Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl; ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
Popieram 3mbri0n'a

Jesli nie liczy sie styl, ale czlowiek, to po co wlasciwie cwiczyc sztuki walki??

Aikido, Katate, Judo, Thai, BJJ roznia sie od siebie znacznie. Twierdzenie, ze te roznice, sa tak naprawde nieistotne, bo "przeciez walczy czlowiek" nie przekonuje mnie.

A psychika? Znakomity trener s. p. Hubert Wagner powiedzial kiedys:" Nie ma problemu psychiki, jest tylko problem braku umiejetnosci"

Potem wyjasnil, ze psychika wzmacnia sie ze wzrostem umiejetnosci zawodnika. A umiejetnosci nabywa sie poprzez cwiczenie okreslonego stylu.
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

Popieram 3mbri0n'a

Jesli nie liczy sie styl, ale czlowiek, to po co wlasciwie cwiczyc sztuki walki??

Aikido, Katate, Judo, Thai, BJJ roznia sie od siebie znacznie. Twierdzenie, ze te roznice, sa tak naprawde nieistotne, bo "przeciez walczy czlowiek" nie przekonuje mnie.

A psychika? Znakomity trener s. p. Hubert Wagner powiedzial kiedys:" Nie ma problemu psychiki, jest tylko problem braku umiejetnosci"

Potem wyjasnil, ze psychika wzmacnia sie ze wzrostem umiejetnosci zawodnika. A umiejetnosci nabywa sie poprzez cwiczenie okreslonego stylu.



noo wreszcie. Thx Sandokan, miło że ktoś trwa w podobnym stanowisku.


3mbriOn:
A czy taki wkurwiony patyk będzie na tyle głupi by bić się w podanych sytuacjach ?
Nawet jeżeli górę wezmą emocje - nie sądzę.
Wydaje mi się że ćwicząc MA nie tylko trenujesz fizycznie, ale i psychicznie.
Dlatego, odpowiedz mi czy w sytuacji starcia z powiedzmy dwa razy większym od Ciebie(nie znam niestety twoich możliwości)przeciwnikiem stanąłbyś do walki ?


he he he-to może od razu załóżmy że walczymy wyłącznie z ludźmi znacznie ustępującymi nam pod względem przystosowania fizycznego :lol: ...bedzie prościej. A wiesh że chyba Cię zaskocze-zależałoby to od sytuacji. Nazwij mnie impulsywnym wariatem, ale są sfery których poruszenie czynnie wyłącza mi analityczno-krytyczne podejście i suwak w kategori "agresor" przestawia na on. Ale skończmy już to offtopicowe teoretyzowanie.


Charley-gdyby zawodnik MT walczył w/g -jak twierdzisz- "wlasnych reguł", to tekwondoka nie dotrwałby 10 sec. Widziałeś kiedyś walki thaierooff? sądzę że tak. Pojedynek tkd vs mt odbywał się w/g zasad knockdownu-tak jak np. w kk. Inaczej dawno w ruch poszłyby piąchy i łokcie.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
3mbri0n: ale jak widać na tym filmiku zawodnik muay thai używał pięści i low kicków, a taekwondoka jedynie wysokich kopnięć i cienias nawet gardy nie trzymał...
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

3mbri0n: ale jak widać na tym filmiku zawodnik muay thai używał pięści i low kicków, a taekwondoka jedynie wysokich kopnięć i cienias nawet gardy nie trzymał...



pieści NA TWARZ. A zawodnikowi tkd niby ktoś zabraniał? nie. On poprostu doświadczony zawodami, gdzie liczy sie nożne strącanie gołąbków, nie wykorzystywał tego atutu. Jego sprawa-ważne że mógł-oboje mogli. Z lowkami to samo. Jakie znaczenie miałby pojedynek gdzie balet mierzyłby sie z bjj i ten pierwszy mógłby tylko zwiewać? żaden. Zawody były knockdown, jak ja nie lubie sie powtarzać.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
Już w innym temacie był ten filmik omawiany.
Poprostu taekwondoka był z WTF i trenował tylko na zawody sportowe WTF (czyli same kopnięcia od pasa w góre). Ale czy to stanowi o skuteczności TKD :?: Gdyby to był zawodnik ITF trenujący TKD do samoobrony, a nie na zawody to walczył by zupełnie inaczej (pięści na twarz, low kicki, a nawet uderzenia łokciem, kolanem, dźwignie, rzuty, parter - tego też się uczy na TKD)...
Ale tu mieliśmy porównywać TKD z kyokushin, a nie muay thai :evil:
Jak dla mnie skuteczność w głównej mierze zależy od człowieka i od klubu w którym trenuje, a nie od stylu (w jednych klubach uczą walki sportowej, a w innych realnej i tak jest z każdym stylem).
  • 0

budo_thaiboxer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
I stalo sie. Trenuje KYOKUSHIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

