Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem: Naciagniety miesien uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_krs
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Wawa

Napisano Ponad rok temu

Problem: Naciagniety miesien uda
na wstepie witam wszystkich uzytkownikow forum :)

do rzeczy...

Jakis miesiac temu dostalem kontuzje miesnia uda (prawdopodobnie przez kopanie bez odpowiedniej rozgrzewki) zrobil sie spory krwiak, pozniej zszedl .. ale po chwili zrobil mi sie kolejny (ten sam miesien, ciut wyzej), pozniej sytuacja sie powtorzyla.
Teraz juz po krwiakach nie ma sladu - jednak pojawil sie spory problem, nie moge sie rozciagac, przy najmniejszym naciagu miesien strasznie boli.. (nawet lekki rozstaw nog daje o sobie znac w postaci bolu tego miesnia)

pytanie: co robic ? (ktos podpowiedzial "reparil" - jednak mi nie pomaga)

z gory thx za pomoc
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
hmm... rozgrzewac sie intensywniej, masc regeneracyjna, no i cierpliwosc.
BTW Witaj na forum Krs
  • 0

budo_krs
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Nom.. chyba nic lepszego nie wymysle

Tafia: witam witam ;) pewnie mnie pamietasz z impry beribazu (siedzialem razem z Vatanem i Leszkiem) ..ehhehe pamietam jak improwizowalismy tanczac sambe :)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
pamietam, pamietam, pamiec mam dobra :)
Dlatego sie witalam, w pubie tez sie widizelismy jakby nie bylo :P
Pozdrawiam
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
dzień dobry :) też jestem nowy... kup sobie Saldiam - to nie jest maść rozgrzewająca, ale na kontuzje typu naderwania, nadwyrężenia, silne zakwasy itp, ale poza tym (mówię z autopsji) idź do lekarza, bo możesz mieć zakrzep na którymś z małych naczyń krwionośnych, co uciska nerw i cholernie boli (ja miałem w podbrzuszu i niestety usuwałem operacyjnie :? )

pozdrawiam - zdrowiej szybko
ptys
  • 0

budo_krs
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
:cry: Nie strasz mnie hehe.. pewnie samo zejdzie
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Nie chcę wyjść na jakiegoś starykowskiego nieżyciowca, ale... moim zdaniem warto chyba odwiedzić lekarza. To może być poważniejsza kontuzja.
  • 0

budo_ippon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Witam współczuje Ci z tym mięśniem to jest przeje...ane ale niestety jak nie odpuścisz sobie treningów to nigdy nie przejdzie miałem taki problem 2 lata przestałem trenować i jakoś przeszło ale tak właściwie to zawsze się będzie odnawiać jedyne rozwiązanie to odpuścić na dłuższy czas i nie forsować nogi. Tak mi powiedział bardzo dobry chirurg (oczywiście nie sportowy bo ten władował we mnie zastrzyki za 500 zł i przestało boleć ale na miesiąc)
  • 0

budo_tyśka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Esporao Dzierżoniów

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Ja tez mam podobny problem. Orzeczwnie lekarskie "uraz mieśnia i ścięgna na poziomie podudzia" (co strasznie rozśmieszyło mojego wfiste). Narazie nei ćwicze juz 1,5 miesiaca i ...od poniedziałku wracam do treningów :) Po tej kontuzji stwierdzam, ze capoeira jest mi do życie niezbędna:)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Hello, ja nie tutejszy ale akurat miałem (mam) podobne problemy z mięśniami.


Mój lekarz sportowy powiedział mi że :

Po pierwsze :
Uzywanie wszelkich maści ma sens tylko w ciągu kilku pierwszych dni od kontuzji. Masci działają znieczulająco, uśmierzają ból. Natomiast nie mają wpływu na regenracje mięśnia.


Po drugie :
Jeśli miałeś krwiaka i to dwa razy, powinienes jak najszybciej zrobić sobie badanie USG tego mięśnia u dobrego lekarza. Tak zeby był w stanie zrobić dobry opis i dodatkowo zidentyfikowac zakrzepy.

Po trzecie :
Powinieneś rozpocząć rehabilitacje (to pozwoli lepiej zaleczyć uszkodzenia i skróci czas powrotu do zdrowia). Moj lekarz polecał mi laser i ultradzwieki.

Po czwarte :
Po tym jak mięsien sie juz zagoi, trzeba delikatnie (bardzo delikatnie ) zaczać go naciągać. Tak zeby włókna mięsniowe nie odbudowywały sie w sposób chaotyczny. Moje naciągnięcie goiło się jakieś 3 tygodnie, ale odbudowa mięśnia trwa dużo dłużej (ok 3-4 miesiace).

Po piąte :
Dbaj o to zeby odżywić mięsień. Jedz dużo węglowodanów. Na treningach staraj sie pić izotoniki. Zaraz po treningu zjedz coś, zeby odżywić mięśnie.

Po szóste :
Nie łam się i dbaj o noge. To troche uciążliwa kontuzja ale jak będziesz cierpliwy to wszystko wróci do normy.


Sory ze sie tak rozpisałem, ale ja swoją kontuzje potraktowałem po macoszemu i miałem przez nią naprawde mase problemów.

pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia, Dzik
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
Noo tylko, że temat jest sprzed 3 lat ;) Więc temu Panu rady się juz chyba nie przydadzą :)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem: Naciagniety miesien uda
SZFOK :X faktycznie. Ale to nie ja tego kotleta odgrzałem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024