Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mestre Nem - co o nim sądzicie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

wiekszosc ludzi ktozy sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o tym o czym pisza, a juz w ogole nie maja pojecia o capoeira

Do Topetiego:
To niech zajza tu czasem ludzie, ktorzy maja pojecie i podziela sie fachowymi informacjami. Bynajmniej nie kpie - sam wiem, ze wiem malo i tym sie dziele. Ludzie wymieniaja sie tu doswiadczeniem by dowiedziec sie czegos wiecej. Dlatego prosze by ludzie, ktorzy wiedza wiecej (bo za taka osobe Cie uwazam) zajrzelli tu i cos nam zechcieli przekazac. I chodzi mi o cos wiecej niz:

Rozpierdalaja mnie teksty ludzi na tym forum ...


Pozdrowka!
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

Rozpierdalaja mnie teksty ludzi na tym forum a w szczegulnosci towje DieselP

no coz... masz do tego prawo... mozesz sie wiec smac (bo to chyba znaczy "rozpierdalaja") albo ich nie czytac :wink:

Instruktor Frances mial racje ze, wiekszosc ludzi ktozy sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o tym o czym pisza, a juz wogule nie maja pojecia o capoeira.

ahh... racja... instr Frances to przeciez kolejny autorytet capo... czy moze to ty mnie okreslisz jak wielkie mam pojecie o capo... zapewnie mniejsze niz ty (to nie ironia)

Widziales DieselP kiedys Mestre Nem , albo wogule jakiegos mestre ;)

taa... widzalem... i jakos blado przy Nemie inni nie wypadaja.... rzeklbym ze jest odworotnie, choc to moze kwestia gustu... bo przeciez on jest b szanowany i zna wielu Mestre

Mestre Nem jest bardzo szanowany w calej Brazyli wiekszosc innych znanych Mestre to jego dobrzy znajomi, On bierze pieniadze za to ze uczy Capoeira jest Mestre!

heheh... tu nie wiem czy robisz idiote ze mnie czy moze naprawde nie za bardzo zajazyles... NIKT DO NIKOGO NIGDY NA TYM FORUM NIE MIAL PRETENSJI O TO ZE KTOS BIERZE KASE ZA NAUCZANIE CAPO!!! sam nie wiem jak do takiego wniosku doszedles... chodzi raczej o roznice gdy ktos "po pierwsze: naucza" a "po pierwsze: robi kase"... teraz lapiesz czy dalej nic?

wiekszosc ludzi w polsce bieze duze pieniadze za Capoeira choc nie ma o tym zielonego pojecia...

oj... i tu musze sie zgodzic... :?

tak wlasciwie to ta rozmowa zeszla juz z toru "Mestre Nem" a idzie dalej w kierunku "Jak ostro jestes w stanie zaprzeczac prawdzie?"
  • 0

budo_mr_root
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszafka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Nie mozna w zaden sposob poddawac pod watpliwosc kwalifikacji Nema jako capoeiristy. Kilka osobob ktore go widzialy wyraza sie krytycznie o jego wygladzie. Ja w tym momencie porownuje Nema do takiego Denisa Rodmana. To ze Rodman farbuje wlosy czy dziwacznie sie ubiera nie umniejsza go jako swietnego koszykarza. Podobnie jest z Nemem. Za kazdym razem jak go widze ma inny fryz, inna koszulke itp. Akurat to lubi jednak jako czlowiek jest na prawde rownym gosciem, wesolym no i rewelacyjnym capoeirista.
  • 0

budo_urso
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
osobiscie uwazam ze takie slowne przepychanki do niczego ine prowadza a ktos kto umiescil tu ten topic popelnil gafe porownywalna z pierdnieciem przed obliczem majestatu.. kim jestescie zeby oceniac czlowieka ktorego nie znacie osobiscie.. z ktorym nie zamieniliscie choc jednego slowa... powinniscie sie ostro wstydzic... ciesze sie ze mestre nie zna polskiego i nie bedzie czytal tych glupot
tu juz nie chodzi o sam fakt ze cwicze w Artesach ale o przyzwoitosc ludzka... naprawde.. uczcie sie pokory
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
widzialem w ostatnia niedziele m. nem'a na batizado adgp i faktycznie "image" ma oryginalny ale wyglad nie zmienil jego umiejetnosci capo, za ktore mam do niego szacunek. a jaki jest prywatnie nie wiem wiec nie wypowiadam sie (chociaz zachowal sie w porzadku w jednej "sytuacji" wiec mysle, ze jest ok)
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