A ja jestem za samba ... samba de janeiro .. swietnie sprawdza sie na ulicach.
Qrna ... czy naprawde tak ciezko zrozumiec , ze ulica to nie zawody a tak wogole to nie wygrywa stal a czlowiek.


wlasnie swiete slowa dziikki:)

Tak jak by dac tu ankiete ze wszystkich styli na swiecie i pytac sie co jest najlepsze na ulicy... dla mnie to glupie pytanie..wszystko zalezy od czlowieka od sytuacji w jakiej sie znajdzie a nie od tego co cwiczy..chodz zdarza sie ze jedno sprawdza sie lepiej od drugiego.

Ilosc przeciwnikow i ich uzbrojenie tez jest istotne a zazwyczaj bez noza czy paly malo kto teraz chodzi :twisted:

Mozna byc super masterem a z zaskoczenia zrobia z Toba wszystko..i posiadanie kilku czarnych pasow nic nie da....
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
Chyba ze masz czarny pas od sutanny to cie moze nie zaczepia :twisted:
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

I stalo sie. Trenuje KYOKUSHIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

i dobrze, gratuluje wyboru :)

moglby ktos dac namiary na film z ta walka, lubie patrzec jak bija ludzi belzebub
chodzi mi o ta walke miedzy gosciem z tkd i mt
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
zaskakujaca dyskusja , kazdy swoje plecie i drugiemu nie wytlumaczy , bez obrazy dla nikogo.

co do filmiku.
pepe sadze , ze nie jestes obiektywny , oceniasz caly styl przez jedna walke , ktora nie wiem kiedy sie odbyla , nie wiem wogle co to bylo , jakies pokazy , gala or something else. jestem ciekawy na jakiej podstawie wybrano zawodnika. jak powolujesz sie na filmik , to powinienes wiedziec cos wiecej o nim.

co lepsze ?
i znow w kolo macieju , zgodze sie po czesci z kazdym , uwazam , ze tak jak pisze dzikki najwazniejszy jest czlowiek , chodz nie powiem , ze tylko , napewno jest zawzne co trenuje . do tego trzeba patrzyc na klub , w ktorym sie szkoli , przeciez w roznych klubach ucza inaczej , w jednym renuje sie pod katem sportu , w drugim pod ulice , w trzecim dla rekreacji.
jezeli cwiczysz bjj , ktore jest bardzo skuteczne na ulicy w wiekszosci przypadkow ( to ne reklama , tylko wyciagniety wniosek , nie komentowac ;P) , a masz np 170\65 w tym masz malo sily , nie sadze , ze pomoze ci nawet jedna z najlepszych technik , skoro nie dosc , ze nie bedziesz mial sily zastosowac skutecznie techniki , to do tego twoj przeciwnik szybko moze skontrowac.


a wlasnie , filmik , charly dobrze powiedzial , zawodnik byl slaby , bardzo slaby , nie wiem kto go tam wybral , by bral udzial w tej walce , no ale coz.
charly napisal ci , ze jezeli zawodnik karate trenujacy pod zawody karate (bo ten zawodnik trenowal najwidoczniej pod zawody tkd wtf) mialby szasne z zawodnikiem muai thai , czemu nie odpowiedziales ? czyzbys myslal , ze mogloby sie podobnie to dla niego skonczyc ? :)

wedlug mnie najwazniejszy jest czlowiek , sytuacja , styl , klub .
zaglosowalem na taekwondo , napewno poniewaz sam je trenuje , uwazam , ze trenujac ten styl mozna byc dobrym w wielu przypadkach jakie nas moga spotkac na ulicy .
pozdrawiam , pamietajcie , ze dyslektycy robia bledy :) :) :)
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

Qrna ... czy naprawde tak ciezko zrozumiec , ze ulica to nie zawody a tak wogole to nie wygrywa stal a czlowiek.

