Skocz do zawartości


Zdjęcie

jiu jitsu czy aiki jujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_toth
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jiu jitsu czy aiki jujutsu
Witam!

Mam takie pytanie.Co wybrac jiu-jitsu,czy aiki jujutsu.Czym to sie rozni i ktore jest dobre(skuteczne),a nie jest chwytem reklamowym.Co jest bardziej do obrony?.


Toth
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
w ju-jitsu czy tez aiki ju-jitsu nie ma co sie sugerowac nazwa kto jak to nazywa tylko osoba instruktora.

Ogolnie z tego co sie zorientowalem cwiczac i jedno i drugie to w jj jest wiecej zwarcia niz w AJJ ktore bardziej opiera sie na dynamice atakujacego niz wlasnej w jj jestt duzo odmian tzw nowoczesnych ktore lacza i dodaja taksze elementy z innych styli natomias AJJ skupia sie pardziej na technikach tradycyjnych bardziej od jj zwiazane jest z kultywowaniem tradycji.

a skutecznosc ? - no coz i tak walczy czzlowiek a nie styl :)
  • 0

budo_toth
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Witam!

Dzieki Martius za tak szybka odpowiedz.Jestem z Krakowa i chciałbym sie wlasnie zapisac na jedna z tych walk.Czy moglbys mi poradzic ,ktora ze szkol w Krakowie jest dobra.Szkola Jurka Wojcika,czy szkole ju jitsu Goshin-Ryu Tomasza Augusciaka,no i pozostala jeszcze szkola aiki jutsu,ale nie wiem kto ja prowadz,wiem ze znajdyje sie na ul.Michalowskiego 10.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Ja polecam szkole Jurka - moze dlatego ze znam osobiscie i z nami wspolpracuje oraz jezdzi na nasze obozy ze swoja grupa ale o szkole T. Augusciaka tez duzo dobrego slyszalem.
Przejdz sie do jednej i drugiej i przyjrzyj sie zajeciom a jak bedzie mozliwosc to pocwicz sobie 1 zajecia i zobacz jaka atmosfera itp i podejmij decyzje.
Czas ucieka a lepiej zawsze zaczynac na jesien niz na wiosne.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Z tego co wiem, w Polsce nikt nie uczy aiki jiujitsu. Prawdopodobnie klub został tak nazwany ze względów komercyjnych, a nauczane są zmodyfikowane techniki jiujitsu lub aikido.
Normalne AJJ charakteryzuje się niskimi stabilnymi pozycjami, b. bolesnymi dzwigniami 8O , ćwiczone jest bez sparingów i należy do grona bardzo tradycyjnych sztuk walki (ceremoniał, etykieta).


S.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
pod aiki jutsu mozna podciagnac to co robia ludzie z Hakko Ryu i Okuyama Ryu a na Yoshin-ryu opieral sie kiedys w prowadzeniu zajec Eryk z Opola
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
wlasnie, dobrze ze to napisales o denshokan hakko ryu Martius bo wczesniejsze ze "aikijitsu to jujitsu" niezle mnie poirytowalo!
Niewiele jedno ma wspolnego z drugim. Czasami faktycznie ktos nazwie aikijitsu ...jujitsu, ale NIE ODWROTNIE.


toth: zalezy ile masz lat , jesli starszy jestes to _zdecydowanie_ polecam treningi u Krzysztofa Razny . Kiedys cwiczylem tez u Tomka, teraz cwicze u Krzyska w pn, czw,sb. Wedlug mnie Tomek (nie wiem jak teraz), kladzie nacisk bardziej na szybkosc i intensywnosc treningu, a Krzysiek na nauke i dokladnosc technik jujitsu goshin ryu. (btw. Tomek to wychowanek Krzyska).
  • 0

budo_wiktor_w
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Czesc,

Mafox_,a gdzie w Krakowie mozna trenowac ju jitsu (okolice centrum, Krowodrza), bo z tego co sie zorientowalem ju jitsu Goshin-Ryu Tomasza Augusciaka jest na Kurdwanowie-to dla mnie za daleko, samochodziku na razie brak.

Pozdrawiam

Wiktor
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Witam,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na Jaremy u Sliwki masz blisko jujitsu , ale tam wlasnie ucza zblizone do aikijitsu... jak Ci to odpowiada to mozesz sprobowac.
  • 0

budo_wiktor_w
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Wielkie dzieki, a jakas konkurencja dla Sliwki?

