Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spory co jest skuteczniejsze stare, nowe kontakt, balet itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Spory co jest skuteczniejsze stare, nowe kontakt, balet itd.
No wiec napisalem nowy temat, by kazdy mogl to przeczytac, gdyz moglbym tego posta zamiescic w kazdym temacie, a nie chce sie powtarzac.

1. Nie mozymy sie tak wrogo do siebie nastawiac. Nie chce tu wjezdzac na konkretne osoby, ale czesc moderatorow po prostu dobrze sie bawi i jakby nie wiedzieli jak przestac, zamiast ignorowac takie absurdy jak kyrixy i xbarteki wypisuja ciagle msza robic jakies aluzje itp. A moze sami nie sa do konca pewni? Dziekuje za zrozumienie i bardzo dobre podejscie do tematu MRada. Laser, dzieki za poparcie i obiektywna ocene.

2. Nie wiem jaki tu jeszcze temat poruszyc bo juz nie chce mi sie nawet czytac tych postow, ktore walkuja ciagle to samo. Moze tak:

Kata - wedlug mnie glownym celem kata jest wycwiczenie kordynacji ruchowej. Mamy sie stac panami naszego ciala. Trafiac nawet najmocniejsze techniki tam gdzie chcemy. zeby nie bylo "zle trafionych". Dodatkowo cwiczenia w parach (jedna osoba robi kata inne atakuja tzw. bunkai kata) ucza nas takich dodatkowych rzeczy jak timing, wyczucie (zatrzymanie piesci o jeden cal od nosa przy maksymalnej sile uderzenia) i wreszcie postrzegania i szyybkiej oceny sytuacji(trener kaze nam robic realne ataki, nie obok nie przed ale W. Czasami nie wiemy jaki bedzie atak bo na kazdy ruch w kata jest kilka mozliwosci ataku ) i bardzo waznej rzeczy, a mianowicie, ze najpierw patrzy glowa i ocenia a potem robimy blok lub atak. Czasem ludzie robia kata jakby mieli oczy dookola glowy.

I to wg mnie jest glownym celem cwiczenia kata i kihonu. w dodatku uwazam ze ma to rownierz pewne podloze psychiczne. Na treningu trzeba wykonywac te techniki z odpowiednim nastawieniem, ze zrozumieniem, ze to moze byc skuteczne.

Mysle ze na tym polega roznica, ze wspaniala technika w kata swiadczy o duzej kordynacji i wyczuciu. Umiejetnosc ta pozwala na celne trafianie w miejsca jakie sobie wybierzemy, nie ma juz ze ktos zostal zle trafiony. Albo jest twardy albo za lekko go uderzyles. Mysle ze polaczenie takiej kordynacji z umiejetnosciami nabytymi na treningach podczas walk daje naprawde duza skutecznosc.

W sumie calkiem niezly fighter by wyszedl jakby chodzil do dobrej sekcji bardziej tradycyjnej jak np. ta sekcja tych kyrixow i xbartekow plus jeszcze jakis tzw. kontaktowy styl karate. Kordynacja ruchowa, duze obicie... Ale 6 treningow w tygodniu minimum ! Takze te krixy i xbarteki chodza na cos tak pomiedzy. Troche kata troche kihon i kumite bez okreslonych zasad. najwiekszym problemem tu jest chyba ta pozycja bo z jednej strony kata wymaga niskiej a kumite to juz bywa roznie (wy chyba znacie moje zdanie)

3. JAK SIE NIE PRZEWROCISZ TO SIE NIE NAUCZYSZ.
trzeba dostac troche po ryju aby sie czegokolwiek nauczyc. trzeba troszke wycierpiec, takze cwiczenie baletu jest jak najbardziej niewskazane. Jak na treningach mocno w kosc dostajecie, to znaczy ze beda po pewnym czasie efekty, bo najlepiej mozna sie nauczyc na podstawie doswiadczenia. Sa oczywiscie czasem wyjatki, osobiscie uwazam, ze po otrzymaniu kary za swoj blad trener powinien powiedziec za co, jaki byl blad.

4. Karate ma swoja bardzo rozbudowana strefe duchowa. Bardzo to smutne ze niektorzy o niej nie slyszeli. Karate bardzo korzystnie wplynela na moje cale zycie. Gdyby nie ono to wole nawet nie myslec kim bym teraz byl, o ile bym jeszcze tu byl...

sorry za ewentualne bugi, ale pisalem w pospiechu (jak zawsze)

PEACE MAN !
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Spory co jest skuteczniejsze stare, nowe kontakt, balet itd.
Ja to już nie mam potrzeby nic pisać... I na tego pokroju tematy już pisać nie będę(sam w to nie wierzę-że nie będę pisać oczywiście :) ).
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Spory co jest skuteczniejsze stare, nowe kontakt, balet itd.
Dobra, dobra nie ma się co obruszać :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Spory co jest skuteczniejsze stare, nowe kontakt, balet itd.

Dobra, dobra nie ma się co obruszać :)

No uważam to za oficjalne zakończenie bezsensownego sporu...
Dzięki za wyrozumiałość dla nas dziwakóff :new-alien:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024