AMEN
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

Pomyłka. Chyba jednak też jestem za kyoku


Dobry wybor poklon

Stokrotka (Gliwice)+Byczek= belzebub
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta

zaskakujaca dyskusja , kazdy swoje plecie i drugiemu nie wytlumaczy , bez obrazy dla nikogo.

co do filmiku.
pepe sadze , ze nie jestes obiektywny , oceniasz caly styl przez jedna walke , ktora nie wiem kiedy sie odbyla , nie wiem wogle co to bylo , jakies pokazy , gala or something else. jestem ciekawy na jakiej podstawie wybrano zawodnika. jak powolujesz sie na filmik , to powinienes wiedziec cos wiecej o nim.


Wiem dość dużo o tym stlu narazie z opowadać kumpel z przeciwka ma 1 dana w ITF . Wiem że ten zawodnik TKD był do dupy i co by tu dużo nie mówić może źle oceniam ten styl. Chociaż nie raz miałek okazję sparować z ludzmi z TKD walka zazwyczaj wyglądała tak wyłapywałem kilka kopów na głowę potem dochodzilo do zwarcia kilka low potem z kolana w korpusik i po ostatniom loku walka była zakonćzona. Co prawda walczyłem z osobami mojej postury , wagi , stażem w SW i poziomem. I zazwyczaj wygrywalem zdazalo sie ze wychodzil przegrany ale nikt nie jest doskonały. Teraz juz nie cwicze kyokushin i bede bardziej obiektywny. Tkd jest dobrym stylem szybkim dynamicznym które może sprawdzić się w walce ulicznej / i napewno sie sprawdz. Natomiast Kyokushin wolnym, bardziej wytrzymałościowym stylem(jeżeli chodzi o rodzaj uderzeń) polegającym na przyjęciu i oddaniu - co ja uwazam za bez sens lepiej bronic sie i oddawać Nie ? W kazdym razie wybrał bym Kyokushin mimo ogromnych zalet TKD a co do samej walka chlopaka z WTF to przyznaję pomyliłem się le i tak świadczy to troszkę o stylu że wypuszcza takiego zawodnika na konfrontacja z tak silnym stylem jakim jest Muay Thai.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
nie wiem czy wiesz ale w muay thai też nie preferuję się uników a wręcz przeciwnie jest blok, często przyjęcie i kontra, dostajesz i oddajesz mocniej -

i tak jest na ulicy więc nie sądzę że fakt że tkd jest szybkim, 'skocznym" stylem jest zaletą na ulicy, jak dobrze wiesz tam jest tak że idziesz na siebie i odpada słaby,

i właśnie w tym widzę ogromną zaletękyoku, czy oyamy, że przyzwyczaja cię do ciosów, utwardza!!!!!
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
p[oczytałem uważniej twoje posty Pele, w 100% sięz tobą zgadzam!!!
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
Pozwolę sobie zacytować Jarka: "Pieprzycie jak potłuczeni".
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
To mnie Charly troche ciekawi co napisales. Ze macie lokcie, kolana i parter w TKD?
Bo to by jeszcze trzeba zdefiniowac co to znaczy "miec"...to ze np. cos wystepuje w formie i tylko tam nie oznacza ze bedziesz sie potrafil tym poslugiwac...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
Ukyo78: Nie nie w formach :? Normalnie w parach, sparingach...
Ważną częścią TKD ITF jest samoobrona, poświęca się jej znaczną część treningu i jest wymagana na egzaminach. Nie jest to przydatne na zawody, ale właśnie na ulice, dlatego mamy wszelkie techniki począwszy od low kicków, kolan łokci, po dźwignie, rzuty i parter. Ćwiczone jest to oczywiście w parach.
Ale wszystko zależy od klubu. Klub nastawiony na zawody sportowe będzie pomijał samoobrone i robił minimum na egzaminy, ale są kluby dla których ta część TKD jest ważna i poświęca się temu sporo czasu! Zależy kto po co trenuje :wink:
Dlatego pisałem, że nie można oceniać przydatności TKD na ulicy na podstawie zawodów sportowych, bo to poprostu nie jest całe taekwondo, trzeba przedewszystkim zobaczyć czego uczy się na treningach :twisted:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl; ankieta
a te loki to sa oficjalnie w ITF-tzn. maja swoje nazwy, sa wymagane na egzaminach itd...? czy to taka bardziej innowacja ostatnich czasow ze tak powiem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024