osobiscie uwazam ze takie slowne przepychanki do niczego ine prowadza a ktos kto umiescil tu ten topic popelnil gafe porownywalna z pierdnieciem przed obliczem majestatu.. kim jestescie zeby oceniac czlowieka ktorego nie znacie osobiscie.. z ktorym nie zamieniliscie choc jednego slowa... powinniscie sie ostro wstydzic...


Ktoś, kto umieścił tutaj ten temat zapytał, czy są na forum ludzie, którzy znają mestre Nema osobiście,a jeśli tak, to co o nim mogą powiedzieć...
Ktoś, kto tego nie zauważył i stwierdza, że założyciel tematu ocenia mestre po wyglądzie popełnił gafę porównywalną z posiusianiem się na treningu :)
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Jak na razie wygląda mi na to, że mestre Nem jest jednak spox (mimo, że bogatszy ode mnie :) )
A tak BTW: Ile on ma lat? (wygląda na...hmm... 34?)
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

"Mestre Nem -
Wellington Leandro de Freitas urodzony 22 marca 1967 roku..."


  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Coś tu sie nie zgadza... albo to jakiś przekręt.

Jeśli Nem urodził sie w '67,
a tytuł Mestre otrzymał od Museu w '92.

czyli jeśli trenował capo od urodzenia to otrzymał ten tytuł po 25 latach.

zakładając że zaczął trenować capo w wieku 10-15 lat to by znaczyło że Mestre został po 10-15 latach trenowania capo.

czy to znaczy że ja moge liczyć na tytuł mestre za 5 lat ?
coś mi tu śmierdzi...
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

"(...)natomiast ówczesny contra-mestre Nem za ogromną i bardzo ważną pracę na rzecz propagowania Capoeira Artes das Gerais w Europie 14 czerwca 1996 roku również otrzymał tytuł Mestre."

"(...) [Mestre Nem] zaczął ćwiczyć Capoeira w 1979 roku w grupie Morro de Santana(...)"


czy to znaczy że ja moge liczyć na tytuł mestre za 5 lat ?

Zycze ci takich umiejetnosci, by twe marzenia mogly sie spelnic :D

Pozdrowka!
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

"Mestre Nem -
Wellington Leandro de Freitas urodzony 22 marca 1967 roku..."

Byłem blisko 8)

A tak BTW: po ilu latach można teoretycznie zostać mestre?
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
widze ze niezly pewniak z ciebie DieselP mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy , w roda albo poza , naszczescie swiat jest maly wiec napewno to sie zdazy , teraz lapiesz ? zobaczymy jak wtedy wypadniesz , duzo gosci umie tylko piepszyc glupoty na forum, nie majac pojecia o capoeira
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Ojej... i mamy wojnę 8O
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?


A moze by tak ludzie zabraliby sie za cwiczenie capoeira w swoich grupach i sledzili, oceniali losy i zachowania swoich Mestre.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
osobiscie nie widze nic zlego w otrzymaniu stopnia mestre po 10,12 czy 15 latach. nalezy wziac pod uwage, ze umiejetnosci fizyczne (technika, szybkosc, itp) rozwija sie do jakiegos momentu tylko, potem to co sie glownie nabywa to doswiadczenie. tak jak juz bylo nie raz pisane, aby byc mestre nie wystarcza ladnie robic koziolki, trzeba tym zyc, byc zaangazowanym w propagowanie i rozwoj capoeira. nie wiem kiedy nem wyjechal z brazylii i czy od razu wyladowal w niemczech ale zaczal tam rozwijac capo i takich kilka lat jest bardziej wartosciowych (moim zdaniem) niz trenowanie wiecej ale w dobrze znanym srodowisku.
  • 0

budo_sherif
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Nem to swinia . Znam kolesia ktory przyszedl sobie kiedys na
trening i co zobaczył Nem liże się z jego laską. Później ten koleś
został zdegradowany do pierwszego stopnia. Po za tym Nem bardziej niz
capoeire, bardziej niż co kolwiek kocha forse i rozgłos.
Nie oceniam go jako capoeirste bo nie mam do tego prawa.
...ale dla mnie mistrz w ktorym kolwiek systemie to czlowiek skromny
i pełny wewnętrzenego spokoju a Nem s pewnością taki nie jest
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
8O 8O 8O

