Skocz do zawartości


Zdjęcie

Makiwara czy worek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

A kto to zaznaczył, że wali w makiware ? Chętnie poznam takiego oryginała :)

No i Jarku masz już 2 :new-alien:

Bokserzy nie walą w makiwary, bo chcą mieć dłonie jak dziewice :) i w worek rączka nie boli! Poza tym nie potrzebują twardych kości- przecież walczą w mięciutkich rękawicach.
Ja w worek biję tylko czasem na treningach. W pokoju go nie zmieszczę.

A jak uważacie, że tylko frajerzy walą w "dechy", no to cóż... Twórcy karate byli wielkimi wojownikami, przy których wszyscy jesteśmy tylko marnymi podpierdółkami. Trochę szacunku* dla tradycji i trenerów (to walenie przez łeb makiwarą...) na pewno nie zaszkodzi.

*Wiecie co to jest, czy mam napisać definicję?? :wink:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
BOSZZZZZZZZZZZZZZZZ :? :?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Jasne, mamy mieć szacunek do każdej deski co ? Pewnie powinienem barana walnąć przed Funakoshim i powiedzieć jakim to był wielkim wojownikiem, taaaa - może i był ale źródła historyczne nie donoszą.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Nie mówię tu tylko o Funakoshim. Poza tym bomba. Pie****** korzenie. Tak to Ty jesteś debeściak i w d... skromność i inne bzdury!!! :evil:

Tak w ogóle to nie karzę Ci się modlić do desek... :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Nie jestem beściak - są lepsi i jest ich całkiem sporo. Nie zajmuje się mordobiciem zawodowo i wcale tego nie ukrywam. Ale ładuje się po nerach już kawał czasu i wiem, co mogę a czego nie.
A korzenie to ja mam głęboko w dupie - jak ktoś mi o korzeniach opowiada to mnie zaraz szlag trafia. Zostaw korzenie w spokoju, niech zostaną gdzie są. Patrz, gdzie sam jesteś i zajmuj sie tym co sprawia Ci przyjemność. Jeżeli to jest karate to fajnie, jak walenie kogoś rurką jeszcze fajniej, ale proszę bez korzeni...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
no coz... XBarteKx mam dla Ciebie propozycje pojdz na trening do Mraiusza adres znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Mariusz Ciebie oceni i powie nam z kim mamy doczynienia...
Pozdrawiam
Piotrek
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
A co? Uważasz mnie za śmiecia, bo nawalam w makiwarę i interesuję się kulturą wschodu?? :?:
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

no coz... XBarteKx mam dla Ciebie propozycje pojdz na trening do Mraiusza adres znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Mariusz Ciebie oceni i powie nam z kim mamy doczynienia...
Pozdrawiam
Piotrek


No czy mi tu zajechalo wyzwaniem?????

:-) :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :D :D 8O 8O 8)

Nie no teraz tak serio, to chcialbym zauwazyc ze tematem dyskusji nie jest konkretna osoba, tylko co jest lepsze. Poniewaz nalezymy do mniejszosci, wiec na pewno was nie przegadamy. Ja wam powiem ze shotokan trenuje ponad dwa razy krocej od Oyama Karate + kickbox. Ale sie przenioslem na shotokan bo klub byl porzadniejszy :-)

Walilem wiec i w worek i w makiware.

Werdykt:
Makiwara jest the best na realna, uliczna walke, nie jakis knockdown, bez walenia w czache lub w kauczukowych rekawicach.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Ciekawe argumenty szczegolenie ze strony ulicznych zawadiakow.
Przeszedlem przez wszystko w co mozna walic od deseczki noszonej w kiszeni i napieprzanej na przerwach w szkole , po drewnianego manekina "pinokia" z WT i jedno co powiem nie ma jak thai pads. Na nich wyrobisz sobie sile jednoczesnie z dynamika w tym samym czasie szlifujac timing.
Oczywiscie worek jest rowniez niezbednym elementem treningu , ale "lapki" na rece i pads robia z ciebie fightera.
Makiwara to przezytek tak samo jak walnie 100000 tsuki w kiba dachi.
Nikt poza tradycjonalistami tego nie uzywa w treningu , a i to coraz zadziej.
Mowiac ze przeciez uzywali tego mistrzowie i nadal to zalecaja , to tak samo jak namawianie do uzywania liczydla zamiast komputera.
Moze w pewnym wieku "narosla na kostkach imponuja , ale gwarantuje ze dlonie po 30 latach treningu nie wygladaja ciekawie i wstyd taka lape polozyc na stoliku w restauracji , zabralo mi prawie 4 lata zeby pozbyc sie tych widocznych na pierwszy rzut oka oznak "prawdziwego fightera".
Wiec na koniec jeszcze raz polecam , kot jeszcze nie sprobowal nie sie zaprzyjazni z thai pads
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Makiwara jest the best na realna, uliczna walke, nie jakis knockdown, bez walenia w czache lub w kauczukowych rekawicach.

