane boksem.

Ja tez jestem ZA! (judo+box!) :peace:

..kyokushin względnie goju ryu.

8O :?
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac


..kyokushin względnie goju ryu.

8O :?


A co ty wiesz o zabijaniu... 8) :) Goju-Ryu jest zajebiste. Miales z tym stylem kiedys stycznosc ? nie ? to nie marudz... :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
A ja z innej beczki - co to jest Goju-Ryu i jak mniej wiecej wygladają zasady tego całego biznesu bo ja kykushin, czasem bjj i silka (ostatnio wiecej silki niz kyoka)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Goju-ryu trenuje moje żonka i synek (ma prawie sześć lat). Bardzo ładne toto jest i na pewno dobrze rozwijające. Ale ocenić jego praktyczność na ulicy wyżej od Krav Magi 8O ? Rozumiem, że moderatorowi karate to wypada choćby z urzędu :) , ale i tak przekracza to moją zdolność pojmowania. Przy czym broń boże nie chcę wznowić po raz 46 dyskusji z panem Gelo, ani innymi krawkotępicielami, ale wasza niechęć do tego stylu jest przynajmniej zastanawiająca.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Ten styl jest dobry w którym znajdziesz coś czego szukasz. Nie daj sobie wmówić że coś jest lepsze na ulicy od czegoś. Każdy będzie bronił tu swojego stylu. Mam kolege judoka którego raz zaczepiła trójka gości. Trzasną jednym o ziemie i to wystarczyło. Inny po Krav madze skopał dwóch z tulipanami, a inny po kiokushin dostał łomot pod sklepem. I to wcale nie oznacza że karate jest złe a judo dobre. Idź tam gdzie czujesz a na ulice to ćwicz 300 metrów na lekkiej atletyce :lol:
Pozdrawiam
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac

Czesc!

Mam zamiar zapisac sie na jakas sztuke walki. Jaka? oto jest pytanie. Najglebiej zastanawiam sie nad jujitsu i aikido. Moja sytuacja wyglada tak, ze czasami zdarza sie przejsc przez jakas dzielnice gdzie nie za bardzo mnie lubia. NO i wiecie dawaj kase. Chcialbym wybrac taka sztuke walki ktora by mi po pierwsze pomogla przezwyciezyc ten lęk i zeby mogla mnie obronic w takiej sytuacji. Czy sa jakies dobre szkoly Aikido lub Jujitsu w Lublinie? Poradzcie prsze

Zapisz się do klubu strzeleckiego.Może po kilku latach dostaniesz pozwolenie na broń?Wtedy nikt Ci nie podskoczy :)
Jeżeli jednak bez broni,to z reguły systemy oparte na chwytach np.Bjj,Judo,Sambo,Zapasy,lepiej sobie radzą z systemami opartymi na uderzaniu i kopaniu(Vide Ufc,Vale Tudo czy Pride),a najlepszym rozwiązaniem byłoby połączyć i chwyty i uderzenia.Bjj+Kick Boxing+Boks+Zapasy dałyby najlepszy efekt.
A z pojedynczych,''czystych'' stylów najlepsze jest Bjj i każdy Ci to powie jeżeli choć trochę zna się na rzeczy.
Pozdrów Fiodora,jak się zdecydujesz na Bjj na Lubliniance :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
W zasadzie nie che mi sie gadac, bo i tak kazdy zostanie przy swoim zdaniu ale... Falszywe jest stwierdzenie, ze "Walczy czlowiek, nie styl". Akurat po kilku latach obejrzalem sobie jeszcze raz pierwsze klatki i zwyciestwa Royce'a Gracie. (Dzis tak spektakularne bylyby niemozliwe, ale to m.in. jego zasluga). Zatem owszem
"Walczy glownie czlowiek, ale i STYL!"
K_P
PS. Cwicze niekiedy z kumplem instruktorem kravki i sa to... cenne treningi, ale w jego wykonaniu - bo on ma wczesniejsze nie male doswiadczenia z boksu, kyokushin i judo, swietny "ped' na przeciwnika, timing (nie wyrobil sobie tych cech na kilkutygodniowym kursie kravmagi)! Czesto w innym wykonaniu te same techniki (z kravki) nie sa juz tak wiarygodne.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac
Słoniak - nie mam żadnych sentymentów co do karate, uwierz mi. Już z resztą sam jestem raczej MMA a nie karate, ale to zupełnie inna histora.

Co do goju ryu to faktycznie system był bardzo skuteczny, jego strategia walki w krótkim dystansie, wyłapywaniu kończyn atakujacych i kontr z tej samej kończyny były bardzo skuteczne. Sama "twardość" systemu także nie budzi większysz kontrowersji, choć faktycznie z pewnych powodów umieściłem to na końcu po wszystkich innych cytowany przeze mnie systemów.

Co do kravmagi to wybacz - ale w tym kraju po pierwsze nie ma krav magi, a po drugie to nawet oryginalna krav maga nie ma wiele wspólnego z efektywną walką uliczną a uczy jedynie określonych reakcji na określone ataki. Poza tym sama krav maga nie jest systemem, ale raczej nadstawką kreujacą zachowania, spychając funkcje techniczne na podstawy inne niż ona sama. Tak że sorry, ale to nie jest system na ulice. To już lepiej pokulać się do Bryla na kursik BASA3 lub do Kupsia na Combata56 - proste jak sex i przy tym skuteczne fo pewnego pozimu, choć także mieć dobrze ze 3 czarne pasy w różnych stylach kopiąco - bijąco- rzucajacych.

Ale nie krav maga....prosze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024