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć 8O
Są na to jakieś dowody?
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
hej sherif nie wim skad bierzesz takie brednie, nastepna osoba ktora slucha plotek i je rozpowiada jak jakas stara baba. Jesli chodzi ci o Cipo z gdyni , czyli alana . bo on byl jedyna zdegradowana osoba w grupie , a to wlasnie za przekrety z kasa, za to ze od 4 lat nie zrobil zadnych postepow, rusza sie tak jak na pierwszych warsztatach ,olewa swoich uczniow , sam nie czwiczy , uczniowie nie maja do niego zadnego szacunku ( nie wiem czemu nazywali go glut ?) ,jesli chcesz sie dowiedziec o wiekszoscie przekretow z kasa to zapytaj jego, jak taka osoba moze miec wiekszy stopien , a tym bardziej prowadzic treningi , w gdyni obecnie jest bardzo dobry trener do ktorego ludzie maja ogromny szacunek 'Veneno'
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

widze ze niezly pewniak z ciebie DieselP mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy , w roda albo poza , naszczescie swiat jest maly wiec napewno to sie zdazy , teraz lapiesz ? zobaczymy jak wtedy wypadniesz , duzo gosci umie tylko piepszyc glupoty na forum, nie majac pojecia o capoeira


pewniak?! teraz ja nie za bardzo rozumiem... nie... nie jestem zaden "pewniak"...

rozumiem, ze chodzi Ci teraz o spotkanie w celu udowodnienia tego jak bardzo ty jestes lepszy odemnie... zapewnie bardzo (TO NIE IRONIA)... no ale powiedz mi w jakim celu dokladnie?!?! czy Twoim zdaniem nalezy byc niezwykle "biegly w capoeira" aby wyciagac wlasne wnioski na podstawie obserwacji i informacji (niemalze w 100% pewnych) od ludzi, ktorym sie ufa...?!?! czy Twoim zdaniem odrazilem lub umniejszalem w jakis sposob umiejetnosci lub zaslugi Nema dla capo w Europie (ktore rzeczywiscie sa niemale)?! NIE! bo jako nizszy stopniem i gorszy w capo nie mam do tego prawa... PO CO WIEC MIESZASZ DO TEGO UMIEJETNOSCI (moje, twoje czy Nema)???

otoz przedstawilem tylko opinie inna od Twojej... i zdaje sie ze o to masz teraz do mnie pretensje... gosciu, ktory zalozyl ten topic chcial poznac jakies informacje do tyczace tego Mestre... oczywiscie rozumiem, ze jako artes wolalbys slyszec same superlatywy nt. twojej szkoly i nauczycieli, ale czy to wystarczajacy powod aby slepo czemus zaprzeczac?!

jesli sie z czyms nie zgadzasz to wystarczylo jasno napisac: "taka i taka sytuacja nigdy nie miala miejsca", "ja znam Nema tylko z dobrej strony"... zamiast tego sugerujesz ze 'zona cezara jest poza wszelkimi podejzeniami'

a jesli chodzi o mnie to sie mylisz... u normalnym (czytaj "nie netowym") zyciu tez mowie to co mysle

pozdro

PS na zakonczenie dodam tylko tyle ze na tym forum byla juz kiedys odoba ktora na kazda wymiane zdan i stwierdzenia sprzeczne z jej "jedyna prawda" miala tylko jedna odpowiedz: "wpadnij do mnie a ja obije Ci ryj i zobaczysz ze nie masz racji"
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
ehhh...
to że Nem lizał sie z laską Alana też słyszałem i to właśnie od Alana.
Spotkałem Alana na brasilian-party u Portosów.. Alan teraz jest portosem. I jakoś mają ludzie do niego szacunek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024