:shocked!:
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

[...]
Moze w pewnym wieku "narosla na kostkach imponuja , ale gwarantuje ze dlonie po 30 latach treningu nie wygladaja ciekawie i wstyd taka lape polozyc na stoliku w restauracji , zabralo mi prawie 4 lata zeby pozbyc sie tych widocznych na pierwszy rzut oka oznak "prawdziwego fightera".
[...]

Seiken a jak sie pozbyles tych narosli :?: Operacyjnie, czy tez istnieja jakies cwiczenia zeby to zlikwidowac :?:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Seiken a jak sie pozbyles tych narosli :?: Operacyjnie, czy tez istnieja jakies cwiczenia zeby to zlikwidowac :?:

E tam, po co się ich pozbywać?? Faktem jest że super twarda łapa nie jest tak potrzebna jak się bydaje ale przynajmniej kastet niepotrzebny :)
Ja zdecydowanie worek wolę i jak wcześniej pisałem makiwara nie była wcale specjalnie używana w dawnej okinawie. Nie powiem że czasem nie lubię powalić w deske ale to dla przyjemności a nie do treningu :)
A co do tarcz to święta prawda!
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

A co do tarcz to święta prawda!

Fak tycznie. Też czasem w nie walę.
  • 0

budo_bocian
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Moim zdaniem obydwie rzeczy są porzyteczne. Z worka dobrze jest korzystać ćwicząc kombinacje. Zaś w makiware pojedyńcze techniki. I niezgadzam się z opinią że w makiware niemożna kopać (oczywiście nie wszystkie są do kopania) :!:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Uważam że należy ćwiczyć zarówno uderzenai w worek, jak i w makiwarę. Tylko nie można przesadzać aniz jednym ani z drugim, inne elementy treningu też są ważne. Przede wszystkim makiwara ma na celu wyrobienie u ćwiczącego dobrego dystansu w walce i wykorzystania prawidłowej powierzchni uderzeniowej. Natomiast trening na worku ma na celu wyrobienie siły uderzenia oraz balansowania ciałem (to ostatnie zwłaszcza dotyczy bokserów - oczywiście w zależności od rodzaju worka...). Z tego co się orientuję na Okinawie na makiwarze trenuje się głównie techniki: maete-zuki (choku-zuki), tettsui, uraken, shuto, z kopnięciami się nie spotkałem, natomiast w shotokanie można zobaczyć kopiących w makiwarę, głównie mae-geri - aczkolwiek mają do tego specjalny typ makiwary. Oczywiście mówię o Japonii. Również zdarza się że na treningach Karate Tradycyjnego trenuje się kopnięcia ale przeważnie robią to na zwykłej makiwarze.
  • 0

budo_solidus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań/Ustronie Morskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Ja to w ogole uzywam czegos jeszcze innego. Mam wkopany w ziemie slupek srednicy powiedzmy 15 cm owiniety warstwa leszczyny. I w to mloce ile wlezie. Na poczatku nieco bolalo ale pozniej jest juz coraz lepiej :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Solidus
To jest właśnie makiwara...
  • 0

budo_radek k
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
makiwara czy worek.hahahhaa... ja kochani podam lepsze porownanie a mianowicie karate czy kregle....To moja odpowiec ja oczywiscie jestem za tym pierwszym..proponuje troszko poczytac i pocwiczyc dopiero gadajcie takie glupoty..ludzie takie wypowiedzi nie przed swietami .chyba ze to mialbyc zart to zrozumiem..pozdrawiam
  • 0

budo_radek k
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
najbardziej spodobala mi sie odpowiec jedneko czlowieka....(czy do kazdej deski mam miec szacunek.).. hahah ja proponuje tak........ Do kazdego pomieszczenia masz taki sam szacunek np..miejska ubikacja ,czy do dojo ?? mam nadzieje ze wybierzesz to drugie .wiec z makiwara i ze zwyczajną deską jest podobnie .
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Ale kotleta odgrzałeś :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024