Wiktor
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Panowie, widze ze sie dobrze orientujecie w krakowskim srodowisku walk, stad moje pytanie:
Hakko Ryu Ju Jutsu pana Zenona Liszkiewicza - czy jest to dobra szkola?
interesuje mnie przede wszystkim realnosc/praktycznosc stylu u tego trenera.
zajecia odbywaja sie na wietora, bylem je raz ogladac, ale trudno mi ocenic, bo znam sie lepiej na stylach uderzanych a nie chwytanych...

z gory dziekuje za Wasze uwagi
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
ARCticus,
jak się znasz na stylach uderzanych to posparuj z nimi :)
Masz już jakieś doświadczenie, wiesz czego szukasz, nie bazuj więc na opinniach innych, sprawdź sam.


S.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Znam Zenka to co robi robi dobrze ale to jest raczej Okuyama-ryu aiki -jujutsu a nie hakko-ryu choc z tego sie wywodzi i kiedys takiej nazwy uzywal o ile pamietam. Ostrzegam jednak ze jest to styl stricte tradycyjny i jesli szukasz realnosci i roznorodnosci polecam jednak cos zmodernizowanego.
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
ok dzieki za uwagi, ale chetnie uslysze rowniez nastepne.

moje doswiadczenie to jakies za duze to nie jest, w kazdym badz razie na podstawie obserwacji uderzanego stylu moge powiedziec, czy moze okazac sie skuteczny.
a mam juz dosc poszukiwan bo od ponad miesiaca zwiedzam rozne szkolki krakowskie, poczynajac og kungfu, muay thaia, a na bjj konczac... dlatego pytam sie o opinie innych, ktorzy maja wieksze doswaidczenie i mieli mozliwosc zweryfikowania danego stylu chwytanego, bo ja o chwytanym nic nie wiem, poza tym co mialem okazje sie naczytac i naogladac o bjj...
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
Jeżeli ktoś mieszka w okolicach Huty to polecam sekcję SEIKEN Jiu Jitsu - zajęcia prowadzi Sensei Ryszard Kulig 3 dan JJ. Oprócz treningów czysto technicznych prowadzone są sparingi bokserskie i dużo akrobatyki. Wariacje na temat też są uskuteczniane. Reasumując każdy znajdzie coś dla siebie i swoich predyspozycji.

Zapraszam, Sensei Robert

  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu

bo ja o chwytanym nic nie wiem, poza tym co mialem okazje sie naczytac i naogladac o bjj...

tyle ze jujitsu i bjj to zupelnie inne szkoly walki roznia sie niesamowicie
(pomimo nazwy brasilian jujitsu)
bjj to sam parter,
jj to rzuty, dzwignie, atemi, uderzenia, kopniecia, trzymania, samoobrona, akrobatyka

Hakko Ryu Ju Jutsu pana Zenona Liszkiewicza - czy jest to dobra szkola?


ogolnie hakko ryu w duzym uproszczeniu polega na wykonywaniu technik w calkowitym relaksie, prawie bez wysilku i bez napiecia miesni
w wiekszosci dzwignie na nadgarstki i stawy :>
w sumie to im bardziej czlowiek rozluzniony tym lepiej wychodza techniki
ps. bylem jedynie na paru treningach i takie odnioslem wrazenie...
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
mafox: dlatego wlasnie mysle bardziej o jj niz bjj, bo jest bardziej komplexowe. a nie bede mial na tyle czasu, zeby jeszcze cwiczyc drugi styl uzupelniajacy, chociaz nie wiem czemu, strasznie mnie pociaga kung fu....
jesli mozesz, to podaj mi plizzz konkretny namiar na sekcje Augusciaka, jestem rowniez zainteresowany opiniami o jj Wojcika, Augusciaka oraz Jastrzebskiego (ten, co ma treningi na Michalowskiego, mozliwe, ze przekrecilem nazwisko).
mam 25,5 lat wiec raczej grupa zaawansiowanych wiekem mnie intersuje.

a nowa huta to dla mnie raczej za daleko troche...chociaz gdyby bylo warto to czemu nie
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu

jesli mozesz, to podaj mi plizzz konkretny namiar na sekcje Augusciaka,


Co prawda nie jestem mafox ale...
treningi grupa kozlowkowa - sroda, piatek 18.15 w salce na kozlowku, obok ksiegarni (tam gdzie Razny), grupa cechowa wtorek, czwartek 20.15 w szkole przy cechowej. Dokladnego adresu nie pamietam ale szkola jest naprzeciwko przystanku (bodajze cechowa 93 ale moge sie mylic). Dokladny adres podam Ci jak sprzwdze przed treningiem.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
generalnie na cechowej jest grupa starsza, ale na kozlowku pojawiaja sie czasem ludzie starsi od Ciebie, a takich w twoim wieku tez jest paru
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: jiu jitsu czy aiki jujutsu
eax: wielkie dzieki, dostalbys soga ale tu nie ma ;-) niechybnie sie tam pojawie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024