Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Ciekawy artykuł
Oto dość ciekawy artykuł który udało mi sie wygrzebać u koompla. Zamieszczony on był w jednym z większych magazynów w czerwcu tego roku. Pogrubionym tekstem zaznaczyłem bardziej oryginalne fragmenty.: :)

WALECZNY TANIEC
Mija moda na salsę, tango, flamenco i funky. Teraz na parkietach króluje capoeira
Ubrani na biało młodzi ludzie przy akompaniamencie berimbao (instrumentu podobnego do wędki), nisko pochyleni nad ziemią robią koło i klaszczą. W środku dwie osoby "tańczą i walczą" w rytm muzyki oraz śpiewanych przez grupę starych, portugalskich piosenek o życiu niewolników. Ruchy obrazują wyśpiewywane historie. Gwiazdy, obroty na jednej ręce i podskoki niektórym kojarzą się z wyczynami akrobatycznymi, innym z baletem lub z break dancem.
Capoeira to coś więcej niż rytualny taniec wolności, wymyślony trzy wieki temu przez afrykańskich niewolników w Ameryce Południowej. Kiedyś była też sztuką walki. Przez wieki zaanektowała elementy samby, tajskiego boksu i tai-chi. I tak jak dodawała sił niewolnikom, tak dziś pląsający w jej rytm nabierają ochoty do życia.
Kamil Głuszek, filozof, tak zakochał się w capoeirze, że zaprosił do Polski brazylijską rodzinę Luisów, która w Warszawie prowadzi kursy tego tańca.-Choć źródłem tańca jest walka, to uczy on, jak rozładować agresję-przekonuje Głuszek.

Jak przeczytałem ten tekst to myślałem, że sie przewrócę taką miałem polewkę rotfl rotfl
Dziennikarz który to napisał musiał być bardzo profesjonalny. Zapewne dogłębnie studiował temat skoro doszukał sie tak wielu nowych informacji o których słysze pierwszy raz w życiu. :)
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
hmmm... rzeczywiscie ciekawe... ciekawe z czego jeszcze capo przejelo techniki oprocz samby, tajskiego boksu i tai-chi
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
heheheh " kursy tanca capoeira " :) ))) fajne :D
co ma wspolnego capo z baletem ? :P
hmm co jest z tajskiego boxu i tai-chi ? moze niedlugo sie doszukaja elementow z tanca nowoczesnego i porownaja ginga z bujaniem sie sie dresow po miescie? :PPPP
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Powiedz mi z jakiej to gazety to przestane ją kupować. A tak przy okazji to tak postrzega sie Capoeira w polsce jako:
-Balet
-Kurs tańca
-nawet jako sekta
-nowa zajawka:)

ale ten artykul to mnie rozbroił:):) hahaha no nie moge musze to pokazac innym:):)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
heh wlasnie! cytaty ludzi ode mnie z klasy:

- " capoeira to taniec z wygibasami "
- " co ty chcesz zrobic tymi saltami? "
- " na ulicy zacznie sie gibac jak pajac "
- " wygladaja ci ludzie jak pajace ! "

:DDDDDDDDDDDDDDD heheh po prostu masakra jest 50% ludzi co nie wie co to jest a drugie 50% to wlasnie ci :) ))
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
To masz dziwnych ludzi w klasie, bo ja sie raczej spotykam z akceptacją (nie licząc tą nie wielką część co wyzywa nas od sekt), a co do tej nieznajomosci to masz racje duzo ludzi na pytanie co trenuje nie wiedza co to:) ale w koncu to nie jest nasz narodowy sport wiec nie musza wiedzec.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
w sumie to chyba dobrze, bo nie przychodza takie mastahy i sie nie madrza, ale jak ktos czegos nie wie i sie nie zna to lepiej sie nie odzywac :) a ze capo to sekta to nie slyszalem :) )
u mnie cwicza karate i kb to mysla ze rzondza ;)
a co do sportu to nie jest i jeszcze dluuuuuugo nie bedzie znana :)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Myśle że co do tej długiej nieznajomosci to sie mylisz ponieważ ostatnimi czasy Capoeira dosc szybko wchodzi w środowisko sportu w Polsce, a tak wogole to coraz czesciej organizowane są wszędobylskie pokazy.
Ja wróże naszemu społeczeństwu poprawe:)/
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
bo cwiczysz tak samo jak i ja i inni z tego forum, ale ten, kto sie w ogole nie interesuje sztukami walki na 90% nie powie Ci ze wie, co to Capoeira :) Tzn. u mnie tak jest bo w sumie nie ma zadnej jako takiej szkoly, w warszawie moze jest inaczej, ale nadal mi sie wydaje, ze choc bardziej znana jest jeszcze za malo rozpowszechniona w Polsce.
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Moze troche off-topic, ale to tez ciekawy artykul o tematyce niejednokrotnie przewijajacej sie na forum:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Milej lektury!
  • 0

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
no cóż.. capoeira zawsze była innym stylem niż reszta sztuk walki, ale tańczenie baletu??? dowiedziałąm się, że tańczę balet.. no prosze, czlowiek cale zycie sie uczy ;P
AXE!!!!
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
zapomnialas dodac jeszcze: " co ja chce zrobic tymi saltami na ulicy? " heheheh ;P ludzie porownuja capoeiritasdo tanczacych breaka z elementami karate !!!!!! :PPPPPPP looooooooool :) :) :) :)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Najlepsze jest to ze wielu mowi ze Capoeira ZAWIERA elementy break dance (a chyba jest na odwrot:):) :) )
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
hmm ja tez tanczylem breaka i tak myslalem, ale po treningu capo zmienilem zdanie :) break zawiera elementy z capo :) tak bylo tak jest :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
8O Fajny tekst :) :) :)
Ale wydaje mi się że cały powinien być pogrubiony :wink:
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Charly gdybys jeszcze sprecyzowal swoja wypowiedz.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Chodziło mi że nie tylko głupie fragmenty powinny być pogrubione, ale cały tekst, bo jak ktoś kompletnie nic nie wie o capo to nie powinien pisać artykułów o tym :wink: A jak widać autor tego artykułu nie miał pojęcia o czym pisze...
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
Niestety w Polsce czesto wypowiadaja sie ludzie na rozne tematy nie majac o nim zielonego pojecia. Przekonuje sie juz o tym w pelni drugi raz bo jezdzac na desce jakis czas temu wpadl mi do reki opis skateboardingu w moim miescie i miejscowkach naszych, to byla tragedia a nawet gorzej a ten kolo piszacy artykul o capoeira zrobil to samo armageddon
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
moze odre troche tajemnicy z tego tekstu

wydrukowany zostal w fajnym pismie Newsweek, obok ktorego mam watpliwa przyjemnosc pracowac (dwie redakcje dalej). tekst byl oczywiscie nieautoryzowany stad nagromadzenie debilizmow i bledow. Newsweek jest znany w naszym wydawnictwie wlasnie z takich wpadek i generalnie przy kazydm numerze mamy niezla polewke z kretynizmow w nim wypisywanych.

a ciekawy artykul to napisal Jakub w Budo.

pozdro
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawy artykuł
CapoMajor heh ja tez jezdze na desce, a co wypowiadania sie nie znajac tematu to u polakow czesto sie zdarza :) u mnie w szkole mowia, ze capo to taniec z saltami i bujaniem sie eheheh :) nikt nie ma pojecia ale mowi :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024